EKBA GROUP

ÖMER AVNİ MAH. İNEBOLU SOK. SETÜSTÜ NO:13/2 KABATAŞ / İSTANBUL
EkBa Group, 1990'lı yılların sonunda inşaatçı Ekşioğlu Ailesi ve ticaret deneyimi bulunan Bayram Ailesi arasında gerçekleşen ortaklık sonucunda kurulmuştur. Bünyesinde Türkiye'nin inşaat sektöründe öncü İstanbul Yapı A.ޞ. başta olmak üzere Mor Dış Ticaret ve Lepacom Turizm şirketlerini barındıran EkBa Group, Ekşioğlu'nun inşaat ve taahhüt alanındaki 70 yılı aşkın deneyiminden güç alırken, turizm, ticaret, enerji ve savunma sektörlerinde faaliyet göstermektedir.
 
Ekşioğlu Ailesi'nin inşaat alanındaki deneyimi, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarına kadar dayanmaktadır. 1950'li yılların ardından belirgin biçimde kırsal kesimden kente göçlerin başlamasıyla birlikte, gecekondulaşma ve çarpık yapılaşmayı mümkün olduğunca engellemek için sağlıklı bir yapılanmaya ihtiyaç duyulmuştur. Karadeniz kökenli Ekşioğlu ailesi, o yıllarda başladığı inşaat faaliyetlerinde yıllar içerisinde büyük tecrübe kazanmış ve yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği pek çok proje ile Türk inşaat sektörünün lider ismi haline gelmiştir.
Bayram Ailesi de Adana'dan Türkiye'nin dört bir yanına uzanan ticaret faaliyetleriyle ekonomideki kalkınmanın ticaret ayağını başarıyla temsil etmektedir. Ailenin uzun yıllara dayanan ticaret deneyimi, başta Mor Dış Ticaret olmak üzere, EkBa Group bünyesindeki şirketlerin çalışmalarında önemli rol oynamaktadır.
 
İstanbul Yapı A.ޞ.'yi 1 milyon TL sermaye ile kuran EkBa Group, bugün Türkiye'nin farklı bölgelerinde ve yurtdışında inşaat ile inşaat taahhüt projeleri üstlenmektedir.
 
Türkiye'de yaşanan ekonomik kalkınmanın itici gücü olan inşaat sektöründeki iş yapma ve proje tamamlama tecrübesi tamamlanmış bir grup olarak, gelişmekte olan sektörlerde yatırımlara yönelmiştir. Halihazırda butik otel gibi çeşitli yatırımları Lepacom Turizm ile gerçekleştiren grup, turizm alanında da yurtiçi ve yurtdışında organizasyon ve diğer hizmetlerle büyümeyi planlamaktadır.
 
İş perspektifini ve hizmet portföyünü enerji ve savunma sektörleriyle genişleten Grup, Mor Dış Ticaret şirketiyle savunma ve enerji alanlarında yatırım ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.
 
Dünya standartlarında inşaat projelerini hayata geçirerek, Türkiye'nin inşaat alanında bir dünya markası olmasında rol oynayan EkBa Group, hizmete başladığı turizm, ticaret, savunma ve enerji sektörlerinde de isabetli yatırımları, özgün projeleri ve stratejik iş ortaklıklarıyla güçlü ve güvenilir bir şirketler grubu niteliği taşımaktadır.
 
Misyonumuz
 
EkBa Group, global ölçekli yatırım ortakları ve Türk şirketler arasında koordinatör olarak hizmet sunmayı misyon edinmiştir.
 
Geliştirilmekte olan kritik projeler için konusunda yetkin iş ortakları ile çalışan EkBa Group ,iş ortakları ve müşterileri için güvenilir bir grup profili oluşturmayı amaçlamıştır
 
Yönetici kademesinde bürokratik görüşmeler gerçekleştirme ve olası projeler üzerinde ön hazırlık yapma misyonunu taşıyan Grup, Türk şirketlerle de bir ağ kurup, deneyimlerini ve profesyonelliğini iş ilişkileri içerisinde bulunduğu kişi ve kurumlara hissettirmektedir.
 
EkBa Group, Türkiye dışında savunma sanayi ve demiryolları, otoyol alanlarında ortak proje gerçekleştirilebilecek ülkeler konusunda sürekli araştırma ve çalışmalar yapmaktadır.
 
Çin’in büyük devlet firmalarının Türkiye temsilciliklerini alan Grup, ayrıca ABD merkezli alanında lider grupların da Türkiye temsilciliğini üstlenmiştir.
 
Vizyonumuz
 
Dünyadaki globalleşme trendi, doğru yatırımlar ve doğru adımlarla uluslararası arenada öncülüğü mümkün kılmaktadır. EkBa Group, faaliyet gösterdiği sektörlerde başta Marmara Bölgesi olmak üzere, hem Türkiye’de üstlendiği ve tamamladığı projelerde, hem de özellikle inşaat ve ticaret alanında yurtdışına gerçekleştirdiği hizmet ihracatıyla kurulu olduğu sağlam temeller üzerinde öncülüğünü uluslararası ölçekte göstermeyi vizyon edinmiştir.
 
Yapılan yatırımlar ve gerçekleştirilen projeler, yalnızca ilgili sektörlerdeki trendleri takip etmeyi değil, aynı zamanda inşaat, turizm, ticaret, enerji ve savunma sektörlerine yön verecek bütünsel bir yaklaşımı hedeflemektedir. EkBa Group, hizmet sunduğu sektörlere yenilikçi yaklaşımlar getirerek, fark yaratma ve hem iş ortaklarına, hem müşterilerine katma değer sunma vizyonu taşımaktadır.
 
Gelişmekte olan ülkelerin yıldızı haline gelen Türkiye’de son yıllarda hızlanan ekonomik kalkınmanın özellikle inşaat alanında itici gücü olmak, Grubun nihai hedefidir.

Firmanın Projeleri


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercominsaat-firmasiekba-group): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/firma.php on line 246

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/firma.php on line 247

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/firma.php on line 248