GÖLMAHAL EVLERİ

Projeyi Takip Et
Büyükçekmece / İstanbul Avrupa Yakası
Konut Sayısı : 38
Konut Seçenekleri : 5+1
Metrekare Aralığı : 571-588
Teslim Tarihi : 2014-05-01
Fiyat Aralığı : 3.289.000-3.509.000
YALÇINLAR GRUPYALÇINLAR GRUP PROJELERİ İÇİN TIKLAYIN

Suyun, güneşin, rüzgarın,havanın gücü kullanılarak tasarruf yapılıyor...

92.470 metrekarelik bir alanda, 580 metrekarelik 38 villanın yemyeşil bir arazi üzerinde konumlandığı “Gölmahal”; çevre dostu, enerji tasarrufu sağlayan akıllı sistem uygulamaları ile ön plana çıkıyor. Kendi kaynaklarını üreten, doğadan aldığını doğaya sunan çevreci proje, küresel iklim değişikliği tehdidine karşı gezegenimizin geleceğini önemseyerek, villaların inşaatında kullanılan malzemelerden yaşarken tasarruf etmeyi sağlayacak özelliklere kadar her bir detaya büyük önem veriyor.

Aynı villa tiplerinin tekrarından oluşan tekdüze bir yapılanmanın aksine Gölmahal’de, gerek mimarinin gerekse de villa konumlarının güneşe, rüzgara ve manzaraya göre farklılaştırılmasıyla sımsıcak ve samimi bir mahalle ortamı yaratıldı. Mermer, metal ve ahşabın birlikteliğinden doğan şık villalar, estetik duruşlarıyla olduğu kadar dayanıklılıklarıyla da göz kamaştırıyor.

Neden Gölmahal?

Akıllı sistem otomasyon teknikleri kullanılıyor.

Gölmahal villalarında elektrik ve mekanik sistemlerde akıllı otomasyon sistemleri kullanıldığından, evdeki her türlü cihaz istenildiği şekilde, bilgisayardan veya telefondan kumanda edileceği gibi evdeki anahtar prizlerinde tek tuşla tüm sistemleri farklı ortamlarda çalıştırabilecek menü uygulamaları yapılabilecek.

Örneğin salona girdiğinizde tek tuşla misafir menüsüne bastığınızda, salonun perdesi ayarlanacak, önceden menüye yüklenmiş tüm ışıklar, havuz ışıkları ve bahçe ışıkları yanacak, müzik çalacak, oda sıcaklığı ayarlanacak. Gölmahal’de tüm odaların ısısı ayrı ayrı istenilen sıcaklığa göre ayarlanacak ve bu sayede salonda üşürken, yatak odasında terlenmeyecek. Hava kaynaklı ısı pompalı sistemle yerden ısıtma ve serinletme çalışırken hava ve nem şartlarının takviye istediği durumlarda Fancoil sistemler otomatik devreye girecektir. Yazın zeminden serinletme sistemiyle sıcağın farkında olunmayacak.

Natamam değil, tastamam...

Gölmahal’de villalar en iyi markalarla bitirilmiş olarak yapılmıştır. Bu sayede natamam bir eve ödenecek bedelin 2-3 katını evi donatmaya harcamazsınız. Gölmahal’de  Nolte, Villeroy Boch, Daiken, Rehau,Mielle  gibi markalar kullanılmaktadır. Villa cepheleri mantolama üzeri doğal mermer ve masif ahşap malzemeler kullanılarak yapılmıştır. Her villanın müstakil havuzu ve garajı vardır.

Bahçe ve havuz giriş katında.

Villa salonlarının pencereleri boydan boya cam ve salon yüksekliği 6,5 metredir. Bu sayede salonda otururken villanın havuzunu, bahçesini ve göl manzarasını birlikte seyredip, evinizin içinde doğayı hissedeceksiniz. Villaların havuzu ve bahçesi giriş katında olduğundan salondan direkt bahçeye ve havuza çıkılabilecek. Villaların her odası göl manzaralı. Ayrıca villaların önünde geniş balkon bulunmaktadır. Her villa gölü görmektedir ve batı güneşini en güzel gören şekilde konumlandırılmıştır.

Yağmur suları toplanarak arıtılıyor.

İçe eğimli özel tasarım çatıların sayesinde, yağmur suları iç bahçeden dev sarnıca toplanıyor. Toplanan sular biyolojik ve kimyasal olarak arıtıldıktan sonra yeniden kullanıma veriliyor ve su giderlerinde yılda %40 ila %60 tasarruf sağlanıyor.
    
Doğalgaz kullanılmıyor.

Doğalgazın yangın, patlama, zehirlenme tehlikelerinin yanı sıra çevreye verdiği zararları önlemek amacı ile doğalgaz yerine, hava kaynaklı ısı pompaları ile elektriğin kullanıldığı projede, zeminden ısıtma ve serinletme hem de üflemeli merkezi klima sistemi yer alıyor. Bu sayede ilave olarak %20 ile %50 arasında enerji tasarrufu sağlanıyor.

Kolay ulaşım.

Şehrin önemli merkezlerine ve Metroya, ulaşım için site içinde bir minibüs oluşturulacaktır.

Bazı merkezlere olan mesafeler:
Maslak, Levent: 25 dakika
Taksim: 30 dakika
Atatürk havalimanı: 20 dakika
Hezarfen havaalanı: 5 dakika
Büyükçekmece Marina : 5 dakika
TEM : 1km
E-5 : 5 km
    
Ahşap ve taş kaplama dış cepheleri.

Villaların cepheleri izolasyonu yapıldıktan (mantolama ) ve yalıtımı sağlandıktan sonra cephenin tamamı doğal ahşap, doğal mermer veya benzeri malzemeler ile zengin bir görünüş sergileniyor.
Güvenlik.

Kapı girişlerinden ftoselli kart ile geçiş olacak güvenlik kameraları, yangın hidrantları, paratoner ve güvenlik binası bulunmaktadır. Güvenlik binasında villalara görüntülü bağlantı yapılmaktadır.
    
Asansör.

Her villa da asansör alt yapı hazırlığı vardır. İsteğe bağlı (opsiyonel) asansör takılmaktadır.

Altyapı ve depreme dayanıklılık.

Her villada temel ve perde izolasyonu, drenajı, cephe mantolaması mükemmeldir. Ayrıca her villanın altında yaklaşık 40 adet 11 metrelik fore kazık bulunmakta olup, kötü günlere karşı tedbir alınmıştır.
    
Dekoratif ve aydınlık iç bahçe.

“Gölmahal”deki villaların dekorasyonunda yepyeni bir ayrıcalık yaratan en önemli özelliklerden biri de villanın her noktasının gün ışığı almasını sağlayan bir iç bahçe bulunması. Villalar, iç bahçe sayesinde en üst kattan hobi alanı olarak kullanılabilen bodrum kata kadar inerek, bodrum katın dahi gün ışığından yararlanarak aydınlık olmasını sağlıyor. Böylelikle enerji tasarrufundan da yararlanılıyor.

Eğitim Kurumları.

Gölmahal Villalarının yanında MEV ve Alkev Koleji bulunmakta olup, Kültür 2000, Fatih Üniversitesi gibi bir çok eğitim kurumu da oldukça yakındadır.    

Yeşil Sertifika.

Villalarda kullanılan malzeme ve ekipmanlar Yeşil sertifika alımı için gerekli şekilde kurgulanmıştır.

Rüzgar Türbini ile kendi elektriğini üretiyor.

Projede bulunan rüzgar türbini ve güneş kollektörleri sayesinde, kendi elektriğini kendi üreten “Gölmahal”de, elektrik giderlerinde yılda %15 ila %30 tasarruf elde ediliyor.    

Yaşayan ve kazandıran sosyal tesis.

Sosyal tesisler dışa açık çalışacak ve işletmeciye verilecektir. Bu sayede elde edilecek gelir site giderleri ve aidatların düşürülmesine yarayacaktır.Sosyal tesislerde kapalı ve açık yüzme havuzu, fitness ve spa merkezi, restaurant, sauna, hamam ve buhar banyosu olacaktır.

Spor ve oyun alanları.

2 tenis Kortu, 1 Basketbol, 1 çocuk parkı sahası bulunmaktadır,

Su ve ısı izolasyonu.

Cephede, çatıda, temelde, doğrama ve camlarda kullanılan hesaplanmış izolasyonu ile ilave  %20 civarında enerji tasarrufu sağlayan “Gölmahal”de, tüm villa ve ortak alanların elektrik sistemleri de tasarruf ve ihtiyaç hesapları yapılarak tasarlandı.

Proje Mimarları.

Gölmahal projesi Gökhan Avcıoğlu ve Dara Kırmızıtoprak ve ekipleri tarafından titizlikle hazırlanmış olup, bir villa sahibinin tüm beklentileri dikkate alınarak planlanmıştır.
    
Hezarfen Havaalanı.

Çeşitli etkinlikler ve uçuş eğitimleri veren ayrıca uçak ve helikopter kiralama hizmeti alınabilecek Hezarfen havaalanı na çok yakındır.

Hobi alanı.

Villaların bodrum katında özel hobiler için kullanılabilecek Hobi alanı boş olarak verilir. Bodrum katta iki kişilik hizmetli odası, çamaşır odası ve ayrıca yaklaşık 90-95 m2 lik boş hobi odası vardır. Bu hobi alanı iç bahçeden gelen gün ışığı ile aydınlanmaktadır.
    
Komşuluk.

Komşular birbirlerine uyum içinde ve seçkin kişilerden oluşturulacak olup, çeşitli etkinlikler organize edilecektir.

Arazi eğimi.

Arazinin eğimi dik yokuşlu olmayıp hafif eğimlidir. Mimari grubun yaptığı titiz çalışma ile villalara giriş ve çıkış ayni seviyede tutulup proje içinde yüksek duvar görüntülerinden kaçınılmıştır. Ayrıca site içinde yürüyüş yapmak isteyen site sakinleri de bu hafif eğim sayesinde rahatça yürüyüş yapabileceklerdir.

SOSYAL TESİS
CLUB GÖLMAHAL

10.000 metrekarelik alanda içinde tenis kotları, basket sahası, kapalı ve açık havuzları, restoranı, fitness center’ı olan sosyal tesisine sadece Gölmahal sakinleri değil dışardan da üye alınabilecektir. Sosyal tesisin yaşayabilmesi için dışardan giriş düşünülerek planlanmıştır.

3000 metrekarelik rekreasyon alanında çocuk parkı, süs havuzu ve bitkiler bulunmaktadır. Gölmahal’in ortasında ayrıca bir gölet bulunmaktadır. Sosyal tesisten ayrı Gölmahal yönetim binası bulunmaktadır.

İç Resimler

Vaziyet Planı

Aynı Bölgedeki Diğer Projeler


Warning: fopen(/var/www/vhosts/yeniprojeler.com/httpdocs/cacheyeni/httpwwwyeniprojelercomistanbul-avrupa-yakasibuyukcekmece-yeni-konut-projeleriyalcinlar-grup-golmahal-evleri): failed to open stream: Böyle bir dosya ya da dizin yok in /home/yp/public_html/proje.php on line 449

Warning: fwrite() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 450

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/yp/public_html/proje.php on line 451