TEB Akıl Fikir Yarışması’nın yedincisi başladı

Türk Ekonomi Bankası’nın , Sektöre yenilikçi fikirler ve yaratıcı projeler kazandırmak amacıyla "İcat Çıkar" sloganıyla hayata geçirdiği TEB Akıl Fikir Yarışması’nın yedincisi başladı.
TEB Akıl Fikir Yarışması’nın yedincisi başladı

TEB açıklamasına göre, son altı yıldır "Üniversite Öğrencisi - Yeni Mezun Kategorisi" ve "Müşteri Kategorisi" olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen ve bankacılık alanında yenilikçi projelerin başvurduğu yarışmaya, bu sene "Teknolojik Girişimci Kategorisi" de eklendi. Yarışmaya artık teknolojik girişimcilik alanında da yaratıcı projeler başvurabilecek.  

Bankacılık ürün ve hizmetleriyle ilgili, üniversite öğrencisi ve yeni mezunların bir kategoride, TEB müşterilerinin ise ayrı bir kategoride değerlendirildiği TEB Akıl Fikir Yarışması’nda, bankacılık ve finans konusunda her türlü konuda fikir ve projeler yarışıyor.

Bu kategorilere üniversitelerin tüm bölümlerinden öğrenciler, genç profesyoneller ve TEB müşterileri katılım gösterebiliyor.

 Girişimcilere yeni kategori açıldı

Verilen bilgilere göre, bu yıl ilk kez yarışmaya dahil edilen Teknolojik Girişimci kategorisi girişimcilerin parlak fikirlerini bekliyor. TEB, girişimcilere fikrin işe dönüştürülmesinden sermaye bulunması aşamasına kadar her türlü desteği veriyor ve Akıl  Fikir Yarışması’nda bu sene ilk kez yer alan Teknolojik Girişim kategorisiyle birlikte bu alanda öne çıkan fikir ve projeleri TEB Girişim Evi’ne kazandırmayı hedefliyor.

Katılımcılar,  15 Ocak 2014 tarihine kadar yarışmanın web sitesi olan "www.icatcikar.com"a girerek başvuru yapabilecek.

Yarışmada Üniversite Öğrencisi - Yeni Mezun Kategorisinin birincisi 20 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü ise 5 bin TL ödül kazanacak. Aynı zamanda söz konusu kategoride ilk 3’e girmeyi başaran tüm katılımcılar Bahçeşehir Üniversitesi’nde ücretsiz MBA eğitimi almaya da hak kazanacak. 

Müşteri kategorisinde birinci olan yarışmacı 20 bin TL ödülün yanı sıra Fransa Açık Tenis Turnuvası Roland Garros’a katılmaya hak kazanacak. İkinci olan TEB müşterisi 10 bin TL, üçüncü ise 5 bin TL’lik ödülün sahibi olacak.Teknolojik Girişimci kategorisinin birincisi 20 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü ise 5 bin TL ödül kazanacak. Bu kategoride dereceye giren ilk beş finalist ise TEB Girişim Evi’ne katılım hakkı elde edecek.


Paylaş:

KONUT KREDİSİ