Osman Cem Çankaya: Ankara da Oslo Gibi Yemyeşil Olabilir

Artık gri kent olarak tanınmak istemeyen Ankara, Oslo gibi yeşil kent olmak için kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırıyor.
Osman Cem Çankaya: Ankara da Oslo Gibi Yemyeşil Olabilir

Bu konuyu değerlendiren YP İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, ilk olarak çevre duyarlılığının artmasına paralel peyzajın öneminin daha fazla anlaşılmasının Ankara’yı gri görüntüsünden de uzaklaştırmaya başladığını belirtti ve konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Günlük hayat şartları insanlar üzerinde oldukça yoğun baskı ve stres oluşturuyor. Bu olumsuz şartlar ise en çok çocuklar üzerinde hissediliyor. Geçtiğimiz yıl Environment Health Perspectives dergisinde yayımlanan on yılı kapsayan araştırmada, evlerinin çevresinde yeşil alan oranı yüksek çocukların dikkat testi sonuçları, diğer çocuklara göre daha iyi çıktı. Bu sonuç kentsel yeşil alanların yanı sıra, konut sahiplerine sunulan yaşam alanı fırsatının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Artık hiçbirimiz beton yığınları arasında hapsolmak, nefessiz kalmak istemiyoruz. Çocuklarımızla, eşimiz, dostumuzla özenle kurgulanmış bitkiler arasında ferah mekanlarda günün yorgunluğunu atmak ve çocuklarımızın özgürce hareket edeceği alanlara sahip olmak istiyoruz. Çevre konusunda çok hassas olan YP İnşaat, Emlak Konut GYO işbirliği ile hayata geçirdiği Koordinat Çayyolu projesinde 14 bin metrekarelik peyzajı ile ev sahiplerine her sabah doğanın eşsiz manzarasıyla uyanma, evlerinin önündeki yürüyüş yolunda keyifle spor yapma, çocuklarıyla temiz havada doyasıya vakit geçirme olanağı yaşatacak. Üstelik bahçeye açılan özel dairelerimiz, yatay blokların en üst katlarında ve ara katlardaki dairelerimizde bahçeli teras keyfini alıcılarımıza sunuyoruz.  Ayrıca projemizdeki ortak peyzaj alanlarının yanı sıra tüm özel tahsisli alanlarımız da ‘yaşayan peyzaj alanı’ olarak düzenleniyor.”

DETAYLI BİLGİ İSTEYİN


Paylaş:

Haberler
Reklam

en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Sürdürülebilirliğin Sanata Dönüşmesi
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2019-01-09 11:25