Belediyelerin Parlayan Projeleri Shining Star Awards’da Ödüllendirilecek

“Shining Star Awards 2015 Eğlence Ödülleri” 4 Aralık 2015 Cuma günü sahiplerini bulacak.
Belediyelerin Parlayan Projeleri Shining Star Awards’da Ödüllendirilecek

Eğlence anlayışının değişmesi, insanların günlük yaşamın yoğun stres ve baskısından uzaklaşarak aileleri ve sevdikleriyle birlikte daha kaliteli zaman geçirmek isteyişleri şehirlerde park ve rekreasyon alanlarının ihtiyacını doğurmuş ve arttırmıştır.  Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de belediyeler bu beklenti ve ihtiyacı karşılamaya çalışmaktadır. Bununla birlikte tüm dünyada şehirler içerdikleri eğlence, park ve rekreasyon alanları ile farklılaşıp markalaşmaya, şehir sakinlerinin yaşam kalitesini ve refahını arttırırken yurt içi ve yurtdışından aldığı turistik gezilerle turizm geliri elde etmeye hatta isimlerini ön plana taşımaya başlamışlardır. Bu büyük değişimde Türkiye’nin ve çevre ülkelerin tek ihtisas fuarı olarak Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Sektörünü çatısı altında toplayan ATRAX, Belediyeleri park - rekreasyon, eğlence – etkinlik alanlarını farklılaştıracak ekipman ve hizmetleri ile buluşturuyor. 3-5 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarda;  ATRAKSİYON VE REKREASYON ENDÜSTRİSİ DEV BİR SEKTÖRE DÖNÜŞÜYOR başlığı altında da bir panel düzenlenecek. Panel çerçevesinde Eğlence ve Rekreasyon alanlarının önemi, sektörün şu anki durum analizi, geleceği, beklenti ve ihtiyaçları, dünya standartlarına ulaşması için yapılması gerekenler konunun uzmanları tarafından değerlendirilecek.

Fuar kapsamında; Türkiye eğlence ve rekreasyon sektörünün enlerini belirleyen ilk ve tek yarışması “Shining Star Awards 2015 - Eğlence Ödülleri” düzenleniyor. Yarışmada Başarılı park, bahçe ve rekreasyon alanları konusunda her geçen gün farklı projelere imza atan belediyeler için “En Başarılı Belediye Parkı” kategorisi ve kültürel miraslarımızı gelecek kuşaklara aktarmakta en etkili kuruluşlardan; müzelere yönelik de “En Başarılı Müze ve Ören Yeri” kategorisi yer alıyor. Ayrıca “En Başarılı Festival” başlığı altında il, ilçe ve Belediyelerin bölgesel çalışmalarına göre de ilgili kurumlar Shining Star Awards 2015”e başvuruda bulunabilecekler. ATRAX Fuarı kapsamında düzenlenecek yarışma için kurumlar www.eglenceodulleri.com adresinden başvurularını online gerçekleştirebilecekler.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan ödül töreninde, 2014 yılında; En Başarılı Belediye Parkı Kategorisinde çok güçlü adaylar içerisinde en fazla öne çıkan 2 aday olan 100.yıl Atatürk Kültür Parkı – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Harikalar Sahili – Kocaeli Derince Belediyesi’ne ödülleri verildi. En Başarılı Müze ve Ören Yeri Kategorisinde de Mardin Müzesi’ne ve En Başarılı Festival Kategorisinde İzmir Uluslararası Kukla Günlerine ödülleri taktim edildi.

En Başarılı Belediye kategorisinde; en az 3 aydır aktif faaliyette olan park ve bahçelerinde çocuk eğlence alanları, spor aletleri, bilim - kültür parkları, rekreasyon alanları, özel aktivite ve dinlenme alanları bulunduran belediyeler başvurabilecekler.

En Başarılı Müze ve Ören Yeri kategorisinde en az 3 aydır aktif faaliyette olan devlet kurumu ya da özel müze ve ören yerleri başvuruda bulunabilir.

En Başarılı Festival kategorisinde ise; en az 2 yıldır kamu kurumları ve ya özel kuruluşlar tarafından organize edilen festivaller adına başvuru yapılabilir. Değerlendirme Kriterleri • Etkinlik Zenginliği • Kültürel ve Tarihi Değerleri Koruma Başarısı  • Eğitime Katkısı • Sürdürülebilirlik • Ziyaretçi İlgisi • Temizlik Koşulları  • Güvenlik Önlemleri • Konaklama İmkânları  • Ulaşım İmkanları • Yiyecek-İçecek Alanlarının Yeterliliği • Festival Alanının Düzeni • Tanıtım Faaliyetleri • Atmosfer şeklinde belirlenmiştir.    

13 kategoride düzenlenen eğlence sektörünün ödüllendirildiği ilk ve tek yarışma “Shining Star Awards 2015 Eğlence Ödülleri” 4 Aralık 2015 Cuma günü sahiplerini bulacak.

2014 yılında Tüm kategoriler için ödül Dağılımı;

En Başarılı Temalı Açık Alan Eğlence merkezi; Vialand,

En Başarılı Temalı Kapalı Alan Eğlence Merkezi; Kidzania

En Başarılı Otel Eğlence Alanı; Pirates Inn Cactus Hotel

En Başarılı Avm Eğlence Alanı; Viaport,

En Başarılı Belediye Parkı; 100. Yıl Atatürk Kültür Parkı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi,

En Başarılı Belediye Parkı; Harikalar Sahili, Kocaeli Derince Belediyesi,

En Başarılı Müze ve Ören Yeri; Mardin Müzesi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı,

Yıldızlı Proje; Pendik Botanik Eğitim Parkı ve Tohum Bankası, Pendik Belediyesi,

En Başarılı Yeni Ürün; Cinecoaster, AMEGA,

En Başarılı Festival; İzmir Uluslararası Kukla Günleri,

Yılın Girişimcisi; Gürsoy Grup ve VIA Properties Ortaklığı,

En Dikkat Çekici Stand; Yarış Temalı Konsepti ile AMEGA,

En Dikkat Çekici Ürün; Kara Tren, Umut Tasarım,

En Dikkat Çekici Ürün; Mini Bowling-Cirsus, Swich Bowling.

 

 


DİĞER HABERLER