FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|Sektörel Haberler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR
EYÜP - İSTANBUL Avrupa YakasıNEF

NEF APARTMENTS KEMERBURGAZ

19 Aralık 2011 Pazartesi
Mail At
NEF APARTMENTS KEMERBURGAZ

 

Çevresine ilham veren yapısıyla ve foldhome üniteleriyle NEF Apartments Kemerburgaz 04, NEF’in ilk projelerindendir. Mimarisi TAGO, iç mimarisi Autoban tarafından yapılan proje, Kemerburgaz’da keyifle yaşayacak aileler ve yeni evli çiftler için tasarlanmıştır. Projemizin inşaatı tamamlanmış ve satışlarımız başlamıştır.
 
Sahip olduğumuz farklı bakış açısı ile oluşturduğumuz özgün yapılar, farkımızı ortaya koyuyor.
 
NEF, 2010 yılında yaratılmış, metrekarelerle değil santimetrekarelerle çalışan bir Timur Holding markasıdır. İnsanlar için ince düşünülmüş yaşam alanları tasarlayan bir marka olmayı hedeflemektedir. NEFes gibi can veren ve yaşamın vazgeçilmezi haline gelen işler yapmak için yola çıkan NEF’in farklı yaşamlara ve tarzlara uygun projeleri bulunmaktadır.
 
İçinde evler, ofisler, suitler, apartmanlar, flatler, dormlar ve residanslar olmak üzere 7 seri barındıran NEF, tasarıma verdiği önemle, yapılmakta olan diğer tüm projelerden ayrılmaktadır. Projeleri ve patentli keşfi Foldhome ve Foldoffice’de birlikte çalıştığı, dünyanın önemli tasarımcılarının ürünleri ile 2011 itibariyle dünya çapındaki tasarım fuarlarına da katılmayı amaçlamakta, tasarımın insanlar için bir lüks değil, yaşam biçimi olmasını hedeflemektedir.
 
Projeler
 
NEF Apartments Kemerburgaz 04
NEF Flats Levent 163
NEF Offices Levent 05
NEF Bebeköy
NEF İKİ Haliç
NEF Kağıthane 11
Birbiri ardına yapılan altı projede de, belirli bir tasarım mantığından yola çıkan NEF’in projelerinde en çok önem verdiği öğeler “ince düşünülmüşlük” ve “tasarım” dır. Bu öğeler, NEF Projeleri’nin hepsinde tüm detaylara yansır.
 
Mimarlar
 
FOSTER & PARTNERS
SOM
AUTOBAN
HOK
MİMARK
Tasarımcılar
 
STUDIO DROR
FORMAVISION
LTL ARCHITECTS
THE APT
HARRY ALLEN
ALPER BÖLER
NEF Keşifler Dünyası
 
NEF, yaşam tarzı çeşitliliklerine yönelik, özenle geliştirilmiş verimli, ergonomik ve sürdürülebilir yaşam alanları sunmayı hedefliyor. Tasarımlarını metrekarelerle değil, santimetrekarelerle çalışarak, ayrıntıları düşünülmüş mekanlar tasarlamak, NEF’in günümüz beklentilerinin üstünde binalar sunmasına imkan veriyor.
 
Patentli bir NEF keşfi olan foldhome ise, NEF’in tüm projelerinde yer alıyor. Küçülen dünyada büyük çözümler yaratma ve efektif yaşama sanatını en iyi şekilde kullanma fikriyle, düşük maliyetler ve kolay ulaşılabilir hizmetler sunan Foldhome, yaşamı kolaylaştırıyor.
 
Foldhome sistemine göre, 1+1 bir ev aldığınızda aslında 24 odalı bir eve ait bütün imkanlardan yararlanıyorsunuz. Foldhome her projede, her hedef kitlenin beklentilerini ve ihtiyaçlarını analiz ederek hazırlanan bir ‘yaşam ünitesi’dir.
 
NEF, foldhome da dahil olmak üzere, ürettiği tüm yaşam alanlarında, tasarıma önem veriyor ve bunu tüm detaylara yansıtıyor. İnce düşünülmüşlüğün ayrıntılarda ve özende yaşadığına inanan NEF, foldhome üniteleri ve NEF Projeleri için dünyanın en önemli tasarımcıları ile çalışıyor.
 
Bu projelerdeki her detayda, farklı bir bakış açısı ve farklı bir çözüm var. Çünkü projede birçok farklı tasarımcı yer alıyor ve kendi seçtikleri mekanları tasarlıyorlar. Kapı kolundan asansördeki müziğe kadar, birçok projede kullanılması dahi düşünülmeyen ayrıntılarda bile tasarımın sanatla buluştuğu detaylarla özdeşleşen NEF, Türkiye’deki konut anlayışına yeni bir boyut getiriyor.
 
Bir diğer NEF keşfi olan Foldoffice sistemi: Ofis yaşamı, büyükşehir hayatının en önemli bölümlerinden biri. Birçoğumuzun zamanının büyük bir bölümü ofiste ve ofisle ev arasında yolda geçiyor. Nüfusunun azımsanmayacak bir kısmını genç profesyonellerin oluşturduğu İstanbul’da, ofis çok değerli bir yatırım olmasına rağmen bu alanda yeterince alternatif yok.
 
Mevcut ofisler, talebin yalnızca %8’ine hitap eden, kalabalık şirketleri barındırmaya yönelik 300 m2 ve üstü mekanlardan oluşuyor. Oysa iş yerlerinin %92’si 10 ve altında kişi çalıştırıyor ve 80-100 m2’lik küçük ofislere ihtiyaç duyuyor. Ama plazalarda küçük metrekarelerde ofis bulmak imkansız olduğu için altyapı anlamında yetersiz olan apartman dairelerine yöneliyorlar.
 
NEF, bu %92’nin küçük ofis ihtiyacıyla da, %8’in büyük ofis ihtiyacıyla da ilgileniyor ve %100’e hitap ediyor. Çünkü NEF ’te 80 m2’lik birim ofisler isteğe göre birleştirilerek daha büyük ofislere dönüştürülebiliyor. Böylece on kişilik küçük şirketlerden yüzlerce kişilik büyük şirketlere kadar her ölçekte iş yeri NEF Offices’te kendine yer bulabiliyor.
 
Mevcut plazalardaki ofisler, uluslararası standartları karşılamıyor olmalarına rağmen m2’si 25-30 $’a veriliyor ve plaza aidatları da m2 başına ortalama 7-11 $ arasında gerçekleşiyor. Metrekareler küçüldükçe bu masraflar daha da yükseliyor ve m2 fiyatları ortalama 35 $’a kadar çıkıyor.
 
NEF ise Foldoffice sistemi ile bu giderleri minimuma indirerek, özellikle küçük m2’ler için var olan yüksek talebi, hem yüksek verimlilikte hem de uluslararası standartlara sahip ofis çözümleriyle çok daha uygun fiyatlara sunarak karşılıyor.
 
Garantili Proje: NEF’in son projesi olan NEF Kağıthane 11 projesinde Türkiye’de ilk defa uygulanan, su anda tek olarak bizim uyguladığımız Garantili proje sistemi uygulanmaktadır. Projenin satışına ve inşaatına başlamadan yapılan fizibilite çalışması sonucunda, ortaya çıkan tüm proje maliyeti kendi özkaynağımızla bankaya yatırılıyor ve bloke ediliyor. Böylece inşaatın bitişi, hiçbir satış yapma zorunluluğu olmaksızın projenin ilk gününden itibaren garantileniyor. Yatırımcının riskinin sıfırlandığı Garantili Proje; 1990’lı yıllardaki yap-sat sistemine ve 2004’den alışılagelmiş sat-yap sistemlerine göre çok daha güvenceli, yeni dönemin alternatif sistemi olacaktır.

Detaylı bilgi edinmek için 0212 325 11 11 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.İSTANBUL Avrupa Yakası EYÜP BÖLGESİNDE EN ÇOK İNCELENEN PROJELER


KENTSEL DÖNÜŞÜM UZMANI

Fatih Karakaş
[email protected]

 • Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22
 • Kentsel Dönüşüm'de Son Durum 2015-09-01
 • Kentsel Dönüşüm Kapsamında Evinizi Yenilerken Problem Mi Yaşıyorsunuz? Çözüm Karma Model!

 • PROJELERDE SON DURUM

  Osman Cihad Esen
  [email protected]

 • Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu
 • Kentsel Dönüşümde onlinebinam.com ile Artık Binanız Online
 • Bağdat Caddesi Kentsel Dönüşüm Tekliflerinde Profesyonel Destek
 • DKY Kartal Her Şeyin Bir Tık Fazlası ile Geliyor
 • Kentsel Dönüşüm Meydan Muharebesi

 • Osman Cihad Esen
  [email protected]

  Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

  Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

  Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

  Fatih Karakaş
  [email protected]

  Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

  Av.Cihat Demirbağ
  [email protected]

  Aile Konutu Şerhi Hakkında Bilmeniz Gerekenler 2015-11-30

  Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
  mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

  Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşüm  yeni konut projeleri iphone da


  Haritada konut projeleri


  KREDİLER


  DEKORASYON


  ENERJİ SEKTÖRÜ

  Yeni Projeler Kentsel Dönüşüm Uzmanı Çevrimdışı