Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı İş Adamı Sabri Avcı

Sarıyer'e Orman Mühendisi Başkan Adayı
Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı İş Adamı Sabri Avcı

 

Yeşilin ve mavinin her tonunun birlikte olduğu, iki denizin birleşmesine tanıklık yapan ve burada yaşamaktan büyük zevk aldıran; Sarıyer’in aday adayları belli oldu. İş adamı Orman Yüksek Mühendisi Sabri Avcı Ak Parti Sarıyer Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıkladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde Orman Ürünleri Sektör Meclisi Başkan Vekili olan Avcı; 24 Ekim Perşembe günü aday adaylığını Ak Parti ilçe başkanlığına bildirdi.

1986 Bartın doğumlu olan Sabri Avcı 29 yıldır Sarıyer’de ikamet ediyor. 1998 itibariyle 12 yıl boyunca Türkiye Orman Ürünleri İhracatçıları, İthalatçıları ve Sanayicileri Derneği Başkanlığı yapan Sabri Avcı, hayatı boyunca edinmiş olduğu bütün bilgi ve gözlemlerini Sarıyer’in gelişimi için değerlendirmek istiyor. Aynı zamanda blog yazarı olan Sabri Avcı’nın yazılarını www.sabriavci.com’dan okuma fırsatı bulabilirsiniz.

İSTANBUL’UN OKSİJEN KAYNAĞI SARIYER’E; UZMAN BAŞKAN

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Orman Yüksek Mühendisi Sabri Avcı; “Sarıyer’de ömrümün 29 yılı geçti ve kendimi doğuştan Sarıyer’li hissediyorum. Balıkçısı, müteahhidi, börekçisi ile dokusu değişmemiş bir İstanbul kasabası olan Sarıyer; zengin ormanları, su kaynakları, rekreasyon alanları, milli parkları ile İstanbul’un akciğeri niteliğindedir. Sarıyer; Türkiye’nin ilk orman fakültesine sahiptir ve binlerce emekli ve çalışan orman mühendisi ikamet etmektedir. Bu kapsamda Sarıyer Ormanlarının Planlı, Verimli ve Faydalı Hale Getirilmesi benimde doktora tezimin konusu olmuştur. Esas olan Sarıyer’in zengin doğal ve insan kaynaklarını sürdürülebilir kılmak ve bu doğrultuda ekonomi, ekoloji ve egoloji denge kurularak insanca yaşamın gereğini yerine getirmektir. Sarıyer’de çalışma alanımın merkezi insana hizmettir. Ayrıca Sarıyer’de finansman  kaynaklarına esas olan; sadece emlak vergileri ya da merkezden gelen paralar değil, akıl ve alın terini birleştirerek, sürdürülebilir bir işletmecilik anlayışı ile kendi dinamikleri ve modern işletmecilik anlayışı ile “yap işlet devret” gibi finansman modelleridir.” Şeklinde konuştu. 

Paylaş:

HABERLER