ÇİFTÇİLER HOLDİNGÇİFTÇİLER HOLDİNG A.Ş.

Çiftçi Ailesi'nin önderi Sait Çiftçi, 1933 yılında Mersin'den İstanbul'a yerleşmesi ve ticaret hayatındaki atılımları sonrasında 1949 yılında Çiftçiler Tic. ve San. T.A.Ş.'yi kurmuştur.

Çiftçiler Holding 1964 yılında Türkiye'de ilk kez kamyonet montaj faaliyetlerine başlamıştır. Almanya'dan boyalı ve karoser kısmı montajlı gönderilen Volkswagen kamyonet ve minibüslerini Şişli'deki Volkswagen servis alanı içinde monte ederek piyasaya girmiş ve üretim faaliyetlerine uzun yıllar dönemin en son teknolojisi ile devam etmiştir.

O yıllardan bu yana yoğunlukla otomotiv endüstrisinde büyüme gösteren Çiftçiler Tic. ve San. T.A.Ş. uluslar arası anlaşmalarla 1951'den 1994 yılı sonuna kadar Volkswagen ve Audi dahil dünya çapındaki pek çok markanın Türkiye temsilciliklerini sürdürmüş olup bu temsilciliklerin bazılarını halen devam ettirmektedir.

Otomotiv sektöründeki faaliyetlerini 1962 yılında Amerikan Chrysler International ile ortak kurulan ve Türkiye'nin ilk kamyon fabrikası olan Chrysler Kamyon İmalat ve Tic. A.Ş.'nin 3 yerli ortağından biri olarak pekiştirmiştir. Fabrika 2002 yılında ünvan değişikliğine giderek Askam Kamyon İmalat ve Tic. A.Ş. ünvanını almış, Haziran 2003 tarihinde de Çiftçiler Holding'in bünyesine girmiştir. Yeniden yapılanma doğrultusunda çalışmalar devam etmektedir.

Bugün Çiftçiler Holding A.Ş. bünyesinde;

  • Çiftçiler Tic. ve San. T.A.Ş.
  • Çiftçiler İthalat-İhracat ve Turizm A.Ş.
  • Çiftçiler Otomotiv İhracat ve Sanayi A.Ş.
  • Askam Kamyon İmalat ve Tic. A.Ş.
  • Aslar Otomotiv İhracat A.Ş.
  • Dentur Turizm ve Yatçılık Tic. A.Ş.
  • Sun Denizcilik A.Ş.

bulunmaktadır.

Çiftçiler Tic. ve San. T.A.Ş. otomotiv sektöründeki uzun yılların getirdiği birikim ve tecrübesiyle Chrysler / Jeep / Dodge marka araçların yetkili bayii ve servis olarak bu marka kullanıcılarına hizmet vermektedir. Dentur Turizm ve Yatçılık Tic. A.Ş. dünya denizcilik sektörünün lideri Ferretti Grubu'nun bünyesindeki markaların Türkiye distribütörlüğü ve servis olarak müşterilerine hizmet vermektedir.

Firmanın Projeleri


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercominsaat-firmasiciftciler-holding): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/firma.php on line 246

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/firma.php on line 247

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/firma.php on line 248