Afşin Aykanat:TUİK Ekonomi büyüme verilerini değerlendirdi

ROYA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Afşin Aykanat: "Türkiye Her Türlü Zor Koşullara Rağmen Büyümede Dünyaya Meydan Okuyor"
Afşin Aykanat:TUİK Ekonomi büyüme verilerini değerlendirdi

TUİK’in 2018 çeyrek büyüme rakamalarını değerlendiren ROYA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Afşin Aykanat Türkiye, ekonomideki üstün gücünü koruyor diyerek açıklamada bulundu:

Nisan ve Haziran aylarını kapsayan dönemde yeni yönetim modelinin belirlendiği tarihi bir seçim ortamını yaşadık. Bu dönemde yaratılmak istenen kaos ortamına rağmen büyüme oranında 5.2’lik bir rakam elde ettik. 2’inci çeyrek büyüme rakamları, ülkemizin içinden geçtiği seçim ortamında bile çarkların döndüğünü gösteriyor. Türkiye her türlü zor koşullara rağmen başarılı ekonomi politikaları sayesinde büyümede dünyaya meydan okuyor.

Gayrimenkul ve inşaat sektörü, her zaman yatırım araçları arasında ilk sırada, zirveyi kaptırmayan bir sektör olarak öne çıkıyor. Bu nedenle her dönemde Türkiye’nin en önemli yatırım araçlarından biri konumunda bulunuyor. Rakamlar, ekonomiye en büyük katkıyı sağlayan sektörlerden biri olan gayrimenkul ve inşaat sektörünün, bu yöndeki konumunu artırdığını gösteriyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında hükümetimizin destekleriyle sektöre kazandırdığımız Ulusal Kampanya’nın sonuçlarını Haziran ayında artışa geçen konut satış rakamlarıyla almaya başladık. Yeniden başlayan Türkiye için kazanç vakti kampanyası ile birlikte rakamların artış yönlü hareketi sürecek. Dolayısıyla yılın 3’üncü çeyrek büyüme rakamlarına en büyük katkıyı veren sektörlerden biri olarak gücümüzü pekiştireceğimize inanıyoruz.

Büyüme performansında yıla zirveye ulaşarak başlayan Türkiye’nin, küresel ekonomik saldırıların yarattığı olumsuz ortam karşısında büyüme oranı biraz geriledi. Ancak bu dönemi geriye gidiş olarak tanımlamak yanlış olur. Bu dönemi Türkiye için yeni gelişmelere, yeni kazanımlara yeni yükselişlere hazırlık dönemi olarak tanımlamak gerekir. Nisan ve Haziran aylarını kapsayan dönemde Türkiye, yeni yönetim modelinin belirlendiği tarihi bir seçim ortamını yaşadı. Bu dönemde yaratılmak istenen kaos ortamını çok iyi bir şekilde püskürtmeyi başardı. Bu dönem, yılın 3’üncü çeyreği için bir altyapı oluşturdu.  

Gayrimenkul ve inşaat sektörü, her zaman yatırım araçları arasında ilk sırada, zirveyi kaptırmayan bir sektör olarak öne çıkıyor. Bu nedenle her dönemde Türkiye’nin en önemli yatırım araçlarından biri konumunda bulunuyor. Rakamlar, ekonomiye en büyük katkıyı sağlayan sektörlerden biri olan gayrimenkul ve inşaat sektörünün, bu yöndeki konumunu artırdığını gösteriyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında hükümetimizin destekleriyle sektöre kazandırdığımız Ulusal Kampanya’nın sonuçlarını Haziran ayında artışa geçen konut satış rakamlarıyla almaya başladık. Yeniden başlayan Ulusal Kampanya ile birlikte rakamların artış yönlü hareketi sürecek. Dolayısıyla yılın 3’üncü çeyrek büyüme rakamlarına en büyük katkıyı veren sektörlerden biri olarak gücümüzü pekiştireceğimize inanıyoruz. Ulusal Kampanya’nın etkilerini 3’üncü çeyrek büyüme rakamlarında göreceğiz dedi.

 


Paylaş:

Haberler
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Sürdürülebilirliğin Sanata Dönüşmesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-01-09 11:25