Nevbahar Üsküdar Projesi'nde Daikin İmzası

Nevbahar Üsküdar projesinde iklimlendirme çözümlerinin adresi Daikin oldu.
Nevbahar Üsküdar Projesi'nde Daikin İmzası

İklimlendirme sektörünün öncü ve inovatif şirketi Daikin, büyük projelerin gözdesi olmaya devam ediyor. Bugüne kadar konut, otel, AVM gibi pek çok önemli projede yer alan Daikin, şimdi de Kalyon GY tarafından hayata geçirilen Nevbahar Üsküdar projesinin iklimlendirme çözüm ortağı oldu. Yüksek konforun yanı sıra tasarruf da sağlayan çevre dostu cihazlarla fark yaratan Daikin, kompakt yapısıyla efektif çözüm sunan toplam 180 adet dış ünite ve 482 adet iç ünite ile projede yer aldı.

 

Nevbahar Üsküdar projesi, semtin merkezinde yer alan, 4 bloğa yayılmış farklı tiplerde 169 konut ve 138 adet mağaza, açık ve kapalı alanlardaki bistro, kafe ve restoranlar, sinema salonlarından oluşan bir yaşam alanı. Projenin konut kısmında her daire için Daikin markalı 1 adet Mini VRV dış ünitenin yanı sıra çeşitli kapasitelerde düşük ve/veya orta dış statik basınçlı kanal tipi iç üniteler kullanılarak iklimlendirme çözümü yaratıldı. 138 mağazanın yanı sıra kütüphane, sinema ve sergi salonları gibi tesislerin yer aldığı sosyal alanda ise kaset tipi iç üniteler ve bütün kapasitelerde mini dış üniteler kullanıldı. FXDQ ve FXSQ model iç ünitelerle birlikte REYQ ve RYYQ model dış ünitelerin yanı sıra küçük bir bölümde de FXFQ kaset tipi iç üniteler tercih edildi. Projede kullanılan Mini VRV dış üniteler kompakt boyutları, geniş kapasite aralığı, montaj esnekliği, sessiz çalışma ve VRT (Değişken Soğutucu Akışkan Sıcaklığı) özellikleriyle öne çıkarken, gizli tavan tipi iç üniteler sessiz çalışma, minimal boyutlar, montaj avantajı ve yüksek duyulur kapasiteleriyle tercih nedeni oldu.

 

EFEKTİF ÇÖZÜMLER DAIKIN’DEN 

Kalyon İnşaat Satınalma ve Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Selman Çilingir, projede Daikin ürünleri kullanılmasının nedenleri hakkında şu bilgileri verdi: “Henüz çizim aşamasındayken Daikin projemizle çok ilgilendi. İhtiyaçlarımızı belirleyip çok kısa zamanda en uygun çözümleri üretti. Hatta bizim avantajlarımızı gözeterek uygun yönlendirmeler yaptı. Daikin ürünleri özellik olarak da beklentilerimizi karşılar nitelikteydi. İstediğimiz dış ve iç ortam sıcaklıkları için yüksek kapasitelere ihtiyacımız vardı ve Daikin cihazları bunun için ideal oldu. Konutlarda balkonlara koymamız gereken dış ünitelerin boyutlarının küçük olması projemiz için çok önemliydi. Daikin markalı tek fanlı Mini 4 ve 5 HP cihazlar üst üste konulduğunda balkon yüksekliğine sığabiliyordu. Bu ürünlerin kompakt ve estetik olması seçimimizde etkili oldu. Sessiz çalışabilme özelliği konut ya da sosyal alanlarda önem verdiğimiz bir ayrıntıydı. Daikin ürünleri bize bunu sağladı. Kalyon İnşaat büyük ve prestijli bir marka. Dolayısıyla Daikin gibi bir dünya markasıyla çalışmak projemiz için son derece efektif oldu.”

 

 

RXYSCQ-T Mini VRV heat pump

Modern ve her açıdan konforlu bir yaşam alanı sunmayı hedefleyen lüks konut projelerinde dış ünite seçimi estetik, çalışma sesi ve kapladığı alan bakımından büyük önem taşır. Kullanılan cihazların saklanabilir olması ve sessiz çalışması önceliklidir. Nevbahar Üsküdar projesinde dış ünitelerin balkona konulması gerektiğinden kullanılacak cihazların kompakt boyutlarda olmasını zorunlu hale getirdi. 4 HP ve 5 HP Daikin Mini VRV, 823 mm yükseklik değeri ile piyasadaki en düşük boyuta sahip bir ürün olarak neredeyse hiç fark edilmez. Bu nedenle rahatlıkla balkona sığar. Mini VRV, kullanıcıya rahat bir uyku ortamını garanti eden gece sessiz modda çalışma özelliği taşır. Sesi 41 dBA’ya kadar iner. Geniş dış ünite kapasite aralığı sayesinde projenin tüm ihtiyaçlarına çözüm sunan Mini VRV sistemi, yerden ve bakır borudan büyük oranda tasarruf edilmesini sağlar. 300 m toplam borulama uzunluğu ile montaj esnekliğine fırsat verir. İlk kez Daikin tarafından kullanılan eşsiz VRT teknolojisi, Daikin VRV ailesinin tüm ürünlerinde olduğu gibi, en küçük üyesi Mini VRV’de de bulunur. Cihaz, daha yüksek enerji verimliliği ve iç ortam konforu sağlar.

 

FXDQ ve FXSQ iç üniteler

Nevbahar Üsküdar projesinin konut kısmında bulunan bütün dairelerde mahal büyüklüğüne göre düşük ve/veya orta dış statik basınçlı kanal tipi iç üniteler tercih edildi. Konfor şartı yüksek tutularak tercih edilen, alan özelliklerine en uygun ve oldukça sessiz çalışmasıyla (1,7 kW iç ünite düşük fan devrinde 25 dbA ve 27 dbA) dikkat çeken gizli tavan tipi iç üniteler, kullanıcıların evde geçirdiği keyifli zamanın devamlılığını sağlar. 20 cm yüksekliği ile kendi sınıfındaki cihazlar arasında öne çıkan FXDQ düşük statik basınçlı iç üniteler yatak odası gibi daha küçük alanlarda kullanılmak üzere projede yer aldı. Sadece 24.5 cm yüksekliğinde düşük ses seviyesi ve düşük enerji tüketimini sağlayan FXSQ orta statik basınçlı kanallı iç üniteler yıkanabilir reçine ağdan yapılı hava filtresi küf önleyici özelliğe sahiptir. Otomatik hava üfleme ayarı işlev özelliği ise hava hacmini ve statik basıncı ölçer ve nominal hava akışı için gerekli ayarlamaları yaparak montajı kolaylaştırır.


Paylaş:

Emlak Gündemi

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Başarılı Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm Örneği Freiburg Vauban Projesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2020-07-25 11:05