KİPTAŞ

SEYİTNİZAM MAH. GÜMÜŞSUYU DAVUTPAŞA CAD. NO:17/1 ZEYTİNBURNU / İSTANBUL

“Bizim hayalimiz, bu güzelim şehrin geleceğine yön vermek. İstanbul’a düzenli kentleşmeyi getirmek. Mutlu insanların yaşadığı modern yaşam alanları oluşturmak. Öyle yerler ki, hem eski İstanbul’un insani sıcaklığıyla dolsun hem de modern çağın tüm olanaklarına sahip olsun... Doğa ile teknoloji orada buluşsun.”

İsmet Yıldırım
KİPTAŞ Genel Müdürü

KİPTAŞ, 1987 yılında yabancı sermaye ortaklığı ile imar planı ve mimari projeler yapmak üzere İMAR WEIDLEPLAN ismiyle kurulmuştur. 1989 yerel seçimlerinden sonra atıl hale gelerek tasfiye edilme noktasına gelmiş, akabinde yapılan 1994 yerel seçimlerini takiben, İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanını alarak yeniden teşekkül ettirilmiş bir Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

 
Yaşanılır ve güvenilir mekanlar üretir
 
İstanbul’un çeşitli bölgelerinde yaşanabilir ve güvenilir kentler üreten KİPTAŞ; niteliksiz ve plansız yapılaşmaları önlemenin ötesinde gelişen İstanbul’un estetik mekan vitrini olarak ön plana çıkıyor.
 
İlk temel 1995’de... KİPTAŞ, 1987 yılında yabancı sermaye ortaklığı ile imar planı ve mimari projeler yapmak üzere İMAR WEIDLEPLAN ismiyle kuruldu. KİPTAŞ, 1989 yerel seçimlerinden sonra atıl hale gelerek tasfiye edilme noktasına gelmiş, akabinde yapılan 1994 yerel seçimlerini takiben, İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanını alarak yeniden teşekkül ettirilmiş bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşudur.
 
Başlıca görevi İstanbul’un çarpık yapılaşmasına çözüm getirmek olan KİPTAŞ, 8 Mart 1995 yılında kuruluşunu tamamlayarak faaliyete başladı.
 
1995 yılından beri inşaat sektörünün önemli bir şirketi olarak faaliyet gösteren KİPTAŞ yüklendiği misyonun bilincinde, İstanbul halkına hizmet vermeye devam ediyor. KİPTAŞ, "İstanbul’a 50.000 Konut" sloganıyla 17 Mayıs 1995 tarihinde "BAŞAK-HİLAL Toplu Konut Projesi’nin ilk temelini attı.
 
Kuruluş amacı ve faaliyet alanı
 
KİPTAŞ, İstanbul’un konut sorununa çözüm bulmak, niteliksiz ve plansız yapılaşmaları önleyerek, modern, yaşanılabilir ve güvenilir çağdaş yaşam alanları üretmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 1995 yılında kuruldu.
 
Bu amaç doğrultusunda KİPTAŞ tarafından; Anadolu yakasında Pendik, Avrupa yakasında ise Küçükçekmece pilot bölgeler olarak seçildi, yoğun toplu konut ve yaşam alanları üretilmeye başlandı. Bu bölgelerde kurulan Başakşehir ve Hilalşehir büyük beğeni ile karşılandı, kısa sürede konutlar tükendi, yeni konut hamleleri ısrarlı bir şekilde takip ve talep edildi.
 
KİPTAŞ; kurulduğu günden bugüne yaklaşık 50.000 adet konut ve bu konutların ihtiyacı olan yollar, atıksu ve yağmursuyu kanalları, içme suyu isale hatları, enerji, telefon, doğalgaz hatları, sokak aydınlatmaları, peyzaj uygulamaları, ağaçlandırma, çocuk oyun alanları, otoparklar, çarşı, dini ve sağlık tesisleri, okul, kreş ve spor alanlarını site sakinlerinin istifadesine sundu.
 
Şehrin tarihi ve doğal yapısını bozmadan, orman ve su havzalarını koruyarak, hızlı ve ucuz konutlar üretmek, modern, yaşanabilir mekanlar oluşturmayı ana faaliyet alanı olarak belirleyen KİPTAŞ, bu doğrultuda her gelir grubuna hitap edecek, altyapısı çözülmüş, çevresi ve doğasıyla bütünleşmiş, estetik ve yaşanabilir yerleşim birimlerinin üretilmesi için alternatif planlar üretiyor ve hayata geçiriyor.

Firmanın Projeleri

FİRMA İLE İLGİLİ HABERLER


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercominsaat-firmasikiptas): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/firma.php on line 246

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/firma.php on line 247

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/firma.php on line 248