Tapu.Com’un Satışları % 104, Satış Hacmi % 135 Büyüdü

1.561.345 metrekare gayrimenkul satışı yapıldı
Tapu.Com’un Satışları % 104, Satış Hacmi % 135 Büyüdü

Türkiye’nin ilk ve tek gayrimenkul online açık artırma sitesi tapu.com’un satışları 2017’de bir önceki yıla göre yüzde 104, satış hacmi ise yüzde 135 oranında arttı. 2017 yılının sonuna kadar toplam 1 milyon 561 bin 345 metrekare gayrimenkul satışı gerçekleştiren tapu.com, yılın en hızlı satışını ise 38 saatte gerçekleştirdi. Halen anlaşmalı olduğu 10 finansal kurum ve büyük şirketin portföylerindeki gayrimenkulleri satışa sunan tapu.com, bu şirketlerin aktiflerindeki taşınmazları ekonomiye kazandırırken, yüzlerce kişiyi de tapu sahibi yaptı. tapu.com’un satışlarının yüzde 58’i konut, yüzde 28’i arsa ve yüzde 14’ü ticari gayrimenkulden oluşurken, en çok satış gerçekleştirilen iller sırasıyla Bursa, Ankara, Antalya, Sakarya ve Samsun oldu.

Yüzlerce kişi tapu fırsatlarını yakaladı.

Özellikle finansal kurumlar bir an evvel gayrimenkullerini nakde dönmek istedikleri için fiyat beklentileri önemli fırsatlar doğurabiliyor. Bu nedenle tapu.com satıcılar için hızı, alıcılar için önemli fırsatları bir araya getiriyor. tapu.com olarak gayrimenkul alım - satımındaki güven  sorununu çözdüklerini belirten tapu.com’un Kurucusu ve CEO’su Emre Erşahin “Alıcılar, ekspertiz raporu kaynaklı bilgiler sayesinde şeffaf bir biçimde zaman kaybetmeden alabiliyor. İki buçuk yıl gibi kısa bir sürede kendisini ispat eden güvenilir iş modelimiz sayesinde alıcılar, diğer teklifleri de görerek tapuları uygun fiyatlarla satın alma şansına ulaşıyor. Satıcılar hızla tapularını nakde dönüştürürken, alıcılar ise bu fırsatları yakalıyor.” diye konuştu.
105 milyon TL’lik teklif toplandı

Gayrimenkulde online açık artırma modelinin Türkiye’de de kendisini ispatladığını belirten  Erşahin, şu değerlendirmede bulundu: “Özellikle son dönemde nakit sıkışıklığı yaşanan piyasalarda tapuyla tahsilat yapıldığını görüyoruz. Bu sorunla karşılaşan şirketler sistemimize ilgi gösteriyor. Gayrimenkulleri gerçek alıcılarla buluşturan pazarlama teknolojimiz ve sunduğumuz ekspertiz raporu kaynaklı doğrulanmış bilgi sayesinde fark yaratmaya devam ediyoruz. 2017’de açık artırmaya çıkardığımız tapular için toplam 105 milyon TL’lik teklif aldık ve rekabetçi koşullarda gerçek değerinden hızlıca nakde dönüştürdük. Bu sayede Türkiye’nin büyük kurumlarıyla olan satıcı anlaşmalarımıza neredeyse her ay bir yenisini ekliyoruz. 2018’de talep üzerine emlak danışmanları, müteahhitler gibi farklı satıcılarla da iş birliğini artırarak büyümeyi amaçlıyoruz.”

Fiyat, açık artırma yoluyla belirleniyor

Gayrimenkul fiyatını satıcının değil, şeffaf ve rekabetçi bir ortamda, alıcıların teklifleriyle belirlediği tapu.com’un portföyünde sadece Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisanslı uzmanlar tarafından yazılan ve ekspertiz raporu bulunan gayrimenkuller yer alıyor. tapu.com’da yer alan bir gayrimenkule talip olanlar şeffaf bir ortamda, online açık artırma yoluyla tekliflerini en hızlı şekilde verebiliyorlar. Satıcının razı olduğu satış bedeline uygun teklifler arasında, en yüksek fiyatı veren gayrimenkulü almaya hak kazanıyor. Açık artırmaya ücretsiz katılım sağlanabiliyor. Teklif verecek katılımcıların kredi kartlarından hizmet bedeli kadar bir ön provizyon çekiliyor ve sadece kazanandan bu hizmet bedeli tahsil ediliyor. Gayrimenkulün tutarı ise doğrudan satıcıya ödeniyor. 

 


Paylaş:

Haberler


en Çok Aranan
2018-2019 Teslim İstanbul Ankara İzmir Konut Projeleri

Reklam

Yazarlar

Hülya Uğuz Yedievli

Hülya Uğuz Yedievli

Barselona’da 1900 – 1914 yılları arasında yapılmış gayrimenkul geliştirme projesi: PARK GÜELL
Osman Cihad Esen

Osman Cihad Esen

Bahçekent Hayat Park’a En Yakın AVM “Cadde Flora” Hayata Geçiyor
Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Av. İrfan Niğdeli - İstanbul Hukuk Bürosu

Dumankaya İnşaat- Tamamlanmayan Projeler Ve Kayyum Atanan Şirketlerde Bankaların Sorumluluğu
Av.Cihat Demirbağ

Av.Cihat Demirbağ

Maliklerin Müteahhit Seçme Süresi Uzadıkça Sorunlar Başlıyor
Fatih Karakaş

Fatih Karakaş

Siyasi Belirsizliklerin Kentsel Dönüşüm Üzerindeki Etkisi! 2015-09-22

Konut Kredileri

Kentsel Dönüşüm

Dekorasyon

En Çok Okunanlar

İncelenen Projeler

2018-10-17 18:04