İnanlar İnşaat, DAIKIN' i Seçti

Terrace Home VRV' de Daikin konforu kullanılacak.
İnanlar İnşaat, DAIKIN' i Seçti

Kullanıcı ve çevre dostu ürünleri ile pek çok büyük gayrimenkul projesinin iklimlendirme tercihi olan Daikin, İnanlar İnşaat’ın akıllı yaşam konsepti ile geliştirdiği Terrace Home’un da iklimlendirme çözüm ortağı oldu.
 

İnanlar İnşaat’ın Basın Ekspres yolunda tek blokta 87 daire olarak tamamladığı, 3.5 metre yükseklikteki loft tipi tavana sahip bahçe villa, sky villa ve 1+1’den 4.5+1’e değişen konut seçeneklerinden oluşan akıllı yaşam konsepti Terrace Home’un iklimlendirmesinde üstün özellikler taşıyan VRV IV merkezi sistemler tercih edildi.
 

UZAKTAN ERİŞİMLE YAKIN TAKİP


Mekanik proje tasarımı Detay Mühendislik tarafından yapılan projede, akıllı ev ve pay ölçer sistemi kullanılırken, kullanıcı dostu dokunmatik ekran kumandalarıyla tüm klima işlevlerine erişmenin mümkün olduğu VRV IV ile kolay kullanımın yanı sıra, akıllı enerji yönetimi sağlandı. Bu sayede enerji kaybı önlenerek işletme maliyeti düşürülürken, verimliliğin en üst düzeye çıkarılması hedeflendi. Yeni geliştirilen I-Touch Manager merkezi otomasyon sistemi ile enerji tüketimi ve faturalandırma, enerji kayıp kaynağını tanımlama, uzaktan internet erişimi, tüm iç-dış ünitelerin uzaktan arıza ve bakım için takibi, sistemin diğer sistemlerle uyumlu çalışabilmesi ve otomatik iç ünite kaydı sağlanıyor.
 

YÜKSEK VERİM, DÜŞÜK SES SEVİYESİ


Yıl boyunca konforu en üst seviyede tutabilme yeteneği ile Terrace Home’da en uygun çözüm olarak tercih edilen VRV IV klima sistemleri, geniş kapasite çeşitliliği ve yüksek borulama limitleri ile farklı büyüklüklerdeki tüm dairelerde en iyi performansı sağlıyor. İç ünitelerde alan özelliklerine en uygun gizli tavan modellerin seçildiği projede, Daikin VRV IV’ün düşük ses seviyesi de ana kriterlerden biri oldu.


İnanlar İnşaat Satın Almadan Sorumlu Genel Koordinatör Yardımcısı Yiğit Kuru, Terrace Home’da VRV IV sistemlerini tercih etme nedenlerini, Daikin markasının güvenilirliği ile yatırım ve işletme maliyeti açısından sağlanan avantajlar olduğunu belirtti. Kuru, bu avantajları şöyle özetledi: “Projemizin iklimlendirme ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan ve VRT (değişken soğutucu akışkan sıcaklığı) teknolojisi ile yüksek sezonsal verimlilik sağlayan iç ve dış ünitelerin yanı sıra, yüksek borulama limiti ile de esnek montaj imkanı sağlandı. Daikin’in değişken soğutucu akışkan sıcaklığı teknolojisiyle dış hava sıcaklığına ve iç ortam soğutma kapasitesi ihtiyacına bağlı olarak evaporasyon sıcaklığının otomatik modda değişmesi sayesinde yüksek sezonsal verimlilik değerlerine ulaşılması, I-Touch Manager sistemi ile pay ölçer sistemi uygulanması ve daire başına enerji tüketiminin belirlenerek faturalandırma imkanı sağlanması önemli artılardı. Bunun yanı sıra Daikin’in ürün ve hizmet kalitesini ortaya koyan güçlü referansları kadar, Daikin Türkiye’nin tüm proje sürecinde bize vermiş olduğu teknik destek de bizim için önemliydi.”

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

Emlak Gündemi


en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

ReklamReklamReklam

Reklam

Reklam

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Barselona’da 1900 – 1914 yılları arasında yapılmış gayrimenkul geliştirme projesi: PARK GÜELL
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN

2018-07-24 13:46