Sağlık Sitesi|FacebookTwitterKünye|Hakkımızda|Basında YeniProjeler.com|Servisler|İletişim
ÜYE GİRİŞİ | KURUMSAL GİRİŞ

Yeni Projeler Logo
İSTANBULANKARAANTALYAİZMİR

Ondörtüç Pendik Projesi Tanıtım Filmi

İnsay Yapı'dan Hayata Yeni Bir yorum
Mail At

Özen Kuzu, Eylül Ayı Konut Satış İstatistiklerini Yorumladı

Moraller yüksek rekor tazelenebilirÖzen Kuzu, Eylül Ayı Konut Satış İstatistiklerini Yorumladı

Konut satışlarında geçen yılın eylül ayına göre yüzde 17.8 artış olduğu açıklandı. Bu artış, her şeye rağmen geçen yıl kırılan rekorun bu yıl da kırılabileceğinin bir göstergesi. 1 Kasım seçimleri ve sonrasında ülkenin gündemi ekonomiye odaklandığı için toplum bunu iyi değerlendirmeye başladı. 2016, Türkiye tarihi açısından da önemli badireler atlattı. Bunların en ciddi olanı 15 Temmuz darbe girişimiydi. Sektörümüz ve siyasi iktidarın bu süreçte güçlü ve fedakâr duruşu kamuoyuna moral verdi ve bu morale halkımız da gerekli katkıyı sağladı. Hayatın normale dönmesi ile birlikte kampanyalar, konut faiz oranlarındaki düşüş ve siyasi iktidarın ekonomide doğru adımları atmaya devam etmesi halkımızı konut alımına yöneltti. Bu yıl geçen sene sağlanan 1.3 milyona yakın olan konut satışına yaklaşılacağını hatta bu sayının geçebileceğini öngörmek abartı olmaz.


ABank’tan, Yeni Nesil Şube Konsepti!

ABank, Odaklı Bankacılık stratejisi doğrultusunda uygulamaya koyduğu ve yeni nesil mimari konseptte inşa edilen “danışman şube” projesine devam ediyor. ABank’tan,  Yeni Nesil Şube Konsepti!

İzmir Ege Şubesi’nden sonra, İstanbul AND Plaza’daki Kozyatağı Şubesi de yeni nesil şube konseptiyle hizmet vermeye başladı. Şubenin açılış kokteylinde, ana hissedar The Commercial Bank (Q.S.C.) ve Anadolu Grubu’nun üst düzey yöneticileri ile bankanın önemli iş ortakları bir araya geldi.

ABank, Odaklı Bankacılık vizyonunun en önemli bileşenlerinden birisi olan yeni nesil şube uygulamalarının son örneğini, İstanbul Kozyatağı Şubesi’nde hayata geçirdi.

Kurumsal, ticari ve bireysel müşterilere son derece modern bir ortamda, profesyonel ve bire bir hizmet deneyimini yaşatmak için kurgulanan yeni nesil şube konsepti; lounge konforundaki dinlenme alanları, özel görüşme odaları, teknolojik altyapısı ve iç mimari özellikleriyle alışılageldik banka şubesi algısından tamamen ayrışıyor.

Bankanın yeni Operasyon ve Teknoloji Merkezi’ne de ev sahipliği yapmakta olan AND Plaza’nın giriş katında faaliyete geçen yeni nesil şubenin açılış kokteyli, Anadolu Grubu ve ABank Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, bankanın ana hissedarı The Commercial Bank (Q.S.C.)’ın Yönetim Kurulu Üyesi ve ABank Yönetim Kurulu Başkan Vekili Omar Alfardan, The Commercial Bank (Q.S.C.) CEO’su Joseph Abrahams ve ABank CEO’su Müge Öner’in de bulunduğu, üst düzey yöneticilerin yanı sıra; bankanın önemli iş ortaklarının geniş katılımıyla gerçekleştirildi.

ABank CEO’su Müge Öner, etkinlik sonrasında yaptığı açıklamada, Odaklı Bankacılık vizyonunun bir yansıması olan yeni nesil şube konseptinin, müşterilerin beklentisi ve bankanın hedefleri doğrultusunda tüm şubelere uygulanmaya devam edeceğini belirtti.


Tüik Konut Satış Rakamları Hakkında Sektör Görüşü

TÜİK konut satış rakamlarını açıkladı. TÜİK'e göre konut satışları Türkiye genelinde 2016 Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 17,8 artış gösterdi.Tüik Konut Satış Rakamları Hakkında Sektör Görüşü

Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt:

“Konut artışı sürpriz değil”

Türkiye genelinde konut satışları 2016 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,8 artış gösterdi. Bize göre konut satışlarında Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı. Bu rekorda hükümetin gayrimenkul sektörü için aldığı önlemler etkin oldu. 15 Temmuz sonrası halkın hükümete olan güveni arttı. Türk halkı, öncelikle ekonominin lokomotifi olan gayrimenkul sektörüne yatırım yapmayı tercih etti. Böyle olunca da konut satışları arttı.

Son dönemde yapılan kampanyaların etkisiyle de konut satışlarında büyük hareketliliğin yaşandığını söylemek mümkün. Sonuç böyle olunca da 2016 Eylül ayının bir önceki aya göre yüzde 17,8 artış göstermesi bizim için sürpriz olmadı. Hatta en son yapılan banka konut kredisinin yüzde 75'ten yüzde 80'e çıkartılması kararı, konut satış rakamlarının artmasında etken oldu diye düşünüyoruz. 

Dekon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Erdem:

“Konut artışı herkes için moral oldu”

Konut satışları katlanarak artış gösteriyor. 2016 Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 17,8 artış gösteren konut satışları, Türk ekonomisi için büyük bir başarı olarak görüyoruz. Satışta olan projelerimize de bu durum bariz bir şekilde yansıdı. Banka faizlerinin düşüş eğilimi göstermesi, KDV'nin yüzde 18'den 8'e indirilmesi, eylül konut satışlarının artmasında etken oldu. Türk ekonomisinin bel kemiği olan gayrimenkul sektörünün bu yüksek ivmeyi kazanmış olması, hem ülke geneli hem de biz gayrimenkul geliştiricileri için büyük bir moral oldu. Önümüzdeki dönemde de sektörü hareketli günlerin beklediğini öngörüyoruz. Çünkü uzun zamandır ertelenen konut alım refleksi artık ivme kazandı. Konut alıcısı için ev almanın şu an tam zamanı. Bunu bilen yatırımcı ve oturumcu kitle de; değerlendirmesini rakamlarla gösteriyor, satışların daha da artacağını ümit ediyoruz.

216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar:

“Konut satışlarındaki yüksek artışı bekliyorduk”

TÜİK rakamlarına göre Türkiye'de konut satışları 2016 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,8 artış gösterdi. Hükümetin son dönemde üst üste gerçekleştirdiği destekler de konut satışlarında artışa sebep oldu. Banka faizlerinin düşüş göstermesi, KDV'nin yüzde 18'den 8'e indirilmesi Eylül ayında konut satışlarının artmasında etkili oldu. Özellikle banka konut kredisinin yüzde 75'ten yüzde 80'e çıkartılması kararı, konut alıcısının işini fazlasıyla kolaylaştırdı diye düşünüyoruz. Böylelikle yatırımcı daha az peşinatla ev sahibi olabilme fırsatı yakaladı. Açıkçası biz 216 Yapı olarak bu artışı bekliyorduk. Bu yüksek konut satış rakamlarının önümüzdeki dönemde de devam edeceğini öngörüyoruz. 

Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram:

“Gayrimenkulde rekora gidiliyor”

Türkiye genelinde son aylarda yaşanan olumsuzluklara rağmen konut satışlarında büyük bir ivme yakaladık. Hükümetin tam zamanında aldığı kararlarla gayrimenkul sektöründe hareketlenme hız aldı. Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan gayrimenkulün 2016 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 17,8 artış göstermesini büyük bir başarı olarak görüyoruz. Banka faizlerinin düşüş göstermesi ve KDV'nin yüzde 18'den 8'e indirilmesi Eylül konut satışlarının artmasında etken oldu. Sektörün yakaladığı bu yüksek büyüme rakamlarını ileri ki dönemde de sürdüreceğine inanıyoruz.                                                                                                               

CFR Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cafer İnan:

“Hükümetin çalışmaları meyvesini veriyor”

Türkiye'nin lokomotif sektörü olan konut sektöründe yaşanan bu büyük artışı memnuniyetle karşılıyoruz. Rekor niteliği taşıyan bu yükseliş, biz gayrimenkul firmalarına büyük moral oldu. Türkiye genelinde 2016 Eylül aynın bir önceki aya göre yüzde 17,8 artış göstermesi, tarihi bir özellik taşıyor. Son dönemde Hükümetin gayrimenkul sektörü için yaptığı tüm çalışmaların meyvesini verdiğini görmek sektörün geleceğine dair umutları artırıyor. Bize göre bu büyümeye en büyük katkıyı, banka konut kredilerinde yaşanan faiz indirim sağladı. Böylelikle dar gelirli vatandaş yüksek faizin altında kalmayarak, konut sahibi olabildi. Yine KDV'nin yüzde 18'den 8'e düşürülmesi de sektörün canlanmasında rol oynadı. Gelecek dönemde gayrimenkul sektöründe çok daha büyük satışların olacağını umuyoruz. 

 


Agt, 2017 Renk Ve Trendleri İle İntermob’da!

Öncü ve yenilikçi kimliği ile mobilya bileşenleri sektörüne yön veren AGT, en yeni ve teknolojik ürünleriyle İntermob Fuarı’nda yerini aldı.  Agt, 2017 Renk Ve Trendleri İle İntermob’da!

Türkiye’nin yanı sıra 60’dan fazla ülkeye ihracat yapan, pazara sunduğu kaliteli ürünleriyle birlikte üretim kapasitesiyle de adını duyuran AGT, 2017’nin renk ve trendlerine yön veren ürünlerini ziyaretçilerinin beğenisine sundu

AGT, trendlere yön veren yenilikçi ürünlerini 22-26 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezin’de gerçekleşen İntermob 19. Uluslararası Mobilya Yan Sanayi, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Tenknolojileri fuarından sergiledi. Ahşap ve tasarımı teknoloji ile birleştiren, üretimde yenilikçi, güvenilir ve kaliteli ürünleri tüketicisi ile buluşturan AGT, 320 m2’lik standında, birbirinden farklı yeni renk, desen ve özelliklere sahip ürünlerini sergiledi.

AGT, son kullanıcıyla buluşturduğu yeni ürünü AGT Parke’nin yanı sıra, UV lak kaplı üstün çizilmezlik dayanımı, yüksek parlaklığa sahip ürünü Power Gloss'u tüm renkleri ile ziyaretçilerin beğenisine sundu. İpeksi dokuşu ile mekanlara şıklığı getiren Soft Touch Duvar Paneli Serisinin yanısıra, AGT Panel Kolleksiyonuna yeni eklenen 20 farklı renk ve desenle dikkat çekti. 2017 renk kartelasında yerini alacak olan panel farklı renk ve desenler ziyaretçilerden tam not aldı.

Sezonun trend renk ve desenleri, ahşap testere yüzey ve keten dokulardan oluşan MDF-LAM serisinde kullanan AGT, Montana, Keten Gri, Keten Vizon, Ozigo Bej ve Ozigo Kahve’yi de yurtiçi ve yurtdışı bayilere yeni sezon LAM renkleri olarak tanıttı.

Dünyanın önde gelen fuarları arasında yer alan ve aynı zamanda Avrasya'daki en büyük fuar olan İntermob’da, AGT’nin her yıl en yeni ürünlerini ve zengin koleksiyonunu sunduklarını ifade eden Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Başkanı Şirzat Şubaşı; ”Bu yıl mobilya ve iç dekorasyondaki 2017 trendlerini AGT ürünleri üzerinden yorumlayacağımız güçlü bir konsept ile ziyaretçilerimizle buluşturduk. Önümüzdeki yıllarda da yine sektöre yön veren trend, renk ve tasarımlarımızla fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.


İstanbul Avrupa Yakası’nda ilk 9 ayda 101 bin 351 konutta ilk defa hayat basladı

4.2 milyon aboneye hizmet veren CLK Boğaziçi Elektrik tarafından 3 ayda bir açıklanan Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’nda, Şubat 2016 itibarıyla ‘kentsel dönüşüm bina yıkım istatistikleri’ de yer almaya başladı. İstanbul Avrupa Yakası’nda ilk 9 ayda 101 bin 351 konutta ilk defa hayat basladı

Rapora göre İstanbul Avrupa Yakası’nda şubat-eylül döneminde 12 bin 261 konut yıkıldı. Bu da her gün 50 konutun yenilenmek için yıkıldığı anlamına geliyor.

Rapora göre 2016’nın ilk 9 ayında 101 bin 351 konutta ilk defa yaşam başladı. Temmuz ayında sıfır eve geçişlerde 7 bin 231 ile yılın en düşük rakam görülse de, ağustos-eylül aylarında meydana gelen hareket gelecek için umut verdi.  2015’in ilk 9 ayında 270 bin 433 olan var olan binalardaki dairelere taşınma sayısı, 2016’nın aynı döneminde yüzde 10.7 düşerek 241 bin 279’a ulaştı.

4.2 milyon abonesiyle Türkiye’nin en büyük perakende elektrik satış şirketi olan CLK Boğaziçi Elektrik tarafından bu yıl üçüncüsü açıklanan Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’na göre yılın ilk 9 aylık döneminde İstanbul’un Avrupa yakasında 101 bin 351 yeni konutta ilk defa oturum başladı. İlk 9 ayda her gün 370 aile sıfır eve yerleşti.  Bu da her gün yeni inşa edilmiş oturuma hazır 25 dairelik 15 ayrı binanın oturumcusuyla buluşması anlamına geliyor.

CLK Boğaziçi Elektrik’in teknolojiye yaptığı yatırımlarla anlık olarak izlediği elektrik abonelerinin başvuru ve ikamet değişikliklerinden hareketle hazırlanan ‘Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’ İstanbul Avrupa Yakası’ndaki yeni bina yapımını gözler önüne sererken, kentsel dönüşüm nedeni ile ‘yıkılan’ konutları da ortaya koymaya başladı.

Raporda son bir yenilik olarak Şubat 2016’dan itibaren tutulmaya başlanan ‘kentsel dönüşüm bina yıkım istatistikleri’ne göre bu yılın şubat-eylül dönemini kapsayan 8 ayda İstanbul Avrupa Yakası’nda 12 bin 261 konut yıkıldı. Yani İstanbul’un Avrupa Yakası’nda her gün 50 konut yenilenmek için ‘yok’ oldu.

‘BU RAKAMLAR KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YANSITIYOR’

CLK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü, Türkiye’de ilk ve tek olarak açıkladıkları ‘Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’yla, İstanbul Avrupa Yakası’nda gayrimenkul hareketlerinin adeta fotoğrafını çektiklerini belirtti. Gümüşlü, “Son olarak İstanbul’un bir gerçeği olan kentsel dönüşüm hareketlerini de bu raporumuzla ortaya koymuş olduk. Gördük ki, bu yılın 8 aylık döneminde 12 bin 261 konutun yıkımı gerçekleştirilmiş. Bu binalar yıkılarak, kamuoyunda sürekli gündeme getirilen Büyük İstanbul depremine karşı daha dayanıklı, sosyal alanları olan daha sağlam binalara yer açılmış. Diğer yandan rapordaki sıfır ve ikinci el bina istatistikleriyle İstanbul’un hangi bölgesinde büyümenin ne kadar ve hangi bölgelerinde sürdüğünü ortaya koyarken, gayrimenkul sektöründe de yatırım trendleri ortaya çıkarıyoruz” dedi.

TEMMUZ AYINDAKİ HAREKET SON 1 YILIN EN DÜŞÜĞÜ

CLK Boğaziçi Elektrik Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’na göre İstanbul Avrupa yakasında geçen yılın ilk 9 ayında 82 bin 95 olan yeni konuta taşınan aile sayısı bu yılın aynı döneminde yüzde 23.4 artarak 101 bin 351’e ulaştı. Geçen yıl ilk 9 ayda her gün 299 aile yeni konutuna taşınırken, bu yılın aynı döneminde bu rakam 370’e yükseldi. 2016 yılının temmuz ayındaki 7 bin 231 sıfır konuta taşınma hareketi son 1 yılın en düşük hareket olarak ölçüldü.

Yılın ilk 9 ayında en fazla yeni dairelere yerleşme hareketi Beylikdüzü, Avcılar, Esenyurt ve Başakşehir’den oluşan Avcılar bölgesinde gerçekleşti. Bu bölgedeki sıfır binalara son 3 ayda 10 bin 235 aile yerleşti. 9 ayda ise Avcılar’da 35 bin 403 aile yeni evlerine giriş yaptı. Avcılar’ı 30 bin 872 daire ile kentsel dönüşüm bölgelerini içinde barındıran Sefaköy bölgesi izledi. Rakamlardaki artışa bakıldığında anılan bölgelerdeki kentsel dönüşüm faaliyetlerinin meyvelerini vermeye başladığı göze çarpıyor.

İKİNCİ ELDE BEŞİKTAŞ VE BEYOĞLU’NUN YÜKSELİŞİ

Konutlardaki ikinci el satış ve kiralama hareketliliğin fotoğrafını çeken ‘eski tesise abonelik’ başlığında ise düşüş devam etti. Buna göre 2015’in ilk 9 ayında 270 bin 433 olan var olan binalardaki dairelere taşınma sayısı, 2016’nın aynı döneminde yüzde 10.7’lik gerileme ile 241 bin 279 oldu. Eylül ayı 31 bin 672 taşınmayla geçen yıldan bu yana bu alandaki en yüksek hareketin yaşandığı dönem olarak göze çarptı. İkinci el alım ve kiralık alanında içerisinde Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar ve Bahçeşehir gibi önemli yerleşim bölgelerindeki hareket dikkat çekti. Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli ve Kağıthane bölgeleri ise bu dönemde hareketliliğin gözle görülür biçimde arttığı yerler arasında geldi.

YABANCI OTURUMCU AİLE  SAYISI 30 BİNE DAYANDI

Gayrimenkulün Enerjisi Raporu, yabancı yerleşimini ortaya koyması bakımından da büyük önem taşıyor. İbrahim Gümüşlü, İstanbul’un Avrupa yakasında yabancı elektrik abonesinin sayısının 29 bin 169’a ulaştığının altını çizdi. Bu rakamın konut satışlarındaki artışa paralel olarak yükseldiğine dikkat çeken Gümüşlü, “Nisan-Haziran dönemleri arasında yabancı ailelerin yerleşim sayısı 4 bin 135 arttı. Üçüncü çeyrekte her gün 45 yabancı aile yeni evleri için elektrik aboneliği başvurusu yaptı” ifadelerini kullandı.

İstanbul’daki yabancı abone aileler arasında ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin aldığı pay da dikkat çekmeye devam ediyor. 2015’in ilk 9 ayında 1.787 olan İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki konut ve ticarethane oturumcusu Suriyeli aile sayısı, bu yılın aynı döneminde yüzde 428 artarak 9 bin 439’a ulaştı. Toplam 12 bin 689 elektrik aboneliğine sahip Suriyeli ailelerin 11 bin 545’inin konut, 1.144’ünün ise ticarethane abonelikleri bulunuyor. Ancak Haziran ayında aylık 1.736’ye ulaşan Suriyeli abone başvuru sayısının üçüncü çeyrekte hız kestiği gözleniyor.

 
NG  RESIDENCE

NG RESIDENCE


PROJE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İSTEYİNEMLAK KONUT PROJELERİ
PROJELERDE SON DURUM


yeni konut projeleri iphone da


Haritada konut projeleri


KREDİLER


DEKORASYON


ENERJİ SEKTÖRÜ