DenizBank'ın "fastpay" uygulamasına "Büyük Ödül"

DenizBank'ın mobil cüzdan uygulaması "fastpay", Banking Technology Awards 2013’te "En İyi Ödeme Sistemi" dalında "Büyük Ödül" e hak kazandı.
DenizBank'ın "fastpay" uygulamasına "Büyük Ödül"

DenizBank tarafından yapılan açıklamaya göre, DenizBank; BNP Paribas, JP Morgan, RBS, Wachovia Bank, Mc Kinsey ve HSBC Holding gibi  finansal ve danışmanlık kurumlarının üst düzey  yöneticilerinin bulunduğu jüri tarafından "Büyük Ödül"e layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, dijital alandaki başarılarının deniz aşırı ödüllerle taçlandırılmasından büyük gurur duyduklarını kaydetti.

Türkiye'nin 29 yaş ortalaması ile genç bir nüfusa ve aynı zamanda yaklaşık olarak 65 milyon GSM kullanıcısına sahip olduğunu belirten Ateş, mobil cihaz kullanımının da yaygınlaşmasına paralel olarak, mobil bankacılık uygulamalarına ilginin her geçen gün arttığını ifade etti.

Ateş, kendilerinin de DenizBank olarak, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak olduğunu ve "Hayat Deniz’de güzel" mottolarının altını dijital platformlarda da doldurmak üzere bu alanda birçok öncü uygulamayı hayata geçirdiklerini bildirdi.

"fastPay"i benzerlerinden farklı kılan en önemli özelliklerin; para transferinde gönderici ve alıcının DenizBank müşterisi olmasına gerek kalmadan işlem yapabilmesi ve sesle para gönderme ve kullanıcıların restoranda kasaya gitmeden direkt mobil uygulamanın içinden ödeme yapabilmesi olduğunu dile getiren Ateş, bu uygulamayla DenizBank'ın ATM’lerinden kartsız para çekebilme özelliğinin de olduğunu vurguladı.

Ateş, "fastPay"in adını uluslararası platformlara yazdıran başta Dijital Kuşak Bankacılığı ekibi olmak üzere tüm kullanıcılarına teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.

 


Paylaş:

KONUT KREDİSİ