Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
banner

İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Yeni nesil yapı levhası Modelpan ABD’de tanıtıldı

Yıldız Holding çatısı altında faaliyet gösteren Ak Alev, 15-16 Mart 2017 tarihleri arasında New York Javits Center’da gerçekleştirilen dünyanın önemli yapı inşaat fuarlarından olan New York Build’e katılarak yeni nesil yapı levhası Modelpan’ı tanıttı.
Mail At
Yeni nesil yapı levhası  Modelpan ABD’de tanıtıldı

Ak Alev Manyezit Levha Üretim’in zengin manyezit yataklarından çıkarılan doğal hammaddeyi işleyerek, ülke ekonomisine yüksek katma değerli bir yapı malzemesi olarak kazandırdığı yeni nesil yapı levhası Modelpan, dünyanın en büyük yapı fuarlarından olan New York Build’de görücüye çıktı. Fuarda yapı dünyasının profesyonelleri ile buluşan Modelpan, A1 sınıfı yanmaz özelliği, yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlayan yapısı, teknik içeriği ve uygulama yöntemiyle ekonomikliği, montajında sağladığı kolaylık ve diğer yalıtım levhalarına kıyasla dikkat çeken hafifliği ile öne çıktı.

Fuar alanında “Binaların Geleceği” konulu bir sunum gerçekleştiren Modelpan Genel Müdürü Sibel Hızlan, özellikle konut yapılarında halen geleneksel malzemelerin kullanıldığını, ancak bu malzemelerin olabildiği oranda yenilendiğini söyledi. Gelecekte inşaat sektörüne yön verecek malzemelerin özelliklerinin değişeceğini belirten Hızlan, “Artık ürün özelliklerine çevre ile ilişkili yeni kriterler ekleniyor. Sürdürülebilir mimarı, düşük enerji kullanımlı, çevre dostu ve çevresiyle entegre malzemeler gelecekte inşaat sektörüne yön verecek” dedi.

Örnek bir inovasyon projesi

Yeni yönetmeliklere uygun yalıtım özellikli panellerin günümüzde öne çıktığını vurgulayan Hızlan, şöyle devam etti: “İşte bu sebeple yepyeni bir ürünü ve markayı sizlere tanıtmak istiyoruz. Yeni nesil ekolojik bir yapı paneli olan Modelpan, uzun süren Ar-Ge çalışmalarının ardından geliştirildi. Yüzde yüz doğal hammadde ve yerli sermaye ile üretilerek ülke ekonomisine katma değer sağlandı. Yıldız Holding çatısı altında faaliyet gösteren Ak Alev ve Kümaş’ın çalışanlarının oluşturduğu Ar-Ge ekibi tarafından, Türkiye’nin bu alanda önde gelen akademisyenlerinin de destek verdiği örnek bir inovasyon projesine imza atıldı.”

Genel Müdür Hızlan, yeni nesil yapı levhası Modelpan’ın özellikleriyle ilgili ise şunları kaydetti:  “Modelpan Manyezit Yapı Levhası A1 sınıfı yanmazlık, su ve neme dayanıklılık, ekolojiklik, yüksek ısı ve ses yalıtımı, darbelere karşı dayanıklılık gibi pek çok özelliği aynı panelde buluşturan inovatif bir yapı panelidir. Ayrıca çevre dostu malzeme içeriği sayesinde zararlı gaz salınımı yapmaması hayati bir fayda sağlıyor. Asbest, silis, organik çözücüler, yağ, toksik madde, ağır metal gibi çevreye ve insan sağlığına zararlı hiçbir madde içermiyor. Tüm bu fark yaratan teknik özelliklerinin yanı sıra çarpıcı esneklik, hafiflik, kolay kesim ve farklı şekillerde ebatlandırılabilme avantajıyla benzersiz uygulama kolaylığı, boyaya hazır yüzeyi sayesinde malzeme ve işçilik maliyetini azaltma olanağı sayesinde ekonomiklik gibi fayda ve avantajlarıyla yapı sektöründe fark yaratan inovatif bir ürün olma özelliği taşıyor.”

Modelpan, fuarın ardından New Yorker Otel’de mini bir lansmanla ABD medyasına da tanıtıldı. New York’taki bu önemli Yapı Fuarı 15-16 Mart tarihleri arasında Javits Center’da gerçekleştirildi.

Hürriyet Emlak Ve Evtiko'dan Dev İş Birliği Acelesi Olanın Evi 3 Günde Satılacak

Hürriyet Emlak ve Evtiko tarafından gerçekleştirilen iş birliği sayesinde artık uzun ve zahmetli ev satış süreçleri tarih oluyor. Hürriyet Emlak Ve Evtiko'dan Dev İş Birliği Acelesi Olanın Evi 3 Günde Satılacak

Ev sahipleri Hürriyet Emlak üzerinden Evtiko'ya başvurarak, 3 günde evini satabiliyor.

Gayrimenkul arama ya da ilan verme sürecinin yanı sıra; kullanıcılarına tüm alım, satım ve kiralama sürecinde destek olmayı amaçlayan Hürriyet Emlak, Evtiko ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde kullanıcılarına evlerini daha hızlı elden çıkarma imkânı sunuyor.

Şu an için İstanbul'da uygulanan bu satış modeli; doğru alıcıyı bulma, pazarlık, müşterilere ev gezdirme gibi süreçlerden kurtarıyor. Ev sahipleri Hürriyet Emlak üzerinden evlerini Evtiko'ya satmak için başvuru yapabiliyor. Eğer söz konusu ev belirlenen kriterlere uygunsa, Evtiko 48 saat içinde bir fiyat teklifi sunuyor. Ev sahipleri teklifi kabul ettiği takdirde, isterlerse 3 gün içinde evleri satılıyor. Evi boşaltmaları için verilen maksimum süre ise 30 gün. Taşınma gerçekleştiği gün Evtiko, hukuki işlemleri tamamlıyor ve ödemenin yüzde 100'ünü peşin olarak yapıyor.

109 GÜNLÜK SÜREÇ 3 GÜNE DÜŞÜYOR

Konuya ilişkin bilgi veren Hürriyet Emlak Ticari Koordinatörü Çağrı Bozay, "Evtiko ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğindeki amacımız; iş ortağımız olarak gördüğümüz emlakçılarımızın portföylerini daha çabuk elden çıkarmalarına yardımcı olmak. Bu kapsamda uyguladığımız modelde Evtiko, kullanıcılarımıza adil ve gerçek fiyat teklifleri sunuyor. Bu teklifler SPK lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanlarının değerleme çalışması ve data algoritmaları ile hazırlanan raporlar neticesinde ortaya çıkıyor. 15 gün geçerli teklifi kabul ettiğiniz takdirde, evinizi boşalttığınız gün ödemeniz yapılıyor" şeklinde konuştu.

Geleneksel yöntemlerle bir evin ortalama 109 günde satıldığı bilgisini veren Bozay, "Bu yöntem evini hızlıca satmak isteyen herkes için uygun. Üstelik bu süreçteki zorluklardan da kurtulmuş oluyorsunuz" dedi.

Evtiko'nun kriterleri hakkında bilgi veren Bozay, "Değerinin 300 bin ila 1 milyon lira arasında olması ve krediye uygunluk şartının arandığı konutların ayrıca ara kat, ana artere yakınlık gibi kriterlere de uygun olması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Hürriyet Emlak’ın sunduğu diğer hizmetlere ilişkin hatırlatmada bulunan Bozay şu ifadeleri kullandı: “2016 yılında sektörde ilk olarak hayata geçirdiğimiz 360 Sanal Tur uygulamamız ile ilan bakanlar, oturdukları yerden, ilgilendikleri gayrimenkulü içerisindeymiş gibi gezme, yani “Sanal Tur” yapma şansına sahip oldular. Yine geçtiğimiz yıl başlattığımız “Temiz Tapu” hizmetiyle, gayrimenkul alıcısının siteden baktıkları gayrimenkulün hukuki durumuyla ilgili eksiksiz bilgilendirilmesini sağlıyoruz. Türkiye'de ilk olarak yayına aldığımız “Google Street View” (Sokak Görünümü)' hizmeti ile ise kullanıcılarımıza, Hürriyet Emlak'ta buldukları gayrimenkulün çevresini, tüm ayrıntılarıyla görüntüleme imkanı sunuyoruz. Tüm bunların yanı sıra bu yıl başlattığımız “Sağlam Tapu” ürünümüzle tapu işlemleri sırasında danışmanlık hizmeti veriyoruz.”


Sahrap Soysal Büyükyalı’da, tasavvuf kültürünün lezzet sırlarını paylaştı!

Sakinlerine ve ziyaretçilerine her anlamda “iyi bir yaşam” sunmayı hedefleyen Büyükyalı İstanbul, ünlü yemek kültürü uzmanı ve deneyimli aşçı Sahrap Soysal’ı ağırladı.Sahrap Soysal Büyükyalı’da, tasavvuf kültürünün lezzet sırlarını paylaştı!

“Tasavvufta Yeme İçme Kültürü ve Sofra Adabı” temasıyla düzenlenen buluşma, kahvaltı ikramıyla başladı.

Sahrap Soysal’ın, tasavvuf kültürünün mutfak sırlarını ve sofra adabının inceliklerini paylaştığı etkinlikte konuklar, Soysal’ın özel tarifiyle, Büyükyalı’nın musluklarından

akan sodayla hazırlanan keşkek ve sağlıklı beslenmeye dikkat edenlere özel şekersiz helvayı da tatma fırsatı buldu. Soysal, helvayı Türk mutfak kültürünün en törensel yemeği olarak tanımladı. Dünyanın hiçbir yerinde yemeklere “imam bayıldı, sakal çarpan çorbası, analı kızlı gibi isim verme kültürü olmadığına ve bunun büyük bir zenginlik olduğuna dikkat çeken Sahrap Soysal, “Derviş Sofraları” isimli ödüllü kitabını imzalayarak konuklara hediye etti.

Büyük ilgi gören etkinliğe katılanlar, projeyi yerinde görerek satış ekibinden detaylı bilgi alırken, Büyükyalı’nın lüksü yeniden tanımlayan 4 farklı konseptteki 4 örnek dairesini de gezme fırsatı da yakaladı.

    


Arabuluculuğa gelen uyuşmazlıkların yüzde 90’ı çözüme kavuşuyor

Başta iş ve işveren arasındaki sorunlar olmak üzere hukuki uyuşmazlıklar, mahkemeye yansımadan son buluyorArabuluculuğa gelen uyuşmazlıkların yüzde 90’ı çözüme kavuşuyor

Arabuluculuk; başta iş ve işveren arasındaki sorunlar olmak üzere hukuki uyuşmazlıkların mahkemeye yansımadan son bulmasına olanak tanıyor. Kazan – kazan ilkesi ile problemleri çözüme odaklanan Arabuluculuk sayesinde bugüne kadar Türkiye’de 8.000 üzerindeki uyuşmazlık çözülmüş durumda. Bu sayının 3.000’den fazlası ise 2017 yılının ilk aylarında tamamlandı. Her iki taraf için kazanımlar sağlayan bir sistem olmasının dışında, yargının üzerindeki iş yükünü hafifletecek bu yöntem için hızla Arabuluculuk Merkezleri açılıyor.

Tüketici anlaşmazlıkları, sözleşmelerden doğan anlaşmazlıklar, ailevi ya da komşuluktan doğan uyuşmazlıklar gibi birçok konuda insanların çözüm tercihi olarak karşımıza çıkan Arabuluculuk; uzun yıllardır tüm dünyada etkin bir şekilde kullanılıyor. Türkiye’de ise Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu’nun 22.06.2012 yılında yayımlanması ile hayatımıza giren Arabuluculuk, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan ‘Arabuluculuk Daire Başkanlığı’ tarafından koordine ediliyor.

Tarafların kazanımları için ortak bir platform oluşturmayı hedefleyen Arabuluculuk sistemi, ‘kazan – kazan ilkesi’ ile her iki tarafın da masadan el sıkışarak kalkmasına olanak tanıyor. Bu sistem sayesinde kendi çözümleriyle yol haritası çizen taraflar, hem çok daha hızlı hem de daha az maliyetle gizlilik esasıyla uyuşmazlık çözümüne ulaşabiliyor. Adalet Bakanlığı’ndan alınan verilerde bu çözümün etkinliğini kanıtlar nitelikte. Araştırmaya göre; Türkiye’de 8.000 üzerindeki uyuşmazlık Arabuluculuk yöntemiyle çözülmüş durumda. Bu sayının 3.000’den fazlası ise 2017 yılının ilk aylarında tamamlanmış. Arabuluculuğa başvurulan uyuşmazlıkların yüzde 90’ı çözüme ulaşırken yüzde 87’si yalnızca 1 günde çözümleniyor.

Dolu: Arabuluculuk gönüllü bir süreç

Günümüzde sadece iş ve işveren arasındaki uyuşmazlıklardan kaynaklı yılda 400.000 üzerinde dava görüldüğünü belirten FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş. Operasyon ve Proje Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Suat Dolu, bu yükün hafifletilebilmesinin en önemli yollarından birinin de Arabuluculuk sistemi olduğunun altını çizdi. 2017 yılında hayata geçirilmesi planlanan yeni düzenlemelerle Türkiye’de de Arabuluculuk sisteminin yaygınlaşacağı söyleyen Dolu, “Arabuluculuk yönteminde tarafların mahkemelerde olduğu gibi belirli bir usule uyma zorunlulukları bulunmuyor. Süreç tarafların aktif katılımı ile tamamen gizli olacak biçimde ve ticari ilişkileri bozmayacak şekilde yürütülüyor. Arabuluculuk gönüllü bir süreç olduğu için her iki tarafında uzlaşı masasında oturması gerekiyor. Aksi takdirde süreç yürümüyor ve yönetilemiyor” dedi.

“Arabuluculuk sistemi Adalet Bakanlığı’ndan yoğun bir biçimde destekleniyor”

Yurt dışında Arabuluculuk faaliyetleri için profesyonel şirketler tarafından kurulan Arabuluculuk Merkezleri bulunduğunun altını çizen Dolu, Türkiye’de de bu merkezlerin hız kazanarak açılmaya başladığını söyledi. Dolu, “Arabuluculuk sürecinin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için uluslararası standartlara sahip toplantı odaları, etkin koordinasyon sağlayabilmek için sekretarya hizmetleri gerekebiliyor. Arabuluculuk faaliyetlerinin bağımsız işletilen toplantı odalarında yapılması, aynı zamanda tarafsızlık anlamında bir güven oluşturulmasını sağlıyor. Sonuç olarak Arabuluculuk, ülkemizde yeni olmasına rağmen giderek yaygınlaşıyor. Bu anlamda Adalet Bakanlığı tarafından yoğun bir biçimde destekleniyor ve uyuşmazlıkların çok hızlı ve daha az masrafla çözülmesine yüksek oranda katkı sağlayabiliyor. Bu nedenle yakın gelecekte sistemin hızla gelişerek hak ettiği yere ulaşacağını söylemek doğru olacaktır. Biz de bu sisteme destek olmak ve dünya standartlarını danışanlara ve Arabuluculara sunmak için çalışmalarımıza başladık. Buna özel oluşturduğumuz ekip ile mevcut mevzuat nezdinde Medyan DRC Arabuluculuk Destek Merkezi adı altında tarafları ağırlamak için hazırız.”


Özdilek Holding’den 12 milyon dolarlık yatırım ve 225 kişiye ek istihdam

Holding, Türkiye genelindeki 14’üncü AVM’sini Düzce’ye açtıÖzdilek Holding’den 12 milyon dolarlık yatırım ve 225 kişiye ek istihdam

Geçtiğimiz günlerde Bursa Nilüfer’de 50 milyon dolarlık yatırımla ÖzdilekPark konseptine sahip üçüncü AVM’sini misafirleriyle buluşturan Özdilek Holding, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye genelindeki 14’üncü AVM’sini 12 milyon dolarlık bir yatırımla Düzce’de açan holding, bu yatırımla 225, toplamda ise 8.500 kişiye istihdam sağlıyor.

Özdilek Holding, Türkiye genelindeki 14’üncü AVM’sini Düzce’de açtı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır’ın katıldığı Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili E. Murat Özdilek ve projede görevli üst düzey yöneticilerinin ev sahipliği yaptığı açılışa, projenin tüm detaylarının yanı sıra holdingin 2017 hedefleri anlatıldı.

Düzce Akçakoca Yolu üzerinde 11.000 m2 kapalı alana sahip Özdilek Düzce AVM, en iyi hizmeti en uygun fiyatlarla sunma hedefiyle misafirlerini; hipermarket, departman mağaza, kafe-restoran, sinema ve çocuk-eğlence merkezi ile buluşturuyor. Rahat ve aydınlık bir yapıda olmasının yanı sıra misafirlerinin konforu düşünülerek tasarlanan Özdilek Düzce AVM, ulaşım kolaylığıyla da dikkat çekiyor. Şu ana kadar bünyesinde departman mağaza ve hipermarketlerinin de yer aldığı, Türkiye’nin 11 ilindeki alışveriş merkezlerini Özdilek Düzce AVM ile 12’ye çıkaran Özdilek Holding bunlara ilave olarak; Bursa’nın 6 noktasında hipermarketleri, 3 farklı lokasyonda departman mağazaları, Türkiye’nin 112 noktasında ev tekstili mağazaları ve 7/24 tüm Türkiye’nin hizmetindeki Özdilekteyim.com çevrimiçi satış operasyonu bulunuyor.

Özdilek: Amacımız; daha çok kişiyle Özdilek kalitesini buluşturmak

Açılışa ilişkin değerlendirmede bulunan Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, “Özdilek Holding olarak, bugüne kadarki 14’üncü AVM’mizi Düzce’de açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Departman Mağazamız, Hipermarketimiz, Kafe-Restoranımız, sinemamız ve çocuk-eğlence merkezimizle Düzceli misafirlerimizin yanı sıra yolu Akçakoca yoluna düşen tüm takipçilerimizin rahatını ve huzurunu düşünerek bir konsept oluşturduk. Çünkü istediğimiz şey; AVM’mizle misafirlerimizin her türlü ihtiyacına cevap verebilmek. Bundan sonraki hedefimiz, Özdilek kalitesini niteliğinden ödün vermeden yatırımlarımıza devam etmektir. Bölgenin kalkınmasına da yarar sağlayacak olan yeni yatırımımızla 225 kişiye istihdam sağladık. Dolayısıyla yeni yatırımımızın öncelikle ülkemize sonrasında ise Düzce ve çevre illerdeki ziyaretçilerimize hayırlı olmasını dileriz” dedi. 

Düzce Valisi Zülkif Dağlı; “Bu açılışta kendime göre sonuçlar çıkardım. Birincisi Sayın Cumhurbaşkanımızın yatırım seferberliği ve istihdam seferberliği karşılıksız kalmıyor. İkincisi ise bir insanın azmettikten sonra nereden nereye gelebileceğini gördüm. Hüseyin Özdilek de buna örnek bir isim. Hüseyin bey, İlimizi böylesine önemli ve önü açık görüyor ki 14. mağazasını diğer illeri, batı illerini bırakıp Düzce’de açtı. Bu ilimiz açısından çok manidar ve gerçekten önemli. Bu önemli yatırımın, Düzce’miz için, halkımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum.

Açılışta, Türkiye’nin değerli markalara ihtiyacı olduğunu söyleyerek yapılan bu yatırımın Düzce’ye değer kattığını söyleyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü sözlerine şöyle davam etti; Öncelikle Hüseyin Özdilek’in Düzce’ye kazandırdığı bu yatırım için teşekkür ederiz. Bugün açılışta olmaktan son derece mutluyum. Bakın değerli arkadaşlar bu proje, 12 milyon dolarlık yatırım ve 225 çalışan demek. Düzce için büyük bir kazanç. Türkiye’de çok sayıda ticari işletme, tüccar ve ticaret yapan şirket var ama marka işletme sayısı çok az. Türkiye’nin markalara ihtiyacı vardır. Bu bakımdan Özdilek bir markadır ve Türkiye’nin markasıdır. Marka değeri olan şirketlerin marka değeri olmayanlara göre karlılık oranı aşağı yukarı bir kat fazladır. Özdilek’in bu yatırım ile Düzce’ye bir değer kattığı düşüncesindeyim. Düzce de Özdilek’e bir değer katacak. Düzce’de ulusal bir markanın yatırımın olması bizim için çok kıymetli. Bu yatırımdan dolayı Düzceliler adına Hüseyin Bey’e teşekkür ediyorum.” dedi


Türk Telekom ve PTT, kullanılmayan ortak gayrimenkulleri yatırıma dönüştürmeye hazırlanıyor

Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom ile Türkiye’nin en köklü kurumlarından PTT, birçok yeni alanda iş birliği yapmak için güçlerini birleştirdi. Türk Telekom ve PTT, kullanılmayan ortak gayrimenkulleri yatırıma dönüştürmeye hazırlanıyor

Türk Telekom ve PTT, sahip oldukları gayrimenkullerin en verimli  şekilde değerlendirilmesi için bir ön protokol imzaladı. Bu ön protokol kapsamında hayata geçirilecek işbirlikleri ile elde edilecek finansal kazanımların, yurtiçi ve yurtdışında e-ticaret ile lojistik gibi sektörlerde yeni yatırımlar için kullanılması hedefleniyor.

Türk Telekom CEO’su Doany, bu iş birliğinin her iki şirket için de önemine değinerek, “Bugüne kadar yaptığımız yatırımlarla sektörümüze ve ülkemize değer katmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu yatırımlarımıza devam ederken, PTT ile birlikte sahip olduğumuz benzersiz bilgi birikimi ve tecrübemizi e-ticaret, lojistik gibi sektörlere de taşıyacak olmanın heyecanı içindeyiz. Bunun yanı sıra, PTT ile birlikte önümüzdeki günlerde yurtiçi ve yurtdışında birçok yeni ortak projeye de imza atmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom ile Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş (PTT),  PTTCell ile beş yıldır mobil iletişim alanında devam eden iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Türk Telekom ve PTT güçlerini bir kez daha birleştirerek, sahip oldukları gayrimenkullerin günümüz koşullarında en iyi şekilde değerlendirilmesi ve finansal kazanım elde edilmesi amacıyla yeni “Gayrimenkul Değerleme ve İşbirliği Ön Protokolü” imzaladı.  

Ön Protokole göre, Türk Telekom ve PTT’ye ait gayrimenkuller ile ortak kullanılan taşınmazlar üzerinde gayrimenkul geliştirme, değerlendirme, proje yönetimi ve bina yönetimi faaliyetlerinde iş birliği yapılacak. Bu faaliyetleri yerine getirmesi için Türk Telekom ve PTT ortaklığında bir şirket veya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kurulması da planlanıyor. Bu yolla elde edilecek ilave finansal kazanımlarla, Türk Telekom ve PTT e-ticaret ile lojistik gibi alanlarda yeni ortak girişimler kuracaklar ve birlikte yeni başarılara imza atacaklar. 

Türk Telekom CEO'su Dr. Paul Doany; PTT ile birlikte gerçekleştirecekleri yeni iş birliği sayesinde her iki şirketin de büyük kazanımlar sağlayacağını belirterek, “PTT ile hayata geçireceğimiz yeni iş birliğini, iki şirket arasında yıllardır devam eden sinerjinin en önemli meyvelerinden biri olarak görüyoruz. Bu iş birliği kapsamında Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan PTT ile güçlerimizi birleştirerek, sahibi olduğumuz gayrimenkullerin en iyi şekilde değerlendirilmesinin önünü açacağız. Kullanılmayan ortak gayrimenkullerin değerlendirilmesi yoluyla elde edeceğimiz finansal kazanımlarla, yurtiçi ve yurtdışında e-ticaret ile lojistik gibi alanlarda PTT ile yeni stratejik ortaklıklara imza atacağız” dedi.

Doany, Türk Telekom olarak Türkiye için durmaksızın çalıştıklarını ifade ederek, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bugüne kadar yaptığımız yatırımlarla sektörümüze ve ülkemize değer katmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu yatırımlarımıza devam ederken, PTT ile birlikte sahip olduğumuz benzersiz bilgi birikimi ve tecrübemizi e-ticaret, lojistik gibi sektörlere de taşıyacak olmanın heyecanı içindeyiz. Bunun yanı sıra, PTT ile birlikte önümüzdeki günlerde yurtiçi ve yurtdışında birçok yeni ortak projeye de imza atmayı hedefliyoruz.”

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Dünya Posta Birliği (UPU) İdari Konsey Başkanı Kenan Bozgeyik, Türk Telekom ile yürüttükleri işbirliklerine bir yenisini daha eklemekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “İmzaladığımız protokol, PTT A.Ş. ve Türk Telekom A.Ş.’nin mutabakatlarıyla gayrimenkul geliştirme, değerlendirme, proje yönetimi ve bina yönetimi faaliyetlerinde iş birliğinin yanı sıra bu yönde gerçekleştirilecek ortak çalışmaları geliştirmeyi, desteklemeyi ve teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bu iş birliğimiz, iki köklü kurumumuzun faaliyet ve hizmetlerine önemli fayda sağlayacaktır” dedi. Genel Müdür Bozgeyik, PTT A.Ş.’nin bir dünya markası olma hedefinde emin adımlarla ilerlediğini kaydederek, “Faaliyet gösterdiğimiz her alanda gözle görülür bir ivme kazandık. PTT’mizin yeni yapılanma sürecinde gayrimenkuller hususu da büyük önem arz ediyor. Bu protokol ile gayrimenkullerin Şirketimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir şekilde ve daha rasyonel  değerlendirilmesini sağlamış oluyoruz” diye konuşt
EMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM

Osman Cihad Esen
cihad.esen@yeniprojeler.com

Isı Yalıtımıyla Enerji Tasarrufu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinde dikkat edilmesi gereken hususlar

Fatih Karakaş
fatih.karakas@kentselplatform.com

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Av.Cihat Demirbağ
avukat@cihatdemirbag.com.tr

Kentsel Dönüşümde 2016 Kira Yardım Miktari Arttı

Yüksek Mimar Müge Turgay Karamuk
mugeturgay@mugeturgaymimarlık.com

Bir Mimar Açısından Kentsel Dönüşümyeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ