Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Enerjide En Büyük İki Problem Nedir

Enerji araştırması sonuçları açıklandı.
Mail At
Enerjide En Büyük İki Problem Nedir

Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin gerçekleştirdiği “Türkiye Toplumunun Enerji Tercihleri Araştırması”nın sonuçları, 9 Şubat 2017 Perşembe günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde düzenlenen, Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Volkan Ediger, Kadir Has Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meltem Ucal ve Kadir Has Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Gökhan Kirkil’in katıldığı bir basın toplantısıyla paylaşıldı.

“Türkiye Toplumunun Enerji Tercihleri Araştırması”, 12-27 Kasım 2016 tarihleri arasında Türkiye nüfusunun genel temsiliyetine sahip 16 kent merkezinde ikamet eden, 18 yaş ve üzeri bin 204 kişi ile yüz yüze olarak enerji tüketimine ilişkin soruları içeren anket ile gerçekleştirildi.

Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi (CESD), farklı bilimlerden uzmanların yerel, bölgesel ve küresel çapta enerji alanında çalışmalar yaparak disiplinlerarası eğitim ve araştırma faaliyetlerini yürütmek ve bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkacak bilgileri kamuoyuyla paylaşarak toplumun gelişimine katkıda bulunmak amacıyla geçtiğimiz yıl Kadir Has Üniversitesi bünyesinde kuruldu. Merkezin gerçekleştirdiği ilk araştırma Türkiye’nin enerji tüketimine ilişkin birçok veriyi ortaya koydu.

Enerji bağımlılığı ve pahalılığı en büyük sorunlar, ancak enerji politikaları oy verme eğilimlerini etkilemiyor

‘Türkiye enerji sisteminin en önemli sorunu nedir?’ sorusuna ankete katılanların yüzde 38,6’sı ‘ithal enerjiye bağımlılık’ yanıtını verdi. Enerjinin pahalı olması ise yüzde 30,8’lik oranla Türkiye enerji sisteminin ikinci en önemli sorunu oldu. Enerjiden kaynaklanan en önemli çevre sorunu ise yüzde 41’lik oranla hava kirliliği oldu. İnsan sağlığı yüzde 20 ile ikinci olurken, iklim değişikliği yüzde 17 ile enerjiden kaynaklanan en önemli üçüncü çevre sorunu olarak gözlemlendi. Öte yandan, “Küresel iklim değişikliğine inanıyor musunuz?” sorusuna ise yüzde 78 oranında ‘Evet’ cevabı verildi.

Anketin siyasete yönelik en önemli sonucu ise, seçimlerde oy verdikleri partilerin enerji politikaları hakkında genellikle “hiç bilgisi olmadığını” belirten anket katılımcılarının, seçimlerde oy verirken de partilerinin enerji politikalarını dikkate almadıklarını ifade etmesi. Ankete katılanların hükümetin enerji politikalarında en başarılı buldukları alanlar ‘petrol ve doğalgaz boru hatları’, ‘doğalgaz temini’ ve ‘elektrik üretimi-iletimi-dağıtımı’ olurken; ‘enerji fiyatları’ açık ara başarısız bulunanların başında yer alıyor.

%50 en çok elektrik enerjisi kullanıyor

Araştırma kapsamında evlerde tüketilen enerji türleri ve bunlara ayrılan bütçeler de sorgulandı. Ankete katılanların yüzde 50’si parasal olarak en çok elektrik, yüzde 39’u ise en çok doğalgaz kullandığını belirtti. Belirtilen enerji türlerine yüzde 30 aylık 100-150 TL arası harcama yaptığını söylerken, yüzde 29 ise her ay 200 TL’nin üzerinde fatura ödediğini kaydetti. Ankete katılanların yarısının aylık enerji faturası da 50 ila 100 TL arasında seyrediyor.

Halk en çok ısınma ihtiyacı için enerjiye para harcıyor. Enerji tüketiminde ısınma yüzde 65 ile ilk sırada yer alırken, aydınlatma yüzde 22 ile ikinci sırada yer alıyor. Üçüncü sıra ise yüzde 5’lik oranla ulaşım olarak belirlendi. Arabalarda en çok tercih edilen yakıt sırasıyla; yüzde 41 oranında dizel, yüzde 30 oranında otogaz ve yüzde 29 oranında benzin oldu. Arabası olan katılımcıların yüzde 25’i her ay 100 ila 200 TL arasında yakıt masrafı yapıyor.

Ankete katılanların yüzde 54’ü doğalgaz, yüzde 25’i kömür, yüzde 12’si ise odun ile ısınma ihtiyacını karşılıyor. Evlerde kullanılan sıcak su yine en çok doğalgaz ile sağlanıyor. Sıcak su sağlamada doğalgaz yüzde 52 ile birinci, elektrik yüzde 26 ile ikinci sırada yer alıyor. Yüzde 11’lik bir kesim ise sıcak suyunu güneş enerjisinden elde ediyor.

Katılımcıların elektrik fiyatlarını nasıl bulduğu sorgulandığında yüzde 85 ‘yüksek ve çok yüksek’ cevaplarını verirken, yüzde 13 elektrik fiyatlarını normal bulduğunu aktarıyor. Aynı şekilde doğalgaz fiyatları hakkında yöneltilen soruya ise yüzde 65 ‘yüksek ve çok yüksek’ diyor. Yüzde 14’lük bir kesim ise doğalgaz fiyatlarını makul buluyor. Ankete katılanların yüzde 98’i tüketilen enerjinin ucuz olmasının önemli olduğunu düşünüyor.

Evlerin %65’inde ısı yalıtımı yok

Araştırma kapsamında ortaya çıkan önemli verilerden biri de ısı yalıtımıyla ilgili. Ankete katılım sağlayanların yüzde 65’i evlerinde ısı yalıtımı olmadığını belirtti. Soruları cevaplayanlardan yüzde 34’lük bir kesimin ise evlerinde ısı yalıtımı bulunuyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından 2010 yılında gerçekleştirilen ankette ısı yalıtımı bulunan evlerin oranı yüzde 17,3 olarak gözlemlenmişti. Bu sonuca göre 7 yılda evlerde bulunan ısı yalıtımı oranının yaklaşık 2 katına çıktığını söylemek mümkün.

Anketin bu konuya ilişkin en önemli sonuçlarından biri, evlerde bulunan ısı yalıtımı oranının gelir ve eğitim düzeyiyle bağlantılı olması.

Türk Akımı Projesi bilinmiyor, enerji ithalatında Azerbaycan ve Rusya destekleniyor

Rusya’dan başlayıp Karadeniz üzerinden Türkiye’ye aktarılması planlanan doğalgaz boru hattı projesi ‘Türk Akımı’ nın bilinirliğinin de sorgulandığı araştırma sonucunda yüzde 86’lık bir kesimin proje hakkında hiç bilgisi olmadığı gözlemlendi. Ankete katılan bin 204 kişiden bu soruyla ilgili tam 110 farklı açıklama geldi.

Katılımcılara Türkiye’nin enerjiyi en fazla hangi ülkeden almasını tercih ettikleri sorulduğunda yüzde 42 ile Azerbaycan birinci, yüzde 20 ile Rusya ikinci sırada yer alıyor. ‘1 Kasım Genel Seçimleri’nde MHP ve Ak Parti’ye oy vermiş kişiler daha çok Azerbaycan’ı, CHP ve HDP’ye oy vermiş olanlar ise daha çok Rusya’yı tercih ediyor.

Geleceğin enerji kaynakları: ‘Güneş ve Doğalgaz’

Ankete katılanların yüzde 40’ı “Güneş”i geleceğin enerji kaynağı olarak nitelendirirken, yüzde 22’si doğalgazı geleceğin enerji kaynağı olarak gösterdi. Öte yandan, “Maliyetleri aynı ve kolaylıkla erişilebilir olsalardı hangisini evdeki enerji ihtiyacınızı karşılamak için kullanmayı tercih ederdiniz?” sorusuna ise yüzde 63 oranında doğalgaz, yüzde 21 oranında güneş cevabı verildi. Güneş ve rüzgar enerji santralleri en çok desteklenen teknolojiler olurken, nükleer ve kömür santralleri ise en az desteklenenler oldu.

Nükleer santrallerin çevre ve toplum sağlığı için tehdit ve riskler içerip içermediğine ilişkin soruya yüzde 65 oranında olumlu yanıt verildi. “Yaşadığınız ilde nükleer santral kurulmasına ne derece destek verirsiniz?” sorusuna olumsuz yanıt veren illerin başında Adana, İzmir ve Ankara gelirken; Tekirdağ, Bursa ve Konya gibi illerdeki olumsuz yanıtlar en düşük düzeyde oldu. Kendi illerinde nükleer santral yapılmasını desteklemeyenler, büyük oranda bu tür santrallerin çevre ve toplum sağlığı için tehdit ve risk içerdiğine inanıyor.

Sinpaş' ta 240 ay Vadeli Projeler Belli Oldu 2017-02-09

Sinpaş, 240 ay vadeli projelerini belirledi.Sinpaş' ta 240 ay Vadeli Projeler Belli Oldu 2017-02-09

Türkiye'nin en köklü inşaat ve gayrimenkul kuruluşlarından Sinpaş 12 projesi ile tarihi ‘240 ay vadeli konut satışı’ kampanyasına katılıyor. Kampanyada, Sinpaş Palas, Queen Central Park, Aydos Country, EgeYakası, Altınoran, Marina Ankara, Ege Vadisi, Liva, Köyceğiz, İncek Dünyası, Aquacity Denizli ve Bursa Modern projeleri ile yer alıyor. Sinpaş, 1 Şubat - 31 Mart tarihleri arasında geçerli olacak 240 aya varan vadeli kampanyanın yanı sıra ev sahibi olmak isteyenlere birbirinden farklı ve avantajlı ödeme seçenekleri de sunuyor.

GYODER VE KONUTDER’in konut satın alımını kolaylaştırmak hedefiyle 1 Şubat 2017 tarihi itibarıyla başlattığı ve 31 Mart 2017 tarihine kadar sürecek ‘20 yıl vadeli konut kredili’ konut sahibi olma kampanyasına Sinpaş da katıldı. Türkiye’de ilk kez özel sektörün 240 aya varan vadelerle konut satışı yapacağı tarihi kampanyada Sinpaş, tüm projelerini bu kampanyaya dahil etti.

Kampanyaya 12 proje ile tam destek

Sinpaş, konut satın almak isteyenler için tarihi bir fırsat olarak görülen ‘240 ay vadeli konut satışı’ kampanyasına 12 projesi ile destek veriyor. Sinpaş GYO ve Sinpaş Yapı’nın İstanbul, Ankara, Bursa ve Denizli’de yer alan projelerinde kampanya kapsamında toplam 2.855 konut en uygun vade ve ödeme koşullarıyla sunuluyor.

 

Kazandıran projeler kampanyada

Sinpaş Yapı kampanyaya Sinpaş Palas, Altınoran, Marina Ankara, Liva, Köyceğiz ve Aqua City Denizli projeleri; Sinpaş GYOQueen Central Park, Aydos Country, EgeYakası, Bursa Modern, Ege Vadisi ve İncek Dünyası projeleri ile katılıyor. Sinpaş, projelerindeki ödeme planlarını tüketiciye yine en özel ve en uygun koşullarla sunuyor. Kampanya ile konut sahibi olmak isteyenler 20 yıla varan vade ve birbirinden avantajlı ödeme seçenekleri ile tarihi fırsatı kullanma şansına sahip oluyor.

 

Dolara inat 20 yıl vadeli kampanya

Dövizle ilgili ciddi maliyet artışının yaşandığı ancak bu artışın fiyatlara yansıtılmadığı bu dönemde “240 ay vadeli konut satışı” kampanyası konut satın almak isteyenler ve gayrimenkul yatırımcıları için büyük bir fırsat sağlıyor. Tarihi kampanyada uzun vadeli ödeme seçeneği ile konut satışlarında önemli bir artış olması bekleniyor.

 

Sinpaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve GYODER Yüksek istişare Kurulu Başkanı Avni Çelik, kampanyanın Gayrimenkulde Cumhuriyet tarihinin en büyük kampanyası olduğunu söyledi:

“Markalı konut üreticileri olarak bizler ülkemizin güçlü birliği için bir kez daha hep bir aradayız. 15 Temmuz’dan sonra kampanya yapmıştık; 2017’de bunu egale ediyoruz. Döviz artışı nedeniyle bu yıl girdi maliyetlerimiz yükseldiği için konut fiyatlarında artış kaçınılmaz görünüyor. Ancak, bizler bu sıkıntıya rağmen tüm imkanlarımızı seferber ederek 2017 yılında da konutta satış rekoru kırmayı hedefliyoruz. Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu kadar uzun vadeli 240 aya varan vadelerle konut satışı yapılıyor. Ev sahibi olmak isteyenler, böyle bir fırsatı kaçırmadan kira ödemek yerine artık 20 yıl vade ile konut satın alabilirler.”

 

Kampanya dahilinde;

Sinpaş Yapı Projeleri,

Altınoran, Marina Ankara, Sinpaş Palas, Liva, Köyceğiz, Aqua City Denizli

 

Sinpaş Gyo Projeleri,

Queen Central Park Bomonti, Aydos Country, EgeYakası, Bursa Modern, Ege Vadisi

ve İncek Dünyası

 

120 ay için 0.45, 240 ay için 0.82’den başlayan faiz oranları ile ya da Sinpaş bünyesinde 60 veya 100 ay avantajlı ödeme seçenekleriyle ev sahibi olmanın tam zamanı.


QNB Finansbank SGK İle Anlaştı 2017-02-09

Emekli maaşını QNB Finansbank'tan almak isteyenlerin promosyonları belirlendi.QNB Finansbank SGK İle Anlaştı 2017-02-09

Emeklilere banka promosyonu için QNB Finansbank ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında protokol imzalandı

Maaş hesaplarının bulunduğu bankaların emeklilere promosyon ödemesi kararının ardından QNB Finansbank, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile protokol imzaladı. QNB Finansbank ödemelere mart ayında başlayacak ve mayısta da devam edecek. QNB üç yıllık taahhütname imzalayan emekli maaş hesabı müşterilerine maaş tutarına göre tek seferlik ve peşin promosyon ödemesi yapacak.

Banka, üç yıl için aylık bin TL’nin altında maaş alan emeklilere 300 TL, bin ile 2 bin TL arasında maaş alan emeklilere 375 TL, 2 bin TL’nin üzerinde maaş alanlara ise 450 TL promosyon ödemesi gerçekleştirecek.

Promosyondan yararlanmak isteyen emekliler QNB Finansbank şubelerine başvurabilir.


Akiş GYO ve SAF GYO Güçlerini Birleştirdi

İki inşaat devi birleşti.Akiş GYO ve SAF GYO Güçlerini Birleştirdi

Akkök Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Akiş GYO, Türkiye’nin lider gayrimenkul yatırım ortaklıklarından SAF GYO ile birleşti. Birleşmeyle, iki şirket faaliyetlerine Akiş GYO çatısı altında devam edecek. Birleşmeden önce SAF  GYO bünyesinde bulunan Akasya Alışveriş  Merkezi; Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin de sahibi olan Akiş GYO çatısı altına girdi. Akiş GYO’nun birleşme sonrası özkaynak değeri 2.5 milyar TL’ye, toplam varlıkları 4 milyar TL’ye ve yıllık kira geliri 320 milyon TL’ye yükselecek. Akiş GYO bu birleşmeyle Türkiye’nin en büyük Gayrimenkul
Yatırım Ortaklıklarından birisi oldu.

 

Durusoy: Rekabet gücümüz artacak

Akiş GYO A.Ş.  Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy, SAF GYO’yu bünyelerine katarak yollarına daha güçlü şekilde devam ettiklerini belirtti. İki kurumun kaynaklarının birleşmesinin ekonomik, operasyonel ve rekabet gücü açısından önemli avantaj sunacağını aktaran Gökşin Durusoy, “Operasyonel açıdan bakılınca alışveriş merkezlerinin doğrudan tek merkeze raporlamasının standardizasyon ve kurumsallaşmaya sağlayacağı katkı ile karar alma süreçleri kısalacak, yönetim avantajı yaratılacak. Marka bilinirliği yaratma konusunda büyük ve daha güçlü tek bir şirketin öne ıkmasının sağlayacağı faydalar da önemli” dedi. Birleşme sonrasında doğan daha büyük şirketin rekabet avantajı sağlayacağını da vurgulayan Durusoy sözlerini şöyle sürdürdü: “Şirketin bilanço büyüklüğü düşünüldüğünde potansiyel proje kapsamı genişleyecek, proje geliştirme gücü artacaktır. Birleşme ile Akiş GYO önemli bir kira gelirine sahip olacak. Şirket, önemli temettü dağıtma potansiyeline kavuşacak.”

Cadde mağazacılığına 420 milyon TL yatırdı

420 milyon TL yatırımla yükselen cadde projelerinin 2018 yılında tamamlanacağını belirten Durusoy projeler hakkında şu bilgileri verdi: ”Ağırlıklı olarak perakende üniteler içeren cadde projelerimiz, sektörün ihtiyaçlarına göre modern biçimde tasarlanarak Bağdat Caddesi’nin prestijine katkıda bulunacak. Cadde mağazacılığında ilk işbirliğimizi Beymen ile gerçekleştiriyoruz. Suadiye’de Beymen için dünya standartlarındaki mimari yaklaşımımızla gerçekleştirdiğimiz özel mağaza eylül ayında kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Yeni markası“Akapartman”

Ayrıca Durusoy, Akiş GYO yeni markası Akpartman ile de; prestijli ve hayat dolu lokasyonlarda, yenilikçi ve özgün tasarımları, eşsiz mimari özellikleriyle yeni yaşam alanları oluşturmayı hedeflediklerini belirtti.. Akapartman markalı ilk proje olan “Akapartman Suadiye”, 3+1 ve 4+1 dubleks tipi seçenekleriyle ve panoramik deniz manzarasıyla her detayı düşünülmüş özel tasarımı ile dikkat çekiyor.

Beykoz’a 150 milyon TL’lik proje

Beykoz bölgesinde de yatırım fırsatlarını değerlendirdiklerini ifade eden Gökşin Durusoy, 2018 yılında 40 bin metrekare alan üzerinde 150 milyon TL’lik yatırımla konut ve ticari alanların bulunduğu projeye başlayacaklarını sözlerine ekledi.
 


Sinpaş Gyo’dan Yepyeni Bir Kitap Daha: “Markalar Nasıl Büyür 2”

Sinpaş GYO’nun ilki geçen yıl yayınlanan ve büyük ilgiyle karşılanan iş dünyasına yönelik ‘Markalar Nasıl Büyür’ kitabının ikincisi piyasaya sunuldu. Sinpaş Gyo’dan Yepyeni Bir Kitap Daha: “Markalar Nasıl Büyür 2”

Pazarlama dünyasının önde gelen isimlerinden Byron Sharp ve Jenni Romaniuk tarafından kaleme alınan ‘Markalar Nasıl Büyür 2’  bir solukta okunabilecek nitelikte.  Sinpaş GYO’nun bugüne kadar yayınladığı 10. kitap olan “Markalar Nasıl Büyür 2” de, satın alma davranışlarının temel prensipleri, markanın büyümesi ve geliştirilmiş pazarlama üretkenliği için tutarlı bir yol haritası oluşturan temel prensipler anlatılıyor.

Gayrimenkul sektöründe 10. yılını geride bırakan Sinpaş GYO, iş dünyasının beklentilerine yönelik kitapları ülkemize kazandırmaya devam ediyor. Daha önce; ekonomi, pazarlama ve kişisel gelişim üzerine çok sayıda kitabı Türkçeye kazandıran Sinpaş GYO, bu kez de pazarlama dünyasının önde gelen isimlerinden Güney Avustralya Üniversitesi Profesörü Byron Sharp’ın “Markalar Nasıl Büyür 2” adlı kitabını okuyucuların beğenisine sundu.

  Pazarlama stratejilerini ve uygulamalarını bilimsel kurallarla açıklayan ilk yayın olan, Pazarlama duayenleri Jenni Romaniuk ve Dr. Byron Sharp’ın ‘Markalar Nasıl Büyür 2’ kitabı

‘Çifte risk neden gerçekleşir?’, ‘Gerçekleşmediği koşullar hangileridir?’, ‘Zihinsel ulaşılabilirliği idare etmek ve oluşturmak için marka çağrışımları nasıl analiz edilir? , ‘Dönüm noktası tarzı müşteri kazanımı efsanesi nedir?’ gibi sorulara cevap verirken, ayırt edici marka gücünü değerlendirme ölçümü hakkında da aydınlatıcı bilgiler içeriyor.

“Markalar Nasıl Büyür 2” kitabı, büyümekte olan piyasalarda, hizmet, e-ticaret ve lüks sektörlerinde faaliyet gösteren pazarlamacılar için yazıldı. Çin ve Brezilya’dan Türkiye ve Nijerya’ya kadar çok çeşitli ülkeler boyunca finans hizmetleri, telekomünikasyon, fast-food, süpermarket ve moda mağazacılığı, telefon aygıtları ve otomobil sektörlerinden örneklerle bu kategoriler işleniyor.

Sinpaş GYO Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekinci, yeni kitabın da gayrimenkul ve pazarlama sektörüne ışık tutacağını söyledi:

“Sinpaş GYO olarak, gayrimenkul sektöründe olduğu gibi kültürel konularda da yenilikçi ve farklı olmaya gayret gösteriyoruz. Çok çalıştığımız ve tüketiciye ulaşmak için yeni mecralar kullandığımız bir dönemdeyiz.  Dijitalleşen dünyada yaşadığımız değişimin önemi tartışılmaz. Bu yıl da kendi auramız dahil, eğitimden, turizme, otomotivden medyaya her alanda değiştik. 

Dünyanın geleceğini sadece genetik bilimler değil, pazarlama trendleri, pazarlamayı ise sosyal mecralar belirliyor. Yaptığımız işler hata kaldırmıyor, geri dönüp düzeltecek hatta arkaya bakacak zamanımız yok. Sürekli ilerlemek, hatta koşmak zorundayız. Hızlı tüketiyoruz, her birimiz alanında farklı kimlikli, iz bırakacak işler yapsak da bugün piyasaya sürülen bir ürünü çok kısa bir süre sonra kullanmaya devam edemiyoruz. 2016 bize bu anlamda ‘’content marketing’’ in önemini bir kere daha vurguladı. Ürününü güncel tutacaksın, bu uğurda da evrime ayak uyduracaksın.

Eskiden sınırlı olan pazarlama kanalları günümüzde evrim geçirdi. Markamızla etkileşim içinde olan çok sayıda mecra var. Tüketicinin ihtiyacına hızlıca cevap veremediğimizde arkamızdan gelen rakipler sırada bekliyor. Yeni networkler hızla çoğalıyor.  Sosyal medya artık kedi videoları izleyeceğiniz bir alan değil. Metrekarelerle belirtilemeyecek kadar büyük bir alışveriş merkezi, akıllı cihazlar ise hayatımızı kolaylaştıran bir asistan.

Tüm bunlar olurken, sektörde pazarlama trendlerinin geldiği nokta, neredeyse kişiye kadar indirgenmiş pazarlama stratejileri üretmeyi gerektiriyor. Özellikle genç kuşağın zevklerini, tercihlerini ve taleplerini iyi analiz etmeniz lazım.

Sinpaş GYO olarak pazarlama stratejilerimizi oluştururken şu konulara özellikle dikkat ediyoruz. Pazarlama alanında yeni trendleri, yeni bakış açılarını ve dünyanın takip ettiği yaklaşımları takip ediyoruz ve okuyucunun önüne getirmek istiyoruz.  Sinpaş olarak, sadece pazarlama değil, değişik kültürel alanlardaki yeni yayınlarımızla da iş dünyasına katkı vermeye devam edeceğiz.”

Sinpaş GYO geçtiğimiz yıllarda da Howard Gardner’ın ‘Geleceği İnşa Edecek 5 Zihin’, Daniel Gilbert’in ‘Mutluluk Üzerine Çeşitlemeler’, Philip Delves Broughton’un ‘Harvard Business School’da Size Ne Öğretirler?’, Philip Kotler’ın ‘Pazarlama 3.0’, Ruth Spellman’ın ‘Yeni Liderlik’ ve Rita Gunther McGrath’in ‘Rekabet Avantajının Sonu’,  İtamar Simonsan ile Emanuel Rosen’in kaleme aldığı ‘’Yeni Tüketici’’ ve Byron Sharp’ın ‘’Markalar Nasıl Büyür’’  kitaplarını Türkçe olarak okurların ilgi ve beğenisine sunmuştu.

Profesör Byron Sharp kimdir?

South Australia Üniversitesi Pazarlama Bölümü Profesörü olan Byron Sharp, 1995’ten bu yana Ehrenberg-Bass Pazarlama Enstitüsü Başkanlığını da yürütüyor. Araştırmaya ve kuramsal bilgiye gösterdiği önemi anlatmak için kendisini “eski moda bir araştırmacı” olarak tanımlayan Profesör Sharp,  buna karşın pazarlama alanında yenilikçi çalışmalara imza atıyor. Makaleleri sayısız bilimsel dergide yayımlanan, beş farklı bilimsel derginin editoryal kadrosunda yer alan Sharp’ın uzmanlık alanları arasında marka konumlandırma, tüketici davranışları, pazarlama ölçütleri, reklam ve medya sayılabilir.

Jenni Romaniuk kimdir?

Ehrenberg-Bass Enstitüsü’nün araştırma profesörü ve ortak direktörüdür. Araştırmaları, marka değeri ve zihinsel durumu, marka sağlık ölçümleri, reklam etkinliği, ayırt edici varlıklar, ağızdan ağıza pazarlama ve büyümedeki sadakat gibi konular üzerinedir. Zihinsel kullanılabilirlik ölçümü ve metriklerinde öncüdür.

Romaniuk, Journal of Advertising Research’de editördür.


Türk Hava Yolları ile Nef’teki yeni evinize uçun

Gayrimenkul sektörünün lider ve yenilikçi markası Nef, ev sahibi olmak isteyenleri uçuracak bir kampanyaya imza attı. Türk Hava Yolları ile Nef’teki yeni evinize uçun

Dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu şirketi THY ile güç birliği yapan Nef, Miles&Smiles üyelerini 5 bin mil karşılığında 15 bin TL, 10 bin mil karşılığında 35 bin TL indirimle yeni evlerine uçuracak.

Türkiye’nin lider gayrimenkul markası Nef, Türk Hava Yolları (THY) ile benzersiz bir işbirliğine imza attı. İki dev kuruluşun düzenlediği kampanya ile Miles&Smiles üyeleri, Nef projelerinden 35 bin TL’ye varan indirim kazanıyor. Satışı devam eden Nef Ataköy Residence, Nef Bahçelievler ve Nef Sancaktepe projelerinde geçerli olan kampanya kapsamında 1+1 ve 2+1 evlerde 5 bin mil karşılığında 15 bin TL değerinde, 3+1 ve 4+1 evlerde ise 10 bin mil karşılığında 35 bin TL değerinde indirim çeki sunuluyor. Kampanya Mart sonuna kadar devam edecek.

240 AY VADELİ KREDİ FIRSATI

Nef, THY ile başlattığı kampanyanın yanı sıra Türkiye’de yine bir ilk olan 240 ay vade ile ev sahibi olma fırsatı da sunuyor. Nef projelerinden konut almak isteyenlere 240 ay vade seçeneğiyle ev sahibi olma imkanı veren kampanya kapsamında, 240 ay için %0,79 faiz oranı ile %5’ten başlayan peşinatlı ödeme seçeneği sunuyor. Kampanya kapsamında ayrıca 60 aya %0 faizli ve 120 ay %0,45 faizli kredi kullanma ve teslimden sonra kredi taksitlerini ödemeye başlama fırsatları da sunuluyor.

Nef Bahçelievler – Şehrin en yeşil projesi

Şehrin en yeşil projesi olma özelliğini taşıyan Nef Bahçelievler’in uluslararası tasarım yarışmasını SPDO Architects kazandı. Her detayı özenle tasarlanan proje, kendine has kültürü ve yaşantısıyla İstanbul’un en rağbet gören semtlerinden Bahçelievler’de yer alıyor. Hemen önünde metro durağı bulunan proje, E-5’e ve metrobüse yürüme mesafesinde yer alıyor. Dörtte üçünden fazlası peyzaja ayrılmış yaklaşık 66 dönümlük bir alanıyla doğayla iç içe bir yaşam sunan proje; çocuklar, gençler ve aileler için sunduğu geniş sosyal alanlarıyla da dikkat çekiyor. 1+1’den 5+1’e kadar daire seçeneklerinin bulunduğu projenin, ön lansman döneminde olmasına rağmen, satışlarının %25’i tamamlanmış durumda.

Nef Sancaktepe – Finans merkezine 4 metro durağı mesafede

4 büyük üniversitenin ve 4 büyük ormanın ortasında yer alan proje, Anadolu Yakası’nın önde gelen yatırım bölgesi Sancaktepe’de yer alıyor. Hemen yanında açılacak olan metro durağı ile 50 bine yakın beyaz yakalının çalışacağı İstanbul Finans Merkezi’ne sadece 4 metro durağı uzaklıkta yer alan Nef Sancaktepe, yapımı devam eden 15 bin çalışan ve 4.100 yatak kapasiteli Sancaktepe Şehir Hastanesi’ne de sadece 2,4 km uzaklıkta yer alıyor. Son 5 yılda şehir merkezinde 26 proje üreten Nef’in Anadolu Yakası’nda uzun zamandır merakla beklenen ilk projesi olan Nef Sancaktepe; özgün tasarım, modern yaşam konsepti ve Foldhome gibi Nef keşifleriyle yüksek yatırım potansiyeline sahip bir proje olarak göze çarpıyor. 6 blokta, 1+1’den 3+1’e 439 konuttan oluşan projede fiyatlar 300,000 TL’den başlıyor.

Nef Ataköy Residence – En iyi rezidans projesi

Nef Ataköy 22, İstanbul'un en güzel semtlerinden biri olan Ataköy'de 25 bin m2'lik bir alanda yer alıyor. İstanbul’un en işlek ulaşım hattı olan E5’in hemen bitişiğinde ve Ataköy'ün en merkezi arazisi üzerinde yer alan Nef Ataköy 22'nin kapısının önünde, günde 1 milyondan fazla kişinin kullandığı metrobüs ve metro durakları yer alıyor. 18 katlı 6 konut bloğunun ve alışveriş caddesinin bulunduğu projede, 1+1’den 4+1’e değişen büyüklükte deniz ve şehir manzaları daireler bulunuyor. 2016 yılının en iyi rezidans projesi seçilen Nef Ataköy 22'nin konsept tasarımı dünyaca ünlü mimarlık ofisi HOK tarafından, iç mimari konsept ise Autoban firması tarafından tasarlandı. 5 konut bloğunda satışların tamamlandığı projede, E-5’e komşu olan ve 1+1 konutlardan oluşan rezidans bloğu kampanya dahilinde satışa açıldı.
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ