Halkbank, 2017 Yılının Sonuna Göre Toplam Mevduatını Yüzde 14,5 Arttırdı

Halkbank, 2017 yılının sonuna göre toplam mevduatını yüzde 14,5 artışla 221,3 milyar TL’ye yükselterek Türkiye’deki bankalar mevduat sıralamasında ikinciliğe yerleşti.
Halkbank, 2017 Yılının Sonuna Göre Toplam Mevduatını Yüzde 14,5 Arttırdı

Yılın ilk yarısında yüzde 14,5 artışla 221,3 milyar TL’ye yükselen, bu artışla Türkiye’deki bankalar mevduat sıralamasında ikinciliğe yerleşen Halkbank’ın KOBİ kredileri ise aynı dönemde yüzde 27,1 artışla 97,7 milyar TL'ye çıkan, bilanço büyüklüğünü 2017 yılsonuna göre yüzde 14,1 artışla 348,3 milyar TL’ye taşıyan, Türkiye’nin 4. büyük bankası olan, özkaynakları aynı dönemde yüzde 11,4 oranında artan ve 6 aylık net kârı ise 1,9 milyar TL olan Halkbank hakkında Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan,

"Ekonomiye yön veren tüm aktörlerin etkin bir şekilde yönetildiği, kurumlar arasındaki uyumun büyüme istikrarına katkı verdiği bir süreçte bankacılık sektörü de güçlü yapısıyla ekonomik istikrara destek sağlamaya devam etmektedir. Son 15 yılda mevduatını 18 kat büyüterek sektörün en güçlü oyuncularından biri haline gelmiş bir banka olarak; kaynak artışı konusunda yenilikçi stratejiler geliştirmeye devam edeceğiz.Kredi büyümesine paralel mevduat artışı sağlayarak, Bankamızın güçlü likidite durumunun sürekliliğini koruyoruz. Uluslararası muhabir bankalardan ve hazine işlemleri yoluyla sağladığımız fonlar sayesinde hem Bankamızın kaynak çeşitliliğini artırıyoruz hem de vade yapısını güçlendiriyoruz. Halkbank’ın yılsonundan bu yana vadesiz mevduatının yüzde 36,3 oranında artmış olması, adını aldığımız halkımızın her daim Bankamızın yanında olduğunu açıkça göstermektedir. Halkbank, 80 yıldır olduğu gibi bundan sonra da, güçlü ve güvenli kaynak yapısıyla halkımıza hizmet etmeye devam edecektir.hracata dönük sektörlerin performansı, özellikle KOBİ'lerin ihracata açılması ve ürünlerini uluslararası alıcılarla buluşturabilmesi ekonomik büyüme açısından önem taşımaktadır. Ticaret Bakanlığı’nın yüzde 80 e-ihracat teşviklerini yüzde 100’e tamamlayan E-İhracat Projemiz bu yönde yenilikçi bir adım oldu. Alibaba.com üzerinden ücretsiz sanal mağaza açılmasına imkân sağlayan bu projemiz, ihracatın dijital ortamda yaygınlaşmasına önemli bir katkıda bulunacak.Yılın ikinci çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 30 büyüyen turizm sektörünün performansı, Türkiye ekonomisi için sevindirici bir gelişme oldu. 7 milyar dolar dolayındaki bu gelirin yüzde 85'e yakının yabancı turistlerden oluşması dikkat çekicidir. Bugüne kadar stratejik sektörlere sağladığımız destek, büyüme rakamlarına da olumlu yansıdı. TÜRSAB işbirliğiyle geliştirdiğimiz Seyahat Acentaları Destek Kredisi de bu tabloya önemli bir katkı sağlayacaktır.Esnaf ve sanatkârlarımızın işletme sermayesi ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilmesi amacıyla Paraf Esnaf kredi kartımızı hizmete sunduk.Esnafımız 50 bin TL’ye kadar limitli Paraf Esnaf ile nakit akışlarını düzenleyip, tedarikçi firma limit özelliği sayesinde de mal ve hizmet alımlarında çalıştıkları tedarikçilerden avantajlar sağlayabiliyorlar. Paraf Esnaf’la yaptıkları işlemleri peşin, eşit taksitli veya esnek vade ve tutarlarda gerçekleştirebiliyorlar. Esnaf ve sanatkâra 80 yıldır verdiğimiz desteği, Paraf Esnaf ile bir üst aşamaya taşıdığımız için mutluyuz" şeklinde konuştu.


Paylaş:

Konut Kredisi
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48