Weltew Home, KDV İndirimi İle Büyüyecek

En az %50 oranında büyüme hedefleniyor.
Weltew Home, KDV İndirimi İle Büyüyecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın mobilyada sektöründe KDV oranının yüzde 8’e düştüğünü açıklamasının etkileri yankı uyandırmaya devam ediyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Weltew Home Yurtiçi Satış Müdürü Akın Can, mobilya dünyasını heyecanlandıran bu karar ile mobilya sektörünün 2020’de, daha verimli ve kârlı bir yıl geçireceğini ifade etti.

“KDV indiriminin yüzde 8’e düşmesiyle birlikte ülkemizin lokomotif sektörlerinden biri mobilya sektörü olmaya devam edecek” diye belirten Akın Can, indirimin etkilerinin doğrudan tüketiciye yansıması iç pazarı da tekrar canlandıracaktır dedi. Ekonomik göstergelerin iyiye gittiği 2019 yılının hemen bitiminde ve 2020 yılı başlangıcında firmamızın pazar payını arttıracak bu gelişmeyi sevinçle karşıladık. Biz Weltew Home olarak 2020’de yılsonuna kadar yüzde 50 oranında bir büyüme ön görüyoruz. KDV indirimi ile bu hedefimize ulaşmak bizim için itici bir güç olacaktır” dedi.

“Daha çok üreteceğiz!”

45 bin metre karesi kapalı olmak üzere toplamda 90 bin metrekareden oluşan Weltew Home’un fabrikasında her gün üretim yapıldığını belirten Akın Can,  “Bursa İnegöl’de yer alan merkezimizde, aylık 2 bin 400 takım panel mobilya, 2 bin 100 takım oturma grubu, bin 700 takım baza, 2 bin 400 adet yatak üretimi gerçekleştiriyoruz. KDV oranının yüzde 8’e düşmesiyle birlikte üretim bandımızda gözle görülür bir artış olacaktır” dedi.

“Emin adımlara büyümeye devam edeceğiz”

Weltew Home Yurtiçi Satış Müdürü Akın Can “Mobilyada KDV indirimine gidilmesi sektörümüz açısından olumlu bir haber. KDV oranının yüzde 8’e düşürülmesi üretici ve tüketicilerin ekonomik beklentilerine cevap niteliği olabilecek bir gelişmedir. Bundan sonrası için sektörümüzün daha da canlanmasını ve ekonomimizin müthiş bir ivme kazanmasını umuyoruz.” ifadelerini kullandı. İhracat ve istihdam oranlarının artacağını da sözlerine ekleyen Akın Can: “2020 hedeflerimiz içerisinde ise yurt içinde bayi ağımızla 100 mağaza sayısına ulaşmak ve yeni yılda ihracat ve istihdam rakamlarına ivme kazandırmak vardı. KDV’deki yüzde 8 indirimle bu hedeflerimize daha emin adımlarla ulaşacağımızı umut ediyorum.” dedi.


Paylaş:

Dekorasyon
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48