Vadistanbul Yıl Sonunda Bitiyor

Türkiye’nin en büyük sanayi ve kentsel dönüşüm projesi olarak öne çıkan Vadistanbul’un ilk etabı hızla yükseliyor.
Vadistanbul Yıl Sonunda Bitiyor

İnşaat sektörünün öncü markalarından Artaş Grubu, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığıyla Ayazağa’da hayata geçirilen Vadistanbul’da, inşa çalışmaları hızla devam ediyor. Kaba inşaatın yılın son çeyreğinde tamamlanması planlanan ilk etapta inşaatın %30’lık bölümü tamamlandı.
 
Türkiye’nin en büyük sanayi ve kentsel dönüşüm projesi olarak öne çıkan Vadistanbul’un ilk etabı hızla yükseliyor. Doğayla iç içe bir konumda yer alan Vadistanbul’un %1 KDV ile satışlarının devam ettiği ilk etabında inşa çalışmalarının %30’ı tamamlandı.

Yılın son çeyreğinde kaba inşaatının tamamlanacağı Vadistanbul’un ilk etabında, 8 blokta toplam 1.111 konut yer alıyor.
 
DAİRELERİN %53’Ü SAHİPLERİNİ BULDU
 
Lanse edildiği günden itibaren yoğun ilgiyle satışların devam ettiği Vadistanbul’da dairelerin %53’ü şimdiden sahiplerini buldu.
Üç yıl içinde İstanbul’un en değerli, elit ve yüksek prim yapan lokasyonu haline geleceği belirtilen Vadistanbul, TEM, Metro ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanları sunabilen bir yaşam merkezi olacak. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 dubleks dairelerin yer aldığı Vadistanbul’da fiyatlar 423 bin TL’den başlıyor. Alternatif ödeme planlarının sunulduğu projede 120 aya kadar %0,66 faiz oranıyla kredi kullanılabiliyor.
 
İstanbul’a büyük değer kazandıran ve Türk inşaat sektörünü uluslararası arenada temsil eden Vadistanbul’un tüm etaplarının teslimiyle birlikte proje genelinde ortalama 35 bin kişi yaşayacak.
 
MİMARİSİNDE İKİ DEV İMZA
 
İstanbul’un kuzeyindeki Belgrad Ormanı’yla, şehrin merkezi olarak nitelendirilen Maslak’ı birleştiren Vadistanbul, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile Amerika’nın dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlandı.
1 milyon 100 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Vadistanbul, teras evler, rezidanslar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ile alışveriş merkezlerinin yanı sıra eğlence alanlarına sahip olacak.
3 parselden oluşan ve toplamda 424 bin metrekarelik arsada geliştirilecek olan Vadistanbul, 3 farklı etaptan oluşacak. Projede 3 bin konut, 55 bin metrekarelik alışveriş merkezi, ve 750 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 28 bin metrekarelik cadde mağazaları, restoranlar, ofis alanları ile 48 bin metrekare toplam alana sahip 5 ve 4 yıldızlı oteller bulunacak.
Projenin yer aldığı vadinin kuzeyinde yer alan ve projeyi içerdiği fonksiyonlarla eşsiz bir konsepte dönüştüren ikinci etabın 2015 sonunda teslim edilmesi planlanıyor. Projenin kalbi konumundaki etapta yüksek donatılı ofis alanları, alışveriş merkezi, cadde mağazaları ve oteller bulunuyor. Vadistanbul’un üçüncü ve son etabı ise konut ve ofis alanlarından oluşuyor.
 
AYAZAĞA’NIN GELİŞİMİNE BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR
 
Doğayla iç içe bir konumda yer alan Ayazağa’nın dönüşümünde büyük rol oynayan Vadistanbul, bölgedeki sanayi alanlarının taşınmasıyla birlikte çevrenin gelişimine katkı sağlıyor.
 
Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen proje, İstanbul Boğazı’nın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, Sadabad Deresi’yle de emsalsiz bir nitelik kazanıyor.
 
Proje içinden geçen doğal derenin etrafında oluşturulacak yaşam alanlarıyla da eşsiz bir alan oluşturularak bölgeye de canlılık katacak.
Konut bloklarının yanı sıra ofis, alışveriş ve yaşam alanlarıyla da İstanbulluların buluşma noktası olacak Vadistanbul, Ayazağa’nın yeni bir merkez olmasını sağlıyor.
 
VADİSTANBUL PROJE DETAYLARI
 
•    Projenin Adı: Vadistanbul
•    Lokasyon: Ayazağa
•    Yapımcı Firmalar: Artaş Grubu, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat
•    Lansman Tarihi: 6 Aralık 2012
•    Teslim Tarihi; 1. Etap Aralık 2014 – 2. Etap 2015 sonu
•    İnşaat Alanı: 1.100.000 metrekare
•    Arsa Alanı: 424.000 metrekare
•    Etap Sayısı: 3
•    Mimarlık Ofisleri: İki Design Mimarlık ve SOM Architecture
•    Yatırım Bedeli: 1 milyar 500 milyon TL
•    İlk Etabın Yatırım Maliyeti: 300 milyon TL
•    Projeden Beklenen Ciro: 2 milyar dolar
•    Toplam Konut Sayısı: 3.000
•    Ticari Alanlar: Vadi İstanbul'da toplam 55 bin metrekarelik alışveriş merkezi, ve 700 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 28 bin metrekarelik cadde mağazaları, restoranlar, 240 bin metrekare ofis alanı ile 48 bin metrekare toplam alana sahip 5 ve 4 yıldızlı oteller bulunacak.
•    İlk Etaptaki Konut Sayısı: 1.111
•    İlk Etaptaki Blok Sayısı: 8
•    Etapların Konsepti: İlk etap 8 blokta 1.111 konuttan oluşuyor. İkinci etap projenin yer aldığı vadinin kuzeyinde yer alıyor ve projeyi içerdiği fonksiyonlarla eşsiz bir konsepte dönüştürüyor. Projenin kalbi konumundaki etapta yüksek donatılı ofis alanları, alışveriş merkezi, cadde mağazaları ve oteller bulunuyor. Vadistanbul'un üçüncü ve son etabı ise konut ve ofis alanlarından oluşuyor.
•    Proje Bitiminde Yaşayacak Kişi Sayısı: Vadistanbul'un teslimleri tamamlandıktan sonra proje genelinde ortalama 35 bin kişi yaşayacak.
•    Ulaşım: Proje dahilinde Türkiye'nin ilk özel metrosu da Vadistanbul'un içinden geçecek. Vadi İstanbul'a özel olarak inşa edilecek olan metro, şehrin metro ağına bağlanacak. Proje bu özelliğiyle de dünyaya örnek teşkil edecek nitelikte bir değere sahip. Vadistanbul, TEM, Metro ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanları sunabilen, ender bir yaşam  merkezi olacak.
•    Sadabad Deresi: Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadi İstanbul, İstanbul Boğazı'nın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, Sadabad Deresi'yle de emsalsiz bir nitelik kazanıyor. Proje içinden geçen doğal derenin etrafında oluşturulacak olan yaşam alanları benzersiz bir keyif sunarken bölgeye de renk ve canlılık katacak.
•    Konut Tipleri: 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 dubleks
•    Konut Metrekareler: 1+1 (69,80 m2 – 90,91 m2) 2+1 ( 130,28 m2 – 148,85 m2) 3+1 (165,74 m2 – 184,13 m2) 4+1 (202,88 m2 – 244,39 m2) 5+1 Dubleks (305 m2)
•    Ödeme Planı: 120 aya kadar %0,66 faiz oranıyla kredi kullanılabiliyor.
•    Satış Ofisi: Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cad. No:1 Şişli – İstanbul

Telefon: 444 53 35
Web Sitesi: www.vadistanbul.com

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05