BEDAŞ, Seçim Günü Kesintisiz Enerji İçin 1.741 Kişilik Kadro ile Alarmdaydı

24 Haziran Pazar günü seçim nedeniyle vatandaşlar sandık başına giderken İstanbul Avrupa Yakası’nda elektrik dağıtım hizmeti veren BEDAŞ aldığı önlemlerle gün boyu kesintisiz enerji sağladı.
BEDAŞ, Seçim Günü Kesintisiz Enerji İçin 1.741 Kişilik Kadro ile Alarmdaydı

Seçim günü 1.741 kişilik kadrosu ile alarmda bekleyen BEDAŞ, olası kesintilere anında müdahale için kriz masası da oluşturdu.

Türkiye, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin yapıldığı 24 Haziran günü saat 17.00’den itibaren ekran başına kilitlenirken İstanbul Avrupa Yakası’nda elektrik dağıtım hizmeti veren Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. de kesintisiz enerji için alarmdaydı. 2017 yılında 25 Haziran’a denk gelen pazar gününde İstanbul Avrupa Yakası’nda elektrik tüketimi 46,6 bin mWh düzeyinde gerçekleşmişti. Bu yıl ise 24 Haziran Pazar günü tüketim 54 bin 218 mWh’ye ulaştı.

Yani seçim günü,2017’nin aynı dönemine göre elektrik tüketimi yüzde 16,18 oranında artış yaşandı. Aslında bu artışta geçen yıl haziran ayının son pazarının (25 Haziran) Ramazan Bayramı’nın birinci gününe denk gelmesi nedeniyle İstanbulluların tatilde olması etkili oldu. Bu yıl tatil planlarının seçim sonrasına ertelenmesi ve gün boyu yaşanan seçim hareketliliği elektrik tüketimini artırdı.

Kriz Masası Oluşturuldu

Artan tüketime karşı seçim gününde vatandaşların enerji konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamaması için tüm tedbirlerini alan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.( BEDAŞ) gün boyu kesintisiz enerji sağladı. Seçim günü BEDAŞ’ın toplam 1.714 çalışanı alarm durumunda beklerken kriz masası da oluşturuldu.

BEDAŞ seçim nedeniyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü Seçim Koordinasyon Merkezi’nde 18-26 Haziran tarihleri arasında hafta içi 08:30-17:00, hafta sonu 24 saat esasına göre 9 personel görevlendirildi. Aynı zamanda Taksim yerleşkesinde bir kriz merkezi oluşturan şirket, 3 gün boyunca 24 saat esasına göre 48 kişilik nöbetçi amir listesi belirledi. Yine 24 saat esaslıya İşletme Müdürlükleri’nde arızaya ilk olarak müdahale edebilecek 210 nöbetçi montörlük personeli ve 42 araçla ilgili görevlendirme yapıldı.

Bu arada 62 adet İTM (İndirici Trafo Merkezi) ve kritik dağıtım merkezlerinden 32’sinde güvenlik önlemleri alınarak seçim sonuçları açıklanana kadar buralarda duracak 1’er personel görevlendirildi.

Çağrı Merkezinde Acil Durum Ekibi

Çağrı merkezinde de alarma geçen BEDAŞ, 22 Haziran tarihinde 272, 23 Haziran’da 235 ve 24 Haziran’da 237 nöbetçi personel görevlendirdi. Acil durumlarda vardiyaya getirilmesi için de 14 kişilik özel bir acil durum ekibi oluşturuldu. Bu arada 25 seçim kurulunda jeneratörlerin durumu ile ilgili listeler çıkarıldı.Acil durumlarda BEDAŞ’ın işletmelerinden temin edilebilecek 18 adet mobil jeneratörün kontrolü yapıldı.

Oy torbalarının teslim edileceği ve seçim sonuçlarının alınacağı adreslerde elektrik sürekliliğini sağlayacak önlemler alınırken oy sayımı boyunca en az 1’er personel görevlendirildi. 25 adet oy sayım merkezin etrafındaki tüm aydınlatmaların kontrolü yapıldı ve faal hale getirildi.

İstanbul Avrupa Yakası’nda elektrik dağıtım hizmeti veren şirket olarak günler öncesinde herhangi bir kesinti yaşanmaması için hazırlıklara başladıklarını dile getiren BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, “Enerji Bakanlığı ve YSK (Yüksek Seçim Kurulu) ile koordineli bir şekilde seçim günü enerjide herhangi bir sorun yaşanmaması için tüm önlemlerimizi aldık. Olası bir arızaya karşı da ekiplerimizi sahada görevlendirdik. Nitekim kesintisiz bir güne imza attık. Tüm arkadaşlarıma gün boyunca gösterdikleri yoğun mesai ve olağanüstü performansları için teşekkür ediyor, seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” değerlendirmesinde bulundu.

İşte Bedaş'ın Seçim Kadrosu:

---------------------------------------------------------

 

24.06.2018

ARIZA MÜDAHALE LİSTESİ

1.418

NÖBETÇİ AMİR

12

KRİZ MASASI

3

SEÇİM KURULLARINDA BULUNACAK

25

ÇAĞRI MERKEZİ

251

KRİTİK MERKEZLER

32

TOPLAM

1.741


Paylaş:

Enerji Sektöründe Son Gelişmeler
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48