PROFİLO HOLDİNGPROFİLO HOLDİNG A.Ş.

CEMAL SAHİR SOKAK NO:26-28 MECİDİYEKÖY / İSTANBUL

 

1954 yılı başlarında Türkiye'de ilk kez profil doğrama işini gerçekleştirerek kurulan ve adını bundan esinlenerek alan Profilo, az sayıda çalışanı ve birkaç yüz metrekarelik kiralık işyeri ile yola çıktığında ülke yenileşme ve gelişme sancıları içindeydi.

O günlerin bugün de yaşatılan heyecanı ile kaliteye inanan, hiç vazgeçmediği "yenilikçilik" ilkesinin gereği olarak teknolojiyi süratle izleyen ve hitap ettiği tüketici kitleye en iyiyi sunma çabalarını sürdüren Profilo Grubu, hiç değiştirmediği ilkeleri ile hep "ilk" leri üreterek gelişti, güçlendi.

Zaman içinde, Profilo Grubu dayanıklı tüketim malı üretimine yöneldi. Yeni dönemini soğutucu ile başlatan ve elektrikli ev aletleri ile sürdüren firma, elektronik ürünlerin hemen her çeşidini üreten dev entegre tesislere sahip oldu.

Profilo, 1971 yılı sonlarında Profilo Holding A.Ş.'nin oluşumuyla holding çatısı altında yapılandırdığı bağlı şirketleri ve grup ortaklıklarıyla bugün, elektronik cihazlardan savunma sanayii ve tele-komünikasyon cihazlarına, elektrikli küçük ev aletlerinden gemi ve yat inşaatına, emaye bobin telinden alüminyum ve metal ürünlere, satış sonrası hizmetlerden ambalaj sanayiine, ihracat ve ithalattan sigorta acenteliğine kadar pek çok alanda faaliyet göstermektedir. 6.000 dolayında personel istihdam eden Profilo Grubu, ürünleri yaklaşık 20.000 kişi tarafından pazarlanan, canlı dinamik bir organizma olarak ülke insanına ve ekonomisine katkı sağlayıp, güç vermektedir.

Grup, büyük çoğunluğu ABD ve AB ülkeleri gibi yoğun rekabet ortamının yaşandığı ve tüketici bilincinin çok yüksek düzeyde oluştuğu dünyanın en ileri ülkelerine olmak üzere, önemli miktarlarda ihracat gerçekleştirmektedir.

Yabancı ortakları, halka açık şirketleri, yaklaşık olarak 1 milyar dolar cirosu, süregelen ve trilyonlarla ifade edilen yatırımları, teknolojik gelişime uyumu ile Profilo Grubu, yarınlara yönelik hedeflere sağlıklı adımlarla ilerlemeye devam etmektedir. 

Firmanın Projeleri

DETAYLI BİLGİ İSTEYİNReklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48