ERKO ŞİRKETLER GRUBUERKO İNŞAAT TİCARET VE TURİZM TİC.LTD.ŞTİ.

 

Erko Şirketler Grubu'nun temeli inşaat-taahhüt alanında faaliyet göstermek üzere 1984 yılında Erko İnşaat Tic. Ltd. Şti.'nin kurulmasıyla atılmıştır.

Takip eden yıllarda Femko A.Ş. ve Simelko A.Ş.'nin kurulması ile grup içinde inşaat ve elektronik sektörlerinde faaliyet gösteren firma sayısı üçe çıkmıştır. Gelişen iş hacmimize paralel olarak endüstriyel alanda da faaliyet gösterme gereğinden hareketle öncelikle haberleşme kabloları üretimi alanında faaliyette bulunmak üzere Telerko A.Ş. kurulmuştur. Ayrıca örme tekstil ürünleri üretimi alanında Örko A.Ş., Petrol işletmeciliği alanında Cenko A.Ş., Uluslararası ithalat, ihracat ve ticaret alanında faaliyet göstermek üzere İnterko A.Ş. kurulmuştur. Elektrik üretimi alanında yatırımlar gerçekleştirmek üzere kurulan Arenko A.Ş. Denizli'de 13MW kurulu gücünde bir kojenerasyon elektrik santralinin yatırımını tamamlamış olup otoprodüktör grubu statüsünde 2001 Kasım ayından itibaren ortaklarına hizmet vermektedir. Ayrıca 2003 yılında Enerko A.Ş. doğalgaz dağıtım alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuştur. Turizm sektöründe faaliyette bulunmak üzere Sürtur A.Ş., Antalya Manavgat'ta beş yıldızlı "Silence Beach Resort" isimli otelin yatırımı tamamlanmış olup 2003 Mayıs ayında tesis turizm sektörüne kazandırılmıştır. Telerko A.Ş. tarafından "Sueno Hotels Beach Side" 2006 haziran ayında, "Sueno Hotels Golf Belek" 2007 ekim ayında açılmıştır.

Grubumuzu oluşturan tüm şirketlerde taahhütlerimizi zamanında ve eksiksiz yerine getirmeyi esas alan iş anlayışımız kalite politikamızın da temelini teşkil etmektedir.

Tüm çalışma ve faaliyetlerimizde gösterdiğimiz bu yaklaşımımızın doğal bir yansıması olarak inşaat, endüstri ve turizm alanında çalışan firmalarımız TSE-EN-ISO 9001, TSE-EN-ISO 14001, TSE-EN-ISO 18001 ve HACCP kalite sistem belgesine sahip firmalar olarak çalışmalarını sürdürmektedirler. 27 yıl gibi bir süreye sığdırılan bu gelişme yönetimimizin becerisi yanında prensiplerimizin haklılığını da teyit etmiştir.                     

Firmanın ProjeleriReklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48