TAŞYAPI İNŞAATTAŞYAPI İNŞAAT TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

KISIKLI CADDESİ NO:106 ALTUNİZADE ÜSKÜDAR / İSTANBUL

1985 yılında faaliyete başlayan firmamız, kurulduğu günden bu güne kadar amacına uygun olarak çalışmalarına devam etmiş ve bugün ülkemizin önde gelen inşaat ve yatırım kuruluşlarından birisi olarak Türk ekonomisi içinde yerini almıştır.

Kurulduğu günden bu yana  milyonlarca metrekarenin üzerinde yapı inşa eden Taşyapı İnşaat 9 bin lüks konut ile 1 milyon metrekarenin üzerinde iş merkezini içeren bir portföye sahip olmuştur. 2000’li yıllarda gelişimini hızlandıran ve inşaat alanında çok sayıda konut, bina, yol, köprü ve altyapı projesini tamamlayan Taşyapı İnşaat, Türk müteahhitlik sektörü içerisindeki ağırlığını faaliyet gösterdiği her alanda hissettirmiştir. 2005 yılından itibaren faaliyetlerini yurtdışı projeleri ile de genişleten şirketimiz inşaat alanındaki etkinliğini arttırmıştır. 40 milyon dolarlık makine parkı ile  altyapı ve üstyapı projelerinin yanı sıra enerji sektörüne yaptığı yatırımları ile de Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlamaya devam etmektedir.

Taşyapı inşaat, taahhüt ve inşaat yatırımlarını her alanda sürdürmeye devam etmektedir. Konut, bina ve işyerleri; kültür, spor ve sağlık merkezleri, turizm kompleksleri; otoyollar, kavşaklar, tüneller, boru hatları, kanalizasyon ve sulama sistemleri gibi altyapı sistemleri; hidroelektrik santralleri gibi enerji tesisleri hizmet verdiği alanlara örnek gösterilebilir.

İstanbul Maslak’ta gerçekleştirilen ve 40 katlı 10 bloktan oluşan 460.000 m²’lik kapalı inşaat alanına sahip Mashattan,   residence anlayışının tam bir örneği olan 248 konutluk İstanbul Ataköy Novus Residence, Anadolu yakasının elit yerleşim merkezi İstanbul Acıbadem’de konumlanan 750 konutluk Almondhill projesi, 44 katlı bloklardan oluşan Mecidiyeköy İş Merkezi projeleri yer almaktadır. Taşyapı sadece lüks konut alanında değil turizm alanındaki 2 adet 5 yıldızlı otel projesi yatırımıyla da  turizm alanındaki gücünü arttırmış ve bu referanslarıyla  Irak ve Kazakistan’daki altyapı projelerine de talip olmuş ve taahhüdü altındaki projeleri birer birer başarıyla tamamlayarak  çalışmalarına devam etmektedir.

Ayrıca Türkiye’de Orta ve Doğu Anadolu bölgelerinde kurduğu  hidroelektrik santralleriyle ülke ekonomisine enerji yatırımlarıyla da destek olmakta ve yatırımı devam eden 880 megawatt gücündeki santrallerin yatırım maliyeti 1 milyar doları aşmaktadır.

Taahhüdüne almış olduğu yurtiçi ve yurtdışı altyapı projelerinin yaklaşık 200 milyon dolarlık kısmını tamamlayarak teslim etmiş ve yurtiçinde 70 milyon dolar, yurtdışında 175 milyon dolarlık taahhüdünde olan işlerde çalışmalarına devam etmektedir.

Taşyapı, konut, iş merkezi ve otel inşaatlarında hedeflenen 7 yılda  3 milyar dolarlık cironun 450 milyon dolarlık bölümüne 14 ay gibi kısa bir sürede ulaşılmıştır.

Çeyrek asra yaklaşan tarihinde ticari faaliyetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk bilincini de kurumsallaştırmayı başarmıştır. Bu bağlamda, ülkenin çeşitli kentlerinde yapılan okul binaları, çocuk yetiştirme yurtları ve şehit aileleri için yapılmış olan sosyal konutlar Taşyapı’nın gurur kaynağıdır. Ayrıca, Taşyapı  kültürel ve sportif faaliyetlere de sponsorluklar yolu ile destek sağlamaktadır.

Taşyapı, hizmetlerini gerçekleştirirken her safhada kurmuş olduğu yönetim sistemini işleterek ISO 9001: 2000 standardına uymaktadır. Ayrıca  ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sistemi ile ilgili  belgelendirme çalışmaları da süratle devam etmektedir. Taşyapı; topluma, çevreye ve çalışanlarına karşı her zaman sorumluluk bilinci içinde olmuş ve olmaya da devam edecektir.

Yatırım yaptığı her alanda kalite ve güveni garanti eden Taşyapı, insan hayatının değerini bilerek yeni projeler tasarlamakta ve gerçekleştirmektedir. Taşyapı, bilgisini , deneyimini ve teknolojiyi harmanlayarak hayata geçirdiği projelerini standartlara uygun üst düzey kalite, doğru zamanlama ve akılcı maliyet prensipleri ile yöneterek, müşteri isteklerini karşılamayı ve beklentilerinin ötesine geçmeyi ana politika olarak benimsemiştir. Hedeflerine ulaşmaya çalışırken doğaya saygılı projeler hedefleyen, faaliyet gösterdiği ülkenin ilgili yasal gerekliliklerine uygun, kalite, işçi sağlığı, emniyet ve çevre unsurlarını içeren etkin ve verimli bir entegre yönetim sistemi uygulanmaktadır.

Kuruluşundan bu yana haklı bir saygınlığa ulaşmış olan Taşyapı’nın bugünkü konumuna gelmesinde, iyi eğitimli ve öz verili çalışan personeli  ile deneyimli ve profesyonel üst yönetim kadrosu etkili olmuştur.  22 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Taşyapı 10.000’i aşkın çalışanı  ve  15 iştiraki ile farklı sektörlerde de faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmanın Projeleri

FİRMA İLE İLGİLİ HABERLER


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercominsaat-firmasitasyapi-insaat): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/firma.php on line 246

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/firma.php on line 247

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/firma.php on line 248