Türk İnşaatçıları Dünyayla Buluşturuyor

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren taşeron firmalar, tek çatı altında toplandı. Taşeron bankası sitesi, Türk girişimci Emrah İnanç'ın projesi. İnanç, bu site sayesinde 17 bin 800 taşeron firmayı bir araya getirdi. Yerli ve yabancı dev müteahhitlik firmaları için benzersiz bir kaynak yarattı.
Türk İnşaatçıları Dünyayla Buluşturuyor

Emrah İnanç, Türkiye'nin müteahhitlik sektöründe, Çin'in ardından dünya ikincisi olmasının Türk taşeron firmaları sayesinde mümkün olduğunu söyledi. Bu firmalar ile müteahhitleri buluşturan bir platformun olmadığını fark eden İnanç, bu eksikliği kurduğu www.taseronbankasi.com adlı internet sitesi ile giderdiğini anlattı.

Emrah İnanç, tüm dünyada müteahhitlerin yüzde 98'inin projelerini taşeron firmalara yaptırdığına dikkati çekti. Kalite, çalışma disiplini ve işi zamanda bitirme gibi özellikleriyle Türk taşeron firmalarının sektörde öne çıktığını ifade eden İnanç, sadece Türkiye'de değil dünyanın birçok noktasında Türk taşeron firmalarının tercih edildiğini kaydetti.

Emrah İnanç, taşeron bankası sitesinin işleyişini de anlattı. Devlet tarafından ihale edilmiş işleri alan müteahhitlere hizmet verdiklerini ifade eden Türk girişimci, 2013 yılından bu yana 22 ülkede 900'den fazla projeye taşeron temin ettiklerini söyledi. Projelerin 128'inin yurtdışında olduğunu ifade eden İnanç, Katar, Dubai, Gana, Fransa, Umman, Suudi Arabistan ve Azerbaycan'ın da aralarında bulunduğu birçok ülkeden talep aldıklarını kaydetti. Fransa ve İtalya'daki bazı yabancı firmaların da Avrupa ve Ortadoğu'daki işlerinde özellikle Türk taşeronları tercih ettiğini vurguladı.

www.taseronbankasi.com sitesinde 2 bin 650 müteahhitlik firması, 17 bin 800 taşeron firma ve bu firmalarda çalışan 400 binden fazla işçiye ait veriler bulunuyor. Bu sayede dünyanın en büyük inşaat firması datası elde edilmiş oluyor. Demir, ahşap kalıp, elektrik işleri ve beton gibi inşaat sektörünün her alanındaki uzman taşeron firmalara ulaşım sağladıklarını ifade eden Emrah İnanç, sadece bu yıl içinde 108 projeye taşeron temin ettiklerini söyledi.

Suudi Arabistan, Fas ve Tunus gibi ülkelerden benzer bir uygulama kurmak için teklif aldığını ifade eden İnanç, Suudi ve Katarlı yatırımcıların projeye ortak olmak istediklerini de belirtti.

İnanç,  global inşaat sektörüne hizmet sunmak için yabancı dillerde Subconbank.com sitesini devreye sokmaya hazırlandıklarını ifade etti. Ayrıca Dubai ya da Katar'da ofis açmayı düşündüklerini de söyleyen girişimci, siteye yurt dışında iş yapan müteahhitlerin inşaat malzemelerini tedarik etmelerini sağlayacak bir sistemi de dahil edeceklerini belirtti. Bu sayede inşaatçılar ile yerel inşaat malzemesi firmalarının buluşacağını, çimento, asfalt, akaryakıt ve beton gibi birçok ürün için fiyat teklifi alabileceklerini kaydetti. 

Emrah İnanç, kayınpederinin 60 bin liralık emeklilik ikramiyesiyle kurduğu uygulamanın "e-Tohum"tarafından 2017'nin en iyi girişimci şirketlerinden biri olarak seçildiğini  ve şirketinin değerinin 8,7 milyon dolara ulaştığını sözlerine ekledi.


Paylaş:

Haberler


en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

ReklamReklamReklam

Reklam

Reklam

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Barselona’da 1900 – 1914 yılları arasında yapılmış gayrimenkul geliştirme projesi: PARK GÜELL
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

2018-07-22 23:32