DAF İlk İhratacını Gerçekleştirdi

İhracat yapılan ülke Almanya oldu.
DAF İlk İhratacını Gerçekleştirdi

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, 2018 yılında ısıtma çözümleri firması DAF Enerji’yi bünyesine katmıştı. DAF Enerji, Ocak 2020 itibari ile ilk ihracatını da Almanya’ya yaptı. DAF’ın 33 palet Unofloor ürünleri ile başlayan ihracatının yıl sonu hedefi 6 bin ürün.

 

Unofloor ürünleri, paslanmaz çelik manifoldları, ayarlanabilir yüksekliği sayesinde kolay kurulum ve çalıştırma özellikleri ile zamandan tasarruf edilmesini sağlıyor, sadece 110 mm derinliğiyle her duvara uygulanabiliyor. Danfoss ICON kontrol ürünleri ile de uyumlu çalışabilen ürünler, toz koruma özellikleri dolayısıyla inşaat aşamasında da rahatlıkla kullanılabiliyor.

 

Üretim alanı yaklaşık 4 bin m2 olan Tuzla Sanayi Sitesi’ndeki fabrikasında ısı istasyonu üretimi yapan DAF Enerji, müşterinin ihtiyacı ve talebi doğrultusunda özel üretim yapma kapasitesine sahip. DAF Enerji, ısı istasyonu, kalorimetre, sıcak ve soğuk su sayaçları gibi ürünlerin satışıyla birlikte gider paylaşım sisteminin doğru ve eksiksiz kurulumu için gerekli olan teknik desteği veriyor. Isıtma segmenti özelinde, kat istasyonu piyasasında yüzde 70’lere yakın bir pazar payı olan DAF Enerji, ihracatı daha da ileriye taşımak için çalışmalarına devam ediyor.


Paylaş:

Yapı ve Sektörel Haberler