Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

TEB’den uygun faizli, 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), yeni bir ihtiyaç kredisi kampanyası başlattı. TEB, başlattığı yeni kampanya kapsamında %1,25’ten başlayan faiz oranlarıyla 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi sunuyor.
Mail At
TEB’den uygun faizli, 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), baharın gelmesi ve düğün sezonunun başlamasıyla beyaz eşya ve diğer tüm ihtiyaçlara özel yeni bir kampanya başlattı. TEB, yeni ihtiyaç kredisi kampanyasıyla 1,25’ten başlayan faiz oranının yanı sıra, 3 aya kadar öteleme ve 48 aya kadar vade imkanı sunuyor.

3 aya kadar öteleme fırsatı

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi kampanya ile ilgili şunları söyledi: “Kampanyamız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını değil ödemelerini ertelemesini sağlıyoruz. TEB olarak, yeni ihtiyaç kredi kampanyamız kapsamında müşterilerimizin bütçesine ve ihtiyacına göre kendilerini zora sokmayacak en uygun çözümü üretmeyi hedefledik. Müşterilerimize ÖTV indirimiyle beyaz eşya alımları dahil bütün ihtiyaçları için aylık %1,25’ten başlayan faiz oranlarıyla 3 aya kadar erteleme imkanıyla 48 ay vadeli kredi sağlıyoruz.”

Merkez Bankası'nda flaş ayrılık!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası PPK üyesi Ahmet Faruk Aysan istifa etti.Merkez Bankası'nda flaş ayrılık!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Üyesi Ahmet Faruk Aysan görevinden istifa etti. Aysan, "Daha çok akademik çalışmalarıma zaman ayırmak için akademiye geçtim. Sayın Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya ile konuştum. Konuşularak, danışılarak alınan bir karardır" dedi.

AA

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para  Politikası Kurulu (PPK) Üyesi Ahmet Faruk Aysan görevinden istifa etti.

AA muhabirine konuşan Aysan, akademik çalışmalarına epey süre ara  verdiğini ve istediği kadar zaman ayıramadığını söyledi. İstifanın uzun süredir  aklında olduğunu ifade eden Aysan, "Daha çok akademik çalışmalarıma zaman ayırmak  için akademiye geçtim. Zaten profesörlüğüm de gelmişti." dedi.

Aysan, Merkez Bankasından kendi isteğiyle ayrıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Sayın Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası  Başkanı Murat Çetinkaya ile konuştum. Konuşularak, danışılarak alınan bir  karardır. İstek tabii ki benden geldi. İstanbul Şehir Üniversitesi'nde ekonomi  bölümünün kurulması için nisanın başında başvuru gerekiyordu. O nedenle nisan  başında üniversiteye geçtim."

Milliyet


DenizBank’tan Avukatlar Günü’ne özel ihtiyaç kredisi

DenizBank, 5 Nisan Avukatlar Günü’ne özel ihtiyaç kredisi kampanyasını sundu.Buna göre avukatlar Nisan ayı sonuna kadar geçerli olacak kampanya kapsamında %1,09’dan başlayan avantajlı faiz oranıyla ihtiyaç kredisi kullanabilecekler. DenizBank’tan Avukatlar Günü’ne özel ihtiyaç kredisi

Banka ayrıca Afili Bankacılık hizmetleri ile avukatlara avantajlar sunmaya da devam ediyor. Türkiye Barolar Birliği ile yapılan ve Türkiye’deki tüm baro ve avukatları kapsayan işbirliği ile Afili Bonus alan avukatlar Mesleki Sorumluluk Sigortası’na ücretsiz sahip oluyor.

Meslek gruplarına özel hazırlanmış ürün ve hizmetleri ile sektörde farklılaşan DenizBank çalışmalarını genişleterek sürdürüyor. Banka 5 Nisan Avukatlar Günü’ne özel hayata geçirdiği ve Nisan ayı boyunca sürecek kampanyası kapsamında avukatlara %1,09’dan başlayan avantajlı faiz oranıyla ihtiyaç kredisi kullanma fırsatı sunuyor.

DenizBank bununla birlikte Türkiye Barolar Birliği işbirliği ile Türkiye’deki tüm barolara üye avukatlara, “Afili Bankacılık” ürün ve hizmetlerinden ayrıcalıklı olarak yararlanma şansı sunuyor. Yüksek limitli, avantajlı faizli ve sadece avukatlara özel kredi paketlerinin yanı sıra; kişiye özel bireysel danışmanlık hizmeti de bu çerçevede sunulan avantajlar arasında yer alıyor.

Söz konusu anlaşma kapsamında Afili Bonus Platinum Kredi Kartı alan avukatlar piyasa değeri 1.000 TL olan 100.000 TL teminatlı Mesleki Sorumluluk Sigortasına ücretsiz sahip oluyorlar. Ayrıca halihazırda Afili Bonusu bulunan ve 1 yıl boyunca aylık 1.000 TL harcama sözü veren avukatlar da “Mesleki Sorumluluk Sigortası” hakkı kazanıyor.

“Tüm Türkiye’deki avukatları Deniz’in ayrıcalıklı dünyası ile buluşturuyoruz”

Hayata geçirdikleri kampanya ve sundukları işbirliklerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark 81 ilde 15 bine yakın çalışanı ile müşterilerinin ve paydaşlarının hayatlarına değer katan, fark yaratan Banka olma amacıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti. Özark şöyle devam etti; “Ülkemizin gelecek atılımı için stratejik öneme sahip 3. köprü, 3. havalimanı gibi dev kamu projelerinde ana finansör konumunda bulunarak sürdürülebilir kalkınmaya destek verirken, diğer yandan kültür - sanat, spor ve eğitim gibi öncelikli alanlarda üstlendiğimiz sosyal sorumluluk faaliyetlerimiz ile de toplumsal gelişime katkı sunmaya gayret gösteriyoruz. Bu noktada meslek gruplarına yönelik çalışma ve işbirliklerimiz yine Bankamızın sektöründe öne çıktığı alanların başında geliyor. 5 Nisan Avukatlar Günü vesilesi ile Nisan ayı sonuna kadar sürecek avantajlı ihtiyaç kredisi kampanyamızı başlattık. Yanı sıra  Türkiye’de 50 Baro ile yakından çalışıyoruz. Türkiye Barolar Birliği ile yaptığımız anlaşma ile tüm Türkiye’deki avukatlara DenizBank’ın ayrıcalıklı hizmet anlayışını sunuyoruz. Bu yöndeki fark yaratan çalışmalarımız önümüzdeki dönemde de sürecek.”

Afili Bonus Platinum kart sahibi avukatlar sosyal hayatlarına değer katan fırsatların da sahibi oluyor. Türkiye’nin her yerinde pazar kahvaltılarında ve hafta sonu tiyatro, sinema harcamalarında %30 indirim, havalimanı vale ve otopark ödemelerinde %50 indirim kazanıyorlar, Bununla birlikte avukatlar, DenizBank ve Adalet Bakanlığı arasında yapılan anlaşma kapsamında Adalet ve Baro Kart’a; DenizBank internet şubesi, DenizBank ATM’leri kolayca yükleme işlemi yapabiliyorlar.

Afili Bankacılık Avantajları

 • Mevduat ve Yatırım Ürünlerinde özel fiyatlamalarla avantajlı getiri imkânı,
 • Tüm kredilerde avantajlı faiz oranı,
 • Türkiye’nin her yerinde Bireysel Danışman’lardan öncelikli hizmet,
 • 50.000 TL üstü nakit yatırma işlemlerinde, şubeye gelinmesine gerek kalmaksızın gönderilecek özel güvenlikli ekiple, herhangi bir ücret ödemeden para yatırma avantajı,
 • Ücretsiz kiralık kasa hizmeti*,
 • Afili Bankacılık müşterilerine özel 3.000 TL ATM günlük çekim limiti,
 • Afili İletişim Hattı–0212 340 21 21 ile 7/24 kesintisiz ve öncelikli hizmet

*Ücretsiz kiralık kasa hizmeti belirli kriterlerin sağlanmasıyla geçerlidir.


Bankacılık sektörü 2017’de ‘ekosistemi güçlendirme’ye odaklanacak

EY’nin Küresel Bankacılık Görünümü 2017 Raporu sonuçlarına göre; sektör liderlerinin önümüzdeki 12 ay için en önemli gündem maddesi büyük ölçekli bir banka olmak değil, daha güçlü bir ekosistem inşa etmek olacak. Bankacılık sektörü 2017’de ‘ekosistemi güçlendirme’ye odaklanacak

Yöneticilerin %60’ı müşteri ile birebir iletişimde kullanılan yeni teknolojilere yatırım yapmayı planlarken, %62’si verimliliğin artırılması ve maliyetlerin azaltılması gerektiğini belirtiyor

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY, dünya genelinde bankaların önümüzdeki 12 ay için stratejik önceliklerini mercek altına alan Küresel Bankacılık Görünümü 2017 Raporu’nun sonuçlarını açıkladı. Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya-Pasifik bölgelerinden olmak üzere 29 farklı ülkeden yaklaşık 300 bankacılık sektörü liderinin görüşleri alınarak oluşturulan raporun sonuçlarına göre; önümüzdeki dönemde başarının anahtarı büyük ölçekli bir banka olmak değil, daha güçlü bir ekosistem inşa etmek olacak.  Sektör için 2017 yılı, küresel olarak bankaların karlılığı ve performansı yükseltmek için ciddi adımlar atması gereken bir yıl olacak. Finansal performansın geliştirilmesinde özellikle inovasyon yatırımları ön plana çıkacak.

Risk ve düzenlemeler bankaların gündemindeki yerini koruyor 

Rapora göre; itibar risklerinin yönetimi, düzenlemelere ve raporlama standartlarına uygunluk genel olarak bankaların en büyük öncelikleri olmayı sürdürüyor ve bu durum bankalarda risk yönetimi ile büyüme arasında denge bulma ihtiyacının halen devam ettiğine işaret ediyor. Raporda ayrıca bankaların büyüme için işe alım, yeteneği elinde tutma ve müşteri ile birebir iletişimde kullanılan yeni teknolojilere yatırım yapmaya odaklandıkları vurgulanıyor.

Bankaların stratejik öncelikleri

Banka yönetimleri için en üst sırada yer alan 5 gündem maddesi şöyle;

 1. İtibar riskinin yönetimi
 2. Düzenlemelere ve raporlama standartlarına uygunluk
 3. Siber güvenlik ve veri güvenliğinin güçlendirilmesi
 4. Sermaye, likidite ve kaldıraç oranı yükümlülüklerinin yerine getirilmesi
 5. İşe alım ve yeteneği elde tutmak

Küresel belirsizlikler bankacılıkta finansal performansı sınırlıyor

Bankacılık sektöründe karlılığın geçen yıl zayıf bir seyir izlediğine dikkat çekilen raporda; küresel ekonomideki yavaşlama ile birlikte finansal performansın, büyüme olanaklarının gelişmiş ülkelere göre daha yüksek olduğu gelişmekte olan ülkelerde dahi gerileme gösterdiği vurgulanıyor. Raporda 2017 yılı görünümü içinse Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden çıkması (Brexit) ve ABD’de gerçekleşmesi beklenen düzenlemelerin bankacılık sektörü üzerindeki etkilerinin belirsizliğini koruduğu ifade ediliyor. Öte yandan banka yöneticilerinin sadece %11’i finansal performansta önümüzdeki bir yıl içerisinde kayda değer bir iyileşme yaşanmasını bekliyor.

“Bankalar karlılık için koşulların normale dönmesini bekleyemez”

EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Bölüm Başkanı ve Finansal Hizmetler Sektör Lideri Selim Elhadef konu ile ilgili şunları söyledi:

“Raporumuz küresel bankaların bu yılki gündemleri ile ilgili çarpıcı bir tablo çiziyor. Küresel bankacılık sisteminin küresel krizden bu yana ciddi bir yeniden yapılanma içinde olduğunu söyleyebiliriz. Bankalar karlılıkta anlamlı bir iyileşme için koşulların normale dönmesini bekleyemeyeceklerinin farkına vardılar. Ekonomik büyümenin arzulandığı kadar yüksek olmaması ve düşük faizler küresel sistemi karlılık açısından baskılıyor. Diğer taraftan, küresel krizin önemli unsurlarından olan türev ürünlere yönelik düzenlemeler ve ek sermaye gerektiren yasal değişiklikler sektör açısından kritik eşikler olarak öne çıkıyor. Sektör, bir yandan daha verimli hale gelmek diğer yandan da düzenlemelere uyum sağlamak için büyümede inovasyona odaklanmak ve faaliyetlerini optimize etmek durumunda. Bankalar, küresel ortamdaki belirsizlikler ve zayıf büyüme beklentileri göz önünde bulundurulduğunda; dar kapsamlı değişikliklerin ötesine geçmeli ve tüm organizasyon genelini kapsayan inovasyonları etkin şekilde hayata geçirmeli.”

“Türk bankacılığı için KOBİ ve işletme kredileri önemli gelişme alanları olabilir”

Türkiye’de bankacılığın pek çok alanda küresel ortalamalara göre büyüme potansiyeli taşıdığını dile getiren Elhadef şu değerlendirmede bulundu:

 “Türk bankacılık sistemine baktığımızda regülasyon etkisinin uzun süredir benzer şekilde öne çıktığını görüyoruz. Global bankacılık yeni dönem FinTech sisteminin yaratacağı etkilere şimdilik daha açık gibi gözüküyor; bu dalganın gelişimini gözlemlediğimizde Türkiye’ye biraz daha gecikme ile ulaşacağını düşünebiliriz. Global bankalar genel olarak sermaye ve aktif kalitesi baskısını daha çok hissederken, Türk bankalarının bu açılardan göreceli olarak daha rahat oldukları da söylenebilir. Ekonomik gelişmeler, finansal piyasaların derinleşmesi ve veri kalitesinin artması ile bankaların erişebileceği alanlar büyüyebilir ve yeni fırsatlar oluşabilir. Yeni teknolojik gelişmelerin etkin şekilde iş süreçlerine yerleştirilmesi de mevcut iş alanlarını kökten etkileyebilir. Bu açıdan bireysel bankacılık teknolojinin etkin uygulanmasına yönelik açılımlarla büyüyebilir. Yatırım bankacılığı Türk bankalarının küresel ortalamalara göre potansiyel taşıdığı bir alandır. KOBİ ve mikro seviyede verilen işletme kredileri de ekonomik gelişmelere göre önemli gelişme alanları olabilir.”

Bankaların önümüzdeki dönemde odaklanacağı 5 temel alan

Raporun sonuçlarına göre bankalar; önümüzdeki dönemde yeniden yapılanma, kontrol, korunma, optimizasyon ve büyüme olmak üzere 5 temel alanda gelişime odaklanacak.

Yeniden yapılanma: Temel organizasyon yapısı ile birlikte birleşme-satın alma stratejilerinin yeniden değerlendirilmesi, düzenlemeler ve piyasa baskıları karşısında karlı bir şekilde büyümek için yeni yollar bulunması gerekiyor. Rapora göre; banka yöneticilerinin %43’ü operasyonları sadeleştirmeyi veya yeniden yapılandırmayı bir öncelik olarak görürken, %39’u finansal teknoloji (FinTech) şirketleri ile işbirlikleri geliştirilmesi gerektiğini düşünüyor. %24’ü ise diğer finansal kuruluşlarla ortaklıklar yapmayı planlıyor.

Kontrol: Finansal risk ve performans tekil olarak değerlendirilmeli, ölçümlenmeli ve raporlanmalı. Banka yöneticilerinin %66’sı düzenleme gereksinimleri ve raporlama standartlarını yerine getirmenin bir öncelik olduğunu belirtirken; %57’si vergide bilgi raporlama yükümlülüklerinin yerine getirilmesinin, %54’ü ise risk yönetiminin geliştirilmesinin önem taşıdığına vurgu yapıyor.

Korunma: Siber saldırılar ve finansal suçlar gibi iş sürekliliğine tehdit oluşturan iç ve dış faktörler bir bütün olarak değerlendirilmeli. Katılımcıların %69’u itibar riskinin yönetimi, %64’ü siber güvenlik ve veri güvenliğinin güçlendirilmesi ve %63’ü ise sermaye, likidite ve kaldıraç oranı yükümlülüklerinin yerine getirilmesinin öncelikler arasında yer aldığını belirtiyor.

Optimizasyon: Yeni iş modelleri ve teknolojiler, kar baskısının aşılmasında ve müşteri deneyiminin iyileştirilmesinde kullanılabilir. Katılımcıların %63’ü hizmet kanallarında dijitalleşmenin önemine vurgu yaparken, %62’si stratejik verimliliğin artırılması ve maliyetlerin azaltılması gerektiğini belirtiyor. %56’sı ise verimlilik amaçlı olarak robotik süreç otomasyonu gibi yeni teknolojilere yatırım yapmanın önemli olduğunu ifade ediyor.

Büyüme: Çalışana ve teknolojik altyapıya yatırım yapılması rekabet gücünün ve piyasa payının korunmasına yardımcı olabilir. Katılımcıların %63’ü işe alım ve yeteneğin elde tutulmasının öncelikli olduğunu söylerken, %60’ı müşteri ile birebir iletişimde kullanılan yeni teknolojilere yatırım yapmayı planlıyor. %40’ı ise yeni ürünler geliştirmeye odaklanacaklarını belirtiyor.


Emekli maaşını Fibabanka’ya taşıyan tüm emekliler 500 TL’ye kadar promosyon kazanıyor

Türkiye’nin yenilikçi ve dinamik bankası Fibabanka, “emekli promosyonu” olarak bilinen emekli maaşlarında önemli avantajlar sunuyor. Emekli maaşını Fibabanka’ya taşıyan tüm emekliler 500 TL’ye kadar promosyon kazanıyor

Emekli maaşlarını Fibabanka’ya taşıyan tüm emekliler, hem emekli maaş promosyonu kazanıyor hem de diğer işlem ve ücretlerde ekstra kazanımlar sağlıyor.

Maaşlarını üç yıl boyunca Fibabanka aracılığı ile almayı taahhüt eden emekliler, SGK tarafından belirlenen promosyon tutarını zahmetsizce alabiliyor. Ödemeler, taahhütnamenin imzalanması sonrasında, Fibabanka’ya ilk maaşın yatmasından itibaren üç iş günü içerisinde gerçekleştiriliyor.  Aylık maaş tutarı 1.000 TL’nin altında olan emekliler bu durumda 300 TL; 1.000 – 2.000 TL arasında olanlar 375 TL; 2.000 TL ve üzeri olanlar ise 450 TL promosyon ödemesi alabiliyor.

Promosyon tutarı Fibabanka’da yükseliyor

Fibabanka, iki adet otomatik ödeme talimatı veren emeklilere, SGK’nın belirlediği tutarının da üzerinde bir promosyon ödemeyi taahhüt ediyor.

Bu durumda aylık maaş tutarı 1.000 TL’nin altında olan emeklilere 330 TL; 1.000 – 2.000 TL arasında olanlara 415 TL; 2.000 TL ve üzeri olanlara ise 500 TL promosyon ödemesi alabiliyor.

Üstelik ATM’ler tamamen ücretsiz

Fibabanka’nın emekli maaşı müşterileri, Fibabanka şube ve ATM’lerinin yanı sıra Türkiye’deki tüm ATM’lerden herhangi bir ücret ya da komisyon ödemeden çekebiliyorlar. Emeklilerin tüm kanallardan gerçekleştireceği bankacılık işlemleri için hiçbir hesap işletim ücreti alınmıyor, emeklilere özel ve cazip faiz oranlı kredi ürünleri sunuluyor.

Emekli maaşımı Fibabanka’ya nasıl taşıyabilirim?

Emekliler, PTT Şubeleri’nden edinilen “E-Devlet Şifresi” ile www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden; T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu‘na dilekçe veriyor. Sonrasında herhangi bir Fibabanka şubesine kimlikle gelerek “Nakit Taşıma Taahhütnamesi” imzalayıp emekli maaşlarını kolayca Fibabanka’ya aktarabiliyor.

Emekli maaşlarını Fibabanka’ya taşıyan tüm emekliler, hem emekli maaş promosyonu kazanıyor hem de diğer işlem ve ücretlerde ekstra kazanımlar sağlıyor.

Maaşlarını üç yıl boyunca Fibabanka aracılığı ile almayı taahhüt eden emekliler, SGK tarafından belirlenen promosyon tutarını zahmetsizce alabiliyor. Ödemeler, taahhütnamenin imzalanması sonrasında, Fibabanka’ya ilk maaşın yatmasından itibaren üç iş günü içerisinde gerçekleştiriliyor.  Aylık maaş tutarı 1.000 TL’nin altında olan emekliler bu durumda 300 TL; 1.000 – 2.000 TL arasında olanlar 375 TL; 2.000 TL ve üzeri olanlar ise 450 TL promosyon ödemesi alabiliyor.

Promosyon tutarı Fibabanka’da yükseliyor

Fibabanka, iki adet otomatik ödeme talimatı veren emeklilere, SGK’nın belirlediği tutarının da üzerinde bir promosyon ödemeyi taahhüt ediyor.

Bu durumda aylık maaş tutarı 1.000 TL’nin altında olan emeklilere 330 TL; 1.000 – 2.000 TL arasında olanlara 415 TL; 2.000 TL ve üzeri olanlara ise 500 TL promosyon ödemesi alabiliyor.

Üstelik ATM’ler tamamen ücretsiz

Fibabanka’nın emekli maaşı müşterileri, Fibabanka şube ve ATM’lerinin yanı sıra Türkiye’deki tüm ATM’lerden herhangi bir ücret ya da komisyon ödemeden çekebiliyorlar. Emeklilerin tüm kanallardan gerçekleştireceği bankacılık işlemleri için hiçbir hesap işletim ücreti alınmıyor, emeklilere özel ve cazip faiz oranlı kredi ürünleri sunuluyor.

Emekli maaşımı Fibabanka’ya nasıl taşıyabilirim?

Emekliler, PTT Şubeleri’nden edinilen “E-Devlet Şifresi” ile www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden; T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu‘na dilekçe veriyor. Sonrasında herhangi bir Fibabanka şubesine kimlikle gelerek “Nakit Taşıma Taahhütnamesi” imzalayıp emekli maaşlarını kolayca Fibabanka’ya aktarabiliyor.


VakıfBank'tan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Kullanacak Müşterilere Özel Kredi Limiti

VakıfBank, KOSGEB tarafından başvurusu onaylanmış işletmelerin “KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi”nden kolayca yararlanabilmesi için müşteri taleplerinin hızlıca değerlendirilmesi amacıyla özel kredi limiti uygulaması başlattı.VakıfBank'tan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Kullanacak Müşterilere Özel Kredi Limiti

KOSGEB tarafından, KOBİ’lerin rekabet güçlerini arttırarak ekonomik büyümeye daha fazla katkı vermelerini teşvik etmek ve ihtiyaç duydukları finansmana erişmelerine imkan vermek üzere 2016 yılında Sıfır Faizli İşletme Kredisi uygulaması başlatılmıştı. KOSGEB 2017 yılında Sıfır Faizli İşletme Kredisi uygulamasının kapsamını oldukça genişletti. Bu kapsamda, 460.167 adet işletmenin, işletme başına azami 50.000TL ‘ye kadar sıfır faizli kredi talebi KOSGEB tarafından onaylandı. Kredi kullandırımlarına 28.04.2017 tarihine kadar devam edilecek, kredi faiz desteği programı ile KOBİ'lere çok önemli bir finansman desteği sağlanmış olacak.

VakıfBank KOSGEB tarafından "Sıfır Faizli İşletme Kredisi" programı kapsamında başvurusu onaylanmış müşterilerin taleplerinin hızlıca değerlendirilebilmesi için özel kredi limitleri oluşturdu. 

VakıfBank Genel Müdürü Halil AYDOĞAN  konu hakkında yaptığı açıklamada "VakıfBank olarak ülke genelinde 920'yi aşkın şubede, 2.200'ün üzerinde KOBİ Portföy yöneticimiz ile KOBİ'lerimize hizmet veriyoruz. KOBİ'lerin her zaman en büyük destekçilerinden olan KOSGEB'in destek ve uygulamalarının KOBİ'lerimize ulaştırılması da bu hizmetlerimizin en önemlilerinden birisi. KOBİ'lerin desteklenmesinin öneminin bilincinde olarak, yıllardır KOSGEB'in uyguladığı tüm programlarda istisnasız yer aldık. 

KOSGEB'in 2016 yılında başladığı ve 2017 yılında da kapsamını genişleterek 460.000'in üzerinde işletmeye yaydığı Sıfır Faizli İşletme Kredisi programında da yer alıyoruz. Program kapsamında yararlanıcı işletme sayısının çok yüksek olması ve kredinin kullandırılacağı zaman aralığını da dikkate alarak VakıfBank olarak işletmelerin krediye daha kolay erişebilmeleri için ne yapabiliriz diye düşündük. Bu kapsamda başvurusu onaylanan müşterilerin KOSGEB Sıfır Faizli Kredi taleplerinde Şubelerimiz tarafından hızlı değerlendirme yapılabilmesi için özel kredi limitleri oluşturduk. Böylece KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi limit tespiti ve kullandırımı süreçlerini oldukça kısaltmış ve kolaylaştırmış olduk. 

VakıfBank olarak, dün olduğu gibi bugün de KOBİ'lerimizin ve KOBİ'lerimizi destekleyen tüm kurum ve kuruluşlarımızın her daim en yakın destekçisi olmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi başvurusu onaylanmış tüm işletmelerimizi şubelerimize bekleriz" dedi. 

 
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ