CK Boğaziçi Elektrik’te müşteri hizmetleri kalitesi dört dörtlük

Elektrik perakende sektörünün lider şirketi CK Boğaziçi Elektrik, hizmet kalitesinde de sektöründe öncü.
CK Boğaziçi Elektrik’te müşteri hizmetleri kalitesi dört dörtlük

ISO 9001, 10002, 27001 ve 15838 kalite belgelerinin 4’ünü de alan Türkiye’deki ilk elektrik perakende şirketi olarak öne çıkan CK Boğaziçi Elektrik, müşterilerine dört dörtlük hizmet sunuyor. CK Boğaziçi Elektrik, müşterilerinin her kanaldan ve noktadan aynı kalitede hizmet alması için standartlarını en üst seviyeye yükseltti. Elektrik perakende sektöründe ISO 9001, 10002, 27001 ve 15838 kalite belgelerine sahip olan CK Boğaziçi Elektrik, söz konusu 4 belgeyi de alan Türkiye’deki ilk perakende elektrik şirketi unvanına sahip oldu.

Başta insan kaynakları olmak üzere tüm iş birimlerinin kendi sorumluluk alanlarına giren konularda yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini dile getiren CK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, “7 Kasım 2017 tarihi itibarıyla kalite çıtamızın ne kadar yüksek olduğunu gösteren bu 4 belgeyi birden aldık. Biz şirket olarak müşterilerimize en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmak istiyoruz. Müşterilerimize her aşamada güzel bir deneyim yaşatabilmek adına süreçlerimizi ve sistemlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Kalite anlamında aldığımız bu 4 belge, dört dörtlük hizmet anlayışımızın bir sonucudur” değerlendirmesinde bulundu.

AKREDİTE OLMUŞ KURUMLAR TARAFINDAN VERİLİYOR

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yayınladığı Lisans Yönetmeliği’ne göre söz konusu belgeler Türk Akreditasyon Kurumu’na akredite olmuş bir belgelendirme kurumu tarafından veriliyor. CK Boğaziçi Elektrik’in aldığı “ISO 9001: 2015 Standardı”, bir kuruluşun müşteri şartlarını ve uygulanabilir mevzuat şartlarını karşılayan ürünleri sağlama yeteneği olduğunu kanıtlaması gerektiğinde ve müşteri memnuniyetini artırmayı amaçladığında uyacağı kalite yönetim sisteminin şartlarını belirtiyor.

“ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi” belgesi, şirketin potansiyel müşterileri ile daha kârlı ve uzun dönemli ilişkiler kurması ve bu ilişkileri geliştirmesini sağlayan bir yönetim yaklaşımı anlamına geliyor. Bu standart, öncelikle geri bildirime açık olan müşteri odaklı bir ortamın oluşturulması, alınan her bir şikâyetin çözüme ulaştırılması ve müşteri hizmetinin iyileştirilmesi ile ilgili yönetim taahhütlerinin yerine getirilmesi durumunda alınabiliyor.

ÇAĞRI MERKEZİNİN YÜKSEK STANDARDI BELGELENDİ

CK Boğaziçi Elektrik’in aldığı bir diğer belge olan “ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi” de kurumsal yapıyı, politikaları, planlama faaliyetlerini, sorumlulukları, uygulamaları, prosedürleri, süreçleri ve kaynakları içeriyor. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, kurumsal bilgi güvenliğinin sağlanmasında insanları, süreçleri ve bilgi sistemlerini içine alan ve üst yönetim tarafından desteklenen bir yönetim sistemi olma özelliğini taşıyor.

“EN 15838:2009 Müşteri İletişim Merkezleri (Çağrı Merkezleri)” hizmet sunumu için genel şartlar standardı, müşteri odaklı hizmet veren kuruluşların aldıkları bir belge olarak ifade ediliyor. CK Boğaziçi Elektrik, bu belgeyi alarak çağrı merkezlerinde vermiş olduğu hizmetin standardını da belgelendirmiş bulunuyor.

 

 


Paylaş:

Enerji Sektöründe Son Gelişmeler


Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Enerji Nedir? Enerji Kaynakları Nasıl Sınıflandırılır?
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2018-11-12 13:17