MOM YAPIMOM YAPI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

ABİDE-İ HÜRRİYET CADDESİ 102 ŞİŞLİ / İSTANBUL

Avrupa Holding tarafından inşaat faaliyetlerinin daha rasyonel ve geniş çaplı yapılması için MOM Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuş ve bu alanda faaliyetlere 2008' den itibaren  hız verilmiş, sektörlerdeki yatırım fırsatlarını takip etmeye başlamıştır.

Türkiye’nin 3’üncü büyük sektörü konumunda bulunan inşaat; mevcut yapıların büyük bir bölümünün yenilenme gerektirmesi, genç nüfus, yeni konut ve yeni  işyeri gibi ihtiyaçlar nedeniyle pazarın henüz doymadığı bir ülke olarak kabul edilmektedir. Gayrimenkulün Türkiye’de birçok insan için oldukça cazip bir yatırım alanı olması, Türk müteahhitlerin yurtdışı açılımları ile yakın pazarlarda geliştirilen  projeler, orta ve uzun vadede, inşaat sektöründeki canlanma ve büyümenin Türkiye için parlamaya devam edeceğinin garantisi olarak kabul görmektedir.

İnşaat sektörüne oldukça hızlı bir başlangıç gerçekleştiren holdingimiz, 2010 yılının ilk çeyreğini takiben konut piyasasının son zamanlardaki gözde mekânlarından biri olan Ümraniye-Dudullu bölgesinde adını “Nev İstanbul” (www.nevistanbul.com) verdiği 239 konutluk bir projeyi hayat geçirerek sektördeki ilk projesine merhaba demiştir. Bu alanda gerek mevcut gayrimenkul portföyünü gerekse de piyasadaki fırsatları  değerlendirme arzusunda olan Holding, “Nev İstanbul” projesini takiben İstanbul Taşdelen mevkiinde yine arazisi kendine ait olan ikinci projesine başlayacaktır. İnşaat sektöründeki yerini sağlamlaştırmak arzusunda olan holding, gelişmekte olan bölgelerdeki araştırmalarına ve değerlendirmelerine de hız vermiş, İstanbul’un gerek Anadolu gerekse de Avrupa yakasında birçok gayrimenkul fırsatlarını değerlendirmek üzere harekete geçmiştir.
 

Firmanın Projeleri

DETAYLI BİLGİ İSTEYİNReklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48