Kalekim İzopur Trans Nasıl Uygulanır

Balkon ve teraslarda su yalıtımı için İzopur kullanabilirsiniz.
Kalekim İzopur Trans Nasıl  Uygulanır

Şeffaf görünümlü İzoPur Trans ile seramik, granit, mermer gibi malzemelerle kaplı balkon ve terasların su yalıtımı için estetik kaybı ve mevcut kaplamayı kırmaya gerek olmaksızın su yalıtımını sağlamak mümkün. İzopur Trans, ayrıca cam tuğla, doğal taş, ahşap ya da bambu yüzeylerin korunması ve yalıtımında da kullanılıyor.

 

Teras ve balkonlarda yağmur ve kar sebebiyle biriken su, uygun tahliye önlemleri alınsa bile döşeme betonundan sızarak mekanlarda çeşitli sorunlara neden oluyor. Yine aynı şekilde bina yapımı sırasında balkon ve teras betonundaki eğim yetersizliği, uygulama kalitesindeki düşüş, gider borularının yetersiz bırakılması ve benzeri sorunlar zamanla suyun bina içerisine sızmasına neden oluyor.

 

Bu sorunlara çözüm olarak sunulan ve kolaylıkla uygulanabilen İzopur Trans, UV ışınlarına karşı, suya ve dona dayanıklı olup sararma yapmıyor. Yüzeyler estetik görünümlerini koruyarak uzun ömürlü su yalıtımına kavuşurken, aynı zamanda kolay temizlenebiliyor.

 

En iyi sonucu almak için öneriler

 

Balkon ve teraslarda mevcut seramik üzerine su yalıtımı yapma imkanı sağlayan İzopur Trans Sistem uygulamasına seramik yüzey astarı olan 3455 İzopur Trans P ile başlanmalı. Uygulama yapılacak mevcut seramik yüzey temiz, kuru, sağlam ve toz, kir, yağ ve benzeri yapışmayı engelleyecek kalıntılardan arındırılmış ve yüzey nemi %5 in altında olmalı. Tek komponentli, kullanıma hazır, kolay ve hızlı uygulanabilen 3455 İzopur Trans P, parlak ve emici olmayan yüzeylerde üzerine uygulanacak su yalıtım malzemesi 3454 İzopur Trans ın tutunma gücünü artırır. Temiz ve kuru bir bez yardımıyla 3455 İzopur Trans P tüm yüzeye uygulanmalı.

 

Şimdi sıra uygulamada

 

3454 İzopur Trans, özel formülü sayesinde balkon ve teraslardaki mevcut seramik, fayans, cam gibi yüzeyler üzerine uygulanarak; sökme, kırma gibi zahmetli tadilat işleri gerektirmeden su yalıtım imkanı sunan poliüretan esaslı su yalıtım malzemesidir. 3454 İzopur Trans tüm yüzeyi ve derz aralarını kaplayana kadar fırça veya rulo yardımı ile en az iki kat olarak uygulanmalı. İlk katın uygulamasından 12 saat sonra (en geç 36 saat içinde) ikinci katın uygulamasına geçilmeli.Daha iyi su yalıtımı ve hava şartlarına karşı daha yüksek dayanım için üçüncü kat 3454 İzopur Trans uygulaması tavsiye edilir.


Paylaş:

Yapı ve Sektörel Haberler
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48