Mist İnşaat Optimist Residence Projesinin Tanıtımını Yaptı

Mist İnşaat, 500 milyon TL ile yaptığı projesi Optimist Residence projesini 5. Gayrimenkul Yatırımları ve Finansmanı Fuarı'nda tanıttı.
Mist İnşaat Optimist Residence Projesinin Tanıtımını Yaptı

İlk Defa Görücüye çıktı

Optimist Residence İlk kez Cnr 5. Gayrimenkul Yatırımları ve Finansmanı Fuarında alıcıları ile buluştu.


Mist İnşaat Yön.Kur. Bşk. Sn. İmdat EKŞİ,


Mist İnşaat tarafından İstanbul Fikirtepe’de kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçirilen Optimist Residence'de ev sahiplerinin rahatlığı için düşünülmüş ayrıntılar dikkat çekiyor. 13 bin 400 metrekarelik arsa üzerine kurulan Optimist Residence’da 550 konut ve 56 ticari ünite bulunuyor. 22, 18 ve 9 katlı 3 blok olarak tasarlanan projede 1+0 dan 4+1’e kadar farklı daire seçenekleri bulunuyor. Proje de 1+0'lar brüt 57,50 m2, 1+1'ler brüt 56,20 m2, 2+1'ler brüt 87,90 m2, 3+1'ler brüt 128,80 m2, 4+1'ler ise brüt 166,38 m2 büyüklüğe sahip.


Mist İnşaat’tan Miss Gibi Bir Yaşam, Tavan Yüksekliği Net 3.15


Osmanlı mimarisinden esinlenerek ve geleceğin ihtiyaçları göz önüne alınarak hayata geçirilen projede kullanışsız ve gereksiz büyük holler minimuma indiriliyor. Böylece yaşam alanlarının daha geniş ve kullanışlı olmasına olanak sağlanarak ev sahiplerine maksimum verim sunuyor.


Evlerin 3,15 metrelik net tavan yüksekliğine sahip olması ise evlerin içinde daha ferah bir yaşam ortamı sunuyor. Böylece İstanbul’un kargaşasından uzak şehrin ve yeşilin içinde stressiz bir aile ortamında sükünet içinde yaşanmasını sağlayacaktır. Optimist Residence’de; kuru temizleme, oto yıkama, emlak ve gayrimenkul hizmetleri, çöp toplama ve atık yönetim hizmetleri, bebek bakım hizmetleri, resepsiyon, daire temizlik hizmeti, sıhhi ve elektrik tesisat teknik servisi, vale, özel sekreterlik, posta ve evrak dağıtımı hizmeti gibi bir rezidencede olması gereken tüm hizmetler de eksiksiz olarak sunulacaktır. Böyle güzel ve özenle hazırlanmış bir projenin bir çok ödülü layık görüleceğini düşünüyorum.

Merkezi Lokasyon


Kara, deniz, hava ve raylı sistem ulaşımının kesişim noktasında yer alan Optimist Residence, konumuyla da oldukça dikkat çekiyor. Proje, Marmaray ve Kadıköy-Kartal metrosunun kesişme noktası olan Ayrılık Çeşmesi durağına 150 metre, Uzunçayır metrobüs ve Ünalan metro kesişim noktasına 200 metre mesafede bulunuyor. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne direkt bağlantısı olan proje Avrasya Tüneli’nin 2. çıkışında bulunuyor. Ayrıca proje Türkiye'nin en iyi özel hastanelerine ve Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne neredeyse iki dakikalık uzaklıkta bulunuyor.


Türkiye’nin En Büyük Dikey Bahçesi


Türkiye’de ilk defa bu büyüklükte dikey bahçe konsepti, Optimist Residence’in yenilikçi mimarisiyle bir yaşam projesine doğrudan entegre ediliyor. Doğanın hayat veren gücünden, pozitif enerjisinden ve huzur veren renginden maksimum fayda sağlamak için yeşil alanlar yatayda ve dikeyde; hep göz önünde olacak şekilde kullanılmış. Dikey bahçeler koruyucu özellikleriyle, yaşam alanları için radyasyon, ısı ve ses yalıtımı doğal olarak sağlıyor. Projenin sağ ve solunda tahmini 10.000 m2 yeşil alan mevcuttur. Toplamda dikey ve teras behçelerde tahmini 6.000 m2 yeşil alan planmaktadır. Osmanlı mimarisin en önemli öğelerinden biri olan cumbalar da, Optimist Residence’da modern mimari bakış açısıyla yeniden hayat bulacaktır. Ayrıca Optimist Residence, dış cephesi planlanırken maksimum verimlilik, mevsimlere göre güneş ışığı ve rüzgar geliş açıları hesaplanarak yapılan konumlanmasıyla da, evlerin her mevsim gün ışığından en fazla verimi alması ve rüzgardan en az etkilenmesi de sağlanmış olacaktır.


Aradığınız Her Şey Evinizin Altında


Optimist Residence projesinde sizi diğerlerinden ayrıcalıklı kılacak her şey düşünüldü. Dünyanın en iyi mimarlık ofislerinden biri olan RMJM imzasıyla geçmişin ve geleceğin izlerini taşıyan konsept mimarisi, kolay ulaşılabilir lokasyonu, sosyal ve ticari alanlarıyla sizlere yaşamı kolaylaştıracak her detaya sahip olan Optimist Residence projesi, geleceğin İstanbul’u Fikirtepe’de inşa ediliyor.


Yeni Buluşma Adresi ‘’ Optimist Alışveriş Merkezi ‘’


OPTİMİST RESIDENCE açık Avm’si sayesinde bölgenin yeni buluşma adresi olacak. İçerisinde 7/24 günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz seçkin mağazaların olacağı 12.000 m2 kiralanabilir ticari alanı, 2000 m2 büyüklüğünde meydanı ve bu meydanı çevreleyen sokak konseptinde tasarlanmış 3 kattan oluşan, 40 ile 400 arasında değişen brüt metrekarelerde, toplam 56 ticari üniteden oluşan OPTİMİST AVM, size hayallerinizin de ötesinde bir alışveriş keyfi yaşatacak.

Yeni Nesil Alışveriş Merkezi


İstanbul’un yoğun temposundan sıkılmış metropol insanının nefes alabileceği, alışveriş caddelerinde ve açık alanlarında oturup vakit geçirebilecekleri şekilde dizayn edilen OPTİMİST AVM bölgenin yeni cazibe merkezi olması hedeflenerek tasarlandı. Optimist Çınaraltı Meydandaki Çınar Ağacı’nın gölgesinde kahvenizi yudumlarken, hemen yanı başınızda yükselen Türkiye’nin en büyük dikey bahçeleriyle huzur bulacak, mahalle esnafı ile kurulan dostluklarla kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Günün her saatinin keyfini çıkarmanızı sağlayan detaylarıyla residence sakinlerine ve ziyaretçilerine açık alan ferahlığını her an yaşatacak olan OPTİMİST AVM herkes için yeni bir yaşam deneyimi sunuyor.


Optimist Residence Proje Künyesi


Proje Geliştirici : Mist İnşaat
Yön.Kur.Bşk. : İmdat EKŞİ
Lokasyon : İstanbul/Kadıköy/Fikirtepe
Proje İsmi : Optimist Residence
Mimarlık Şirktesi : Rmjm
Toplam İnşaat alanı : 110.000 M2
Toplam Konut Sayısı: 550 konut
Toplam Ticari : 56 adet
www.optimistresidence.com.tr
Telefon : 444 30 67


Paylaş:

Haberler