Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Halkbank gücünü Avrupa’ya taşıdı

Halkbank, Şahan Gökbakar’lı yeni reklam filmini Belgrad’da çekti
Mail At
Halkbank gücünü Avrupa’ya taşıdı

Halkbank’ın Belgrad’da geçen yeni reklam kampanyasında başrolü üstlenen Şahan Gökbakar, filmde ailesiyle birlikte turist olarak Belgrad’a giden bir babayı canlandırıyor. “Halk İster Halkbank Yapar” temasının kullanıldığı Halkbank’ın yeni reklam filminde, Bankanın Makedonya ve Sırbistan’daki 65’ten fazla şubesiyle Avrupa’da emin adımlarla büyüdüğü vurgulanıyor.

Halkbank, Avrupa’da yükselen gücünü yeni reklam filmine taşıdı. Şahan Gökbakar yeni reklam filminde, ailesiyle Belgrad tatile çıkan bir babayı canlandırıyor. Reklam filminde oğluyla birlikte selfie çekimler yapan Şahan Gökbakar’ın her fotoğrafına ayrı bir Halkbank şubesinin girmesi ile Bankanın Sırbistan genelindeki yaygın ağı gösteriliyor. Filmin sonunda ailesiyle birlikte bir Halkbank şubesine giren Gökbakar; çalışanlarla kucaklaşıp onlarla sohbet ediyor.

5 yıl dolmadan Avrupa’daki şube sayısı 65’i geçti

Şahan Gökbakar’la sürdürdükleri işbirliğinde, imza attıkları her filmin büyük ses getirdiğine dikkat çeken Halkbank Destek Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Şenel şunları ifade etti:

“Gücü yurt dışına taşan büyük bir markayız ve yurtiçindeki hizmet kalitemizi Avrupa’ya da taşıyoruz.  Avrupa’da ilk Halkbank şubesinin açıldığı günden bu yana 5 yıldan az bir süre geçmiş olmasına rağmen, geldiğimiz nokta dikkat çekici. Makedonya ve Sırbistan’da 65’ten fazla şubemiz var. Hizmet anlayışımızı daha fazla kişiye taşımak, daha çok insanın hayatına dokunmak bizim açımızdan büyük önem taşıyor. Yeni reklam filmimiz bu anlayışı ve büyüyen Halkbank’ı temsil ediyor. Şahan Gökbakar halkı kucaklayan sıcak oyunculuğuyla filme yine çok şey kattı.”

Reklam Filminin Künyesi

Reklamveren: Halkbank

Reklam Ajansı: AndBrand

Reklam Veren Temsilcileri: Neşet Dereli, Gül Yılmaz, Beril Olcay, Ayşe Güneş

Kreatif Direktör: Çağrı Çelik, Saadettin Konukseven

Yaratıcı Ekip: İlkay Saltık, Nafiz Oksar, Salih Küçük, Caner Doğan, Cengiz Şahin

Marka Ekibi: Beril Mardin, Özge Şatır, Tutku Top

Yapım şirketi: Staff Film

Yönetmen: Ketche

Aranjman: Jingle House

İletişim Ajansı: Grup 7 İletişim

O bankalardan kredi alan herkese tazminat ödenecek

Milyonlarca kişinin beklediği emsal karar çıktıO bankalardan kredi alan herkese tazminat ödenecek

Milyonlarca kişinin beklediği emsal karar çıktı. Kartel oluşturan 12 büyük bankaya milyonlarca dava açılmasını sağlayacak karar uygulamaya koyuldu. O bankalardan kredi alan herkese tazminat ödenecek.

Çitil Avukatlık Ortaklığı’nın Yönetici Ortağı Avukat Şule Alagöz Çitil, kartel mağduru vatandaşları ve işletmeleri sevindiren gelişmenin detayları hakkında şu bilgileri verdi:

“Ankara'da bir vatandaş, 2008 ila 2010 yılları arasında dört farklı tarihte çektiği toplam 38 bin 500 liralık ihtiyaç kredisine yüksek faiz uygulanmış olabileceği düşüncesiyle Sincan Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdu. Heyet, milyonlarca banka müşterisinin bankalardan faiz iadesi almasını sağlayacak tarihi bir emsal karar açıkladı. Rekabet Kurulu'nun ‘kartel' kararının gerekçe gösterildiği davada Heyet, bankanın mağdur vatandaştan olması gerekenden 740 lira 57 kuruş daha fazla faiz tahsil ettiğine karar verdi.

FAİZİYLE TÜKETİCİYE İADE ETTİRDİ

Hakem heyeti, fazladan alınan bu faizin yanı sıra, o tarihten bu yana oluşan mağduriyeti gidermek için 761 lira 14 kuruş faiz işletti. Sonuçta vatandaş, bankadan bin 501 lira 71 kuruş iade aldı. Mahkeme ayrıca tebligat ve bilirkişi gideri olarak bankadan 169 lira tahsil etti.

Heyet, sözkonusu bankanın başka bankalarla kartel oluşturup tüketiciye yüksek faizle kredi sattığına hükmedip, fazla faizi cezasıyla birlikte tüketiciye iade ettirdi.

Bu karar, 2007-2011 tarihleri arasında bankalardan kredi kullanan ya da bankalara mevduat yatıran milyonlarca vatandaş, esnaf, KOBİ ve büyük şirketler için emsal karar anlamına geliyor.

Böylece milyonlarca kişinin fazladan tahsil edilen kredi faizlerini geri almasının yolu açıldı. Ankara Sincan Tüketici Hakem Heyeti'nin kararına göre 2007-2011 yılları arasında kredi çeken vatandaşlar kendilerinden tahsil edilen fazla faiz tutarını almak için tüketici hakem heyetine başvurabilecekler.

NEREYE DAVA AÇILACAK?

Rekabet Kurulu'nun aldığı karardan sonra dava açmak isteyenler  farklı yollar izleyecek. Vakıf, dernek ve kamu kuruluşları asliye hukuk mahkemelerine, firmalar ve tarım kredisi kullanan çiftçiler ticaret mahkemelerine, bireysel banka müşterileri ise tüketici hakem heyetlerine dava açabilecek.

HANGİ BANKALARA DAVA AÇILABİLECEK?

Dava açılabilecek bankalar şunlar:

Akbank, Denizbank, Finans Bank, HSBC Bank, ING Bank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Garanti Bankası A.Ş. (Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. ve Garanti Konut Finansmanı Danışmanlık A.Ş.), Türkiye Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Bankası.”

ZAMANAŞIMI 10 YIL

Avukat Şule Alagöz Çitil, dava açmak için zaman aşımının 10 yıl olduğunu sözlerine ekledi.

REKABET KURULU CEZA VERMİŞ, DANIŞTAY ONAMIŞTI

Rekabet Kurulu, Türkiye’de faaliyet gösteren 12 bankanın 21.08.2007 – 22.09.2011 tarihleri arasında uyumlu eylem (Kartel) içerisinde hareket ederek faiz oranlarında müşterilerin aleyhine değişiklik yaptıklarını tespit etmiş; Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’a aykırı hareket eden 12 banka hakkında idari para cezası verilmişti.

Rekabet Kurulu tarafın verilen bu cezaların iptali için açılan davada, Ankara 2. İdare Mahkemesi bankaların talebini reddetmiş ve bu kararlar Danıştay 13. Dairesi tarafından onanarak kesinleşmişti

Ayrıntılı bilgi için:

Av. Şule Alagöz ÇİTİL

Çitil Avukatlık Ortaklığı

Yönetici Ortak

sule@citil.av.tr

info@citil.av.tr

www.citil.av.tr

Tel: 0212 - 909 19 52

Büyükdere Cad. Bentek Plaza

No: 47 / 41-42-43-44 Şişli, İstanbul


TEB’den Tıp Bayramı’na özel mart ayı boyunca geçerli avantajlar

Türk Ekonomi Bankası (TEB), yaklaşan 14 Mart Tıp Bayramı için mart ayı boyunca hem doktorlara hem de tıp fakültesinde okuyan geleceğin doktorlarına özel fırsatlar sunuyor. TEB’den Tıp Bayramı’na özel mart ayı boyunca geçerli avantajlar

Farklı meslek gruplarındaki müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine özel ürün ve hizmetler sunan Türk Ekonomi Bankası (TEB), yaklaşan 14 Mart Tıp Bayramı’na özel avantaj paketleri geliştirdi. Tıp Bayramı için mart ayı boyunca 3 farklı ürün paketi hazırlayan TEB, yalnızca çalışan doktorların değil, tıp fakültesinde okuyan  geleceğin doktorlarının da bu fırsatlardan yararlanmasını sağlıyor.

Doktorlara öğrencilik yıllarından başlayarak profesyonel hayatları boyunca destek olmayı hedefleyen TEB, Uzmanlık Sınavı (TUS) hazırlık sürecinde harcamalarını karşılamaları için uzman adaylarına 6 ay ötelemeli, 48 ay vadeli, %1,10 faiz oranlı ihtiyaç kredisi* ile üniversite kart sunuyor.

Muayene sahibi doktorlar için yine cazip  oranlı POS cihazı veren TEB,  doktorların ihtiyacına göre birikim yapabilmeleri için Marifetli Hesap ve %1,10 faiz oranı* ile kredi imkanı sunuyor. Hastanede çalışan doktorlar için ise yine birikim ve ihtiyaçları içinde ürünleri bulunuyor.

TEB’in doktorlara yönelik sunduğu ayrıcalıklar

TEB, uzmanlığını tamamlayıp kendi muayenesini açmak isteyen ya da mevcut muayenesini son teknoloji ile yenilemek isteyen doktorlara ekipman alımı için leasing desteği ve kredi çözümleri sunuyor.

Ayrıca doktorlara özel kredi kartı “Doktor Platinum Kart” ile; medikal malzeme alımlarında ve restoran harcamalarında bonus kazanımından; havaalanı transfer, lounge hizmetleri gibi doktorların seyahatlerinde yararlanabileceği birçok ayrıcalık sağlıyor.  CEPTETEB üzerinden ücretsiz TL para transferi imkanı ve kiralık kasalarda yüzde 50 indirim gibi avantajlarda doktorların kullanmayı tercih ettiği ürün ve hizmetlerin başında geliyor.


Ödemenin Yeni Hali Maximum Mobil

Türkiye İş Bankası’nın yeni uygulaması Maximum Mobil’den diğer tüm bankaların kart müşterileri de faydalanabilecek Ödemenin Yeni Hali Maximum Mobil

Türkiye İş Bankası, satın alma deneyimini uçtan uca yaşatacak bir ekosistem bakış açısıyla tasarlanan mobil uygulaması Maximum Mobil’i kullanıma sundu.  iOS ve Android işletim sistemine sahip cep telefonlarında kullanılabilen Maximum Mobil ile sadece İş Bankası müşterilerinin değil, diğer tüm bankaların kart müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak çözümler sunuluyor. Yeni uygulama; kart yönetimi ve alışveriş işlemlerinde çok sayıda özelliği sunmasının yanı sıra, diğer banka kredi kartı müşterilerinin de faydalanabileceği şekilde tasarlanmış bir platform olma özelliği ile diğer mobil ödeme uygulamalarından farklılaşıyor.

Maximum Mobil ekosisteminin ilk partnerleri Cinemaximum ve Petrol Ofisi olurken, kullanıcılar uygulama üzerinden kart bilgilerini ayrıca girmeye gerek olmadan, film, salon, seans ve koltuğunu seçerek hızlı ve kolay bir biçimde Cinemaximum bileti alabiliyor, uygulama içerisindeki dijital bilet sayesinde gişeye uğramadan doğrudan salona geçebiliyor.   

Mart ayı içerisinde Maximum Mobil ekosistemine dâhil olacak “Petrol Ofisi Öde-Geç” uygulaması ile de İş Bankası ve diğer tüm banka kredi kartı kullanıcıları, araçlarından inmeden akaryakıt alabilecek.  Lansman sonrası Maximum Mobil ekosistemine dâhil olacak yeni iş ortaklarıyla, kullanıcıların günlük hayatlarını kolaylaştıracak şekilde dijitalde uçtan uca tasarlanmış satın alma deneyimi zenginleştirilecek.

Maximum Mobil’den anında kampanya ve kart yönetimi 

Maximum Mobil; kart işlemlerini anında takip etme, kampanyalara tek tuşla katılım, lokasyon bazlı kampanya görüntüleme, kampanyaları takip etme, mobilden temassız veya QR ile hızlı ödeme, anında limit artırımı, nakit avans kullanımı, kartı geçici olarak kullanıma kapatma, sektörel bazlı alışverişlere kapatma ve anında fatura ödeme gibi temel kredi kartı işlemleriyle kullanıcıların günlük hayatını kolaylaştıracak zengin bir fonksiyon setine sahip olma özelliği ile öne çıkıyor. Uygulama ile kullanıcılar, gerek fiziki işyerlerinde gerekse mobil üzerinden yaptıkları alışveriş işlemlerinde ödemelerini cep telefonlarıyla hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapabiliyor. Maximum Mobil, Android 4.4.2 ve üzeri işletim sistemine sahip NFC uyumlu cep telefonlarıyla temassız POS özelliği bulunan işyerlerinde cep telefonlarıyla temassız ödeme kolaylığı sağlıyor.  

Dijitalde anında kart özelliği ve fatura ödeme de Maximum Mobil’de

İş Bankası müşterileri, talep ettikleri kredi kartlarının fiziken ulaşmasını beklemeden, bu kartlara Maximum Mobil’den tanımlanacak sanal kartları ile işyerlerinden mobil temassız işlem ya da internetten alışveriş yaparak ihtiyaçlarına anında çözüm bulabilecekler. Maximum Mobil’in bu özelliği sayesinde, İş Bankası müşterilerinin kayıp çalıntı nedeniyle kartlarının yenilenmesi durumunda, fiziki kartın teslimi beklenmeden alışveriş ihtiyaçları Maximum Mobil ile sanal kart üzerinden karşılanabiliyor. 

Maximum Mobil uygulamasıyla, İş Bankası ve diğer tüm banka kredi kartı kullanıcıları uygulamaya tanımladıkları kartlarıyla Türkiye genelinde 50’den fazla kurumun faturasını mobilden anında ödeyebiliyor.

“Minimum efor ile maksimum fayda sağlayacak çözümlere odaklanıyoruz”

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, Maximum markası ile ödeme sistemleri alanında pek çok yeniliğe imza attıklarını vurgulayarak, tüm sektörün kullanımına sundukları Maximum Mobil uygulaması ile ilgili şunları kaydetti: “Maximum, 16 yıldır devam eden yolculuğunda hayatı maksimumda yaşatma vaadiyle bir alışveriş kartının ötesine geçerek müşterilerimizin günlük hayatına değer katan bir kredi kartı programı olarak farklılaştı. Maximum Mobil ile Maximum markasının söz konusu vaadi mobil hayata uyarlandı.  İdeal müşteri deneyimi odağı ile ‘minimum eforla maksimum değer’, ‘kolaylık ve hız odaklı kullanıcı deneyimi’, ‘her kullanıcıya özel kişisel içerik’, ‘yaygın erişim ve iş ortağı ağı’ ile ‘yaşayan, dönüşen, gelişen servis’ anlayışıyla Maximum markası, bir ödeme aracının ötesinde müşterilerimizin anlık ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde ekosistem bakış açısı ile yeniden tasarlanarak mobil platforma taşındı. Dijitalleşen dünya ile birlikte değişen müşteri beklentilerini karşılamak için, tüm süreçlerimizi müşteri deneyimi odağı ile gözden geçiriyor, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza minimum efor ile maksimum fayda sağlayacak çözümler üzerine odaklanıyoruz.”

Maximum Mobil uygulamasını 3 ana eksen etrafında tasarladıklarını, ilk olarak, Maximum Kart programını kampanyalardan kart yönetimine kadar tüm fonksiyonları ile dijitale taşıyacakları bir uygulama geliştirmeye odaklandıklarını vurgulayan Sezen, şöyle devam etti: ”İkinci olarak, Bankamız kart müşterisi olsun olmasın herkes tarafından kullanılabilecek, yani banka bağımsız bir uygulama olsun istedik. Son önemli adım olarak da müşterilerimizin günlük yaşamında onlara kolay, hızlı ve konforlu ödeme ve satın alma deneyimi sunma vizyonuyla geliştirdiğimiz Maximum Mobil’i iş ortaklarımız ile zenginleştireceğimiz bir ekosistem içerisinde sunmayı amaçladık. Cinemaximum ile başladığımız ekosistem yolculuğuna, kısa süre sonra Petrol Ofisi ile hayata geçireceğimiz araçtan inmeden akaryakıt satın alınması deneyimi ile devam edeceğiz. Maximum Mobil, kendi ekosistemi içerisinde satın alma deneyimini zenginleştirecek yeni iş ortakları ile hayatını devam ettirecek.”


Albaraka Türk “En İyi Katılım Bankası” Seçildi

Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka Türk, Islamic Finance News (IFN) dergisinin Dubai’de düzenlediği IFN 2016 Ödülleri’nde “Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası” seçildi.Albaraka Türk “En İyi Katılım Bankası” Seçildi

Türkiye’deki 30 yıllık tecrübesiyle katılım bankacılığı sektöründe ilklerin öncüsü Albaraka Türk, uluslararası alanda kazandığı ödüllere bir yenisini ekledi. Albaraka Türk, Islamic Finance News dergisi (IFN) tarafından sektördeki en iyileri belirlemek amacıyla düzenlenen IFN 2016 Ödülleri’nde, “Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası” seçildi.

Dubai’de yapılan ve İslami finans sektöründe farklı dallarda ödüllerin verildiği törende, “Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası” ödülünü Albaraka Türk Kurumsal İletişim Müdürü Ekrem Şahin teslim aldı.

“Müşterilerimize en iyisini sunmaya devam edeceğiz”      

Ödül töreni sonrasında açıklamalarda bulunan Albaraka Türk Kurumsal İletişim Müdürü Ekrem Şahin, “Katılım bankacılığı sektörü adına önemli değerler yarattığımız projelerle müşterilerimiz için en iyisini sunmaya, bugün olduğu gibi yarın da devam edeceğiz. Başarımızın temelinde kaliteli hizmet anlayışımız ve müşterilerimizle kurduğumuz sıcak ve samimi iletişim yatıyor. Çalışmalarımızın yurt dışında da takip ve takdir edilmesinden son derece memnunuz” dedi.

Şahin, sözlerine şöyle devam etti: “Albaraka Türk olarak, istikrarlı bir şekilde büyümemizi sürdüreceğiz. Aldığımız bu ödülle bankamızın sağlam aktif kalitesi, yüksek özkaynak kârlılığı, piyasa değerindeki yükseliş ve uluslararası bankacılık alanındaki başarılı konumu global finans dünyası tarafından da tescil edilmiş oldu. Türkiye’deki 30 yıllık tecrübemizle, her geçen gün daha güçleneceğine inanıyorum. Bu vesileyle, böylesine özel bir ödülün kazanılmasında büyük emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum.


Emekli maaşını Şekerbank’a taşıyana promosyon…

Emekli müşterilerine yönelik birçok ayrıcalıklı hizmet sunan Şekerbank, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile protokol imzaladı. Emekli maaşını  Şekerbank’a taşıyana promosyon…

Protokol kapsamında, SGK emekli maaşını Şekerbank’a taşıyan ve üç yıl boyunca emekli maaşını Şekerbank aracılığıyla almayı taahhüt eden emekliler, maaş tutarlarına göre promosyon ödemelerinden yararlanabilecekler.

Şekerbank, aylık bin TL’nin altında maaş alan emeklilere 300 TL, bin ile 2 bin TL arasında maaş alan emeklilere 375 TL, 2 bin TL ve üzerinde maaş alan emeklilere ise 450 TL olmak üzere, peşin ve tek seferde promosyon ödemesi gerçekleştirecek.

Promosyondan yararlanmak isteyen emekliler, Şekerbank şubelerinden başvurularını yapabilecekler.  

Emeklilere özel ayrıcalıklar…

Emekli maaş müşterileri, promosyon ödemelerinin yanı sıra Şekerbank’ın emeklilere yönelik birçok ayrıcalıklı hizmetinden de yararlanabiliyor. Tüm Şekerbank şubeleri ve ATM’lerinden masrafsız olarak maaşını çekebilen emekli maaş müşterileri, tüm diğer banka ATM’lerinden de ücret ödemeden günlük çekim limitleri dahilinde maaşlarını alabiliyorlar. Emekli maaş müşterileri, internet, mobil şube ve çağrı merkezi aracılığıyla yapacakları havale ve EFT işlemlerini de ücretsiz gerçekleştirebiliyor.

Emeklilere, Şekerbank şubelerinde gerçekleştirecekleri tüm işlemlerde öncelikli hizmet verilmesinin yanı sıra emekli maaş müşterileri, 444 0 344 numaralı Emekli Destek Hattı’na tüm bankacılık işlemleri için 7 gün 24 saat ulaşabiliyor.  

Sağlık durumu emekli maaşını banka şubelerinden almaya engel teşkil edenlere ise maaşları, hizmet ağı sınırları içindeki adreslerine teslim ediliyor. 
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ