Dünyaca ünlü mimarlardan Levent'e özel proje

Dünyanın en önemli mimarlarından Lord Norman Foster ve EriaPartners, Büyükdere Caddesi için yeni bir ikon bina projesi tasarlıyor.
Dünyaca ünlü mimarlardan Levent'e özel proje

Mimarisini yaptığı binalar, bulunduğu kentin simgesi olarak kabul edilen Lord Norman Foster, Büyükdere Caddesi için ikon bir bina tasarladı.

Levent projesi olarak adlandırılan bu proje Lord Norman Foster'ın mimarlık ofisi ve EriaPartners işbirliğiyle tasarlandı.

Büyükdere üzerinde A+ yaşam tarzına uygun residans ve ofis karması olarak tasarlanan yeni ikon yapı inovatif mimari yaklaşımı ile de şehre değer katacak.

Uluslararası bir deha ve çok üretken bir mimar olarak kabul edilen Lord Norman Foster, 1990 yılında İngiltere Kraliçesi tarafından Thames Bank Lordu Foster unvanı ile onurlandırıldı.

500'DEN FAZLA ÖDÜL
Son 40 yıla damga vuran Foster, insanın etrafını saran ortamın, yaşam kalitesini artırdığına inanıyor ve bu yaklaşımıyla 73 ülkede gerçekleştirdiği projelerle 500'den fazla ödül ve takdirname ile 100'den fazla ulusal ve uluslararası yarışmayı kazanmış bir sanatçı.

NORMAN FOSTER TASARIMLARI
Bugüne kadar inşa edilmiş en büyük kapalı alanı olan Pekin terminalinin de mimarı olan Lord Norman Foster´ın diğer önde gelen eserlerinden bazıları da şunlar:

New York'taki Hearst Genel Merkezi, Swiss Re's Londra Genel Merkezi, Fransa'da Millau Viaduct, Berlin'de inşa edilen yeni Alman Parlamento binası  Reichstag, British Meseum Büyük Salonu, HSBC'nin Hong Kong ve Londra'daki Genel Müdürlük binaları, Frankfurt'taki Commerzbank Merkezi, Fransa'da Carré d'Art, (Nimes Sanat Müzesi), Kaliforniya'daki Standford Üniversitesi araştırma merkezi ve daha birçokları.


Paylaş:

HABERLER