AKŞAN YAPIAKŞAN ETÜD MÜŞAVİRLİK VE MÜHENDİSLİK AŞ

AHİ EVREN CAD. NAZMİ AKBACI TİCARET MERKEZİ D BLOK NO:233 MASLAK / İSTANBUL

Daha deneyimli, daha idealist, daha mutlu!

Uzun yıllar boyunca hem özel sektör, hem de resmi kurumlar için taahhüt ve yap-sat projeler gerçekleştirmiş olan ve kurucularının sektördeki deneyimi 70’li yıllara dayanan grubun ilk şirketi olan Akşan Yapı, 1984 yılında kurulmuştur.
Akşan Yapı, dünya yapı endüstrisindeki gelişmeleri yakından izlemiş ve yapı endüstrisinde hızlı ve ekonomik bir sistem olarak tercih edilen, aynı zamanda da 1999 depreminden sonra deprem gerçeğine karşı çok sağlam çözümler sunan Hafif Çelik Yapı Sistemi alanına yönelmiştir.
2000 yılında kurduğu Akkon Çelik, hafif çelik üretim fabrikasıyla başta Amerika olmak üzere deprem riskiyle yaşayan gelişmiş ülkelerin tercih ettiği Hafif Çelik Yapı Sistemlerini ülkemizde yaygınlaştırmayı amaçlamış ve bu doğrultuda Türkiye’de birçok konut, sosyal yapı, endüstriyel yapı, kooperatif ve gayrimenkul geliştirme projelerine imza atarken, yurt dışında da önemli projeleri hayata geçirmiştir. Çok kısa sürede yaklaşık 1 milyon m2 yapı inşa eden Akşan Yapı, Akkon Çelik fabrikasıyla, yıllık 20.000 ton üretim kapasitesini yakalamış, Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın 3 büyük üreticisinden biri olmuştur. Fakat Akşan Grup, 1 milyon m2’ye ulaşan tecrübesi ve dünya sıralamasındaki yeriyle, 40 yıla varan ve tüm dünyayı kapsayan uluslar arası deneyimleriyle yetinmemektedir. Hep daha iyisini, hep daha sağlıklısını, hep daha ilerisini görmek, yapmak, sunmak için çalışır. “Daha iyisi yapılabiliyorsa, önce biz yapmalıyız!” felsefesidir girişimciliğinin, dinamiğinin arkasındaki güç. Akşan Grup, mutluluğun mimarisinin ve çağdaş yaşamın peşindedir.

Şirketimize gelen talepler, mimar ve mühendislerden oluşan, bir inşaatın fiyatlandırma çalışmalarının tüm süreçlerine hakim ‘İş Geliştirme’ departmanı tarafından değerlendirilir, ‘Teknik Ofis’ e bağlı metraj uzmanı tarafından metrajlar çıkartılır.
Gelen talebe göre proje ‘İş Geliştirme’ departmanında ‘hafif çelik yapı sistemine’ uyarlanmak üzere fiyatlandırılır, müşteriye sunulmak üzere de teklif haline getirilir. Ayrıca bu süreci mimarlardan oluşan ‘Tasarım ve Proje’ departmanı da alternatif çözüm önerileriyle destekler. Teklifin onaylanması ile birlikte ‘Üretim Koordinatörlüğüne’ bağlı ‘Teknik Ofis’te inşaat teknikerleri tarafından resmi izinlerin alınması için projeler çizilir, bu süreci çelik üretim projelerinin çizimi takip eder. Akabinde üretim koordinatörlüğüne bağlı projeye özel olarak görevlendirilmiş bir inşaat mühendisi proje koordinatörü, projenin niteliğine göre saha mobilazasyonunu başlatır. Sahaya ürünlerin gönderiminde, yurt dışı projelerinde dış ticaret departmanı tarafından en hızlı ve en ekonomik lojistik çözüm üretilir ve uygulanır. Eş zamanlı proje koordinatörü tarafından tespit edilen sahada çalışacak personel listesi hazırlanır ve İk-İdari İşler departamanı tarafından gönderimleri organize edilir. Saha mobilizasyonu başladığında, görevli tüm personelin güveliği ve çalışma koşullarının standartları da ‘İş Güvenliği’ departmanına bağlı olarak yönetilir.
Yurtiçi projelerde ise modern inşaat süreçleri uygulanır. Üretim ve üretimin sahada uygulanma süreçleri önemli bir denetim mekanizması olan QA/QC (Quality Assurance & Quality Control) tarafından denetlenir. Bu denetim tüm çalışmalarımızın aynı standartlarda, güvenli ve hatasız olmasını sağlar.

Firmanın Projeleri


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercominsaat-firmasiaksan-yapi): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/firma.php on line 246

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/firma.php on line 247

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/firma.php on line 248