NEF

Büyükdere Caddesi Yapı Kredi Plaza C Blok Kat: 16 LEVENT / İSTANBUL

 

Sahip olduğumuz farklı bakış açısı ile oluşturduğumuz özgün yapılar, farkımızı ortaya koyuyor.
 
NEF, 2010 yılında yaratılmış, metrekarelerle değil santimetrekarelerle çalışan bir Timur Holding markasıdır. İnsanlar için ince düşünülmüş yaşam alanları tasarlayan bir marka olmayı hedeflemektedir. NEFes gibi can veren ve yaşamın vazgeçilmezi haline gelen işler yapmak için yola çıkan NEF’in farklı yaşamlara ve tarzlara uygun projeleri bulunmaktadır.
 
İçinde evler, ofisler, suitler, apartmanlar, flatler, dormlar ve residanslar olmak üzere 7 seri barındıran NEF, tasarıma verdiği önemle, yapılmakta olan diğer tüm projelerden ayrılmaktadır. Projeleri ve patentli keşfi Foldhome ve Foldoffice’de birlikte çalıştığı, dünyanın önemli tasarımcılarının ürünleri ile 2011 itibariyle dünya çapındaki tasarım fuarlarına da katılmayı amaçlamakta, tasarımın insanlar için bir lüks değil, yaşam biçimi olmasını hedeflemektedir.
 
Projeler
 
NEF Apartments Kemerburgaz 04
NEF Flats Levent 163
NEF Offices Levent 05
NEF Bebeköy
NEF İKİ Haliç
NEF Kağıthane 11
Birbiri ardına yapılan altı projede de, belirli bir tasarım mantığından yola çıkan NEF’in projelerinde en çok önem verdiği öğeler “ince düşünülmüşlük” ve “tasarım” dır. Bu öğeler, NEF Projeleri’nin hepsinde tüm detaylara yansır.
 
Mimarlar
 
FOSTER & PARTNERS
SOM
AUTOBAN
HOK
MİMARK
Tasarımcılar
 
STUDIO DROR
FORMAVISION
LTL ARCHITECTS
THE APT
HARRY ALLEN
ALPER BÖLER
NEF Keşifler Dünyası
 
NEF, yaşam tarzı çeşitliliklerine yönelik, özenle geliştirilmiş verimli, ergonomik ve sürdürülebilir yaşam alanları sunmayı hedefliyor. Tasarımlarını metrekarelerle değil, santimetrekarelerle çalışarak, ayrıntıları düşünülmüş mekanlar tasarlamak, NEF’in günümüz beklentilerinin üstünde binalar sunmasına imkan veriyor.
 
Patentli bir NEF keşfi olan foldhome ise, NEF’in tüm projelerinde yer alıyor. Küçülen dünyada büyük çözümler yaratma ve efektif yaşama sanatını en iyi şekilde kullanma fikriyle, düşük maliyetler ve kolay ulaşılabilir hizmetler sunan Foldhome, yaşamı kolaylaştırıyor.
 
Foldhome sistemine göre, 1+1 bir ev aldığınızda aslında 24 odalı bir eve ait bütün imkanlardan yararlanıyorsunuz. Foldhome her projede, her hedef kitlenin beklentilerini ve ihtiyaçlarını analiz ederek hazırlanan bir ‘yaşam ünitesi’dir.
 
NEF, foldhome da dahil olmak üzere, ürettiği tüm yaşam alanlarında, tasarıma önem veriyor ve bunu tüm detaylara yansıtıyor. İnce düşünülmüşlüğün ayrıntılarda ve özende yaşadığına inanan NEF, foldhome üniteleri ve NEF Projeleri için dünyanın en önemli tasarımcıları ile çalışıyor.
 
Bu projelerdeki her detayda, farklı bir bakış açısı ve farklı bir çözüm var. Çünkü projede birçok farklı tasarımcı yer alıyor ve kendi seçtikleri mekanları tasarlıyorlar. Kapı kolundan asansördeki müziğe kadar, birçok projede kullanılması dahi düşünülmeyen ayrıntılarda bile tasarımın sanatla buluştuğu detaylarla özdeşleşen NEF, Türkiye’deki konut anlayışına yeni bir boyut getiriyor.
 
Bir diğer NEF keşfi olan Foldoffice sistemi: Ofis yaşamı, büyükşehir hayatının en önemli bölümlerinden biri. Birçoğumuzun zamanının büyük bir bölümü ofiste ve ofisle ev arasında yolda geçiyor. Nüfusunun azımsanmayacak bir kısmını genç profesyonellerin oluşturduğu İstanbul’da, ofis çok değerli bir yatırım olmasına rağmen bu alanda yeterince alternatif yok.
 
Mevcut ofisler, talebin yalnızca %8’ine hitap eden, kalabalık şirketleri barındırmaya yönelik 300 m2 ve üstü mekanlardan oluşuyor. Oysa iş yerlerinin %92’si 10 ve altında kişi çalıştırıyor ve 80-100 m2’lik küçük ofislere ihtiyaç duyuyor. Ama plazalarda küçük metrekarelerde ofis bulmak imkansız olduğu için altyapı anlamında yetersiz olan apartman dairelerine yöneliyorlar.
 
NEF, bu %92’nin küçük ofis ihtiyacıyla da, %8’in büyük ofis ihtiyacıyla da ilgileniyor ve %100’e hitap ediyor. Çünkü NEF ’te 80 m2’lik birim ofisler isteğe göre birleştirilerek daha büyük ofislere dönüştürülebiliyor. Böylece on kişilik küçük şirketlerden yüzlerce kişilik büyük şirketlere kadar her ölçekte iş yeri NEF Offices’te kendine yer bulabiliyor.
 
Mevcut plazalardaki ofisler, uluslararası standartları karşılamıyor olmalarına rağmen m2’si 25-30 $’a veriliyor ve plaza aidatları da m2 başına ortalama 7-11 $ arasında gerçekleşiyor. Metrekareler küçüldükçe bu masraflar daha da yükseliyor ve m2 fiyatları ortalama 35 $’a kadar çıkıyor.
 
NEF ise Foldoffice sistemi ile bu giderleri minimuma indirerek, özellikle küçük m2’ler için var olan yüksek talebi, hem yüksek verimlilikte hem de uluslararası standartlara sahip ofis çözümleriyle çok daha uygun fiyatlara sunarak karşılıyor.
 
Garantili Proje: NEF’in son projesi olan NEF Kağıthane 11 projesinde Türkiye’de ilk defa uygulanan, su anda tek olarak bizim uyguladığımız Garantili proje sistemi uygulanmaktadır. Projenin satışına ve inşaatına başlamadan yapılan fizibilite çalışması sonucunda, ortaya çıkan tüm proje maliyeti kendi özkaynağımızla bankaya yatırılıyor ve bloke ediliyor. Böylece inşaatın bitişi, hiçbir satış yapma zorunluluğu olmaksızın projenin ilk gününden itibaren garantileniyor. Yatırımcının riskinin sıfırlandığı Garantili Proje; 1990’lı yıllardaki yap-sat sistemine ve 2004’den alışılagelmiş sat-yap sistemlerine göre çok daha güvenceli, yeni dönemin alternatif sistemi olacaktır.
 
 
Bizim en büyük görevimiz; çevre ile dost projeler üretmek ve gelecek nesilleri de düşünmektir.
 
 
Geleceği düşünüyor, sadece bugüne yönelik değil gelecek nesillerin de konforlu yaşamını gözeterek hareket ediyoruz.
 
Timur Gayrimenkul projelerinin temel özelliklerinden biri de inşa edilen yapıların çevreye dost olarak üretilmesidir. Projelerin çevreye vereceği zarar hesaba katılarak ve buna karşı doğru önlemler alınarak üretilen bina ve sitelerde, çevreyle dost ve çevreye duyarlı yeni teknolojilerin kullanımına ekstra özen gösterilmektedir.
 
“Geleceği düşünüyor, sadece bugüne yönelik değil gelecek nesillerin de konforlu yaşamını gözeterek hareket ediyoruz. Bu ilkeden yola çıkarak, küresel ısınma, susuzluk, çevre kirliliği ve doğal kaynakların hızla tüketilmesi gibi yaşadığımız dünyayı olumsuz yönde etkileyen faktörleri göz önünde bulunduruyor ve yapılarımızda ‘Yeşil Bina’ sistemini uygulamayı seçiyoruz.”
 
 
Yeşil bina yaklaşımı esas alınarak yapılan binaların ortak özellikleri, doğaya saygılı, ekolojik, konforlu ve enerji tüketimini azaltıyor olmalarıdır. Belli standartlar getirilerek sertifikalandırılan bu binalarla; enerji tasarrufu sağlamak, doğayı korumak ve konforlu yaşam alanları yaratmak hedeflenmektedir. Binaya “Yeşil Bina” unvanını ise; yer seçimi, tasarım, binada kullanılan yapı malzemelerinin özellikleri, yapım tekniği, atık malzemelerin yeniden kullanımı konularındaki seçici yaklaşımlar vermektedir.
 
 
Günümüzde çevre dostu olan ve enerji tasarrufu yapan uygulamaların artmasıyla yeşil binalar ile ilgili standartlaşma ve buna bağlı olarak sertifika verilmesi konuları gündeme gelmiştir. Yeşil bina standartlarına uygun inşa edilen yapılar “Yeşil Bina” unvanı alarak hem prestijlerini hem de satış ve kira değerlerini artırmaktadır.
 
NEF Apartments Kemerburgaz 04, çevreye karşı olan sorumluluğun farkındalığıyla hayata geçirilmiş bir projedir. Bu nedenle NEF Apartments Kemerburgaz 04’ün, çevre dostu bina üretimi konusunda dünyadaki en geçerli belge olma özelliği taşıyan LEED (Uluslararası Yeşil Bina Sertifikasyonu) belgesine sahip olabilmesi için çalışmalar sürdürülmektedir. Ayrıca, bundan sonraki projelerimizin de bu belgeye sahip olması amaçlanmaktadır. Bu sertifikaya sahip olabilmek için projelerimizde olması gereken özellikleri ise şöyle sıralanabilir:
 
Suyun arıtılarak yeniden kullanımına ilişkin gri borulama sisteminin kullanılması
Güneş enerjisinin merkezi ısıtma sistemi içerisinde kullanımına ilişkin sistemler kullanılması
Yeşil çatı uygulamasının yapılacağı yalıtım, ısıtma, soğutma ve havalandırma projelerinin uzman teknik ofisler aracılığıyla LEED sertifikasyonuna uygun hale getirilmesi
 
Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED), ABD’deki Çevre Dostu Binalar Konseyi tarafından geliştirilen kriterlerin listesidir. 2000 yılında yeşil bina tasarımı için endüstri standardı olarak kabul edilmiş ve bu sayede çevreci binaların yapılması için belli kıstaslar getirilmiştir. LEED, inşaat projelerinin çevre üzerindeki etkilerini ve doğal kaynakları korumadaki duyarlılıklarını ortaya çıkarmada ölçülebilir bir referansın olmasına olanak sağlayan, bir tür sertifikasyon sürecini içeren derecelendirme sistemi olarak tanımlanmaktadır.
 
 
Yeşil çatı, yeşil binaların en önemli uygulamalarından biridir. Yeşil bina olarak nitelendirilen binalarda giderek daha yaygın uygulanmakta olan yeşil çatı, doğaya ve binaya birçok fayda sağlamaktadır:
 
Atık su şebekesine binen yük, yaklaşık olarak yüzde 15 oranında hafiflemekte ve toprağa inen su yağmurun yoğun geldiği zamanlarda bile zarar vermez hale gelmektedir.
Isıtma ve soğutma giderlerini düşürmektedir
Toz tutma özelliği bulunmaktadır. Hava içerisindeki büyük partiküller tutulmakta ve yarı geçirgen özelliği sayesinde sanki bir canlı gibi yapı içi nemin insan sağlığına uygunluğunu sağlamaktadır.
Biyolojik varyasyon varlığını sürdürmede ve bir anlamda yeni habitatların kazanılmasında büyük katkı sağlamaktadır.
Çatının temel konstrüksiyonun ve mekanik devrelerin taşıyabileceği basınç ve yük miktarının artırıcı ve genişletici özelliği bulunmakta, bu anlamda meydana gelebilecek zararlarda, dayanıklılığı ve çabuk yenilenebilme özelliği sayesinde rahatlıkla kullanılabilecek yapıda bulunmaktadır. Ayrıca en önemli özelliklerinden biri de ultraviyole ışınları içerisindeki Güneş’in zararlı ışınlarını geçirmemesi ve insan sağlığını koruma özelliği olmasıdır.
Yangın tehlikesine karşı, kullanılabilecek çok kaliteli bir malzeme olup yangının tutulmasını ve yayılmasını engellemektedir.
 
Bir NEF projesine sahip olarak en karlı yatırımı yapmış olursunuz. Konutlarınızı kiralama ya da satma durumunda da, NEF size en büyük desteği verecektir.
 
Bir NEF projesine sahip olmak, başlı başına farklı bir değere sahip olmaktır.
 
NEF, projelerine başlarken, tasarımı ve ince düşünce şekliyle o projede yaşayacakları, akıllı ve farklı bakış açısıyla da yatırımcılarını düşünür.
 
Her zaman ve her projede kötümser kira bedelleriyle yola çıkar. Yatırımcılarına beklenenden daha kısa sürede, çok daha karlı bir yatırım aracı sunar.
 
NEF, her projesine özel, avantajlı ödeme koşulları yaratır. Kolay ödenebilir formüllerle karşınıza çıkar.
 
NEF, projeleri ile ilgili her gelişmeyi ilk olarak NEF ailesiyle paylaşmaktadır. Dolayısıyla yatırımlara en karlı döneminde sahip olma fırsatı sunmaktadır.
 
NEF projelerine sahip olan yatırımcılar, ilerleyen dönemlerde konutlarını satmak ya da kiralamak istediklerinde NEF onlara yardımcı olmaktadır. Yatırımlarından kar edebilmeleri için NEF destek vermektedir.
 
NEF projesine sahip olanlar, sadece o projenin bir parçasına değil, NEF’in vizyonuna ve bakış açısına da ortak olur.
 
NEF projeleri hakkında bilgi almak için NEF Satış Ofisi her zaman hizmet vermektedir.

Firmanın Projeleri

FİRMA İLE İLGİLİ HABERLER


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercominsaat-firmasinef): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/firma.php on line 246

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/firma.php on line 247

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/firma.php on line 248