SOMUNCU GRUP

FATİH MH. ŞEHİT Ö.ALİ AĞAOĞLU SK. SOMUNCU PLAZA NO:12/A SELÇUKLU / KONYA
Somuncu Grup bugün ve yarın daima; A proje ile yeni yaşam alanları oluşturmaya, yaşam alanlarına hayat vermeye, Kocatepe Kahve Evi  ve Cinemaximum ile şehrin kahve muhabbetine ve sinema keyfine yeni insanları dahil etmeye, Adella ile kişiye özel hizmet veren yenilikçi turizm projeleriyle bölgenin kalkınmasına destek vermeye, Game Cafe Club gibi farklı konseptleri bir arada sunmaya devam edecek.  Somuncu Grup her gün olduğu gibi bugün de hizmet verdiği her  sektörde hayallerinin üzerine yeni tuğlalar koyacak, yenilikçi projeler üretecektir. 
 
GENEL BAKIŞ
 
Somuncu Grup’un temelleri 1995 yılında Selim Somuncu’nun şahsi ortaklıkları ile atıldı.  1999 yılında grubun ilk şirketi A proje’nin kurulmasıyla, bölgenin yaşam kalitesini artırmaya ve  silüetini değiştirmeye yönelik hazırlanan her proje ve atılan her temel o dönemin en çok konuşulan işleri arasına girdi. Mimari bakışı ve çalışma prensipleri ile şehrin inşaat sektörüne bakışının temellerini atan Somuncu Grup, zamanla faaliyet alanını genişletti ve çeşitlendirdi, bir şirketler topluluğu kimliğine ulaştı. Şu anda Grup mimarlık hizmetinden inşaata, hizmet sektöründen  turizme kadar her alanda faaliyet gösteriyor.  Somuncu Grup bugün bünyesinde yaklaşık 200 kişinin çalıştığı bir şirketler topluluğudur. 
 
50’ye yakın inşaat ve 100’e yakın mimari projeyle her dönem konuşulan başarılı çalışmalara imza atan grubun inşaat firması A proje, Selçuk Üniversitesi Kütüphanesi ve Bilgi İşlem Merkezi’ni, Karatay Üniversitesi’ni, Çamlıpark Konutları’nı, Paşapark Hotel’i, Kombassan Bera Mevlana’yı, Meram Belediyesi Hizmet Binası’nı, Türmak Yapı Center’ı, açılışında soğuk hava şartlarına rağmen binlerce insanı bir araya getiren Oval Çarşı Bosna, Aydınlık ve Binkonut'u, Kent Plaza AVM’yi ve Türkiye’nin ilk Tübitak Destekli Bilim Merkezi’ni Konya’ya kazandırdı. 
 
Somuncu Grup’un Adella bünyesinde yapılandırdığı turizm projelerinin ilki Konya’nın kişiye özel hizmet veren oteli Paşapark Hotel’di. Mevlana Müzesi’ne yürüme mesafesinde yer alan Paşapark Hotel’den sonra toplam değeri 14 Milyon TL olan ikinci turizm yatırımı; bölgenin ilk tasarım oteli ve rezidansı olan Paşapark Delüxe Hotel ve Paşapark Rezidans, Konya’nın iş ve alışveriş merkezlerine yakınlığıyla bilinen Kerkük Caddesi’nde açılacak. Paşapark markası adı altında toplanan bu iki proje bölgenin turizm alanındaki sembol projelerinden olmaya aday. 
 
Her yıl aynı anda birden fazla proje ile bölgenin silüetini değiştirecek yaşam projeleri hazırlayan grup Adella ve A proje bünyesinde turizm ve inşaat sektöründeki yatırımlarına devam ederken Arena markasıyla da hizmet sektörüne yatırım yapıyor. Arena çatısı altında Kocatepe Kahve Evi’nin master franchising’ını üstlenen grup kahve evi sayısını kısa sürede iki katına çıkarmayı hedefliyor. Kocatepe Kahve Evi’nin haricinde Cinemaximum’un franchisingini de alan Somuncu Grup Oval Çarşı Bosna’da sinema keyfini yaşatıyor.  Somuncu Grup, bir diğer markası Game Cafe&Club ile de iki ayrı noktada oyun ve cafe konseptini bir araya getiriyor. 
 
Somuncu Grup bugün ve yarın daima; A proje ile yeni yaşam alanları oluşturmaya, yaşam alanlarına hayat vermeye, Kocatepe Kahve Evi  ve Cinemaximum ile şehrin kahve muhabbetine ve sinema keyfine yeni insanları dahil etmeye, Adella ile kişiye özel hizmet veren yenilikçi turizm projeleriyle bölgenin kalkınmasına destek vermeye, Game Cafe Club gibi farklı konseptleri bir arada sunmaya devam edecek.  Somuncu Grup her gün olduğu gibi bugün de hizmet verdiği her sektörde hayallerinin üzerine yeni tuğlalar koyacak, yenilikçi projeler üretecektir. 
 
YÖNETİMİN MESAJI
 
Yeni yaşamlar oluşturma hayali ile 1995 yılında Selim Somuncu’nun şahsi ortaklıkları ile başlayan, 1999 yılından itibaren A proje çatısı altında devam eden bu yolculuk bize sadece tecrübe kazandırmadı. Geçen yıllar yeni dostlar, yeni yol arkadaşları kazandırdı. Şimdi 200’e yakın kişiden oluşan kocaman bir aileyiz. Sayısal verilerin ötesinde önemli olan tek bir şey vardı. O da aile olmak. 
 
Kendimize güvendik ve aramıza katılan her yeni birey, bu kent ve bu ülke de bize güvendi.  Şahit olduğumuz her yeni yaşam, her yeni birliktelik, her doğan güneş bize çok şey öğretti. Daha iyiye taşıdığımız yaşamlar kadar mutlu olmayı ve  geçmişten ders alarak ileriye bakmayı ilke edindik. 
 
Gayrimenkul sektöründe Somuncu Gayrimenkul ve Kiralama, inşaat sektöründe A proje, hizmet sektöründe Arena ve turizm sektöründe Adella ile dört bir yandan Anadolu’nun yeni silüetini oluşturmaya başladık. Somuncu grup olarak yeni yaşam alanları oluşturmak, yaşam alanlarına hayat vermek, bölgenin kalkınmasına destek vermek için her gün olduğu gibi bugün de hayallerinizin üzerine yeni tuğlalar koyacak, yenilikçi projeler üreteceğiz.   
 
Selim SOMUNCU  
Yönetim Kurulu Başkan

Firmanın Projeleri

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

FİRMA İLE İLGİLİ HABERLERReklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48