Marka Lokasyon Yerine Yeni Gelişen Bölgeler Tercih Ediliyor

Son 10 yılda konut anlayışındaki hızlı değişim ile büyükşehirlerde gelişen bölgeler, markalaşan lokasyonların yerini almaya başladı.
Marka Lokasyon Yerine Yeni Gelişen Bölgeler Tercih Ediliyor

Yeni nesil konut projelerine ev sahipliği yapan ve bu sektörde yeniliklerin öncüsü konumuna gelen Başkent’te, yeni gelişim bölgeleri marka lokasyonların önüne geçiyor.

 

Ankara’da son 10 yıldan beri konut anlayışı hızlı şekilde değişirken, gözde lokasyonlar Çankaya, Ümitköy, Çayyolu, Çukurambar’a son yıllarda eklenen Beykent, Çiğdem, Yüzüncü Yıl gibi semtler, modern yaşamın merkezleri oldu.

Ancak Başkent’in hem ekonomik hem de nüfus açısından hızlı büyümesi, bir süre sonra bu marka lokasyonları da yetersiz hale getirdi.

 

Ankara’da yaklaşık 25 yıldan beri Balgat, Keçiören, Etlik gibi bölgelere konut üreten İpektaş Ltd. Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İpek, gözde bölgelerin günümüzde trafikten, karmaşaya; düşük profilli konutlardan, yeşil alan azlığına kadar çok sayıda sıkıntı ile karşı karşıya kaldığını belirterek, şunları söyledi:

 

“Aslında yeni gelişim bölgeleri, marka lokasyonların önüne geçiyor. Örneğin kent merkezlerine oldukça yakın konumda bulunan Ovacık, şu an Keçiören Belediyesi’nin de desteğiyle öyle güzel planlanıyor ki gelecek 10-20 yılda tüm beklentileri karşılayacak. Beytepe, İncek, Ümitköy gibi lokasyonlar yıllardır Ankara’da gözde yerler olarak görülüyor. Bence de buralar değerli noktalar. Ama bu bölgelerde bulunan konutlar, diğer yapılar ve hayat düzeni düşünüldüğünde, 5 yıl sonra buralarda yaşam zorlaşacak, beklentilere cevap veremeyecek. Çünkü konutlar ve hayat düzeni şimdi bile en az 10 yıl öncesinin kriterlerinde. Durum böyle olunca çok “değerli” görülen bu bölgeler zaman ilerledikçe değerine değer katmayacak ya da değer kaybedecek.”

 

Kendilerinin de bu bilinçle Ovacık’a 86 metre yükseklikte 94 daireli büyük bir proje kazandırmak için çalışma başlattıklarını ifade eden İpek, “Ankara’nın iddialı konut projeleri arasında gösterilen Ova Kule’yi Ovacık’a inşa etmemizin en büyük sebebi değerlenen bir bölge olması. Aynı zamanda yeni düzenin, yeni gelişmelerin, yeni projelere uyum içinde olacağını düşünüyorum. Konut alıcılarına hem yatırım hem de yaşamak için en avantajlı proje olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim” dedi.

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

Emlak Gündemi
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48