ViaGreen’den çevreye katkı

Maliye Bakan Yardımcısı Cantimur: “Bayraktar İnşaat sayesinde benim de dikili bir ağacım oldu” “10 yılda 4,5 milyar ağaç dikildi”
ViaGreen’den çevreye katkı

Bayraktar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bayraktar: “Yaşam kalitesini artıran projelere öncelik veriyoruz”
 
Bayraktar İnşaat’ın çevreci projelerinden ViaGreen’den ofis alanlar ve çalışanları fidan dikti.

Ankara’da inşaat çalışmaları devam eden modern ofis projesi ViaGreen'de, bir taraftan leed (yeşil bina) sertifikası çalışmaları yürütülürken diğer yandan çevreye katkı sağlayacak etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda, Söğütözü’nde yer alan ViaGreen'de ofis sahibi olanlar ile Bayraktar inşaat çalışanlarının kendileri ve çocukları, isimlerinin yazılı olduğu fidanları Atatürk Orman Çiftliği'nin 25 dönümlük arazisinde toprakla buluşturdu.

Etkinliğe katılan Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, hükümetin ağaçlandırma projelerine büyük önem verdiğini belirterek, “8-10 yılda 4,5 milyarın üzerinde ağaç dikildi, bunlar fide de değil, büyük ağaçlardı” dedi.

Cantimur, son yıllarda çevre bilincinin geliştiğini ifade ederek, Bayraktar İnşaat tarafından gerçekleştirilen bu projenin öneminin büyük olduğunu vurguladı.  Cantimur, şöyle devam etti:
 “Benim dünyada dikili bir ağacım yoktu. Sizin sayenizde benim de dikili bir ağacım oldu. Bir ağaç dikelim de dünyada dikili bir ağacımız olsun. Buradaki çalışmasından dolayı Bayraktar grubunu özellikle kutluyor, bu gibi çalışmaların devam etmesini diliyorum. Burada diktiğimiz fidanlardan yıllar sonra meyve yemek nasip olsun. Bayraktar İnşaat’a binlerce ağaç dikmek yakışır.”
 
-Mehmet Bayraktar-
 
Bayraktar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bayraktar ise kentlerin daha yaşanabilir olması için ağaçlandırma çalışmalarına öncelik verdiklerini kaydederek, şunları söyledi:
“İnsanların yaşam kalitelerini artıran projelere öncelik veriyoruz. Biz Bayraktar Grup olarak bir yandan kentin yeni sembol yapılarını inşa ederken, diğer yandan kenti taş yığınından kurtarmak, dünyanın en güzel ve yaşanılabilir başkentlerinden biri konumuna getirmek için, yılların verdiği birikim, herbiri alanında kendini ispatlamış ekimizle adeta 24 saat çalışıyoruz. Bu kapsamda bugün sizlerle Ankara'ya nefes aldıracak, çocuklarımıza miras bırakacak bir gün yaşıyoruz. Bugün burada 200’e yakın fidan dikeceğiz. Kendimiz ve çocuklarımız adına diktiğimiz fidanlar yıllar sonra tatlı bir anı olarak karşımıza çıkacak. Leed sertifikalı ViaGreen projemize de bu tür bir etkinlik yakışırdı.”

ViaGreen’in en üst teknolojik standartlarda inşa edilen ve yüzde 40’lara varan enerji tasarrufu sağlarken, aynı zamanda da mimarisiyle öne çıkan bir proje olduğunu ifade eden  Bayraktar, “ViaGreen, her katına dahil edilen kat bahçelerinin yanı sıra kullanılan son teknolojiye sahip sistemler, çevreci malzemeler ve enerji dönüşümüne destek sağlayacak mimarisi ile alanında Ankara'da gold türü ilk Leed Sertifikası Resmi Adayı olma özelliğini taşıyor” dedi.
Bakan Yardımcısı Cantimur ile Bayraktar, konuşmaların ardından fidanları toprakla buluşturarak, ilk sulamaları da yine kendileri  gerçekleştirdi.
 
-ViaGreen Projesi-
 
Doğaya ve çevreye saygılı, Ankara’nın modern ofis projesi ViaGreen, en üst teknolojik standartlarda inşa edilmiş, yüzde 40’lara varan enerji tasarrufu sağlayan yapısı ve farklı mimarisi ile de başkente yeni bir vizyon kazandırıyor.
Şehrin en hızlı gelişen aksı Eskişehir yolu üzerinde yükselen proje, toplam 45.000 m2 inşaat alanına sahip; büyüklükleri 80 m2 ile 370 m2 arasında değişen 122 ofis, 2 restoran, 3 mağaza, 5 kafe ve 2 dükkandan oluşuyor. ViaGreen, iş merkezlerinin alışagelmiş çok katlı plaza mantığından farklı olarak, yatay iki bloktan meydana gelen yenilikçi bir mimari tasarıma sahip.

Ankara’nın ilk Leed sertifikalı İş Merkezi olmaya aday ViaGreen, maksimum enerji verimliliği ön planda tutularak tasarlanmış, diğer binalara oranla yüzde 50’ye varan su tasarrufu, merkezi konumu itibariyle ve karbon emisyonunu azaltmaya yardımcı olacak yapısı ile de tam bir çevreci proje özelliğine sahip. Bununla birlikte kat aralarında bulunan ve özel peyzajla dizayn edilen kat bahçeleri ile nefes aldıran, doğayı yaşamın içine alan örnek bir proje.

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

HABERLER

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05