Bahçeşehir Park’taki ticari üniteler 140 ayda kendini amorti edecek

Atmaca Gayrimenkul tarafından Bahçeşehir’in kalbinde hayata geçirilen Bahçeşehir Park’taki ticari ünitelerin satışları, projeye komşu olarak inşa edilen Macera Parkı’nın etkisiyle yükselişe geçti.
Bahçeşehir Park’taki ticari üniteler 140 ayda kendini amorti edecek

Metrekaresi ortalama brüt 17 bin TL’den satışa sunulan ve sadece 140 ayda kendini amorti edebilen ticari ünitelerin yüzde 86’sının satışı tamamlandı.  Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen franchise markalarının yerini aldığı ticari ünitelerde yaşam başladığında kira getirilerinin metrekare  bazında 170 ila 220 TL arasında olması bekleniyor.

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe sadece konutun değil ticari ünitelerin de yatırımcıya kazandırdığı katma değerde artış yaşanıyor.  Özellikle yeni yapılan büyük ölçekli markalı konut projelerinde önemli bir yer edinen ticari ünitelerin, konuta nazaran daha kısa sürede kendini amorti ettiğini belirten Atmaca Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Adem Atmaca, amortisman hesaplamasında lokasyon ve projenin markasının önemine dikkat çekiyor. Ticari ünitelerin amortisman süresinin konuta kıyasla daha kısa olduğunu söyleyen Adem Atmaca “Amorti süreleri konutta 400 aylara varırken, ticari birimlerde bu rakam yarı yarıya düşüyor. Bizim hayata geçireceğimiz Bahçeşehir Park Projesi’nin ticari ünitelerinde amortisman süresi 140 aya karşılık geliyor. Burada ortaya koyduğumuz marka değeri, işçilik ve lokasyon gibi kriterler de amortisman süresini kısaltan detaylar arasında yer alıyor. Ticari ünitelerimizin yer aldığı bölgede alternatif başka bir ticari proje yok. Bu kriterler de projemize olan ilgiyi artırdı. Dünyanın önde gelen zincir markalar ticari ünitelerdeki yerini şimdiden ayırdı.   Yatırımcı için çok önemli bir ayrıcalık bu. Nisan sonunda teslimlerin yapılacak olması da projemize yönelik ayrı bir cazibe katıyor.” dedi.

Adem Atmaca:

“Hem satışlar hem de sunduğu katma değeri artıyor”

Bahçeşehir Park’ın yanı başında 1 milyon dolarlık yatırımla inşaat çalışmalarını sürdürdükleri Macera Parkı’nın hem ticari ünitelerin satışını hem de yatırımcıya sunduğu katma değeri olumlu olarak etkilediğine dikkat çeken Atmaca Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Adem Atmaca, “Bahçeşehir’de imza attığımız projelerle, bölgeyi yaşamın merkezi haline getirmeyi misyon edindik. Bu görevimizi devam eden projelerimiz aracılığıyla sürdürüyoruz. Bugün İstanbul’un en büyük Survivor parkurlarından biri olan Macera Parkı, inşaat çalışmaları devam ederken Bahçeşehir Park’taki ticari ünitelere değer kazandırdı. Projenin merkezi konumu ve yapılmakta olan ulaşım projeleri satışlarda domino etkisi yarattı. Ünitelerin yüzde 86’sının satışını tamamlamayı başardık” dedi.

Adem Atmaca:

“Yeni ulaştırma projeleri değer artışı getirecek”

Önümüzdeki dönemde tamamlanması planlanan Mecidiyeköy- Bahçeşehir metro hattı ile Marmaray’ın, Bahçeşehir'e kadar uzanması yönünde atılan adımların projenin değerini yükselteceğini vurgulayan Atmaca,

“Dünyanın ve Türkiye'nin franchise ve seçkin markaları, birbirinden prestijli ve değerli markalar, projemizin ticari ünitelerini renklendirdi.  Göletimiz, yapılan peyzaj ve ıslah çalışmalarından sonra 2 katı büyüyecek. Bu büyüme, ticari ünitelere gelen ziyaretçilerin sayısını da yükseltecek. Ticari ünitelerimizin metrekaresi ortalamada brüt 17 bin TL’den yatırımcıyla buluşuyor. Projede yaşam başladığında kira getirilerinin metrekare başına 170 ila 220 TL seviyesinde olmasını bekliyoruz” diye belirtti.


Paylaş:

Emlak Gündemi
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-03-11 15:48