Kale Smart'tan Su Tasarrufu İçin Yeni Çözümler

Yüksek tasarruflu Kale Smart sizleri bekliyor.
Kale Smart'tan Su Tasarrufu İçin Yeni Çözümler

Kale Banyo, yenilikçi ‘Smart’ ürünlerinin sağladığı yüksek tasarrufla çevreye katkıda bulunuyor. Kale Banyo’nun çevre dostu üretim anlayışıyla, Türkiye’ye birçok inovatif ürün kazandırdığını belirten Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik, “İnsan, teknoloji ve tasarım odaklı yaklaşımımızla; ürün sunmaktan çok, çevreci yeni çözümler ve şık mekanlar oluşturma hedefiyle kurduğumuz yolda ilerliyoruz. Tasarımdan üretime, attığımız her adımda daha az su ve daha az enerji harcayarak, yarına daha iyi bir dünya bırakmayı hedefliyoruz. Tüm ürün gruplarına Çevresel Ürün Deklarasyonu ‘EPD’ alan ilk Türk firması Kaleseramik olarak; Smart’ felsefesi ile tasarladığımız, tasarrufa yönelik ürünlerle, çevreye dost çözümler sunuyoruz” diye konuştu.

 

Çevre dostu ‘SmartHijyen’ ile sektörde bir ilke imza attık

Kale Banyo’nun sektörde bir ilke imza atarak hayata geçirdiği ve tüm ürünlerinde kullandığı SmartHijyen’in de çevre dostu bir yenilik olduğunu vurgulayan Okan Gedik, “SmartHijyen’in bağımsız laboratuvarlarda yapılan testlerde yeni bakterilerin oluşumunu engellediği ve var olan bakterilerin hücre yapısını bozarak yok ettiği kanıtlandı. Artık, SmartHijyen özelliği sayesinde, hijyenik bir banyoya kavuşmak için daha az temizlik maddesi ve su kullanılacağından çevremiz daha az kirlenecek. SmartHijyen, Kale Banyo’nun hayata geçirdiği tüm vitrifiye ürünlerinin kullanım ömrü süresince antibakteriyel özelliğini ilk günkü gibi koruyor.

 

‘Smart Ürün Ailesi’ su tasarrufunda iddialı

Su tasarrufu konusunda çok iddialı olan Kale Banyo, ‘Smart’ felsefesinden ilham alarak hayata geçirdiği ‘SmartYıkama Klozet’, ‘SmartEdge’, ‘SmartColor’, ‘SenseSmart Pisuvar’, ‘AquaSmart Pisuvar’ ve ‘SmartYüzey’den oluşan çevre dostu ‘Smart Ürün Ailesi’ ile her ayrıntının düşünüldüğü yeni mekanlar oluşturuyor. 

 

‘Smart’ ürünlerine prestijli ödüller

Kale Banyo, çevre bilinci yüksek tüketimi destekleyen yenilikçi ‘Smart’ ürünleriyle, Türk yapı sektörünün en önemli ödüllerinden biri olan Altın Çekül’e 2014 yılında ‘SmartYıkama’, 2015 yılında ‘SmartEdge’ ürünleri ile layık görüldü. 

 

Kanalsız yapısıyla temizliği kolaylaştıran ödüllü klozet: ‘SmartYıkama’

Kale, bir yıllık Ar-Ge ve tasarım uygulama çalışmasıyla ortaya çıkardığı ‘SmartYıkama Klozet’ ile standart kanallı klozetlere göre yüzde 100 daha hijyenik ve kolay temizlenen bir sistem sunuyor. ‘Altın Çekül’ ödüllü ‘SmartYıkama Klozet’, kolay temizlenebilen iç hazneye sahip olması, suyun kendi hacimsel ağırlığını kullanarak küçük bir dağıtım noktasından tüm yüzeyi yıkaması, kanalsız yapısı, daha az temizlik malzemesi kullanılmasından dolayı çevreye verilen zararı azaltması ve yalın tasarımı ile tüketici ve profesyonellerin özellikle ilgisini çekiyor. 

 

‘SmartEdge’ sadece 5.5 milimetre inceliğinde ve yüzde 40 daha hafif 

Kale’nin ‘smart’ felsefesinden ilham alarak tasarladığı, ince formu ile hayat bulan ‘SmartEdge’serisi, hammadde kullanımını minimize ederek doğa ile barışık bir çözüm sunuyor. ‘SmartEdge’, insan sağlığına duyarlı ve çevre dostu bir ürün olarak öne çıkıyor. ‘SmartEdge’nin yarattığı değerler; ekolojik, hafif, estetik, daha az hammadde, daha az elektrik ve daha az iş gücü olarak sıralanıyor. 

 

‘SenseSmart Pisuvar’ yüzde 30 su tasarrufu sağlıyor

Kale patentli özel montaj kiti ve gider sifonu ile kolay bakım imkanı sunan SenseSmart Pisuvar, Entegre Microwave sistemiyle sıvıyı fotoselsiz şekilde algılamasıyla dikkat çekiyor. Estetik görünüme sahip SenseSmart Pisuvar, standart pisuvarlara göre yüzde 30 su tasarrufu sağlıyor. Nozzle ile suyu eşit şekilde yayan sistem, sadece 1 litre su ile yıkamayı gerçekleştiriyor. Elektronik pisuvar, ayrıca 24 saatte bir kendini otomatik olarak temizliyor. 

 

Hem temiz hem tasarruflu: ‘AquaSmart Pisuvar’ 

Kale’nin sadece 1 litre su ile hem etkili temizlik yapan hem de yüzde 30 su tasarrufu sağlayan ‘AquaSmart Pisuvar’ıçevre dostu yapısıyla öne çıkıyor. Nozzle ile suyu eşit yayma sistemine sahip AquaSmart Pisuvar, compact yıkama sistemiyle tam uyum sağlıyor. 


Paylaş:

Enerji Sektöründe Son Gelişmeler