Karmod Konteynerlerin Yaygın Kullanıldığı Alanlar

Karmod 1986 yılından bugüne sektöründeki öncülüğüyle konteyner yapıların gelişimine büyük katkı sağlamış yenilikçi bir markadır.
Karmod Konteynerlerin Yaygın Kullanıldığı Alanlar

Yenilikleriyle sektöründe takip edilen marka olmuştur. Ar-Ge ve Ür-Ge süreçleriyle geliştirdiği yeni nesil konteyner sektörün en iyi konteyner modeli olmayı sürdürüyor. Duvardan çatıya sandviç panel kullanımıyla üretilen yeni nesil konteyner cıvatalı modeliyle kaynak uygulamaları tamamıyla sonlandırmıştır. Yapıları Türkiye ile birlikte dünyada da ilgi gören Karmod’un ürünleri bugün 130’u aşkın ülkeye ihraç edilmektedir.

Detaylı incelemek için https://www.karmod.com/konteyner/

Sandviç Panel Konteyner enerji tasarrufuyla kazandıran sistem

Duvardan çatıya tamamıyla sandviç panel sistemi kullanılarak üretilen konteyner modelleri sandviç panel konteyner adıyla isimlendirilmektedir. Dış ve iç duvar kalınlığı 50 mm olup çatı duvar kalınlığı 125 mm ile üstün özelliklere sahiptir. Sandviç panellerde standart olarak yüksek dansite yoğunluğunda eps malzeme kullanılmaktadır. Aynı sistemde opsiyonel tercihlere özel taş yünü dolgu malzemesi kullanılarak yüksek yalıtıma tam yanmazlık üstünlüğü de eklenebilmektedir.

Yalıtım üstünlüğüyle öne çıkan sandviç panel konteyner modeli çift ısı camlı birinci kalite pvc pencere kullanımı ile özel sac panel sistem kapıyla desteklenerek enerji tasarrufu ile bütçelere kazandırmaktadır. Benzerlerine göre yüzde 60’lara varan oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Yapı modeli enerji tasarrufuyla beraber uzun ömürlü kullanım, tam deprem güvenliği gibi yapısal üstünlükleri ile de öne çıkar.

Sandviç panel konteyner kapalı mekan ihtiyacının bulunduğu tüm alanlarda kullanılabilir. Hızlı üretim ve kullanıma hazır kurulum üstünlüğüyle şantiye yapı grubunun önemli bir parçası olmuştur. Şantiyelerde ofis, yemekhane ve yatakhane, kantin, dinlenme salonları, çamaşırhane, wc duş ünitesi gibi ihtiyaçlara hızlı çözüm sunmaktadır. Müstakil konut tercihleri de konteynerin yoğun talep gördüğü kullanım alanları arasında yer alır. Konteyner yapılar; ofis, sosyal tesis, okul ve hastane binaları, deprem afet konutları gibi acil ihtiyaç duyulan bina çözümleri için tercih edilmektedir.

Ofis ve Şantiye Konteynerleri Kullanıma Hazır Konsept Avantajıyla

Kullanıma hazır konsept üretimiyle sevk edildiği yerde hemen kullanıma sunulabilmektedir. Bu avantajıyla konteyner ofislerle birlikte acil ihtiyaç duyulan şantiye konteyner modeli olmuştur. 21 ila 27 ve 36 m2 büyüklükteki ofis konteyner yapıları tamamıyla kullanıma hazır olarak sevk edilmektedir. Kaynaksız yenilikçi üretimle imal edilen konteyner yapılar cıvata somunlu ve geçmeli birleşim avantajının sağladığı kolaylıkla montajlanabilmektedir. Bu nedenle binlerce m2’yi bulan 4 kata kadar yükseklikteki şantiye yapılarında yerinde hızlı kurulum avantajıyla şantiye konteyner yapıları özellikle tercih edilmektedir. Hızlı kuruluma şantiyeler açısından önemli olan ekonomik konteyner fiyatları ve yapı güvenliği de eklenince modelin tercih edilme sebebi daha fazla öne çıkmaktadır. Civatalı birleşimiyle şantiye projesi tamamlandığında sökülerek başka projelere kolaylıkla taşınabilmektedir. Bu da yol yapım gibi hareketli şantiyelere her defasında şantiye yapı kurulumundan kurtararak büyük kazanım sağlamaktadır.

Detaylı incelemek için https://www.karmod.com/konteyner/ofis-ve-santiye-konteyner/   sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yemekhane Konteyneri

Kolay projelendirme, hızlı üretim ve yerinde kısa sürede kullanıma hazır kurulum üstünlüğüyle yemekhane konteyneri özellikle şantiye yapı grubunun önemli bir parçasıdır. Şantiye yapısı denildiğinde ilk akla gelen binalar arasında yer alır. 6 ila 20 kişilik konteyner yemekhane fabrikadan kullanıma hazır olarak sevk edilmektedir. Yüzlerce kişinin aynı anda yemek yiyebildiği konteyner yemekhane binaları ise demonte ön üretimle fabrikada hazırlanarak tırlarla şantiye sahasına sevk edilmektedir. Kurulum organizasyonu sevkiyatla koordineli olarak gerçekleştirildiğinden gelen her tırdaki ünite vinç yardımıyla birleşimli yemekhane projesindeki yerine yerleştirilmektedir. Sadece bir kaç gün içerisinde yüzlerce insanın yemek yiyebileceği katlı yemekhaneler kurulum yapılarak teslim edilmektedir.

Yemekhane konteyner yapıları içerisinde hizmet vereceği personel kapasitesine göre genişçe bir salon, yemek dağıtım bankosu yer almaktadır. Şayet yemek hazırlık ve pişirmesi aynı binada yer alacaksa mutfak bölümü projeye dahil edilmektedir.

Yatakhane Konteyneri Şantiyedeki Zindelik

Günümüzde yeni nesil teknolojiler kullanılarak son derece modern tarzda yatakhane konteyner yapıları üretilmektedir. Kullanıma hazır bu binalar yapı güvenliği, kullanım ergonomisi ve yaşattığı konforla şantiyelerde ilk tercih edilen model arasına girmiştir. Üretimler tekli üniteler şeklinde kişiselleştirilebilirken katlı birleşimli yatakhane konteyneri projesiyle çok sayıda personelin güvenle konakladığı devasa yapılara dönüşebilmektedir. Her ünitenin koğuş sisteminde konumlandırıldığı birleşimli yapılarda sağlı sollu dizilen yatakhane odaları ortadan genişçe bir koridora açılmaktadır. Koridorun her iki ucuna yerleştirilen wc ve duş üniteleri kalabalık personelde bile kullanım ergonomisini yükseltiyor. Koğuşları ve ortak kullanım alanları uluslararası iş ve işçi sağlığı güvenliği standartlarında hazırlanarak kullanıma sunulmaktadır. Sandviç panel sistemi, çift ısı camlı pvc pencereleri, özel havalandırma sistemi ve hijyenik tuvalet alanlarıyla yatakhane konteyneri kullananlara evlerindeki konforu yaşatıyor. Zorlu şantiye çalışma ortamından geride kalan yorgunluk bu nezih yatakhanede dinlenerek ertesi güne dinçlikle kalkılıyor. Konteyner yatakhane ev konforuyla kullanan herkesi verimli bir iş gününe hazırlıyor.

Konteyner Evler İle Müstakil Konut Hayal Olmaktan Çıktı

Şehir hayatının yol açtığı trafik, gürültü ve iç içe yaşam gibi olumsuzluklar müstakil konut sahibi olma hayalini her geçen gün artırıyor. Şehir hayatının adeta boğucu ortamından kısa süreliğine de uzaklaşmak isteyen çok sayıda insan sakin bir ortamda müstakil ev sahibi olma imkanlarını araştırıyor. Konteyner ev fiyatları cazibesiyle bu talebi en iyi şekilde karşılıyor. Üstelik 1+1, 2+1, 3+1 hazır planda satışa çıkarılan çok sayıda konteyner eve bütçenizi aşmayacak özel fiyatlarla sahip olmak çok kolay. Bunun için tek yapmanız gereken yaşadığınız şehre yakın lokasyonlarda bir ev sahibi olmak. Veya köyünüz varsa ve hafta sonu gidip gelme mesafesinde ise ekstra arsa masrafına girmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken arsanızı hazır etmek. Konteyner evi sipariş ettiğinizde ortalama 1 hafta içerisinde üretimi tamamlanarak tek bir araçla dilediğiniz yere sevk ediliyor. Üstelik elektrikten suya tüm armatürleri ile, tuvaletten duşa kadar kullanımınıza hazır. 2+1 ve 3+1 modellerde demonte olarak geliyor aynı gün firma ekiplerince montajlanarak yine oturumunuza hazır teslim ediliyor. Cazip konteyner ev fiyatlarıyla usta derdiyle uğraşmadan kolayca ev sahibi olun. Oturduğunuzda tek yapmanız gereken elektrik ve su tesisatını ana şebekelere bağlatmanız. Ana şebeke yoksa yine endişe etmeyin. Elektrik için güneş veya rüzgar enerji ekipmanlarından istifade edebilirsiniz. Temiz su için evinize su deposu, atık içinde foseptik depo alarak toprak altına gömebilirsiniz. Yeni eviniz şimdiden hayırlı olsun.

Metropol Konteyner Güvenlik Yapılarında Yeni Trend

Metropol Konteyner modeli güvenlik personelinin görev aldığı çalışma alanlarını konfor ve estetikle buluşturmak için özel tasarlanmış bir bina çeşididir. 150x150 tek kişilik üniteden başlayarak 3x7 büyüklüğünde hatta birleşimli sistemle 100 m2’ye varan planlarda üretilebilmektedir. Büyük ölçüdeki Metropol konteyner konut ve yönetim ofisi tercihleri içinde değerlendirilmektedir. Hatta modelle sadece bir haftada inşa edilmiş aile sağlığı merkezi binaları da bulunmaktadır. Yapı içerisinde güvenlik odasıyla birlikte tuvalet ünitesi de planlanarak üretilmektedir.

Tuvalet ve Duş Konteyneri Hayat Şimdi Daha Kolay

Şantiyeler başta olmak üzere sosyal tesis binaları, spor tesisi, park ve bahçeler gibi kullanım alanlarına hazır konsept tuvalet ve duş konteynerleri en pratik çözüm getiriyor. Modern tesislerde tek yapı içerisinde çok sayıda tuvalet ve duş ünitesi yerleştirilerek üretiliyor. Üretim sonrası araca yüklenerek istenilen yere sevk edilerek aynı gün kullanıma alınabiliyor. Ünitelerde yer taşı, klozet, pisuvar, engelli wc gibi seçeneklerin hepsi talebe göre adette hazırlanıyor. Farklı ana giriş kapıları oluşturularak bay ve bayan kullanımına özelleştirilebiliyor. Ön alan boydan boya lavabo koridoruyla hazırlanıyor. Koridorda ortaya yerleştirilen mazgallı kanalda lavabodan damlayan sular toplanarak kolayca uzaklaştırılabiliyor. Zemin hep kuru kalıyor temizliği oldukça kolaylaşıyor. Elektrik tesisatı ile atık ve temiz su tesisatları ana şebekelere bağlantı yapılabilecek şekilde hazır teslimat yapılıyor.

Özel Konteyner

3x7 ve 2,30x5,95 metre ünite büyüklüğünün dışındaki konteyner modelleri özel konteyner olarak isimlendirilmektedir. 3x9, 3x12, 4x8 gibi tek ünite ölçüleriyle birleşimli ve katlı projelendirilerek büyüklük binlerce metrekarelere yükseltilebilmektedir. Özel konteyner modeli toplantı ve konferans salonu, teknik servis ofisi, ütü ve çamaşır evi, mescit, taziye evi gibi çok sayıda yapı ihtiyacı için tercih edilmektedir.

Demonte Konteyner Nakliyede Avantaj

Nakliye navlun avantajı nedeniyle kurulumu kullanım yerine bırakılmış modeller demonte konteyner olarak adlandırılmaktadır. Örnek vermek gerekirse 230x595 cm 14 m2 konteyner ünitesi tamamlanmış olarak bir tırla maksimum 2 adet taşınabilirken demonte konteyner modeli kullanılarak tek araçla 10 adet taşınabilmektedir.

Deprem Afet Barınma Konteyneri

Deprem, sel, yangın, volkanik patlama, heyelan gibi tabi afetler sonrası evlerin kaybeden insanların barınma ihtiyaçları hızlı bir şekilde çözülmesi gerekir. Aynı şekilde savaş gibi olayların yol açtığı mülteci akınlarında da barınma ihtiyacı yoğun olarak ortaya çıkmaktadır. İşte tabi afetlerle savaş durumunun neden olduğu barınma ihtiyaçlarında deprem afet barınma konteyneri önemli bir işlev görmektedir. Hızlı üretim, kolay nakliye avantajlarıyla deprem afet barınma konteyneri kalıcı veya geçici sosyal konutların hazırlanmasında çözümü kolaylaştırıyor.

 

Üstün özellikler Karmod Konteynerde

Karmod yeni nesil konteyner üstün özellikleriyle marka adıyla aranan konteyner modeli. Duvardan çatıya tamamıyla yalıtımlı sandviç paneller kullanılarak üretiliyor. Çatı panel kalınlığı 125 mm ile benzersiz. Çift camlı pencere, tam boy sorunsuz kapama sağlayan ispanyolet kilit, özel yine tam kapama sağlayan sac panel kapısı yalıtım performansını daha da artırıyor.

Kaynak sistemini geride bırakan tamamen civata somunlu ve geçmeli sistemiyle en hızlı kurulum avantajıyla öne çıkıyor. Bu avantajla defalarca sökülerek farklı mekanlara kolayca taşınarak tekrar kuruluyor.

Yüksek galvanizli sac kullanımıyla küflenme ve paslanma gibi yapı güvenliğini tehdit eden sorunları geride bırakıyor. Otomotiv sanayinde kullanılan boyama teknolojisiyle ilk günkü canlı görünümünü yıllarca sürdürüyor.

Deniz konteyner taşımacılığı için 2,30x5,95 ölçüde maksimum 14 m2 üretilebilen sistem geride bırakılarak tam demonte sistemle 3x7 ölçüde 21 m2 konteyner taşınabilir hale getirildi.

Karmod yeni nesil konteyner üretiminde yüzde 35 daha az karbon salımı ve tam dönüştürülebilir malzeme kullanımıyla sürdürülebilir çevre için dost yapı modelidir.

 

 

 


Paylaş:

Haberler