Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Rönesans bu yıl da dünyanın en büyükleri arasında

Rönesans Holding, Engineering News Record’un (ENR) “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” listesinde 38. sırada yer aldı.
Mail At
Rönesans bu yıl da dünyanın en büyükleri arasında

Küresel ölçekte istikrarlı yükselişini sürdüren Rönesans, 2017 yılı listesinde yer alan en büyük Türk şirketi unvanını da kazandı.

Dünyanın ve Türkiye’nin lider müteahhitlik şirketlerinden Rönesans Holding, yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da sürdürülebilir başarı hikayesi yazmaya devam ediyor. Kurulduğu 1993 yılından bu yana Türkiye ve Rusya’nın yanı sıra Avrupa’daki hızlı büyüyüşüne de devam eden holding, organik ve inorganik atılımlarıyla bu yıl da dünyanın en prestijli araştırmaları arasında gösterilen ve Engineering News Record (ENR) tarafından hazırlanan “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” listesinde 38. sırada yer aldı. ENR listesine göre, 2016 yılında toplam 3,9 milyar dolar gelir elde eden şirketin uluslararası projelerinden elde ettiği gelir ise 3,25 milyar dolar seviyesini aştı. 

Bu yıl aynı zamanda listenin en büyük Türk şirketi unvanına da sahip olan Rönesans, Avrupa’nın en büyük uluslararası müteahhitleri arasında ise 10. sırasına yükseldi.

“ÜLKEMİZİ BAŞARIYLA TEMSİL EDİYORUZ”

Elde edilen bu başarıyla ilgili açıklama yapan Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak, “Rönesans Holding olarak bugün Türkiye, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı da içeren geniş coğrafyada, inşaat, gayrimenkul yatırım, endüstri, enerji ve sağlık alanlarında sektöre yön veren projelere imza atıyoruz. ENR listesinde ise uzun zamandır istikrarlı bir şekilde ülkemizi başarıyla temsil ediyoruz. Türkiye’nin en büyük uluslararası inşaat şirketi olarak bu listede yer almak bizim için gurur verici. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hedefimiz dünyanın lider 10 müteahhitlik şirketi arasında yer almak. Bu hedefe güçlü adımlarla yaklaşıyoruz.” dedi.

Türk müteahhitlik şirketlerinin elde ettiği başarının tüm dünyada takip edildiğini de vurgulayan Ilıcak sözlerini şöyle sürdürdü: “Kalite, tecrübe ve bilgi birikimiyle Türk inşaat şirketlerinin başarıları tüm dünyada parmakla gösterilir hale geldi. Bunun en büyük kanıtı ortaya koyduğumuz projelerin yanı sıra ENR listesinde yer alan Türk şirketlerinin ortaya koydukları başarılardır. Bu haklı gururu paylaştığımız şirketleri ve sektörümüzün tüm paydaşlarını tebrik ediyorum.”

RÖNESANS, AVRUPA’DAKİ YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Organik ve inorganik büyüyüşünü sürdüren Rönesans Holding, Heitkamp Ingenieur und Kraſtwersbau GmbH şirketinin yüzde100’ünü satın alarak bünyesine katmıştı. Rönesans Holding ayrıca, Hollandalı şirket Ballast Nedam’ın da tamamını satın alarak Avrupa’daki gücünü perçinledi ve kısa zamanda 1 milyar euro ciroya büyüklüğüne ulaşmayı başardı.  

Bu dev satın almaların ilk sonucu olarak, Avrupa’nın 100 yıllık hayali, dünyanın en uzun demiryolu tüneli Gotthard Base’i hayata geçiren ve Zürih ile Milano’yu birbirine bağlayan Rönesans, şimdi de Hollanda’nın Rotterdam kentinde yaklaşık 1 milyar euro tutarında, yol ve tünellerden oluşan PPP (Public Private Partnership) projesine imza atmaya hazırlanıyor.

RUSYA VE TÜRKMENİSTAN’DA BAŞARI HİKÂYESİ DEVAM EDİYOR

Rönesans açısından en stratejik bölgeler arasında yer alan Bağımsız Devletler Topluluğu’nda ise şirket, altyapı ve üst yapı projelerinde öne çıkıyor.  Kazakistan’ın başkenti Astana’da EXPO 2017 kapsamında inşa edilen ve ülkenin en büyük alışveriş ve eğlence merkezlerin biri olan Mega Silk Way geçtiğimiz aylarda kapılarını ziyaretçilerine açtı. Rusya’nın başkenti Moskova’da iş dünyasının kalbinin attığı Moscow City’de inşa edilen 374 metre yüksekliğindeki Federation Tower ise 2017 yılının son çeyreğinde tamamlanması planlanıyor. Bunun dışında St. Petersburg’da inşa edilen ve 2018 yılında tamamlanması planlanan gökdelen projesi de Rönesans imzası taşıyan projeler arasında yer alıyor.  462 metre yüksekliğindeki ana kulesi ile bina, Rusya ve Avrupa’nın en yüksek binası unvanına sahip olacak.

Rönesans Holding, Rusya’da üst yapı projelerine ek olarak, Rönesans Endüstri Tesisleri aracılığıyla üstlendiği endüstriyel projeler ile de gücünü artıyor. Özellikle Rusya ve Türkmenistan’da petrole dayalı ürünlerin imalatı için endüstriyel proje yatırımlarında öne çıkmaya başlayan şirket, Rusya’da Kuzey Kutbuna yakın, Sabetta Bölgesi’nde bulunan ve sıcaklığın zaman zaman -50 derecelere kadar düştüğü sert iklim koşullarında Yamal LNG Üretim Tesisi projesine devam ediyor. Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta ise doğalgazdan benzin üretecek GTG Projesi inşa ediyor.  Toplam yatırım bedeli 1.5 milyar dolar olan proje tamamlandığında bu alanda dünyanın en büyük kapasiteli tesisi olacak.

SAĞLIK ve GAYRİMENKULDE RÖNESANS İMZASI

Rönesans Holding çatısı altındaki Rönesans Gayrimenkul son dönemde Türkiye’deki yatırımlarına hız verdi. 7 farklı şehirde Optimum, Piazza ve Kozzy markalı 8 alışveriş merkezi ile hizmet veren Rönesans Gayrimenkul, kısa ve orta vadede hayata geçireceği 7 projede toplam 1.7 milyar Euro’nun üzerinde yatırım gerçekleştirmeyi hedefliyor. Mart 2017’de İzmir’deki Optimum AVM’nin 105 milyon Euro’luk büyüme ve dönüşüm projesine imza atan şirketin İstanbul Anadolu Yakası’nda inşaatı devam eden Hilltown AVM ile Piazza karma projesi ise yeni ve önemli yatırımlar olarak dikkat çekiyor.

Rönesans Holding çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Rönesans Sağlık Yatırım, Türkiye’nin 5 farklı ilinde 5 şehir hastanesi ile 7 kentte fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi inşa ediyor ve  imzaladığı kontratlar karşılığında 2020 yılına kadar hastane projelerine yaklaşık 4,3 milyar dolar yatırım yapmayı hedefliyor. Rönesans Sağlık Yatırım son olarak 2017 yılının Temmuz ayında, Japon Sojitz ortaklığı ile Kamu Özel İşbirliği modeli kapsamında hayata geçirmeye hazırlandığı İkitelli Şehir Hastanesi’nin 163 milyar JPY (1,5 milyar dolar) tutarındaki finansal kapanışını tamamlamıştı. 2.700 yatak kapasitesiyle dünyanın en büyük hastaneleri arasına girecek olan İkitelli Şehir Hastanesi, tamamlandığında dünyanın en büyük sismik izolatörlü binası olma özelliğini de taşıyor olacak.

Stevie Awards’tan Akmerkez, Akbatı ve Akasya’ya 10 ödül birden

Akkök Holding’in gayrimenkul sektöründeki ilk yatırımı Akmerkez ile gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş GYO A.Ş. tarafından hayata geçirilen Akbatı AVYM ve Akasya, birbirinden farklı projeleriyle dünyanın en saygın iş ödüllerinden biri olan Stevie Ödülleri’nde yarıştığı kategorilerde toplam 10 ödülün sahibi oldu.  Stevie Awards’tan Akmerkez, Akbatı  ve Akasya’ya 10 ödül birden

Akasya Kültür Sanat kazandığı altın ödülle, Akmerkez ile Akbatı ise gümüş ve bronz ödülleriyle Stevie Awards’a damgasını vurdu.

Uluslararası arenada başarı sahibi olan kişi ve kurumların onurlandırılması ve başarılarının tanıtılması amacıyla 15 yıldır düzenlenen ve iş dünyasının en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Stevie Awards değerlendirmesinde, Akmerkez ve Akbatı gümüş ve bronz ödüllere sahip oldu. Akasya Kültür Sanat ise, kazandığı altın ödülle 2017 Stevie Awards’a damgasını vurdu.

TÜKETİCİ AKMERKEZ’İ SEÇTİ

Akmerkez, Sevgililer Günü’nde sevgi sözcüklerinin işaret diline aktarıldığı ‘Aşkını Başka Dilde Anlat’ projesiyle Yılın İletişim ve PR Kampanyası dallarında hem bronz hem de gümüş olmak üzere toplam iki farklı ödülün sahibi oldu. Tüketici değerlendirmesi göz önünde bulundurularak belirlenen Yılın Marka Deneyimi dalında ise ‘Akmerkez Şımartan Hizmetler’ projesi bronz ödüle layık görüldü.

YILIN EN İYİ HİZMETİ ‘AKASYA KÜLTÜR SANAT’

Akasya içinde yer alan ve yıl boyunca birçok kültür sanat etkinliğine imza atan ‘Akasya Kültür Sanat’ Yılın En İyi Ürün ve Hizmeti seçilerek altın ödül, Yılın En İyi Pazarlama Kampanyası kategorisinde ise gümüş ödüle layık görüldü. Akasya’da sergilenen dünyanın ilk ve tek canlı tarih müzesi ‘Hisart Diorama ve Tarih Sergisi’ ise En iyi Sergi kategorisinde gümüş ödül kazandı. Akasya ayrıca çocuklar için düzenlenen yaratıcı workshoplar eşliğinde gerçekleşen ‘Akasya Kukla ve Maske Sergisi’yle Sanat ve Eğlence dalında bronz ödüle layık görüldü.

AKBATI ÖZEL ETKİNLİKLERİYLE ÖN PLANA ÇIKTI

Akbatı AVYM’nin 2013 yılında başlattığı ve halen devam eden ‘Anneyim Çocuğumun Gelişimi İçin Her Şeyi Yaparım’ projesi kapsamında sürdürdüğü ‘Aile Festivali’ ve ‘Yaz Okulu’ etkinlikleri Yılın İletişim ve PR Kampanyası dalında gümüş ödülün sahibi oldu. Yılın İletişim ve PR Kampanyası dalında gümüş ödüle layık görülen bir diğer proje de Akiş GYO’nun 2015 yılında Akbatı AVYM’de başlattığı, ilginç konu ve konukları misafirleriyle buluşturduğu ‘Yaşam Akademisi’ söyleşileri oldu. Akbatı ayrıca ‘Mutlu Yılbaşı Kartları’ projesi ile Yılın Sosyal Medya Odaklı İletişim Kampanyası kategorisinde bronz ödül kazandı.


Klasik öğrenci yurtlarını unutturan Novu’ya bu sene de ilgi yoğun

Hayallerin ötesinde bir yaşam alanı sunan Nef, Novu markasıyla klasik öğrenci yurtlarını unutturuyor.  Klasik öğrenci yurtlarını unutturan Novu’ya bu sene de ilgi yoğun

İlk yatırımını Merter’de hayata geçiren ve öğrenciler tarafından büyük bir ilgi gören Novu, bu sene de kayıt haftasında yoğun ilgiyle karşılaştı.

Nef, öğrenciler akademik çevre ve genç profesyoneller için geçen yıl hayata geçirdiği Novu markasıyla yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Geçen sene Nef çatısı altında Merter’de hayata geçen 840 yatak kapasiteli Novu, ilk yılı olmasına rağmen yüzde 95 dolulukla eğitim sezonunu kapatmıştı. Bu sene kayıt haftasında da benzer ilgiyle karşılaşan Novu’ya 25’in üzerinde farklı üniversiteden öğrenciler kayıt yaptırmak için sıraya girdi.

Lüksü ve özgürlüğü gençler için ulaşılabilir kılmayı amaçlayan Novu’nun Genel Müdürü Kahraman Yiğit, “Geçen yıl 25 farklı üniversiteden öğrenci aldık. Bu senede gelen taleplere bakıldığında benzer bir tablo ile karşılaştığımızı görüyoruz. Çünkü söz verdiğimiz gibi lüksü ulaşılabilir kılıyor, öğrencilerin konakladığı mekanı aynı zamanda bir vizyonla besliyoruz” diye konuştu.

Tek kişilik, iki kişilik ve dört kişilik oda seçenekleriyle, öğrencilere toplamda 7 farklı tipte alternatif sunan Novu’da, fiyatların 1.195 TL ile 2.795 TL arasında değiştiğine dikkat çeken Kahraman Yiğit, bu fiyata ısıtma, soğutma, su, internet, üniversiteye direk servis, temizlik ve güvenlik hizmetlerinin de dahil olduğu bilgisini verdi.

Öğrencilerin yaşam standardını yükseltecek 

Novu’nun öğrencilerin yaşam standartlarını yükselttiğine dikkat çeken Yiğit, Novu’yla öğrencilerin kettle’larda makarna pişirdiği, ütülerin üstünde pizza ısıttığı günlerin geride kaldığını kaydetti. İç ve dış alanda yer alan 200 güvenlik kamerası ile yüksek güvenlik önlemleriyle dikkat çeken Novu’da öğrencilerin keyifle zaman geçirebileceği özel tasarlanmış ortak sosyal alanlar, kafeler, kat mutfakları, restoranlar, özel mutfaklar, çalışma odaları ve hobi alanları yer alıyor. İlk projesiyle, daha çok öğrencilere yönelik ancak ‘genç bir yaşam alanı’ olan Novu’nun önümüzdeki dönemde genç profesyonelleri de kapsayan farklı lokasyonlarda şubeleri de olacak.

İkinci Novu Sütlüce’de hayata geçecek

Öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören Novu’nun  şimdi de Sütlüce’de 600 yatak kapasiteli ikinci yurdu için geri sayım başladı. Sütlüce’de başlayacak proje ile ilgili bilgiler veren Novu Genel Müdürü Kahraman Yiğit, yeni öğrenci yurdunun da Merter’deki gibi metrobüse yürüme mesafesinde olacağını belirtti. Bu yatırımın Eylül 2019’da hayata geçeceğini açıklayan Yiğit, “Yurt projelerini hizmetle zenginleştirilmiş bir gayrimenkul yatırımı olarak değerlendiriyoruz. Öğrenci nüfusunun yoğun ve arsa arzının sınırlı olduğu illerde yurt ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Geçen yıl Merter’deki ilk öğrenci rezidansımızı açarken de söylediğimiz gibi hedefimiz 750 milyon lira yatırımla 10 proje ve 15 bin yatak kapasitesine ulaşmak. Bu hedef doğrultusunda ilerlemeye devam ediyoruz.” dedi.

Dünyada ve Türkiye’de gençlerin ihtiyaç ve beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak ve onların hayatlarına değer katacak bir markanın olmadığını gördükleri için bu alanda yatırımlara devam edeceklerini belirtti.

 

Avrupa'nın en büyük öğrenci ülkesi 

► Türkiye Avrupa’nın en büyük öğrenci ülkesi konumunda. 

► Türkiye’de üniversite öğrencisi nüfusu 3,5 milyona ulaşıyor. 

► İstanbul, Londra ve Paris’i geride bırakarak Avrupa’nın en büyük üniversite öğrencisi şehri oldu. 

► İstanbul üniversite öğrencisi nüfusunda 582 bine ulaştı.

 


Vekon, depreme karşı hafif çelik yapı sistemini öneriyor

Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, depreme dayanıklılığı, estetiği, konforu, yüksek izolasyon değerleri ile hafif çelik yapı sisteminin deprem kuşağında yer alan Türkiye için vazgeçilmez olduğunu söyledi.Vekon, depreme karşı hafif çelik yapı sistemini öneriyor

Birçok yıkıcı deprem yaşayan ülkemiz son olarak 17 Ağustos, 12 Kasım 1999 ve 2013 Van depremleriyle sarsıldı. Halen ülkemizin belli bölgelerinde depremler olmaya devam ediyor. Bu depremlerde gösterdi ki yüzde 92’si deprem kuşağında yer alan Türkiye’de binaların depreme karşı güvenli bir şekilde inşa edilmesi çok büyük önem taşıyor. Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, depreme dayanıklılığı, estetiği, konforu, yüksek izolasyon değerleri ile hafif çelik yapı sisteminin deprem kuşağında yer alan Türkiye için vazgeçilmez olduğunu söyledi. Türkiye'de 1999 depreminden sonra gelişmeye başlayan hafif çelik yapı sektörünün halen çok fazla bilinmediğini hatırlatan Koçyiğit, hafif çelik yapıların betonarme yapıdan çok daha güçlü olduğunun altını çizdi.

Depreme karşı çok dayanıklıdır

Hafif çelik yapıların kentsel dönüşüm için de çok doğru bir çözüm olduğunu ifade eden Koçyiğit, şöyle devam etti: “Çünkü bu yapılar esnek yapısı ile depreme karşı çok dayanıklıdır. Esnek yapısı, mimari çizimleri kolaylaştırır ve özel tasarımlara imkân tanır. Ön üretimli yapısal çelik ürünler sadece cıvata bağlantısı ile monte edilir. Ürün montajını hızlandıran bu özellik, yapısal çelik ürünlerin alternatiflerine kıyasla çok daha kısa sürede inşa edilmesini sağlar. Çelik, geri dönüşümlü bir malzeme olduğu için yapısal çelik sistem çevreyi korur.

Ön üretim, inşa sürecinin her aşamasını denetim altında tutmayı sağlar. Üretimin her aşamasının denetlenmesi, şantiyedeki olası aksaklıkları ortadan kaldırır. Yapısal çelik ürünler, cıvata bağlantısı dışında bütün işlemleri tamamlanış olarak şantiyeye sevk edildiği için zaman kaybı yaşanmaz.”

Hafif çelik yapı sistemi Türkiye’de kabul gördü

Koçyiğit, Vekon olarak prefabrike yapı, yaşam konteyneri, hafif çelik yapı ve yapısal çelik binaların tasarım, üretim ve uygulama süreçlerini anahtar teslim hizmet modeliyle tek başına üstlendiklerini belirtti. Ön üretimli yapı sektörünü dünya çapında bir noktaya ulaştırdıklarını dile getiren Koçyiğit, “Vekon, yenilikçi üretim ve hizmet anlayışıyla hafif çelik yapı sisteminin Türkiye’de kabul görmesini ve yaygınlaşmasını sağlamıştır. Üretim ve hizmet teknolojisini, küresel inşaat sektörünün gelişimine paralel olarak sürekli yenileyen Vekon, çeliği estetik ve konforla birleştirmeyi başararak yaşam alanı inşasına yepyeni bir soluk kazandırmıştır” dedi.

Vekon’un hafif çelik yapı üretiminde kullandığı tüm malzemeler oldukça hafif olduğunun altını çizen Koçyiğit, “Bu da bina yükünü azaltarak her türlü zemine bina inşasını olanaklı kılar. Çeliğin ahşaptan 21, betonarmeden 10 kat daha esnek olması, farklı özelliklere sahip zeminlerde yine çeliği avantajlı konuma taşıyan bir özelliktir. Özellikle deprem güvenliği açısından risk taşıyan bölgelerde, çelik, hayat kurtaran bir yapı sistemidir. Vekon hafif çelik yapılar sökülebilir, taşınabilir ve tekrar monte edilebilir özelliktedir. Bu da malzeme israfını tamamen ortadan kaldırır ve maliyet avantajı sağlar” diye konuştu.

Yurtiçi ve yurtdışında geniş yelpazede çözümler sunuyor

Yurt içi ve yurt dışında birçok büyük çaplı projeye imza atan Vekon; Venezuela’da 1.800 konut, Somali’de 200 yataklı hastane, Antalya’da 40 adet otel villaları, Gabon’da 568 adet toplu konut ve araştırma - eğitim merkezi, İstanbul’da hobi evleri, Kilis ve Urfa’da okullar ve sosyal tesis binaları, farklı şehirlerdeki satış ofisleri, yurt binaları gibi çok geniş yelpazede çözümler sunuyor. Depremlerin hemen ardından depremzedeleri hayata bağlayacak Acil Yerleşim Üniteleri ve yaşam konteynerleri kuran Vekon, Maraş’ta ve Osmaniye’de yaşam konteynerleri yaparak teslim etti. Acil Yerleşim Üniteleri, afet sonrası barınma başta olmak üzere acil konaklama ihtiyacının kolay ve hızlı bir şekilde giderilmesi amacıyla geliştirildi.

 

 


İstihdam piyasası Temmuz’da hız kesmedi!

Kariyer.net İstihdam Endeksi’nin Temmuz ayı verileri, istihdam piyasasında yaz hareketliliğinin devam ettiğini gösterdi.İstihdam piyasası Temmuz’da hız kesmedi!

İş günü ortalaması baz alınarak yapılan değerlendirmelere göre; Temmuz ayında, Haziran ayına göre yüzde 3 artarak 17.576 yeni ilan yayınlanırken, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28’lik artış yaşandı. Toplam iş ilanı sayısı ise Haziran ayına göre yüzde 1 artarak 59.519 oldu.

Türkiye’de iş arayanların ve işverenlerin en çok tercih ettiği online insan kaynakları platformu Kariyer.net’in yaklaşık 9 yıldır her ay düzenli olarak yayınladığı İstihdam Endeksi’nin Temmuz 2017 dönemine ait verileri açıklandı. 17.576 adet yeni iş ilanının yayınlandığı Temmuz ayında, iş günü ortalaması baz alınarak yapılan değerlendirmelerde Haziran ayına göre yüzde 3, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 28’lik artış kaydedildi.

İstihdam Endeksi Temmuz ayı verilerini değerlendiren Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal, “İstihdam Endeksi verileri, Temmuz ayında da istihdam açısından olumlu göstergelere sahip. Haziran ayında istihdam piyasasında gördüğümüz olumlu tablonun Temmuz ayında da devam etmesi genel rakamlara yansıyor. Yaz aylarında yaşanan bu artış, yılın ilerleyen aylarında da olumlu bir trendin olabileceğini gösteriyor.” dedi.

En çok Satış Temsilcisi ve Mühendis arandı

Temmuz ayında öne çıkan pozisyonlar arasında 7795 ilan ile Satış Temsilcisi dikkat çekerken 5805 ilan ile Mühendis pozisyonu ikinci sırada yer aldı. Teknisyen pozisyonu ise Haziran ayına göre yüzde 4,7’lik, geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 11,5’luk bir artış gösterdi. En çok ilan yayınlanan ilk beş pozisyon ise sırasıyla şöyle: Satış Temsilcisi, Mühendis, Muhasebe Elemanı, Teknisyen, Satış Müdürü.

Sezon ortasında Turizm ilanları azalmaya başladı

Temmuz ayının lider sektörü 5.712 adet ilanla Tekstil oldu. Tekstil sektörünü 5.349 adet ilan ile Üretim-Endüstriyel Ürünler sektörü takip ederken, 5.213 adet ilan ile Yapı, 4.399 adet ilan ile Hizmet, 4.242 adetle Sağlık ve 4.131 adetle Bilişim sıralamada yer aldı. Turizm sektöründe Nisan ayından Temmuz ayına kadar yaşanan hareketliliğin azaldığı ve iş ilanlarında geçen aya göre yüzde 7’lik bir azalma olduğu görülürken, sektördeki istihdam istatistikleri geçmiş yıllarda yaşanan dönemsel trendleri sergiledi.

Mavi yakalıda makam şoförü ilk sırada

Öte yandan Kariyer.net İstihdam Endeksine göre mavi yakalılara yönelik yayınlanan ilanların sayısı da artış gösteriyor. 2017 yılında en çok işe alım yapılan mavi yaka pozisyonları arasında Garson birinci sırada yer alırken, onu Depo Elemanı izledi. 2017 yılının ilk yedi aylık döneminde en çok başvuru alan mavi yaka pozisyonlar ise; Makam Şoförü (393.532), şoför/sürücü (383.142), depo elemanı (320.711), kasiyer (295.717) ve güvenlik görevlisi (224.327) olarak sıralandı. Kariyer.net tarafından 14 Temmuz’da mavi yakaya sunulan “İşin Olsun” uygulaması verilerine göre ise en çok başvuru alan pozisyonlar; Garson, Temizlik Görevlisi ve Vasıfsız Eleman olarak gerçekleşti.

Şehirlerde İstanbul liderliğini korudu, Bursa’da istihdam hareketliliği var

Şehirlere göre yapılan sıralamada ise en çok ilan yayınlanan iller arasında İstanbul (37.360) liderliğini korurken, onu 7.159 ilan ile Ankara, 4.698 ilan ile İzmir ve 4.365 ilan ile Bursa takip etti. Bursa Haziran ayına göre yüzde 3’lük artış ile en yüksek oranı yakalayan il oldu. Sektörel sıralamada atakta olan otomotiv sektöründeki hareketlenmenin Bursa’ya il sıralamasında olumlu olarak yansıdığı görüldü. Öte yandan verilere göre, Turizm sektöründe Haziran ayına göre yaşanan düşüş, Türkiye’nin turizm merkezlerinden Antalya’yı etkiledi ve Antalya merkezli ilanlarda yüzde 4’lük bir düşüş yaşandı.

 


Sigorta Cini Sultangazi mağazasıyla büyümeye devam ediyor

Türkiye’nin ilk perakende sigorta mağaza zinciri Sigorta Cini, yeni mağaza açılışlarıyla büyümeye devam ediyor. Sigorta Cini Sultangazi mağazasıyla  büyümeye devam ediyor

İstanbul Sultangazi’de yeni bir mağaza açan Sigorta Cini, Türkiye genelinde mağaza sayısını arttırarak hizmet kapasitesini genişletmeyi hedefliyor

Klasikleşmiş sigortacılık anlayışının dışında bir perakende zinciri olarak hizmet veren Sigorta Cini mağaza açılışlarına devam ediyor. Sigorta Cini, Sultangazi’de açtığı yeni mağazası ile 170 yıllık deneyimini daha geniş kitlelere ulaştıracak.

Hizmet ağını genişleterek büyümeye devam ettiklerini vurgulayan Sigorta Cini CEO’su Pieter-Bas Vos, “Sigorta alanında 170 yıllık deneyime sahip NN Group yatırımı Sigorta Cini olarak ‘Mahallenizin Sigortacısı’ olma hedefiyle yola çıktık ve açıldığımız günden bu yana önemli başarılara imza attık. Sultangazi mağazamızın hayırlı olmasını diliyoruz. Yeni mağazamızda müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun sigorta ürününü belirleyerek Türkiye’nin en güvenilir sigorta şirketlerinden karşılaştırmalı tavsiye hizmeti sunacağız” dedi. Vos, önümüzdeki dönemde de Türkiye genelinde mağaza sayısını arttırarak hizmet kapasitelerini genişletmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Daha fazla bilgi almak için www.sigortacini.com.tr  adresini ziyaret edebilir veya Sigorta Cini’nin Türkiye genelinde bulunan mağazalarından birine uğrayabilirsiniz.


EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Tuncay Mollaveisoğlu

Bir kağıt parçasına 700 bin TL!

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttıyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ