Ve Güneşli'de Rezidans konforu mahalle sıcaklığı!

Ve Güneşli, mahalle sıcaklığı ile rezidans lüksünü birleştirecek
Ve Güneşli'de Rezidans konforu mahalle sıcaklığı!

Ve Güneşli, mahalle sıcaklığı ile rezidans lüksünü birleştirecek

Ekonominin lokomotif gücü olan inşaat sektörü, farklı konseptli konut projeleri ile daha da hareketleniyor. Sektörün önemli aktörleri yeni projelerini, yeni lokasyonlarda hayata geçiriyor.


Markalı konut projeleriyle hızla gelişen Güneşli, yepyeni bir yaşam alanına kavuşuyor. Keleşoğlu İnşaat, Depar Teknik Yapı  ve Teleset Mobilya'nın gençlik ve tecrübeyi birleştirdiği bir ruhla kurulan konsorsiyumun inşa edeceği “VE GÜNEŞLİ” projesi 32 bin metrekare inşaat alanı üzerine 3 blokta 214 adet daireden oluşuyor. Projenin emsallerine göre en büyük farkı bölgeye göre yatay mimarisi ve mahalle sıcaklığı ile rezidans lüksünü birleştirmesi.

Ekonominin lokomotif gücü olan inşaat sektörü, farklı konseptli konut projeleri ile daha da hareketleniyor. Sektörün önemli aktörleri yeni projelerini, yeni lokasyonlarda hayata geçiriyor.

Birbiri ardına yapılan markalı konut ve rezidanslarla 'ikinci Maslak' olma yolunda ilerleyen Güneşli'de de benzeri bir durum yaşanıyor. İnşaat sektörünün deneyimli isimlerinden Keleşoğlu, Yeşilyurt’ta hayata geçirdiği lüks konut projeleri ile dikkat çeken Depar Teknik Yapı ve ev mobilyasında Türkiye’nin öncü markalarından Teleset Mobilya ortaklığı ile kurulan konsorsiyum, Güneşli'de fark yaratacak bir projeyi gün ışığına çıkarıyor.

Havalimanı ve iş merkezlerine yakınlığı, sağladığı ulaşım kolaylığı ile İstanbul'un hızla yükselen yerleşim birimlerinden biri haline gelen Güneşli'de yapımına başlanacak olan proje, 'hayatta satın alınamayacak tek şey zamandır' diyenlerin ve yatırımcıların yeni gözdesi olacak.

Metropol’de sakin bir yaşam özleyenlere
Trafikte zaman kaybetmeden havalimanına ulaşma imkanı sunan Yalçın Koreş Caddesi’ndeki 9 bin metrekare arsa üzerine kurulacak olan lüks butik konut projesi, metropolün ortasında sakin bir yaşam özlemi duyan ve yoğun çalışan kesimin gözdesi olmaya aday.

Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hicabi Keleş ile Teleset Mobilya firma sahibi Hamit Yıldırım’ın da hazır bulunduğu ve Edition Otelde düzenlenen basın lansman toplantısında konuşan Depar Teknik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi ve Konsorsiyum Sözcüsü Ahmet Fırat, Güneşli’nin 2 yıl içinde çehresinin tamamen değişeceğini açıkladı. Güneşli’de büyük parsellerin yer almasının dönüşümü kolaylaştırdığına dikkat çeken Fırat, bu bölgenin merkeze yakın olması ve kentsel dönüşüme hızlı ayak uydurması nedeniyle tercih edildiğini kaydetti.

İnşaatın yüzde 30’u tamamlandı
VE GÜNEŞLİ adı ile lansmanı yapılan projenin 50 milyon TL’lik yatırım bedeline sahip olduğunu ve 32 bin  metrekarelik inşaat alanını kaplayacağını ayrıca 214 adet konuttan oluşacağını söyleyen Fırat, inşaatın yüzde 30’luk bölümünün de tamamlandığını vurguladı Kasım 2014  tarihinde tamamlanacak olan projelerinin Güneşli bölgesinin gülümseyen yüzü olacağını savunan Konsorsiyum sözcüsü Ahmet Fırat, VE GÜNEŞLİ’nin 1+0,  1+1, 2+1 ve 3+1’lerden oluştuğunu ifade etti. Ve Güneşli projesi hedef kitlesinin  yaşam kalitesi A, gelir düzeyi ise A ve B olan, hayatını güzelleştirirken kolaylaştırmak da isteyenler olduğunu bildiren Fırat, “Binalarımız emsallerimizden farklı olarak yatay şekilde planladık. 3 blok olacak Ve Güneşli projesinde binalar 8-9-12 kat şeklinde tasarlandı. Yatay mimari ile ev sahiplerine daha farklı bir proje vermek  istedik.  Ve Güneşli mahalle sıcaklığı ile rezidans lüksünü birleştirdiğimiz bir proje oldu. Projemizin yüzde 50’sini 1+1 daireler oluşturuyor. Diğer yüzde 50’ lik kısım 3+1, 2+1, 1+0 ve 3 tane bahçe terasımız mevcut. Metrekare fiyatlarımız da 3 bin 500 TL’den başlıyor.” şeklinde konuştu.

Mahalleye dönüş başlıyor!
Projenin, yoğun çalışan büyükşehir insanın geçmişin sıcak mahalle hayatına duyduğu özlem ve günümüz konforuna duyduğu ihtiyaçtan yola çıkılarak hazırlandığını dile getiren sözcüsü Ahmet Fırat, “İstanbullular önce bahçeli evleri bırakarak apartmanlara ardından da apartman dairelerini bırakarak rezidanslara geçtiler. Rezidansların yoğun çalışan insanlara sağladığı avantajı inkar edemeyiz. İnsanlar temizliklerini ve alışverişlerini güven içinde yaptırmak istiyorlar. Rezidansların sağladığı konfor, insanların kısıtlı vakitlerini kendilerine ayırmalarına yardımcı oluyor. Fakat bir yandan da çok yüksek katlı binalar insanda izole edilmişlik hissi yaratıyor. Bu izolasyon duygusu insanların kendilerini yalnız hissetmelerini sağlıyor. Mahallelerde doğan çocuklar büyüdüler rezidanslara taşındılar. Tam da bu nedenlerle tekrar mahallelere dönmeye başladılar” diye konuştu.

Rezidans konforu mahalle sıcaklığı!   
Mahalle konseptinin fazlasıyla özlenmeye başladığının ve yeni trendin de bu olduğunun altını çizen Fırat, şöyle konuştu:
 “Biz de hem rezidans konforundan hem de mahalle sıcaklığından vazgeçmek istemeyenler için yeni bir konsept hazırladık. Ve Güneşli projesindeki 9 dönümlük alanımızı yatay yapılaşma için kullandık. Yatay yapılaşmanın yarattığı en önemli fark görüntüde sağlanan sıcaklık oldu. Ancak bu sıcak görüntüyü aynı zamanda fonksiyonel hale getirmek istedik. Projemizde insani ilişkilerin yakınlaşabilmesi için mimari ekibimiz ile birlikte AR-GE departmanımız işbirliği içinde çalıştı.”

Play Station da var çelik çomak da
Proje aşamasında büyükşehirde yaşayan çocukların sosyal sorunlarıyla ilgili UNICEF raporlarını incelediklerini dile getiren Fırat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Günümüz çocuklarının bilgisayar başında sosyalleştiği açık bir gerçek. UNICEF raporları bize çocukların birbirleriyle ve toprakla bitkilerle temasının ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Projemize playstation odaları ekledik. Ama bununla kalmadık. Bahçemizde yaptığımız özel bir düzenlemeyle çocukların bir arada oyun oynayabilecekleri mekanlar da yarattık. Büyükler nasıl mahalle sıcaklığını yaşayıp komşularıyla ‘merhabalaşsınlar’ ve rezidans konforundan faydalansın istiyorsak, çocukların da bilgisayardan kopmadan birbiriyle de temas edip, saklambacı, çelik çomak oynayacağı bir alan yaratmak istedik. Çocukların bitkilerin gelişimini görebilmeleri için meyve ağaçları ekerek, toprakla yakınlaşmalarını sağlamayı amaçladık.” dedi.

Tasarım ve mimaride  Kraft Mimarlık ve Shape Architecture& Interior Design’in imzasını taşıyan VE GÜNEŞLİ, sosyal alanları ve ayrıcalıklı hizmetleri ile mutluluğu ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Ünlü markalar, kafeler, restoranlar, gündelik ihtiyaçların karşılanabileceği  alıveriş alanlarının da yer aldığı projede 42 metrekareden 138 metrekareye kadar daireler bulunuyor.  VE GÜNEŞLİ genel bahçe ve kat bahçeleriyle birlikte 6000 metrekare yeşil alandan oluşuyor. Hürriyet Emlak


Paylaş:

HABERLER