TİMUR GAYRİMENKUL

BÜYÜKDERE CADDESİ YAPI KREDİ PLAZA C BLOK KAT:16 LEVENT / İSTANBUL

 

1977 yılından bu yana demir çelik, akaryakıt ve arazi geliştirme sektörlerinde faaliyet göstermiş olan Timur Grup bünyesindeki Timur Gayrimenkul, 2004 yılından beri Timur Residence ve Lemontri projeleriyle “residence” ve “akıllı ev” anlayışını getirmiş ve yenilikçi vizyonuyla konut sektöründe fark yaratmayı başarmıştır. Bugüne kadar toplam 96.000 m2 inşaat projesini hayata geçiren Timur Grup, başta arazi geliştirme sektörü olmak üzere, faaliyet gösterdiği diğer sektörler de dahil toplam bedeli 350 milyon usd’a yakın proje üretmiştir.

2010 yılının Mart ayında Timur Gayrimenkul bakış açısını ve yenilikçi yaklaşımını kendine yakın gören dünyaca ünlü fonlama şirketi DIK (Deutsche Infrastruktur Kapital), Türkiye’de gerçekleştirecekleri konut projeleri için ortak olarak Timur Gayrimenkul’ü yanına almıştır. DIK ve Timur Gayrimenkul olarak DIK Türkiye kurulmuştur.

25 yıllık deneyimiyle altyapı yatırımlarının geliştirilmesi ve teknik olarak yapılandırılması ve fonlandırılmasında dünyadaki dört firmadan bir tanesi olan DIK, özellikle denizcilikle ilgili altyapı, enerji ve gayrimenkul sektörlerinde profesyonel kadrosu ile birçok projeye imza atmaktadır. 2 yıl süren derin araştırmalar ve gözlemler sonunda Timur Gayrimenkul ile ortak olmaya karar veren DIK yetkilileri, ortaklık kararındaki en önemli etkenlerin Timur’un ‘projelere müteahhit gibi değil, tasarımcı gibi yaklaşması’, ‘insanların ihtiyaç ve beklentilerini ön planda tutması’, ‘dünya standartlarında çözümler sunması’ ve ‘yatırımlarını çoğunlukla öz sermaye ile yapıyor olmaları’ olduğunu vurgulamaktadır. 

Firmanın Projeleri

FİRMA İLE İLGİLİ HABERLERReklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48