BDDK ve TKBB çalıştay düzenleyecek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) 21-23 Aralık tarihleri arasında Ankara'da "Faizsiz Finans ve Katılım Bankacılığı Çalıştayı" düzenleyecek.
BDDK ve TKBB çalıştay düzenleyecek

TKBB'den yapılan açıklamada, çalıştayın amacının Türkiye'de faizsiz finans piyasasının sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde gelişiminin temin edilmesi için temel dinamiklerin belirlenmesi ve gerekli altyapıların oluşturulmasına yönelik strateji ve eylem planlarına katkı sağlayacak somut önerilerin ortaya konulması olduğu bildirildi.

Açıklamada, çalıştayda katılım bankacılığı ve faizsiz finans alanına ilişkin olarak, kurumsal yönetişim, algı ve itibar yönetimi, ürün çeşitliliği, standartlar ve düzenlemeler, danışma kurulları, piyasalar, sigortacılık ve bireysel emeklilik, strateji, koordinasyon, inovasyon, eğitim, insan kaynağı, sertifikasyon konularının ele alınacağı bildirildi.

Çalıştayın ilk gününde "Türkiye’nin Faizsiz Finansa İlişkin Vizyonu: Türkiye Modeli" konulu bir panel düzenleneceğinin kaydedilen açıklamada, çalıştayın açılış konuşmasını Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın yapmasının beklendiği ifade edildi.

Açıklamada çalıştayda, Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK),  Borsa İstanbul (BIST 100), Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Diyanet İşleri Başkanlığı, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Kamu Gözetim Kurulu, Dünya Bankası, İslam Kalkınma Bankası ile yurtiçi ve yurtdışı bankalar, çeşitli finansal kuruluşlar ve üniversitelerden katılımcılar yer alacağı belirtildi.

 


Paylaş:

KONUT KREDİSİ