Metsan İnşaat 55. Yaşına Kartal’daki Yeni Projesi Metsan Nexus ile Giriyor

Metsan İnşaat, kuruluşunun 55. yıldönümünü kutlarken, inşaat sektöründe sürekli yükselen başarı grafiğini Kartal’daki yeni projesi Metsan Nexus ile taçlandırmanın gururunu yaşıyor.
Metsan İnşaat 55. Yaşına Kartal’daki Yeni Projesi Metsan Nexus ile Giriyor

Metsan İnşaat, sektördeki 55. Yılını, Çırağan Sarayı’nda, 30 Nisan 2014 Çarşamba günü düzenlenen ve basın toplantısı, konferans, sergi ve kokteylden oluşan gün boyu süren bir dizi etkinlikle kutladı. Etkinlikler çerçevesinde Metsan Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek Mimar Cemalettin Satoğlu’nun düzenlediği basın toplantısının ardından dünyaca ünlü Mimar Daniel Libeskind’in konuşmacı olarak katıldığı “Mimarinin Dili ve Kentsel Dönüşüm” konferansı gerçekleştirildi.

“İstanbul’a Yakışanı Tasarlamaya Devam Edeceğiz”

Metsan Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Satoğlu, düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, binlerce yıl farklı medeniyetlere merkez olmuş İstanbul’a ne yapılırsa yapılsın özel olması gerektiğine inandığını belirterek, şunları söyledi:

“Toplamda 560 Milyon TL’lik bir yatırım yapıyoruz. Metsan Nexus’u tasarlarken mimarlık literatürüne girecek bir proje hazırladık. Tüm etapları tamamlandığında, konut, rezidans gibi yaşam alanlarından alışveriş merkezi, ofis, otel ve parklardan oluşan büyük bir karma proje haline gelecek olan Metsan Nexus, sadece Kartal’ın değil, İstanbul’un en önemli buluşma noktalarından biri olacak. Dünyanın en ünlü mimarları arasında gösterilen Daniel Libeskind ile güç birliği yapıyoruz. Libeskind ile işbirliğimiz yeni projelerde devam edecek.”

Metsan Nexus projesinde otopark ve ticari birimlere ait katlar ile birlikte 18. kata ulaştıklarını bildiren Cemalettin Satoğlu, “Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Metsan Nexus tamamlandığında modern mimari yapısı ile Kartal’ın çehresini değiştirecek. Projenin ilk etabında 430 konut, ikinci etabında ise otel, ofis, rezidans ve ticari alanlar bulunuyor. İstanbul’un yatırım değeri en yüksek bölgesi Kartal’da hayata geçecek olan Metsan Nexus’un şehrin simge yapılarından biri olacağına inanıyoruz” diye konuştu.


Paylaş:

HABERLER