Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR
AĞVA - ŞİLE - İSTANBUL Anadolu YakasıMRC

MANŞAR KONAKLARI

09 Ocak 2012 Pazartesi
Mail At
MANŞAR KONAKLARI

BİLGİ ALMA FORMU

Günlük yoğunlukların içerisinde makul bir sürede ulaşılabilecek doğayla barışık yaşayabileceğimiz bir yer olabilir mi düşüncesi hep olmuştur hayalimizde…
 
'Manşar Konakları' yerleşkesini bu hayalin peşinde, doğal cevre içerisinde yapay olmayan, nefes alınabilecek, doğanın sesini duyabilecek ve insan egemen olmayan, onlarca yıllık orman alanını koruyarak, saygıyla yerleştirdiğimiz konaklarımızla düşsel bir yaşam sekli oluşturmaya çalıştık. Bu duşun içerisinde çocuklarımızla zaman geçirebilecek alanları, havuzunuzu ve her kösesi özenle düşünülmüş çevreyi, mutlu hissedebileceğiniz bir gerçeğe dönüştürdük ve bizim gibi düşünen sizlerle paylaşmak istedik.
 
Yerleştiğinizde ağaçlarının büyümesini yıllarca beklemenize gerek olmayacak, doğa onları onlarca yıl önce büyütmüştü. …
 
Çimlerinizi, çiçeklerinizi, bitkilerinizi biz ektik, suluyoruz, büyütüyoruz, yerleştiğinizde daha da yeşil olsun diye…
 
Çocuklarımız kahvaltıda, sincapların ağaçlarda oynadığını görebilir, şanslı günlerinde bir Ceylan ile karşılaşabilir, gece size "Bu hangi hayvanın sesi?" sorusunu sorabilir, görmediği kuşlarla karşılaşabilir…
 
Sizleri bu düşü paylaşmaya davet ediyoruz…
 
 
 
 
Anadolu yakası EG(TEM) karayolundan Şile otobanı üzerinden Şile Kavşağına gelinir.
 
Bu noktada iki güzergâh izlenir
 
Şile kavşağından otobanın sonuna dek devam edilir daha sonra sağdan İMRENDERE - AĞVA - TEKE istikametine sapılarak AĞVA istikameti takip edilir. Teke köyünden sonra aynı istikamette Karabeyli tabelasından sola dönülerek (Bu noktada “Muhtarın Yeri” vardır) Manşar Mahallesine ulaşılır. Mahalle meydanından MANŞAR KONAKLARINI göreceksiniz.
Şile kavşağından otobanın sonuna dek devam edilir. Yol sağa kıvrılarak AĞVA istikametine ilerler ,ilk sapakta soldan AĞVA SAHİLYOLU,KABAKOZ,AKÇAKESE istikametinden devam edilerek KARABEYLİ MANŞAR tabelasına dek gidilir sağa sapılır yol Manşar Mahallesine sizi götürecektir. Mahalle meydanında MANŞAR KONAKLARINI BULACAKSINIZ.
 
 
Özellikle İstanbul'da yaşayan ve kısa yolculuklarla özgün tatil bölgelerine varmak isteyenler için ideal bir merkez. Yerli turizm ve günü birlik seyahatler açısından çok bilinen bir yer olmasına karşın, aslında pek çok az duyulmuş özelliğe sahip. Manşar ile Şile arasındaki mesafe 14 km'dir.
 
 
Şile, Ağva ve çevresi, gerek fay hattına uzaklığı gerekse zeminin kayalık olması nedeni ile istanbul' un depreme karşı güvenli bölgelerindendir. 1999 depreminde herhangi bir yer hareketine ( Çökme, çatlama vs) rastlanmadığı tespit edilmiştir. Arazimiz kayalık ( Hafriyat esnasından çıkartılan bazı kayalar dekoratif amaçlı kullanılmıştır. ) sıkışma özelliğine sahip killi topraklı ve orta yaşlı ağaçlıktır. Bürün bu faktörler zeminin sağlamlığına etki etmektedir. Yapılar dolgu zemin üzerinde değil, doğal zemin üzerinde oturmaktadır. Dolgu sadece peyzaj için arazi tesviyesi amaçlı ve yapıların bitiminden sonra yapılmıştır. Bunun yanı sıra, villalar yükü her noktasında aktaran yığma-betonarme karma sistem ile yapılmıştır. Ancak açıklıkların gerektiği yerlerde taşıyıcılık kolonlara aktarılmıştır. Bu nedenle yapılar sadece kolonlar ile değil tüm taşıyıcı duvarlar boyunca da taşınmaktadır, yapı bütün gövdeleri ile taşıyıcı olarak çalışmaktadır. Yapıların betonarmesinde nervürlü inşaat demiri ve BS 20 sınıfı Lafarge firması hazırbetonu kullanılmıştır.
 
Çatı Sistemleri
 
Çelik taşıyıcı profiller, Dupand Tyvek nemi dengeleyici ve su izolasyonu ve Braas baca sistemleri ile CTP dere sistemleri kullanılmıştır.
Cephe Taş Kaplama
 
Bina giriş ve bahçe katları dış duvarlarına ithal stone Wrap kaplamalar kullanılmıştır.
Dış Cephe Kaplaması
 
DYO Lasteks elastik ( ÇAtlak önleyici) dış cephe boyası uygulanmıştır.
Pencere Söve Prekastları
 
Polistren üzeri akrilik sıvalı söve uygulaması yapılmıştır.
Doğramalar
 
Alman Salamander PVC Sistemleri kullanılıp, dış yüzeyi doğal ahşap efektli, iç yüzeyi beyaz renkli ve pervazlı olarak uygulanmıştır.
Camlar
 
Şişecam patentli 4 mmC+16 mmHB+4 mmDC ısıcam kullanılmıştır.
Elektrik Tesisatı
 
Bekçi evi yanında ana pano vardır. Buradan dağıtım ile her evin bağımsız saati vardır. Öneri projeye göre tüm tesisat al yapısı kılavuzlu borular halinde hazırdır.  Her katta sigorta panosu vardır.
Villa Kapıları
 
Kale Çelik Kapı kilit sistemleri kullanılarak TS 12655 çelik kapı standartlarına uygun özel tasarlanan ferforgeli güvenlik camlı olarak yapılmıştır.
Su Temini
 
Ortak kullanım alanında, Havuz ve bahçe sulama ile genel kullanım amaçlı su ihtiyacı 100 ton/gün kapasiteli bir Artezyen kuyu ile sağlanmıştır.
Sıhhi Tesisat
 
İSKİ şebeke hattından kullanma suyu alan sistemde, ana saatten sonra villanın bağımsız süzme saati vardır. Öneri dekorasyon projesine göre tüm tesisat alt yapısı hazırdır. Temiz su borusu Vesbo markadır. Pis su şebeke kanalizasyonuna bağlıdır. Boru markası Fırat'tır.
Isıtma Tesisatı
 
Sistem doğalgaz ve LPG kullanılabilecek şekilde İGDAŞ uzmanlarının gözetiminde yapılmıştır. Her villanın kendi saati vardır. Devam eden doğalgaz hattı gelene kadar LPG tankı ile beslenme yapılacaktır. Villa içi tesisatı döşemeden dağıtılan, ısı kaybı hesaplarına göre ve öneri projeye göre tespit edilen radyatör bağlantılarına kadar hazırdır. Sistemin her villada bağımsız kombili sistem olması planlanmıştır. Boru markası Vesbo dur.
Korkuluklar (Ferforje işleri)
 
Galvanize edilmiş epoksi boyalı özel tasarım yapılmıştır.
Detaylı bilgi edinmek için 0216 326 26 49 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

PROJEDEN HABERLER

İSTANBUL Anadolu Yakası ŞİLE BÖLGESİNDE EN ÇOK İNCELENEN PROJELER

GREEN VILLAGE ŞİLE 2GREEN VILLAGE ŞİLE 2

PROJE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

SOYTEZ VADİ EVLERİSOYTEZ VADİ EVLERİ

PROJE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

HOMETOWN ŞİLEHOMETOWN ŞİLE

PROJE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

GREEN VILLAGES ŞİLEGREEN VILLAGES ŞİLE

PROJE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

KİLİA ŞİLE KONAKLARIKİLİA ŞİLE KONAKLARI

PROJE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

FARMHOUSE ŞİLEFARMHOUSE ŞİLE

PROJE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ