Form Yapı ÜrünleriForm Yapı Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.

Şerifali Mah. Bayraktar Bulvarı Semah Sok. No: 43 Ümraniye - Yukarı Dudullu / İstanbul
Kurucumuz ENGİN TONYALI, 1973 yılında başladığı iş hayatına çeşitli şirketlerde imalat ve üretim sorumlusu olarak çalıştıktan sonra 1976 yılında çocukluğundan beri içinde büyüdüğü ve aile mesleği olan cam sektörünü de eğitimini aldığı metal konstrüksiyon ve makine imalatı ile birleştirerek yeni bir sinerji ortaya çıkarmıştır. Bu maksatla işlenmiş endüstriyel camve ayna imalatı yaparak mesleğe profesyonel olarak başlamış ve daha sonra cam sektörünün bütün disiplinlerini faaliyet alanı içine alarak kariyerine devam etmiştir. Sonraki yıllarda işini ve ürün gamını genişleterek mimari cam ve metal sektörünün aranan firması haline gelmiştir.
Farklı bir bakış açısıyla ele aldığı bu sektörlerde proje ve detayları kendi deneyimleri ile estetik ve sağlamlığı elden bırakmadan tasarımla bütünleştirip, çözerek sektörde oldukça önemli bir firma yaratmayı başarmıştır. Mimar ve tasarımcıların pek çoğunun sıkıntısı olan farklı disiplinlerin bir arada kullanılmasındaki detay problemlerini malzemenin karakteristik özelliklerini paylaşarak sorunların kolayca çözülmesini sağlamıştır.
Kurduğu Form Yapı Ürünleri Limited Şirketi ile Türkiye’de işlenmiş camı metal/paslanmaz, çelik/pirinç gibi malzemelerin birbirleri ile uyum içinde mimarinin ve tasarımın hizmetine sunmuş ve yurt dışında oldukça büyük projelerin ince işler yükleniciliğini 30 yıldır başarı ile sürdürmüş ve sürdürmeye devam etmektedir. Halen üretimini yaptığı proje bazlı ürünleri Almanya, İsviçre, Rusya, Türkmenistan, Kazakistan, Libya, Afrika’ya ihraç eden firmamız. Ürün gamına cam işleme teknolojilerini katarak gelişimine devam etmektedir.


Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48