Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Türkiye Ve ABD Arasında Emlak Köprüsü İçin İlk Adım Atıldı

LEAD Consulting Group CEO’su ve Heafey Group Uluslararası Pazarlama Direktörü Emel Onur ile Coldwell Banker Ant CEO’su Ergün Yenen, Türkiye’de ve Amerika’da faaliyet gösteren Türk emlakçılar arasındaki işbirliğini arttırmak için bir araya geldi.
Mail At
Türkiye Ve ABD Arasında Emlak Köprüsü İçin İlk Adım Atıldı

Gayrimenkul sektöründe Türkiye ve Amerika’daki emlak işbirliğini arttırıp, Türkiye ekonomisine katkı sağlamak amacıyla bir araya gelen LEAD Consulting Group CEO’su  ve  Heafey Group Uluslararası Pazarlama Direktörü Emel Onur ile Coldwell Banker Ant CEO’su Ergün Yenen, iki ülkede bulunan Türk emlakçıları bir havuzda buluşturacak işbirliği için çalışmalara başladı.

Türkiye ve Amerika arasında emlak köprüsü olması hedeflenen bu işbirliğinin ilk adımı olarak 2  Ağustos 2017 tarihinde çok sayıda emlakçının katılımıyla Conrad Otel'de bir toplantı düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan LEAD Consulting Group CEO’su  ve  Heafey Group Uluslararası Pazarlama Direktörü Emel Onur, “Amerika’da uzun yıllardır emlak danışmanlığı yapıyorum. Gayrimenkul sektöründe iki ülke çalışanlarımızın know-how gücünü bir araya getireceğimiz bu işbirliği ile hem daha sinerjik hizmet vermeyi amaçlıyor hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Türkler Florida dahil olmak üzere Amerika’nın pek cok eyaletinden gayrimenkul aliyor zaten, bizim hedefimiz bu satışların Türk Emlakçılar tarafından gerçekleşmesi ile hem ülke ekonomisine geri dönüş saglamak hem de Türk yatırımcılara doğru ve kendileri için karlı olan yatırımları seçmeleri konusunda destek olmak. Bu  güzel iş birliği için Coldwell Banker Ant Türkiye CEO’su Ergün Yenen’e ve CB Boca Raton'dan Canan Jana Özaktay’a ve toplantımıza katılan herkese teşekkür ediyorum ” dedi.

Amerika ve dünyanın en eski brokorage şirketlerinin başında gelen Coldwell Banker Ant Türkiye CEO’su Ergün Yenen ise, “Coldwell, global bir marka olması sebebiyle dünya ölçeğinde gayrimenkulde tam hizmet veren bir kurumdur. Bizler de CB Boca Raton'dan Canan Jana Özaktay ile beraber ülkemizdeki talep sahipleri ile doğru projeleri buluşturmak amacıyla yola çıktık. Bu vesile ile yine Amerika’da çok başarılı işlere imza  LEAD Consulting Group CEO’su  ve  Heafey Group Uluslararası Pazarlama Direktörü Emel Onur ile biraraya geldik ve  Ocean Resort Conrad projesi ile başlayacak yeni bir işbirliğine adım attık. Coldwell Ant olarak Türkiye ve KKTC'de bulunan 128'i aşkın CB Ofisimiz ve 1350'yi aşkın danışmanımız ile bu iş birliğine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Amacımız nihai talep sahiplerinin vergi, göçmen koşulları ve yatırım kriterleri gibi tüm ihtiyaçlarına bir ekip olarak yardımcı olarak, yatırım kararlarına destek olabilmektir" dedi.

Bumerang Kartal Daire-Ofis Fiyatları,Proje Detayları,Teslim tarihi

Bumerang Kartal İle Kârınız Size Aynı Hızla Geri DönsünBumerang Kartal Daire-Ofis Fiyatları,Proje Detayları,Teslim tarihi

Kentsel dönüşüm ile birlikte Anadolu Yakası günden güne değer kazanmaya devam ediyor. Metro uzantısının da etkisiyle Kadıköy’den sonra kentsel dönüşümün en önemli merkezlerinden biri olan Kartal da iş ve lüks yaşam merkezlerinin yükselen yıldızı olmaya başladı.

Özkartallar A.Ş. tarafından hayata geçirilen Bumerang Kartal Seyir Terası, Cafeler, Toplantı Salonları, Yüzme Havuzları, Tenis Kortu, Fitness Center, Sauna, Buhar Odası-Masaj  Odası, Türk Hamamı, Loby ve Danışma, Çamaşırhane, Mescitler, Yönetim Odaları, Sığınak, Açık ve Kapalı Otopark,  profesyonel yönetim ile birlikte ofis ve konut anlayışında bir yaşam alanı da sunuyor.

E-5 üzerinde, Kartal Anadolu Adliyesinin tam karşısında konumlanan ve Kartal Adliye metro durağına 1 dakika yürüme mesafesinde yer alan Bumerang Kartal  40 katlı olup, 9.650  metrekare arsa üzerinde konumlandırılmış 60 bin metrekarelik kapalı inşaat alanına sahip 190 adet bağımsız bölüm ve 14 adet mağazadan oluşuyor. 6. katından itibaren Anadolu Yakası’nın cıvıl cıvıl adalar manzarasına hakim ofis ve  daireler 64 m2’den 374m2’ye kadar büyüyebiliyor.

İstanbul’da yatırım yapmanın en avantajlı seçeneklerinden biri olan ve bitiş tarihi Aralık 2019 olarak belirlenen Bumerang Kartal Projesi’nde ofis ve konut alanlarının metrekare fiyatı 6.000 TL ile 12.500 TL arasında değişiyor.

En son teknoloji ve akıllı bina sistemiyle donatılan projede ofis katları; mutfak ve ıslak zeminler tamamlanmış, zeminler ve tavanlar yapılmış, daire içi alanlarının bölümleri ise müşteri tercihine bırakılarak Shell & Core halinde iç dekorasyona hazır biçimde; konutlar ise ,anahtar  teslim olarak hazırlanıyor.

Esnek ve fonksiyonel alan seçenekleri, yatırım değeri ve konsepti ile modern ofis ve konut anlayışının en üst seviyeye taşındığı Kartal Bumerang Projesi yaşam standardına yeni bir soluk getirmek isteyenler, farklı gayrimenkul projelerini takip eden yatırımcılar ve işverenler profilini hedefliyor.

Bumerang Kartal, Anadolu Yakası’nın en önemli merkezlerinden biri haline gelen Kartal’ın en prestijli lokasyonunda konumlandırılmıştır. Bumerang Kartal Projesi’nin kapanmaz adalar manzarasına sahip daireleri ve ofisleri, krediye uygun, %1 KDV avantajları ile şirket bünyesinde yüzde 30’u peşin, geri kalan yüzde 70’i proje bitiş tarihi olan, Aralık 2019'a kadar 0 komisyon ile vadelendirilmektedir.


DKY ADA’da lansman öncesi avantajlar kapıda!

DKY İnşaat imzasıyla Kartal'da hayata geçirilecek olan DKY Ada lansmanı için geri sayım başladı. DKY ADA’da lansman öncesi avantajlar kapıda!

Merakla beklenen DKY Ada projesinde lansman öncesi avantajlı fiyatlarla ön talep toplama süreci devam ediyor.  20 Eylül’de lansmana çıkacak projede daireler ön talep avantajıyla satışa sunulacak.

Birçok markalı konut projesine imza atan DKY inşaat’ın yeni projesi DKY Ada’da ön talep toplama süreci devam ediyor. Kartal’da Akel Yapı Kooperatifi Sitesi’nin kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdüren DKY İnşaat’ın inşa edeceği ‘DKY Ada’ projesi 20 Eylül’de lansmana çıkacak. Buçuklu konseptli daireleri, yemyeşil peyzajı, sosyal tesisleri ve spor alanları, açık ve kapalı yüzme havuzları ile eşsiz adalar manzarasına sahip bir manzara sunacak DKY Ada’da daireler ön talep avantajıyla satışa sunulacak.

Adalar manzarasına hakim konumda yer alan  ‘DKY Ada’ projesinin 2020 yılında  tamamlanarak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.  DKY Ada projesinde lansmana özel cazip fiyat ve uygun ödeme koşulları Kartal Vizyon’da bulunan DKY Merkez satış ofisinde tanıtılıyor. DKY  İnşaat, Kartal’da ön talep avantajları ve cazip kampanyalarla kaliteli bir yaşama adım atmak isteyen herkesi DKY Ada projesi satış ofisinde misafir ediyor.

Kartal’ın en büyük kentsel dönüşüm projesi: ‘ DKY Ada ’

Kartal’ın en büyük kentsel dönüşüm projesi olan DKY Ada’nın yoğun ilgi gördüğünü belirten DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya; “Adalar manzarasına hakim projemizi aile konseptli ile inşa edeceğiz. 1,5 salon konseptimiz bu projemizde de yer alacak. Açılır kapanabilir balkonlarımızla balkon keyfini deniz ve şehir manzarasıyla yaşatacağız. İçerisinde açık ve kapalı havuz, fitness alanları, yürüyüş parkuru, basketbol ve voleybol sahası, dinlenme terasları ve , havuz çevresinde kafeterya alanlarından oluşan sosyal tesisler, geniş peyzaj alanları gibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sosyal olanaklar olacak. DKY Ada’da ayrıca kreş ve tüm daireler için kapalı otopark da bulunacak. Potansiyeli çok yüksek olan Kartal bölgesinde yatırım yapmaya ve herşeyin daha fazlasını arayanlara yeni projeler sunmaya devam edeceğiz” dedi


Pırlanta Göztepe Daire Fiyatları,Sosyal Olanakları ve Proje Detayları

Pırlanta Göztepe Projesine Yatırım Yapan Kazançlı ÇıkıyorPırlanta Göztepe Daire Fiyatları,Sosyal Olanakları ve Proje Detayları

Türkiye’ nin en büyük kentsel dönüşüm alanı Fikirtepe’ de yarım asırlık ERKAN İNŞAAT   güvencesiyle PIRLANTA GÖZTEPE projesin de oturum başlıyor.

3 blok ve 34 ticari dükkandan oluşan AVM konseptiyle birlikte projede toplam 446 daire bulunmaktadır.

ULAŞIM : Metrobüse 3 dk. Yürüme mesafesindedir. Avrasya tüneline aracınız ile 7 dk da ulaşabilir ve trafiğe takılmadan istediğiniz yöne gidebilirsiniz. Projenin en büyük ulaşım avantajı ise BAĞDAT CADDESİ ve MİNİBÜS caddesine yürüme mesafesindedir.

KONUMU: Fikirtepe nin kalabalık inşaat alanının dışında Göztepe hastanesinin hemen yanında bulunan projemiz BAĞDAT CADDESİNE yürüme mesafesindedir.

TESLİM : Proje 15.04.2018 tarihinde teslim edilmektedir. Erken teslim avantajından yararlanarak bölgede bulunan 8000 m2 alan üzerine kurulu MARMARA ÜNİVERSİTESİ öğrencilerine  ve yenilenen 1000 yataklı GÖZTEPE EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ çalışanlarına rahatlıkla dairenizi kiralayıp yatırımınızı karlı bir hale getirebilirsiniz.

NET –BRÜT FARKI : Çevredeki diğer projelerde brüt-halı basım net kaybı % 52 civarlarındayken , PIRLANTA GÖZTEPE projesinde bu oran % 25 civarındadır.

Ayrıcalıklı yaşama şimdiden alışsanız iyi edersiniz. Çünkü Pırlanta Göztepe’ deki lüks evinizde en küçük detay bile sizi şık, konforlu ayrıcalıklı hissettirmek için tasarlandı. Kalitenin her metrekaresinde hissedildiği yaşam alanları, bir pırlanta güzelliğindeki mimarisi, üstün teknolojisi ve geniş sosyal yaşam seçenekleri ile Pırlanta Göztepe’ de ayrıcalık yaşam tarzınız olacak.

Minibüs Caddesi : 2 Dk.

Bağdat Caddesi : 5 dk

Metrobüs : 8 dk

Kadıköy Vapur İskelesi : 12 dk

Kadıköy Metro Durağı : 12 dk

Marmaray: 13 dk

Sabiha Gökçen Havalimanı: 30 dk

 

Pırlanta Göztepe Fiyatları

1+1 daireler başlangıç fiyatı 627.000 TL

2+1 daireler başlangıç fiyatı 980.000 TL

Firma bünyesinde %25 peşinat, kalanı 36 ay vade 0 faiz ile ödeme.

(ara ödemeli ve istenilen miktarda bölme seçeneği ille)

Ziraat Bankası 36 – 120 ay 100.000-1.000.000 ye kadar faiz oranı: 0.98 dir.

50.000 TL peşinat ile 1+1 daire alma şansı kalan ödemeyi 120 aya kadar uygun faiz oranıyla vadelendirme imkanı

Kapınızda Bekleyen Sayısız Ayrıcalığı Keşfedin ……

Açık ve Kapalı Yüzme Havuzları

Türk hamamı , Buhar Banyosu ve Sauna

Çocuk Oyun Alanı                                                                                                                                                                                                                                       

Fitness Center

Özel Peyzaj ve Bahçe Düzenlemeleri

Modern Çarşı, Kafe, Restaurant

Sosyal Tesis

Yürüyüş Parkuru

Dekoratif Havuz

7/24 CCTV’li Güvenlik

 


Selenium Retro’da teslimler başladı

Ataköy Selenium Retro’da Yaşam BaşlıyorSelenium Retro’da teslimler başladı

Aşçıoğlu’nun İstanbul Ataköy’de hayata geçirdiği ikinci proje olan Selenium Retro, sakinlerine teslim edilmeye başladı.

Modern Cumbalar ve açık balkon konseptiyle inşa edilerek rezidans ve ofis bloklarından oluşan Selenium Retro, Ataköy’de bütün ulaşım araçlarının buluşma noktasında yer alıyor.

Gayrimenkul sektöründe 50 yıllık deneyimin adresi Aşçıoğlu’nun Ataköy’de iki blok halinde toplam 396 birimden oluşan projesi Selenium Retro’da teslimler başladı. 

Bölgenin en prestijli projelerinden olan Selenium Retro’da, daha fazla ışık ve daha fazla ferah mekan sağlamak amacı doğrultusunda cumba ve balkonların yer aldığı bir konsept ile inşa edilen biri Rezidans, diğeri Ofis olmak üzere 2 ayrı blok yer alıyor.

Selenium Retro’nun 1000 metrekarelik açık yaşam alanında da açık yüzme havuzu, güneşlenme terasları ve 1000 metrekarelik kapalı sosyal tesis alanında da kapalı yüzme havuzu, sağlık merkezi (SPA), fitness salonu, çok amaçlı kapalı spor alanları  bulunuyor.

D100 Karayolu’nun hemen yanı başında, metrobüs ve metro durakları arasında bulunan ve İstanbul Atatürk Havalimanı’na 4 kilometre mesafede olan projesi Selenium Retro, ulaşım açısından sunduğu alternatiflerle,  başta THY A.O. Personeli Sosyal Yardım Vakfı (Türk Havak) olmak üzere bir çok kurumun ilk tercihi oldu. Türk Havak’ın ofis yatırımlarının yanı sıra 1000 m² büyüklüğünde bir anaokulunu da hayata geçireceği Selenium Retro projesinde yer alan ticari mağazalarda da markalı cafe ve restoranlar yer alacak.

Sağladığı lokasyon avantajıyla ulaşım kolaylığı sunan Selenium Retro, fuar alanlarına yakınlığıyla da iş hayatının yeni tercihi oluyor.


İstanbul’da metrekare fiyatları 5 bin TL’ye koşuyor

Büyük illerde metrekaresi 2 bin TL’nin altında ev bulmak artık çok zorİstanbul’da metrekare fiyatları 5 bin TL’ye koşuyor

Hürriyet Emlak Temmuz 2017 Emlak Endeksi verilerine göre* Türkiye genelinde satılık konutların metrekare ortalama fiyatları rekor seviyelere ulaştı. İstanbul’da ilk defa satılık konut metrekare ortalama fiyatı 4 bin 630 TL’yi buldu. İstanbul’da son bir yıl içinde satılık konut fiyat artışı yüzde 13 olurken, kiralıklarda ise dengeler değişti. İstanbul’da kiralanacak konutların arzı arttı ve fiyatlar ise son bir yıl içinde yüzde 4 düştü. Yatırımcılar da kiracılar da satılık gayrimenkule daha fazla ilgi duymaya başladı.

Türkiye genelinde satılık konut fiyatları yükselmeye devam ediyor. Artık büyük illerde metrekaresi 2 bin TL’den daha ucuza ev bulmak çok zor. İstanbul’da satılık konut metrekare ortalama fiyatı ilk kez 4 bin 630 TL’yi buldu. Hürriyet Emlak Temmuz 2017 Emlak Endeksi verilerine göre, Türkiye genelinde** satılık konut metrekare fiyatı 2 bin 797 TL oldu. Türkiye’nin en büyük ilk 5 ili olan İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da satılık konut fiyatları son bir yıl içinde sürekli artış gösterdi. İstanbul’da ilk kez satılık konut metrekare ortalama fiyatı 4 bin 600 TL’nin üzerine çıktı. İzmir de ilk kez 2 bin 600’ü görürken, Antalya ve Bursa 2 bin TL’ye çok yaklaştı.

İllere göre satılık konutta yıllık değişim

 

Temmuz 2016

Temmuz 2017

Yüzde

İstanbul

4.091 TL

4.630 TL

%13

Ankara

1.680 TL

1.818 TL

%8

İzmir

2.312 TL

2.600 TL

%12

Bursa

1.571 TL

1.900 TL

%21

Antalya

1.879 TL

1.976 TL

%5

Türkiye

2.590 TL

2.797 TL

%8

         

 

İllere göre kiralık konutta yıllık değişim

 

 

Temmuz 2016

Temmuz 2017

Yüzde

İstanbul

22 TL

21 TL

%-4

Ankara

10 TL

10 TL

%0

İzmir

12 TL

12 TL

%3

Bursa

8 TL

9 TL

%11

Antalya

9 TL

9 TL

%3

Türkiye

18 TL

17 TL

%-6

         

 

 

İstanbul’da kiralıklar iki yıl önceki seviyeye indi

Hürriyet Emlak verilerine il bazında bakıldığında, İstanbul’da satılık konutların metrekare ortalama fiyatı son iki ayda hızlı yükselişe geçti. Mayıs 2017’de metrekare ortalama fiyat 4 bin 444 TL iken, Haziran ayında 4 bin 541 TL, Temmuz ayında ise 4 bin 630 TL oldu. Son bir yıl içinde satılık konut fiyatlarının yüzde 13 artışına rağmen, kiralık konutlar yüzde 4 düştü. Kiralık konut metrekare ortalama fiyatı tam iki sene önceki fiyatına, yani 21 TL’ye indi. İstanbul’da kiralanacak konutların arzı arttı, hem yatırımcılar hem de kiracılar konut satın almaya yönelmeye başladı. Geçtiğimiz yıllarda talep fazlalığı ve göç nedenli kiralık konut fiyat artışı artık normal fiyatına döndü. Ayrıca, kentsel dönüşümün etkisiyle birlikte konut kapasitesi arttı. Kapasite arttıkça talep azaldı ve fiyatlar olması gereken seviyeye geldi.

Son bir yıl içinde satılık konut fiyatlarının en çok arttığı ilçe yüzde 25 ile Silivri olurken, bu sırayı yüzde 19 ile Gaziosmanpaşa ve yüzde 15 ile Eyüp izledi. Son bir ay içinde ise fiyatı en çok artan ilçe yüzde 10,8 ile Eyüp olurken, fiyatı en çok düşen ilçe yüzde -5,3 ile Sultanbeyli oldu. İstanbul genelinde amortisman süresi de 18 yıl oldu. En kısa amortisman süresine sahip ilçeler arasında ilk sırada 5 yıl ile Adalar yer alırken, Sancaktepe 15 yıl, Esenyurt ise 16 yıl ile bu sırayı takip etti.

Son 1 ay İstanbul

 

Fiyatların arttığı ilçeler

 

1.

Eyüp

%10,8

2.

Beyoğlu

%5,4

3.

Şile

%5,0

 

 

Fiyatların düştüğü ilçeler

 

1.

Sultanbeyli

%-5,3

2.

Gaziosmanpaşa

%-4,7

3.

Bakırköy

%-4,3

 

 

En kısa amortisman süreleri

 

1.

Adalar

5 yıl

2.

Sancaktepe

15 yıl

3.

Esenyurt

16 yıl

 

Ankara piyasası yeniden canlandı

Ankara’da satılık konut fiyatları son bir yıllık dönemde yüzde 8 oranında artarak 1.680 TL’den 1.818 TL/metrekare ortalamasına ulaştı. Satılık konutlar, Kasım 2016 ile Şubat 2017 tarihleri arasında hiçbir değişim göstermezken, Mart 2017 ile birlikte yükselişe geçerek piyasayı canlandırdı. Amortisman süresi 16 yıl olan Ankara’da son bir yılda satılık konut fiyatlarının en fazla arttığı ilçeler yüzde 17 ile Altındağ ve Etimesgut oldu. Son bir ayda ise fiyatların en fazla arttığı ilçe yüzde 5,0 ile Kazan oldu. Fiyatların düştüğü ilçeler arasında ilk sırada yüzde -1,1 ile Gölbaşı yer alırken, en kısa amortisman süresine sahip olan ilçe 15 yıl ile yine Gölbaşı oldu.

 

Son 1 ay Ankara

 

 

Fiyatların arttığı ilçeler

 

1.

Kazan

%5,0

2.

Pursaklar

%1,5

3.

Mamak

%0,8

 

Fiyatların düştüğü ilçeler

 

1.

Gölbaşı

%-1,1

2.

Polatlı

%-0,6

 

 

En kısa amortisman süreleri

 

1.

Gölbaşı

15 yıl

2.

Etimesgut

18 yıl

3.

Mamak

18 yıl

 

İzmir’in Aliağa ilçesinde yıllık artış yüzde 40'ı buldu

Hürriyet Emlak Temmuz 2017 Emlak Endeksi verilerine göre, İzmir'de satılık konutların ortalama metrekare fiyatı son bir yılda yüzde 12 oranında artışla 2 bin 600 TL’ye ulaştı. Kiralık konutlarda ise fiyatlar yüzde 3 oranında artarak metrekare bazında 12 TL’ye yükseldi. Amortisman süresinin 18 yıl olduğu İzmir’in popüler sahil ilçesi Aliağa, son bir yılda yüzde 40 oranla fiyatların en fazla arttığı ilçe oldu. Sanayileşmenin giderek arttığı Aliağa, İzmir’de konut fiyatlarından en çok etkilenen ilçe olarak zirveye ulaştı. Son bir ayda ise fiyatların en fazla arttığı ilçe yüzde 6,7 ile Dikili oldu. Güzelbahçe de yüzde -4,0 ile son bir ayda fiyatların düştüğü ilçeler arasında ilk sıraya yerleşti. En kısa amortisman süresine sahip olan ilçe 4 yıl ile Çeşme oldu.

Son 1 ay İzmir

 

Fiyatların arttığı ilçeler

 

1.

Dikili

%6,7

2.

Torbalı

%3,4

3.

Seferihisar

%3,2

 

 

Fiyatların düştüğü ilçeler

 

1.

Güzelbahçe

%-4,0

2.

Bayraklı

%-1,6

3.

Foça

%-1,3

 

 

En kısa amortisman süreleri

 

1.

Çeşme

4 yıl

2.

Balçova

17 yıl

3.

Konak

17 yıl

 

Bursa’da kiralık konut fiyatları durmadan yükseliyor

Türkiye genelinde satılık konutlarda fiyat artışı devam ederken, pek çok ilde kiralık konut fiyatlarında küçük değişimler yaşandı. Ancak Bursa’da kiralık konutlarda son bir yıl içinde yüzde 11 artış yaşandı. Satılık konutlar da yüzde 21 arttı ve Bursa diğer büyük iller arasında fiyat artışından en çok etkilenen il oldu. Temmuz 2016’da 1.571 TL olan satılık konut metrekare ortalama fiyat, Temmuz 2017’de 1.900 TL oldu. Amortisman süresinin 17 yıl olduğu Bursa’nın son bir yılda satılık konut fiyatlarının en çok arttığı ilçe yüzde 34 ile Yıldırım oldu. Son bir ayda ise fiyatların en çok arttığı ilçe yüzde 5,7 ile Gemlik oldu. Fiyatların düştüğü ilçeler arasında ilk sırada yüzde 1,1 ile Mudanya yer alırken, en kısa amortisman süresine sahip olan ilçe 17 yıl ile Nilüfer oldu.

 

 

Son 1 ay Bursa

 

 

Fiyatların arttığı ilçeler

 

1.

Gemlik

%5,7

2.

Gürsu

%3,4

3.

Osmangazi

%3,3

 

 

Fiyatların düştüğü ilçeler

 

1.

Mudanya

%-1,1

 

 

En kısa amortisman süreleri

 

1.

Nilüfer

17 yıl

2.

Osmangazi

18 yıl

3.

Gemlik

19 yıl

 

Antalya’da fiyatlar 2 bin TL’nin eşiğinde

 

Satılık konut fiyatlarının son bir yılda yüzde 5 oranında arttığı Antalya’da, metrekare ortalama fiyat 1.976 TL’ye ulaştı. Türkiye ortalamasının altında artış gösteren ilde amortisman süresi ise 18 yıl olarak hesaplandı. Kiralık konutlarda yıllık artışın yüzde 3 olduğu Antalya’da metrekare fiyatı 9 TL. Son bir yılda fiyatların en çok arttığı ilçeler arasında yüzde 19 ile Aksu ilk sırada yer aldı. Son bir ayda ise yüzde 4,7 ile Döşemealtı fiyatların en çok arttığı ilçe olurken, fiyatların en çok düştüğü ilçe yüzde -2,8 ile Kemer oldu. En kısa amortisman süresine sahip olan ilçe ise 16 yıl ile Döşemealtı ve Kepez oldu.

 

Son 1 ay Antalya

 

 

Fiyatların arttığı ilçeler

 

1.

Döşemealtı

%4,7

2.

Kumluca

%4,4

3.

Serik

%2,2

 

 

Fiyatların düştüğü ilçeler

 

1.

Kemer

%-2,8

2.

Aksu

%-2,2

3.

Alanya

%-1,2

 

 

En kısa amortisman süreleri

 

1.

Döşemealtı

16 yıl

2.

Kepez

16 yıl

3.

Muratpaşa

18 yıl

 
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ