Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Egal İstanbul projesi İletişim Bilgileri

Egal İstanbul Ulaşım ve İrtibat Bilgileri
Mail At
Egal İstanbul projesi İletişim Bilgileri

Satış Ofisi Adresi

Ziya Paşa Cd. No:90 Esatpasa Mahallesi 34704 Ataşehir/İstanbul

Telefon Numarası

0216 317 87 97

E-Posta Adresi

satis@egalistanbul.com

Egal İstanbul Projesinden güncel fiyat ve ödeme bilgisi almak için tıklayıp formu doldurunuz!

EGAL İSTANBUL PROJESİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN


Aile şirketlerinde sürdürülebilir başarının anahtarı

Türkiye ekonomisi içerisinde milli gelirin yaklaşık %90’ını üreten aile şirketleri, yakın ve orta vadede uluslararası uygulamalar doğrultusunda yapılandırıldığında ve nesiller arası geçişler başarılı bir biçimde yönetildiğinde, ülke ekonomisinin geleceğine şüphesiz ki ̈önemli fırsatlar sunacaktır. Aile şirketlerinde sürdürülebilir başarının anahtarı

Sektör özelinde görüşlerimi paylaşmadan önce aile şirketlerinin dünü ve bugünü hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum. Türkiye’de 1980 yılında 25.000 şirket varken, 2016 yılı itibariyle 1.2 milyon şirket mevcut. Bu şirketlerin ise yüzde 95’i aile şirketlerinden oluşuyor ve maalesef sadece yüzde 30’u ikinci nesile geçebiliyor.

Aile şirketlerinde yeniden yapılanma ve kurumsal dönüşüm sürecinin doğru yönetilememesi hem uluslararası piyasalarda rekabet gücümüzün zayıflamasına hem de yeterince gelişim kaydedilememesine neden oluyor. Bu nedenledir ki Avrupa’da 150’lerde olan aile şirketlerinin ortalama yaşı Türkiye’de 34’dür.

Otomotiv sektörüne baktığımızda ise distribütör şubeleri hariç yetkili satıcıların tamamına yakınının aile şirketleri olduğunu ve bu algoritmada bir yetkili satıcının ikinci nesile geçişinin diğer şirketlerde olduğu gibi kolay olmayacağına tanık oluruz.   

Her ne kadar "Baba esnaf, oğul centilmen, torun dilenci olurmuş" dense de, her aile şirketinin kendine özgü modelleri bulunur. Yetkili satıcılar özelinde hissedarların genelde çocuklarını mezun olur olmaz aile şirketinde çalışmaları gerekliliğine inandırması, hiçbir zaman açıkça söylenmese de "mutlaka şirkette bir yerleri olması”, ister istemez yeni jenerasyon aile üyelerinin başarıya giden yollarını kolaylaştırır.

Aile şirketlerinde yeni jenerasyonların eskilerin yerini alması doğal ve olması gereken bir olguysa da, sağlıklı bir şirket için tüm aile üyelerinin çocuk yaşta aile şirket kültürünü alması ve en alttan yetişmesi gerekmektedir ki şirketler yeni nesillerle birlikte başarıya ulaşabilsin.

Şirket Anayasası Oluşturmanın Önemi

Bir diğer önemli konu ise aile şirketlerinde profesyonellerden oluşan çok iyi bir kadro bulunması gerekliliğidir. Her nasıl ki aile bireylerinin yer almadığı bir şirketin yok olması an meselesiyse, aile üyelerinin dışında profesyonel bir kadronun olması da şirket geleceğinin bir o kadar parlak olmasını sağlar. Bu yüzden özellikle otomotiv yetkili satıcılığında kurumsallaşmadan ziyade 'profesyonelleşmeye' gidilmesi daha önemlidir.

Profesyonelleşme sürecine ise ciro veya içinde bulundukları durumlara bakılmaksızın şirket anayasası çalışılarak başlanmalıdır. Örneğin Avrupa'da 5. jenerasyonu geçmiş çoğu şirketin anayasasında; aile üyesinin şirkete dahil olması için 26 yaş sınırı, üniversite eğitimi, yabancı dil bilme ve en az bir yıl farklı bir işte çalışma zorunluluğu yazılıdır.

Yetkili satıcılıklarda çoğu zaman aile bireylerinin hepsinin şirket içinde faal görevde bulunmaları, hem kendilerine hem de şirkete zarar verebilmektedir. Ailelerin şirketlerden daha hızlı büyüdüğü gerçeğini unutmadan, farklı işlerde daha başarılı olabilecek aile bireylerini profesyonel danışmanlık alarak yönlendirmek, aile şirketlerinin zarar görmeden büyümesi için bir yöntem olabilir. Aile bireyleri büyürken onları yönlendirmeli ve hedefler verilmeli fakat hiç bir zaman şirkete bağlanmaları için katı kurallar konmamalıdır.

Bununla birlikte eğer aile bireyleri işin içindeyken yetkili satıcılığın büyümesi gerekiyorsa, her birini kendilerinin operasyonu yöneteceği faaliyetlere yönlendirecek yatırımlar yapmak faydalı bir büyüme stratejisi olabilir. Kişisel görüşüm yönetim kurulundaki fikir çatışmaları, olası kişisel çatışmalar ve zaman kaybını engellemek için aile şirketlerinde mümkün olduğunca az aile bireyi bulundurmak yönünde. Buna ek olarak, aile bireylerini içine alacak ‘danışma kurullarının’ oluşturulması, aile içinden olmayan ve sadece dışarıdan destek veren "mentor"lar ile aile bireylerinin çalışması sağlanmalıdır. Böylelikle şirketlerin danışmanlardan maksimumda yararlanması amaçlanır.

’’ Ailemizi Birlikte Kontrol Ediyor, Varlıklarımızı Birlikte Yönetiyoruz’’ diyebilmek için..

Büyük yatırımlar ile kurulan aile şirketlerinin korunması gerekliliği ise bir diğer önemli konu. Bu nedenle yine aile bireyleri tarafından oluşturulacak izleme komitileri oluşturularak, girişim ve büyüme fırsatlarının değerlendirildiği istişare toplantıları gerçekleştirilmelidir.

“Tek patron” sistemi yeni jenerasyonların gelişiyle işlevini yitirmektedir. "Ben yaptım" yerine "Biz yapıyoruz" zihniyetine dönülme zorunluluğu; aile bireylerinden sadece birinin CEO olması durumunda bile kollektif kararlar alınması; karşılıklı hedeflerle yönetilerek daha hızlı, daha sağlıklı büyüme ve sürdürülebilirlik getirmektedir.

Aile şirketleri kurumsallaşmaya çalışırken, kurumsallaşmış dünya devi şirketlerin dünyaya “biz bir aileyiz” mesajı veriyor olması, aile şirketlerinin doğru yönetildiğinde diğer kurumlara göre daha güçlü olabileceğini göstermektedir.

Bu nedenle tüm ailelerin aslında şunu söylemesi gerekir; "Ailemizi birlikte kontrol ediyor, varlıklarımızı birlikte yönetiyoruz"

 

 


İnstagram dan Büyük Yenilik

En önemli sosyal paylaşım platformlarından olan Instagram'a büyük bir yenilik geliyor. İnstagram dan Büyük Yenilik

F8 geliştirici konferansında yapılan açıklamaya göre Instagram yakında gelişmekte olan ülkelerde de büyüyecek. İnternetin kısıtlı olduğu coğrafyalar için çevrimdışı çalışma özelliğini getirecek olan Instagram, düşük bağlantı hızlarında ve kapsama alanı dışında kullanılabilirliğini artıracak.

İNTERNET YOKKEN DE KULLANIM İMKANI

Instagram’da mesajlar, beğenme, kaydetme ve yorum yapma gibi özellikleri çevrimdışı modda da kullanabileceksiniz. Bu işlev, Instagram’ı, hücresel ağın her zaman yeterli olmadığı gelişmekte olan ülkelerde kullanımı kolaylaştırmak üzere tasarlandı. Diğer yandan Facebook, Snap'e darbe vurabilecek sanal gerçeklik temelli kamera efektleri getiren Camera Effects platformunu da tanıttı ama bu özellik şimdilik Instagram'da kullanılamayacak. Facebook uygulamasıyla görüntülenebilecek.

Sözcü


Ahmed Twar Al-Kawari: “Türk şirketlerine daha çok iş vermek istiyoruz”

Expo Turkey By Qatar’ın Ikinci Gününde, Türk-Katar Iş Zirvesi Gerçekleştirildi Ahmed Twar Al-Kawari: “Türk şirketlerine daha çok iş vermek istiyoruz”

Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen EXPO TURKEY BY QATAR’ın ikinci gününde iş dünyası Türk-Katar İş Zirvesi’nde buluştu. Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Kawari, “Katar’ın kalkınmasında Türk işadamlarının çok katkısı oldu. Türk şirketlere daha çok iş vermek istiyoruz” dedi.

EXPO TURKEY BY QATAR kapsamında düzenlenen Türk-Katar İş Zirvesi iki ülke iş dünyası yöneticilerini bir araya getirdi. Fuarın ikinci gününde gerçekleştirilen zirvenin açılış konuşmasını yapan Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mohammed Ahmed Twar Al-Kawari, “Expo Turkey By Katar organizasyonunun iki ülke iş çevreleri arasındaki köprüleri daha da güçlendireceğine inanıyoruz” dedi. Kawari, “Katar’ın Türkiye’ye yaptığı 20 milyar dolarlık yatırımı artış eğilimindedir. Türkiye’yle mevcut 800 milyon dolarlık ticari hacmi önümüzdeki yıllarda artacaktır. Türkiye’de yatırımları destekleyen kanunların çıkmasıyla beraber özellikle özel sektörün ilgisi hızla yükselecektir” diye konuştu.

Kawari şöyle devam etti: “Türk şirketleri de burada önemli projelere imza attıklarını biliyoruz. Katar’ın kalkınmasında büyük katkıda bulunmuştur. Özellikle altyapı projelerinde Türk şirketlerine daha çok iş vermek istediğimizi belirtmek isterim. Türk şirketleri gerçekten de faaliyet gösterdikleri alanlarda standardı yüksek işlere imza atmaktadır. Bu nedenle onlarla çalışmak istediğimi belirtmek istiyorum.”

Robert Fisk: “10 kat büyümek varken neden yüzde 10 büyüyesiniz ki…”

Açılış oturumunun ardından tüm dünyada “Pazarlama Gurusu” olarak tanınan Peter Fisk “Oyunu Değiştirmek İçin Beynini Değiştir” başlıklı bir sunum yaptı. “Değişim sizler için bir fırsat” diyerek sunumuna başlayan Fisk, “10 kat daha iyi olacakken neden yüzde 10 büyümeyi hedefleyelim ki… Bunun için farklı bir şekilde düşünmeyi öğrenmeniz lazım. Takımınıza 10 kat kuralınızı koyarsanız, insanları çok daha farklı ve büyük düşünmeye sevk etmiş olursunuz. Bizi başarılı kılan stratejileri sürdürmek isteriz ama bunu değiştirmek zorundayız. 2010’lu yıllarda sizi başarılı kılan şeyler, 2020’de sizi başarı kılmayacak” dedi. Fisk özetle şunları söyledi:

ÇOK FAZLA ADAMA İHTİYACINIZ YOK: Dünyanın en büyük taksi şirketinin hiçbir arabası yok. WhatsApp sadece 17 kişiyle 3 yılda 0’dan 19 milyar dolara facebook’a satılacak büyüklüğe ulaştı. Artık çok fazla adama ihtiyacınız yok. Beyninizi değiştirmeye ihtiyacınız var. Yönetici olarak neleri değiştirmelisiniz

YÖNETİCİ EĞİTİM YAŞI YÜKSELDİ: Eskiden 25-30 yaş arasındakiler yöneticilik okullarına giderlerdi, şimdi 40-50 yaşında iş sahibi olanlar işimi daha iyi nasıl yapabilirim diye bu okullara başvurmaya başladı. Düşünün yöneticiliğe dair eğitiminizi ne zaman almıştınız. Artık nanoeğitim dönemindeyiz.

EKONOMİK VE KÜLTÜREL İKTİDAR DEĞİŞECEK: 2020’de küresel gayrisafi milli hasıla 90 trilyon dolara ulaşacak. İktidar siyasetin yanında ekonomik ve kültürel olarak da değişecek. E7 ülkeleri öne çıkacak. Büyüme Delhi’yle Tokyo arasındaki bölgeden gelecek.

FARKLI SEKTÖRLER BİRLEŞİYOR: Giderek farklı sektörler önem kazanıyor. Sektörler üst üste biniyor.

ESKİDE ISRARCI OLURSANIZ KAYBEDECEKSİNİZ: Gelecek eskisi gibi değil, gelecek değişmeye devam ediyor. Başarılı olduklarınızda ısrarcı olursanız başarısız olacaksınız.

DEĞİŞİM DOĞU’YA KAYIYOR: Katarlı da olsanız Türk de olsanız, politik, ekonomik kültürel değişim batıdan doğuya kayıyor.

YETENEK ÖNE ÇIKIYOR: Deneyimden yeteneğe doğru bir dönüşüm var.

Katar ve Türk iş dünyası başkent Doha’da  EXPO TURKEY BY QATAR Gala Gecesi’nde buluşt

Türk ve Katarlı iş adamları, fuarın ilk gününün sonunda EXPO TURKEY BY QATAR Gala Gecesi’nde bir araya geldi. Doha Sheraton Hotel’de düzenlenen galada konuşan Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, 1972 yılında bağımsızlığını kazanan Katar’ın dünyanın en yatırımcı ve milli gelirde dünyanın en zengin ülkesi haline geldiğini vurguladı. Son dönemde büyük atılım yapan Katar’ın genç ve dinamik yapısıyla Türk ekonomisi için de önemli fırsatlar sunduğunu kaydeden Kurt, “Türkiye gerek Hükümet gerek özel sektör tarafından ilgi odağı haline gelmiş durumda. Ciddi çalışmalar yapılıyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye 36 bin Katarlı geldi. Bu sayıyı süratle artırmamız lazım. EXPO TURKEY BY QATAR ilişkilerin güçlenmesi için en önemli platformlardan biri oldu” diye konuştu.

EXPO TURKEY BY QATAR’ın sponsorları olan QNB, Tekfen, THY, Commercial Bank / A Bank, Sheraton Otel ve Kuzu Grup’a teşekkür plaketlerinin verildiği gecede,  Türkiye – Katar İş Liderleri Ödülleri de sahiplerini buldu.

Türkiye – Katar İş Liderleri Ödülleri                                                                                                    

Yılın İş Ödülü                                                                                                 : Tekfen

Yılın Aile Şirketi                                                                                          : Mannai

Yılın Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Ödülü           : Netaş

Yılın Büyüme Stratejisi Ödülü                                                           : Commercial Bank / A Bank

Yılın İnovasyon Ödülü                                                                            : TÜBİTAK

Yılın Topluma Katkı Ödülü                                                                   : International Skyland Park

Yılın Kaldıraç Ödülü                                                                                 : QNB

Yılın Yeni Girişimi Ödülü                                                                       : FYP

 


EXPO TURKEY by QATAR Fuarı Doha’da başladı

Türkiye – Katar Arasındaki Güçlü İşbirliğinin Yeni Ticari Platformu:EXPO TURKEY by QATAR Fuarı Doha’da başladı

Her geçen gün daha da güçlenerek büyüyen Türkiye ile Katar arasındaki yeni uluslararası platformu EXPO TURKEY by QATAR, Doha’da başladı. Türkiye’den 150 şirketin katıldığı fuar, gördüğü yoğun ilgi ile iki ülke arasındaki işbirliğine sağlayacağı katkıyı daha ilk günden ortaya koydu.

Fuarı gerçekleştiren Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, “Hedefimiz Türkiye ile Katar arasındaki ekonomik işbirliğini daha da geliştirecek yeni ve uluslararası bir platform oluşturmak” diyerek, Katar’ın 170 milyar dolarlık alt ve üst yapı planlamasındaki fırsatlara dikkat çekti.

Kişi başına düşen milli gelirde Dünya’nın en zengin ve buna oranla yabancı en çok doğrudan yatırım yapan ülke konumundaki Katar ile Türkiye arasında yeni bir köprü, güçlü bir platform oluşturuldu. Katar ile Türkiye arasında daha hacimli bir ekonomik işbirliğinin gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen ve iki ülke arasındaki güçlü stratejik ortaklığı Dünya sahnesine taşıyan EXPO TURKEY by QATAR, Katar’ın başkenti Doha’da başladı.

Yoğun iş görüşmeleri ve ziyaretçi trafiği ile başladı

Medyacity ve Katar Vakfı’na bağlı Qatar National Convention Center tarafından düzenlenen fuar, yapılan açılış töreni ile başladı. 21 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek olan EXPO TURKEY by QATAR’da Türkiye’den, gayrimenkul, mobilya, bilişim, taahhüt, sanayi ve yapı malzemeleri başta olmak üzere farklı sektörlerden 150 firma yer alıyor. 19 Nisan Çarşamba günü saat 11.00’de gerçekleştirilen açılış konuşmalarının ardından kapılarını açan fuar, yoğun iş görüşmeleri ve ziyaretçi trafiği ile başladı.

Katar Ticaret Odası Türk şirketlerine çağrıda bulundu

Böylesine güzel ve önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan, Türkiye iş dünyasını Katar’da görmekten duydukları onur ve mutluluğu paylaşan Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammed Bin Ahmed Towar Al Kuwari, “Katar yatırım platformunda Türkiye iş dünyası temsilcilerini daha güçlü bir şekilde görmek istiyoruz ve bu doğrultuda her türlü desteği vereceğiz” diyerek, Türk şirketlerine çağrıda bulundu.

Hedef; “Türkiye ile Katar arasında sürdürülebilir bir ekonomik model oluşturulması”

Hedeflerinin “Türkiye ile Katar arasında sürdürülebilir bir ekonomik model oluşturulasına katkı sağlamak,” olduğunu belirten Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt da yaptığı açıklamada; “Katar ile Türkiye arasına gerek iktisadi, gerek siyasi ve gerekse diplomatik açıdan, köklü ve son yıllarda daha da gelişen güçlü bir işbirliği mevcut. Bu işbirliğinde ülke liderleri, üzerlerine düşen sorumlulukları fazlasıyla yerine getiriyorlar. Dolayısıyla iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da gelişmesi, güçlenmesi ve sürdürülebilir hale dönüşmesi için özel sektöre çok önemli bir rol düşüyor” dedi.

Katar’da haftada 500 milyon dolarlık yatırım yapılıyor

Katar’ın güçlü ekonomik yapısı ile gelişen genç ve dinamik bir ülke olduğunu da vurgulayan Hakan Kurt, “Katar, kişi başına düşen milli gelir açısından Dünyanın en zengin ülkesi. Aynı zamanda Gayrisafi Milli Hasılaya oranla yaptığı doğrudan dış yatırımlarla da Dünyada birinci sırada. Katar, 170 milyar dolarlık alt yapı ve üst yapımı yatırım planı yürütüyor. Katar Finans Bakanlığı bu doğrultuda haftada 500 milyon dolarlık yatırım gerçekleştiriyor. Şu an bu yatırım planlamasında Türk şirketleri, 7.5 milyar dolarlık bir iş hacmine sahip. 2022 yılına kadar bu rakamın 15-20 milyar dolarlara kadar ulaşmasının mümkün olabileceğini düşünüyorum” dedi.

Küresel rekabet şartlarına uygun gerçekçi portföyler sunulmalı

Türkiye ile Katar arasındaki bu işbirliğinin sürdürülebilir olması için tek taraflı değil, her iki ülkenin de karşılıklı kazanacağı bir model yaratılması için tüm altyapı şartlarının da mevcut olduğunu belirten Hakan Kurt, “Her iki ülkenin, ekonomilerinin ve şirketlerinin karşılıklı kazanacağı bir model geliştirilmeli. Katar Riyali ve Dolar uzun süredir 3.66 ile sabit konumunda. Bu doğrultuda özel sektörümüz Katarlı yatırımcılara dolar bazında kazanç sunmalı. Türkiye önemli fırsatlar içeren güçlü bir yapıya sahip. Gayrimenkul sektörü de Türkiye’nin lokomotif sektörü. Bu fırsatların görünür olması gerekli. Başta gayrimenkul sektörümüz olmak üzere tüm alanlarda Katarlı yatırımcıların önüne küresel rekabet şartlarına uygun, gerçekçi portföyler koyabilmeliyiz” dedi.

Türkiye bilişim sektörü için de Katar’da önemli fırsatlar yer alıyor.

İki ülke arasındaki ticaret hacminin de önemli bir gelişme potansiyeli bulunduğuna dikkat çeken Hakan Kurt, “Katar’a ihracatımız 400 milyon doların üzerinde, ithalatımız da 300 milyon dolardan fazla. İki ülke arasında toplamda 700 milyon doları aşkın bir ticaret hacmi bulunuyor. Doğru ve efektif bir yaklaşımla bu potansiyeli de güçlü bir şekilde değerlendirmek mümkün” dedi. Hakan Kurt, yapılacak yatırımların yönetilmesinde Türkiye bilişim sektörü açısından önemli fırsatlar bulunduğunu da belirterek, “Katar’ın önümüzdeki dönem için yapacağı siber yatırımlar milyar dolarlarla ifade ediliyor. Gerçekleştirilecek 170 milyar dolarlık yatırımın yönetim süreçlerinde de Türkiye bilişim sektörü için çok önemli fırsatlar bulunuyor” şeklinde konuştu.

Türkiye ve Katar İş Liderleri Zirvesi

İlk gün açılış seremonisi ve iş görüşmeleri ile başlayan fuar ikinci gün ise EXPO TURKEY by KATAR’ın omurgasını oluşturan Türkiye – Katar İş Liderleri Zirvesi ile sürecek. Türkiye Katar işbirliği çerçevesinde önemli başarılara imza atmış ya da bu önemli fırsatı öngören çeşitli sektör temsilcileri, bu zirvede görüşlerini dile getirecek. EXPO TURKEY by KATAR, 21 Nisan Cuma günü fuar ve iş görüşmeleriyle birlikte sona erecek.

Sadece Türkiye ile Katar arasındaki değil, başta geniş Kuzey Afrika ve Ortadoğu olmak üzere geniş bir coğrafyaya yönelik önemli ticaret fırsatlarının sunulduğu fuar, Türkiye ve Katar’ın yanı sıra MENA bölgesi başta olmak üzere dünyanın birçok farklı ülkesinden ziyaretçi çekiyor. EXPO TURKEY by KATAR’da 3 binden fazla iş adamıyla planlanmış ve konfirme edilmiş 2 binin üzerinde toplantı gerçekleştiriliyor gerçekleştirilmesi planlanıyor.”

Katar’da ‘Türk Kültür Şehri’ kuruldu

Qatar National Convention Center’da gerçekleştirilen fuar kapsamında, ayrıca 20 bin metrekarelik fuar alanı içinde Türk Kültür Şehri de kuruldu. Fuar süresince düzenlenen ‘Türk Kültür Festivali’ kapsamında; şehrin çeşitli bölgelerinde folklor ve halk oyunları gösteriliyor, fuar alanında geleneksel Türk el sanatları sergileniyor. Birbirinden renkli etkinliklerle, oluşturulan bu küresel arenada Türk kültürü her detayı ile etkin bir şekilde tanıtılıyor.

EXPO TURKEY by QATAR FIRSATLARI

  • Devlet Başkanlarının Himaye ve Katılımı
  • Karşılıklı İlgili Bakanların Katılımı
  • Satın Alma Otoriteleri ile Direkt Görüşme
  • Yatırım Otoriteleri ile Direkt Görüşme
  • Katarlı İş Adamları ile B2B Görüşme
  • MENA Bölgesi’nde Ortak İşbirliği Fırsatları
  • Alanda Satış

SAYILARLA KATAR

Dünyanın en zengin ülkesi

74 BİN 700 DOLAR

Kişi Başı Milli Gelir

%13,5 BÜYÜME

Son 10 Yılda Yıllık Ortalama Büyüme

170 MİLYAR DOLAR

2022 Dünya Kupası için Alt ve Üst Yapı Yatırımı

100+ ÜLKE

Doğrudan yatırım yapılan ülke sayısı

324 Milyar Dolar

Son 10 Yılda yapılan doğrudan yatırım

TÜRKİYE 4’ÜNCÜ

Katar’ın en çok yatırım yaptığı 4. Ülke

100 YILLIK İŞBİRLİĞİ

Afrika ülkeleri ile 100 Yıllık işbirliği anlaşmaları

KATAR - TÜRKİYE KÖKLÜ İLİŞKİLERİ

Osmanlı İmparatorluğu’ndan bu yana devam eden köklü ilişki hatta şu andaki Katar Emiri’nin Osmanlı döneminde Valilik yapan aile üyesi olması

 


Güzellik ve kozmetik sektörü BeautyEurasia ile Avrasya’ya açılıyor

13. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı - BeautyEurasia, 27 – 29 Nisan 2017’de İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.Güzellik ve kozmetik sektörü BeautyEurasia ile Avrasya’ya açılıyor

Bölgenin en önemli kozmetik fuarlarından biri olan BeautyEurasia 2017; 27 – 29 Nisan tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde sektörü 13. kez bir araya getiriyor. 36 ülkeden 450 katılımcı firmayı ve 10.000 den fazla profesyonel ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanan BeautyEurasia Rusya, Ukrayna, Bağımsız Devletler Topluluğu, Doğu Avrupa, Kuzey Afrika, Birleşik Arap Emirliği ve İran’ın aralarında bulunduğu birçok ülkeyi ağırlayacak.

Türkiye’nin lokomotif sektörlerinde profesyonel ihtisas fuarları düzenleyen ITE Turkey’in grup şirketleri arasında yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık; 27 – 29 Nisan tarihleri arasında 13. BeautyEurasia - Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı’nı düzenleyecek. Fuar, geniş bir coğrafyadan uluslararası üretici ve tedarikçilerin yeni ürün, hizmet ve inovatif teknolojilerini bir araya getirecek.

ITE Group’un güzellik ve kozmetik alanında 9 ülkede düzenlediği 11 fuarın bölgelerinin en iyileri olduğunu belirten ITE Turkey Operasyonlar Grup Direktörü Muharrem Tunca; “ITE Group’un bu alanda özel bir uzmanlığı bulunuyor. Biz de Türkiye ve Avrasya Bölgesi’ndeki 13 yıllık tecrübe ve uzmanlığımızı, Grubun bu mevcut güçlü küresel ağı ile birleştirerek sektöre yeni müşteriler kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.

Ülkemizde kozmetik ve güzellik sektörü büyümede süreklilik gösteren sektörler arasında yer alıyor. Her geçen yıl güzellik ve bakımın daha da önem kazanması, gençliğin korunmaya çalışılması, kadınların iş ve sosyal yaşamda daha aktif rol almaları, genç nüfus faktörü gibi etkenler ülkemizde bu sektörün gelişiminde istikrarı sağlıyor. BeautyEurasia da sektörün dinamiklerini fuarın olumlu atmosferiyle birleştirerek sektör için yeni iş birlikleri ortamı yaratmaya çalışıyor.

2015 yılında Türkiye kozmetik sektörünün 8,6 milyar TL lik iş hacmi yakaladığına dikkat çeken Muharrem Tunca, 2016 yılı rakamlarının da 10 milyar TL düzeyinde olduğunun tahmin edildiğini belirtiyor. “Araştırmalar gösteriyor ki pazara kozmetik ürün sunan firma sayısı 2016 yılı itibariyle 4 bin 500 civarında... Bunların yaklaşık bin 500’ü üretici firma. Bu da sektörün ülkemiz ekonomisi için önemini gösterir nitelikte…” diyor.

Dev Avrasya pazarına açılan en önemli kapılardan biri olan BeautyEurasia; katılımcılarına Türkiye ve Avrasya Bölgesi pazarlarına yönelik büyük ihracat potansiyeli sunuyor. Özellikle bu bölge ülkelerini kapsayan pazar hedeflerine sahip üretici ve ihracatçı firmaların fuarda yer alması doğabilecek yeni ticari işbirlikleri için önem taşıyor. Bunun yanı sıra fuar, tüm dünyanın hedef pazarları arasında yer alan Afrika, Orta Doğu, Orta Asya ve Uzak Doğu ülkelerinden gelecek çok sayıda kozmetik zinciri, toptancı ve perakendeciye de ev sahipliği yapacak.

Fuar kapsamında T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleşecek “Yurtdışı Alım Heyetleri Programı” ile katılımcı ve ziyaretçilerine yeni pazar ve iş olanakları sağlayacak fuar, düzenlenecek VIP Yurt Dışı Alım Heyeti programı ile de Rusya, Ukrayna, Moldova, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Tacikistan’ın aralarında bulunduğu birçok ülkeyi ağırlayacak. Program, sektör temsilcilerine uluslararası alanda, yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve işbirliği fırsatları yaratılması amacıyla gerçekleşecek.

Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik zirvesi olan 13. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı - BeautyEurasia; güzellik ve kozmetik konularında ihtisas sahibi, karar verici, yönetici, satın almacı ve diğer profesyonel ziyaretçilerin katılımıyla 27 – 29 Nisan 2017 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.  

www.beautyeurasia.com
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ